وزیر اسرائیلی: ما در نسل پنجم جنگ سرد هستیم

گروه جهان الف،   4000729050
وزیر اسرائیلی: ما در نسل پنجم جنگ سرد هستیم

وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی گفت: ما در نسل پنجم جنگ سرد زندگی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اورشلیم پست رژیم صهیونیستی، یوآز هندل، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی در کنفرانس "سایبرتک" در شهر نیویورک آمریکا اظهار کرد: نوع جدیدی از جنگ‌های غیرمعمول وجود دارند که نسل پنجم جنگ سرد هستند.

هندل در ادامه با هشدار نسبت به اینکه زیرساخت‌های ارتباطات به عنوان ضعیف‌ترین حلقه در دنیای اینترنت، حساس هستند، گفت که رژیم صهیونیستی در این جنگ سرد، برای "حفاظت از منافع امنیت ملی" به شبکه‌های قابل اعتمادی پایبند است و حضورش در کنفرانس ارتباطات در آمریکا و انجام دیدارهایی متعدد با همتایان آمریکایی‌اش به همین دلیل انجام شده و آمریکا بهترین هم‌پیمان اسرائیل است.

اورشلیم پست در ادامه علت این اظهارات وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی را این مساله عنوان کرد که برخی مسؤولان آمریکایی نگرانی خود را از احتمال دخالت چین در شبکه‌های نسل پنجم اسرائیل به هندل ابراز داشتند و پس از آنکه آمریکا، چین را متهم کرد که شبکه‌های نسل پنجمش در برابر هک شدن آسیب‌پذیر هستند و امکان جاسوسی از آنها وجود دارد، هندل پیش‌بینی کرد که واشنگتن به رژیم صهیونیستی در ایجاد جایگزین‌هایی با هزینه‌ کمتر برای شبکه‌های نسل پنجم چینی کمک خواهد کرد.

گفتنی است، دولت آمریکا فشارهای شدیدی را به اسرائیل برای قطع روابط اقتصادی‌اش با چین وارد می‌کند.

همچنین برخی مسؤولان دولت آمریکا با ایال حولتا، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره تهدیدهایی که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ چین در زیرساخت‌ها و هایتک (تکنولوژی پیشرفته) در اراضی اشغالی ایجاد می‌کنند، بحث و گفت‌وگو کردند.

روزنامه عبری زبان معاریو روز جمعه نوشت، این مذاکرات در جریان سفر این هفته حولتا به واشنگتن انجام شدند و مقامات آمریکایی طرف اسرائیلی را به ایجاد یک ساختار قدرتمندتر برای بررسی سرمایه‌گذاری خارجی تشویق کردند و به این ترتیب برخی مقامات در تل‌آویو از نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستند کمیته جدیدی را برای نظارت بر سرمایه‌گذاری خارجی در اراضی اشغالی تشکیل دهد.

اغلب مقامات آمریکای از اینکه چین از روابط خود با اسرائیل برای بهبود جایگاه استراتژیک خود و نیز جمع‌آوری داده‌های اطلاعاتی حساس و دانش فنی محرمانه (طبقه‌بندی شده) استفاده می‌کند، ابراز نگرانی می‌کنند.

پیش از این نیز دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا کاهش سرمایه‌گذاری‌های چینی در زیرساخت‌ها و هایتک در اراضی اشغالی را خواستار شد و دولت او همانند دولت فعلی آمریکا نگرانی‌های روبه‌فزونی خود از روابط اقتصادی روبه‌توسعه میان چین و اسرائیل را ابراز داشتند.

روزنامه معاریو در ادامه نوشت، چین با اسرائیل در پروژه‌های بزرگی و در راس آنها ساخت متروی تل‌آویو و به‌روزرسانی فرودگاه حیفا در دریای مدیترانه همکاری می‌کند.

مقابله با سلطه اقتصادی چین یکی از موضوعاتی است که از اجماع نظر دو گروه جمهوری‌خواه و دموکرات در آمریکا برخوردار است و هر دوی آنها موضعگیری شدیدی نسبت به این مساله دارند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. هشدارهای تجمع مردم اصفهان

  2. آیا «رئیسی» حریف اژدهای هفت سر فیش های نجومی می شود؟!

  3. اعتراف رسانه آمریکایی به قدرت نیروهای مسلح ایران

  4. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

  5. روحانی چگونه می‌تواند به سیاست بازگردد؟/ انتقاد قالیباف از بی‌توجهی به جوانگرایی/ ارزیابی توکلی از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت

  6. خبر بد از ایران برای نیروی هوایی آمریکا

  7. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

  8. سایه روشن‌های یک قرارداد پرحاشیه

  9. واکنش شریعتمداری به افشای حقوق نجومی بگیران؛ «انگور را دانه دانه می‌خورند!»

  10. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

  11. انگیزه‌های ترکیه از تشکیل شورای منطقه‌ای کشورهای ترک زبان

  12. نوزاد ۲۳ روزه شروع به حرف زدن کرد!

  13. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

  14. ارزیابی مخبر از عملکرد دولت در زمینه ثبات قیمت‌ها/ طرح پیشنهادی وحیدی برای اداره کشور/ ذوالنوری: اراده ما احیای برجام است

  15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

  16. بی ارزش شدن لیره و هجوم شهروندان بلغار به بازار ترکیه

  17. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  18. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  19. درخواست حسین شریعتمداری از رئیسی/کمپین علیه دولت/ نامه نمایندگان مجلس به سران قوا/ایده محسن رضايی اجرايی می شود؟

  20. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  21. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

  22. آیا مشکل خودروسازان تحریم و تورم است؟!

  23. مجلس را گران اداره نکنید!

  24. آزمون بزرگ دولت برای مقاومت در برابر تقاضا برای افزایش حقوق

  25. سقف درآمد پزشکان بالاخره کجاست؟ 

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما