چرا طراحی دفاتر اداری شما نیاز به حرکت با زمان دارد

گزارش بازرگانی،   4000802028

شما باید فضای اداری خود را برای تغییر طراحی کنید. دنیای کار در حال تغییر است، افراد در حال تغییر هستند، مشتریان در حال تغییر هستند...طراحان اداری نیز سخت تلاش می‌کنند تا طرحی سازگار برای پشتیبانی از این تغییرات ایجاد کنند. یک کارمند به طور متوسط تقریباً نیمی از روز کاری خود و بیش از 245 روز در سال را در فضای اداری می‌گذراند. ازاین‌رو در دهه گذشته، طراحی و رفاه کارکنان هنگام طراحی فضای اداری اهمیت بیشتری یافته است. با فضاهای خلاقانه‌ای که توسط برخی از غول‌های فناوری سیلیکون ولی مانند گوگل و اپل طراحی شده است، شرکت‌ها بیشتر به سمت ایجاد مکانی برای پیشرفت افراد تأکید می‌کنند تا مکانی برای کار. تفکر پشت این تغییرات این است که اگر کارکنان شما شاد و راحت باشند، بهره‌وری بیشتری خواهند داشت و از زمان خود در محل کار بیشتر لذت خواهند برد. در ادامه برخی از تغییرات کلیدی در طراحی و ساخت دفتر در سال‌های گذشته را بررسی می‌کنیم تا دریابیم چرا طراحی دفاتر اداری نیاز به حرکت با زمان دارد.

اگر به فکر ایجاد تغییر در نحوه کار دفتر خود هستید، بسیار مهم است که قبل از انجام کوچک‌ترین حرکتی برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. تغییر امور بدون در نظر گرفتن مواردی که بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد می‌تواند پیامدهای بسیار منفی داشته باشد و حتی می‌تواند در بلندمدت بر بهره‌وری آنان تأثیر بسزایی بگذارد.

C:\Users\LENOVO\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\_DSC0020.jpg

مرگ اتاقک‌ها و ظهور طراحی دفاتر اداری باز

فضاهای اداری با طرح باز ایده جدیدی نیست. آن‌ها برای اولین بار در دهه 1960 معرفی شدند؛ یعنی درست زمانی که طراحان محل کار سعی می‌کردند از یک ساختار قدرت از بالا به پایین به یک ساختار دموکراتیک‌تر برسند و باعث ایجاد تعامل و رفتار بیشتر انسان‌ها می‌شود. ازآنجایی که بسیاری از مردم این نوع طرح‌بندی را بخشی از فرهنگ کار گروهی می‌دانستند، به‌طور فزاینده‌ای شاهد این بودیم که شرکت‌های بزرگ از این سبک طراحی جدید استفاده می‌کردند.

تأثیر فناوری بر طراحی دفاتر اداری

پیشرفت فناوری و تغییر فرهنگ شرکت‌ها به انقلاب سبک کاری انعطاف پذیر کمک کرد. ظهور فناوری ابری بدین معنا بود که کارمندان می‌توانستند تقریباً از هرکجا و با تمام دستگاه‌های خود به فایل‌های کاری به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند. نرم‌افزارهای همکاری باعث شد که ارتباط بین کارکنان بدون مشکل انجام شود، حتی اگر در یک ساختمان کار نمی‌کردند. درنتیجه، شاهد کارمندان بیشتری بودیم که دور از دفتر کار می‌کردند، چه در خانه، کافی‌شاپ یا در جاده.

تحقیقات نشان داده که نیمی از کارکنان خواهان مکان و زمان کاری انعطاف پذیر هستند. به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌ها تمایلی به مهاجرت به فضاهای بزرگ اداری ندارند و در عوض به طور فعال به دنبال فضاهایی هستند تا شیوه‌های کار انعطاف پذیر را تسهیل کند. از این رو دفاتر طرح باز، اتاق‌های جمع و جور و هات دسک‌ها، همه با هدف با هدف استفاده کارآمدتر از فضا و برآوردن نیاز نیروی کار چابک و متحرک، ارائه می‌شوند. سرعت حرکت فناوری باعث شده تا معماران و طراحان دفاتر اداری هنگام نصب و اتخاذ فناوری‌های مورد استفاده در محل کار، انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند.

C:\Users\LENOVO\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\ALIL0311.jpg

فضاهای کاری انعطاف پذیر

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش فرهنگ کار اشتراکی و ورود نیروی هزاره‌ها طراحی اداری مدرن سعی دارد فرهنگ کار گروهی را منعکس کند و فضاهای مختلفی را برای کار ارائه دهد که امکان تعامل بین موارد زیر را فراهم کند.

 • ایده پردازی و تمرکز مکان‌های خصوصی برای همکاری
 • تعامل با دیگران. محوطه‌هایی را برای صرف وعده‌های غذایی و کار روزانه.
 • مکان‌های آرام برای استراحت مغز، دور شدن از دیگران و انجام کارهای متمرکز

با طراحی دفتری که به کارمندان شما اجازه می‌دهد از زمان خود لذت ببرند و در محل کار پیشرفت کنند، شانس بیشتری برای حفظ استعدادهای برتر خود دارید.

طراحی دفاتر اداری فعال

رفاه یکی از بزرگ‌ترین گرایش‌های طراحی اداری مدرن است. افراد هزاره‌ای که وارد محل کار می‌شوند، در جستجوی کارفرمای بالقوه و رفاه کلی به عنوان یک اولویت قوی هستند. محیط‌های کاری فعال فضاهای اداری هستند که از ابتدا برای تشویق تحرک طراحی شده‌اند، مثل ایجاد جذابیت بیشتر در پله‌ها تا بتواند راه رفتن را به جای استفاده از آسانسور تشویق کند.

مزایای طراحی دفاتر اداری جدید

بسیاری از طرح‌های جدید دفاتر اداری همچنین به افزایش همکاری بین کارکنان کمک می‌کند. دفاتر برنامه باز و مناطق مختلف برای ترویج همکاری بین کارمندان طراحی شده است، در حالی که اتاق‌هایی مخصوص تماس‌های ویدئویی نیز طراحی شده‌اند که می‌توانند بهره‌وری را در جلسات افزایش دهند. هنگامی که طراحی دفتر به خوبی انجام شود، رضایت کارکنان را افزایش می‌دهد و به نوبه خود به افزایش بهره‌وری کارکنان کمک می‌کند. این همان نقطه‌ای است که یک طراحی عالی می‌تواند تفاوت بین استخدام یک نامزد برجسته و از دست دادن آن‌ها را تعیین کند. طراحی مترقی محل کار در حال حاضر به طور کامل بر سازگاری متمرکز شده است. شرکت‌هایی که تجملاتی در طراحی فضاهای اداری خود دارند، دیگر این کار را برای نیازهای امروزی انجام نمی‌دهند، بلکه در عوض سعی می‌کنند فضاهایی را ایجاد کنند که آماده سازگاری با فناوری‌ها، عملکردهای شغلی و مدل‌های تجاری مدرن باشد. این پویایی به ویژه در صنایع سیال رسانه و فناوری مشهود است.

C:\Users\LENOVO\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\ALIL9535.jpg

بسیار مهم است که نوع مناسبی از سیستم اداری و طراحی فضای اداری را برای دفتر خود انتخاب کنید و قبل از تصمیم نهایی، به همه مزایا و معایب آن فکر کنید. آنچه برای یک شرکت کار می‌کند لزوماً برای شرکت دیگر کار نخواهد کرد و اغلب این‌طور است که یک طرح خاص باید کمی اصلاح شود تا بتواند به‌درستی برای کسانی که در آن کار می‌کنند هماهنگ شود. هر سیستم دارای مزایا و معایب خاص خود است، بنابراین تحقیق نقطه شروع شماره یک شما است. محیط‌های کاری اداری همیشه در حال تغییر است و هرروز تلاش‌های جدیدی در حال انجام است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 2. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 3. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 4. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 5. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 6. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 7. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

 8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 9. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 10. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

 11. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

 12. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

 16. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 17. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 18. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

 19. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

 20. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

 21. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 22. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 23. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 24. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 25. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما