وزیر بهداشت در وبینار سواد رسانه ای و اطلاعات: آگاهی دادن به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است

گروه اجتماعی الف،   4000803111

وزیر بهداشت گفت: توصیه ما این است که به صحبت های دانشمندان و اندیشمندانی که دلسوز جامعه هستند، دقت کنید. وزارت بهداشت مسئول سلامت مردم است، همانطور که دانشمندان در مورد تمام بیماری ها نظریه ارائه می دهند و راه درمانی پیدا می کنند و بسیاری از بیماران نیز با استفاده از روش های مختلف درمانی، بهبود پیدا می کنند در مورد کرونا نیز همینطور است.

آگاهی دادن به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است

به گزارش الف به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در وبیناری که به مناسبت هفته جهانی سواد رسانه ای و اطلاعات، با همت دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حضور مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد، ضمن تبریک این مناسبت به تلاشگران عرصه روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه ها، گفت: امروزه بیش از گذشته کارکرد و ماهیت روابط عمومی ها نمود پیدا کرده و مشخص شده که روابط عمومی و رسانه چگونه می تواند یک جریان را پیگیری کرده و بهترین عملکرد را داشته باشد.
 
وی افزود: امروز در دنیا با پدیده و بحران کووید 19 مواجهیم و مساله روز دنیا پرداختن به اخبار و اطلاعاتی در مورد کروناست، همه نگاه ها به سمت رسانه و اخبار است و همه به دنبال جدیدترین مطالب در مورد کرونا هستند، در این میان، اهمیت رسانه بیش از پیش نمایان می شود، اینکه چگونه می تواند اطلاعات درست را به مردم انتقال داده و مردم را به سمت و سوی صحیح هدایت کند. 
 
دکتر عین اللهی ادامه داد: مبحث سلامت از مهمترین موضوعاتی است که ذهن همه را در تمام ادوار به خود مشغول کرده است، به خصوص در مواقع بروز بحران هایی از جمله اپیدمی کووید 19 در جهان. 
 
وی در ادامه عنوان کرد: در ایپدمی کووید 19 همه به دنبال یافتن راه حل برای سالم ماندن و پاسخگویی به پرسش هایی در مورد این بیماری هستند تا سلامت خود و خانواده شان را تامین کنند.
 
آگاهی دادن به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است
 
دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: پاندمی کووید 19 تاکنون فجایع انسانی هولناکی را در جهان برجای گذاشته، در کشور خودمان نیز تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان درگیر بیماری و مرگ و میر ناشی از آن شدند، تاکنون 124 هزار عزیز را در اثر کرونا از دست داده ایم و به دنبال آن، 124 هزار خانواده داغدار شده اند و از طرفی، این مصیبت باعث بیکاری، رکود اقتصادی وخانه نشینی مردم در تمام دنیا شده است. لذا، اینکه ما در این زمان چگونه عملکردی داشته باشیم، بسیار اهمیت دارد. در حال حاضر تمام دنیا بسیج شده اند که بیماری کرونا را درمان کنند و برای آن راه حلی پیدا کنند، انتقال اینگونه اطلاعات و اخبار برای مردم دلگرم کننده است. اطلاعات و منابعی که روزانه به مردم می دهیم، بسیار ارزشمند است، ما در کشورمان به این مساله توجه کردیم و در این راستا، بسیج همگانی در رسانه را ایجاد کردیم و بسیاری از مدیران ما درگیر این موضوع هستند، چنانچه سیمای کشور را مشاهده کنید، روزی نیست که یک یا دو مسئول در مورد کووید 19 صحبت نکنند. آگاهی دادن به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است. اطلاعاتی که در مورد کووید 19 به مردم انتقال پیدا می کند، جنبه های مختلفی دارد، از جمله نحوه شناسایی زودرس بیماران، جداسازی بیماران، پیشگیری از بیمار شدن و نحوه انتقال بیماری و از همه مهم تر واکسیناسیون.
 
وی اظهار کرد: واکسیناسیون، یکی از راههای بسیار موثر و مفید در پیشگیری از ابتلا به کرونا است و وزارت بهداشت بر آن تاکید ویژه دارد، واحد روابط عمومی وزارت بهداشت نیز در این زمینه بسیار کار کرده است.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه تعداد بسیار قلیلی هم هستند که با دادن اطلاعات غلط به مردم در فضای مجازی، منجر می شوند که تعدادی اندکی از مردم واکسن نزنند و سلامت همه جامعه به خطر بیفتد. توصیه ما این است که به صحبت های دانشمندان و اندیشمندانی که دلسوز جامعه هستند، دقت کنید. وزارت بهداشت مسئول سلامت مردم است، همانطور که دانشمندان در مورد تمام بیماری ها نظریه ارائه می دهند و راه درمانی پیدا می کنند و بسیاری از بیماران نیز با استفاده از روش های مختلف درمانی، بهبود پیدا می کنند در مورد کرونا نیز همینطور است. 
 
وزیر بهداشت عنوان کرد: یکی از نکاتی که همواره بر آن تاکید داشته ام، این است که مسئولین حوزه سلامت هر مطلبی که منتشر می شود در مورد آن صحبت کنند، چراکه اگر به آن شایعات پاسخ داده نشود، ممکن است به حقیقت کاذب تبدیل شود. بنابراین لازم است که سریعا شفاف سازی برای مردم صورت گیرد. 
 
دکتر عین اللهی یادآور شد: در امر واکسیناسیون دیدیم که اگر مردم به صحنه بیایند می توانند بسیار کمک کننده باشند، حضور مردم باعث شد کاری را که در عرض یک سال می توانستیم انجام دهیم، دو ماهه به انجام برسانیم. بنابراین در مورد آگاهی بخشی نیز مردم باید کمکمان کنند و به صحنه بیایند و اطلاعات درست و مورد تایید را به همه منتقل کنند. امیدواریم کشورمان به سمتی پیش رود که سواد، سنجش و ارزیابی رسانه در تمام مردم ایجاد شود و بتوانند اخبار درست را از نادرست تشخیص دهند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 13. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 14. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 15. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 16. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 17. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

 18. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 19. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

 23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

 24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

 25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما