عمار حکیم: قدردان امام خامنه‌ای بابت اهتمام دائمی به وحدت اسلامی هستیم

گروه جهان الف،   4000801136

رهبر جریان حکمت ملی عراق از جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای بابت توجه دائمی به مسائل مربوط به وحدت اسلامی و تمدن اسلامی و هر چیزی که به خیزش، عزت، کرامت و پیشرفت ملت‌های اسلامی می‌انجامد، صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

عمار حکیم: قدردان امام خامنه‌ای بابت اهتمام دائمی به وحدت اسلامی هستیم

به گزارش فارس، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق عصر امروز (شنبه) در سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که به صورت وبینار برگزار شد، از جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای بابت توجه دائمی به مسائل مربوط به وحدت اسلامی و تمدن اسلامی و هر چیزی که به خیزش، عزت، کرامت و پیشرفت ملت‌های اسلامی می‌انجامد، صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

وی در سخنرانی خود در این وبینار با بیان اینکه جامعه اسلامی یکپارچه‌ای که در شرق تا غرب جهان حضور دارد از نقاط قوتی برخوردار است که به آن امکان برپایی تمدن پیشگام بشریت را می‌دهد، به تشریح این نقاط قوت پرداخت و گفت: این نقاط قوت باعث می‌شود که امت اسلامی امتی متمدن و سرزنده باشد که می‌تواند با خیزش و شکوفایی در سازندگی کره زمین و تقویت جایگاه دین و تثبیت ارزش‌ها، همکاری و گفت‌وگو با امت‌های دیگر به نفع همه انسان‌ها مشارکت کند و برای هدف عالی‌تر که تحقق سعادت انسان در دنیا و آخرت است بکوشد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با اشاره به اینکه همه پروژه وحدت‌طلبانه اسلامی که بر اساس تعارف و شعارهای گذرا یا مطالبه چیرگی یک گروه بر دیگری یا تلاش برای وحدت سیاسی و جغرافیایی اجباری شکست خورد و خطا بودنش آشکار شد، عنوان کرد: اکنون باید در این همه تجدید نظر و تأکید کنیم که قطب‌نمای ما وحدت اسلامی‌ واقعی است که تمدنی و باثبات و اثرگذار باشد و ناکامی‌های سابق را جبران کند.

وی از آحاد امت اسلامی خواست که برای تحقق این وحدت و تقویت این نظریه که برای ملت‌ها و جوانان جاذب و برای اقلیت‌ها و همسایگان و جهان اطمینان‌بخش است، همکاری کنند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین تاکید کرد که امت بزرگ اسلامی افکار، نظریات و ساختارهای معرفتی مهمی دارد که از رفتن سراغ خشونت، تروریسم، فروبستگی و انزوا بی نیازش می‌کند و آن را برای پیشگامی و پیش‌رو بودن و مشارکت با دیگران در سازندگی و تربیت انسان‌ها و تعدیل متونی که برای چنین خیزشی و تحقق تمدن عظیم ارزشی لازم است، شایسته می‌سازد.

حکیم در ادامه گفت: امت ما برای تحقق اهداف و آمال و رؤیاهای مشروع خود از ما انتظار تفکر و نظریه‌پردازی و جنبش و تلاش بیشتر را دارد تا در همه عرصه‌ها هم‌سنگ کشورها و امت‌های پیشرفته باشد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه این وحدت مبتنی بر پایه‌های استوار می‌تواند ملت‌های ما را برای مقاومت در برابر انحراف و استکبار و حملات دشمنان امت اسلامی برانگیزاند و مناسب‌ترین راه برای حفاظت از اصول و عقاید و اخلاق مسلمانان است، تصریح کرد: این وحدت ضامن موضع متحد ما در قبال مسائل اصلی‌ جهان اسلام مانند مسئله فلسطین است که به لطف خداوند متعال، بی شک ملت عزیز فلسطین خاک، آزادی و حقوق خود را بازپس‌خواهند گرفت.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 6. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 9. نجات اردوغان با پول ایران

 10. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 15. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 19. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 20. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 21. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 22. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما