فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد هفتمین هفته ثبات کرونا در تهران / موج جدید بیماری در دنیا و هشدار برای ایران

گروه اجتماعی الف،   4000829056

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با هشدار نسبت به شکل گیری پیک ششم کرونا گفت: اگر چنانچه پوشش کافی واکسیناسیون انجام نشود و یا مردم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را نادیده بگیرند، بی تردید پیک ششم کرونا را پیش رو خواهیم داشت.

هفتمین هفته ثبات کرونا در تهران / موج جدید بیماری در دنیا و هشدار برای ایران

 به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران صبح امروز در یک برنامه تلویزیونی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان تهران اظهار کرد: امروز هفتمین هفته ای است که در تهران شرایط با ثبات کرونایی را از نظر شاخص های بستری، مراجعان سرپایی و فوتی ها تجربه می کنیم.

 دکتر زالی با هشدار نسبت به شکل گیری پیک ششم کرونا گفت: اگر چنانچه پوشش کافی واکسیناسیون انجام نشود و یا مردم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را نادیده بگیرند بی تردید پیک ششم کرونا را پیش رو خواهیم داشت.

 وی افزود: در هفته ای که  گذشت (در مقایسه ۱۱ هفته گذشته) پایین ترین آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در استان تهران ثبت شده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اقبال گسترده تهرانی ها نسبت به انجام واکسیناسیون علیه کرونا خاطرنشان کرد: طبیعتا پوشش حداکثری واکسیناسیون جمعیت هدف در برابر کرونا می تواند به کاهش و در ادامه قطع زنجیره covid۱۹  کمک کند.

زالی با بیان این که شکل گیری پیک ششم کرونا اختیاری است توضیح داد: اگر چنانچه پوشش کافی واکسیناسیون انجام نشود و یا مردم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را نادیده بگیرند بی تردید پیک ششم کرونا را پیش رو خواهیم داشت.

وی کماکان رعایت شیوه نامه های بهداشتی را برای مهار کرونا ضروری دانست و با اشاره به نقش تک تک افراد جامعه در ریشه کن کردن کرونا، واکسیناسیون هرچه سریعتر مردم در برابر بیماری کووید ۱۹ را خواستار شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: جلوگیری از شکل گیری پیک ششم کرونا درگروی رفتارهای اجتماعی و بهداشتی عموم مردم است.

زالی گفت: دنیا در حال تجربه کردن موج جدیدی از بیماری کروناست.

 وی با اشاره به این که خطر شکل گیری پیک های جدید دراروپا محتمل است تاکید کرد: در هفته ای که گذشت درنواحی مختلف کشورهای اروپایی میزان ابتلا به کرونا افزایش چشمگیری داشته است، بنابراین زمانیکه امواج جدید بیماری به صورت طغیان ها و یا شبه طغیان شکل می گیرد، هیچ کشوری از این پاندمی مصون نیست.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به سویه های مختلف ویروس کرونای دلتا در کشور توضیح داد: به طورکلی واکسن های موجود در جهان نسبت به سویه دلتا اثربخشی کمتری دارند؛ به شکلی که تقریبا بین  ۱۵ تا ۲۵ دصد میزان اثربخشی واکسن های جهانی در برابر این جهش ها کمتر شده است، این موضوع به این مفهوم نیست که اثر بخشی واکسن ها به طور کلی تحت تاثیر قرار گرفته بلکه به میزان کمی کاهش یافته است.

زالی اظهار کرد: تا دیروز در تهران بالغ بر ۱۸ میلیون دز واکسن تزریق شده است که ۱۰ میلیون دوز اول و هشت میلیون دوز دوم بوده است. بر این اساس با واکسیناسیون ۸۶ درصد جمعیت هدف در تهران واکسینه شده اند؛ به شکلی که این آمار ۸۵ تا ۹۰ درصد ما را به ایمنی جمعی می رساند.

وی یادآور شد: همچنین درمورد گروهی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، آمار به ۷۰ درصد رسیده است.

زالی درباره وضعیت واکسیناسیون در کشور توضیح داد: در کشور ۸۳ درصد جمعیت هدف دوز اول را دریافت کرده اند و تقریبا ۶۸ درصد نیز فول واکسینه شده اند.

وی با اشاره به پوشش بالای واکسیناسیسون و عبور از مرز ۱۰۰ میلیون واکسیناسیون، استقبال شهروندان از واکسیناسیون را خوب و چشمگیرتوصیف کرد.

زالی با اشاره به این که واکسن های تولید داخل مثل رازی و فخرا در حال عبور از مراحل نهایی اخد مجوز توزیع هستند نیز گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۱۹۵ هزار عدد از واکسن پاستور به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده شده است و در کنار آن واکسن اسپایکوژن نیز به سبد واکسن های داخلی اضافه شده و مجموعا قریب ۱۴ میلیون دوز واکسن داخلی در حال توزیع است.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی با بیان این که تردیدی نیست که در سالهای آینده همچنان نیاز به دریافت واکسن علیه کرونا وجود دارد، تاکید کرد: با تکیه بر تولیدات داخلی می توان نیازهای سال های آتی را مرتفع کرد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

  4. معمای تورم خرداد ماه !

  5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

  7. دزدی از کامیون در حال حرکت

  8. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

  9. رعیتی با زندگی شاهانه !

  10. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

  11. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  12. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

  13. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

  14. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  15. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

  16.  ریشه‌ها را بخشکانید !

  17. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

  18. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

  19. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

  20. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

  21. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

  22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

  23. پلیس شیراز: کشف حجاب در پایان مراسم اسکیت‌بازان رخ داد  

  24. همسایه عزیزم‌ افغانستان تسلیت

  25. به این میگن اعتماد بنفس

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما