مردی که مدعی است ۲۶ زن و دختر را در تهران کشته!

گروه حوادث الف،   4000729009

مرد جوانی که مدعی بود ۲۶ قتل مرتکب شده پس از تحقیقات و گزارش پزشکی قانونی مشخص شد تحت تأثیر مواد مخدر چنین ادعایی را مطرح کرده است.

مردی که مدعی است ۲۶ زن و دختر را در تهران کشته!

به‌گزارش ایسنا، روزنامه «ایران» نوشت: چندی پیش مأموران گشت پلیس در فلکه دوم صادقیه، حین گشتزنی به مرد جوانی که ظاهر نامناسبی داشت و به نظر می‌رسید که به مواد مخدر اعتیاد دارد، مظنون شدند که در همان پرسش و پاسخ‌های اولیه وی خودش را بابک معرفی کرد و با طرح ادعایی عنوان کرد که تاکنون ۲۶ زن و دختر را به قتل رسانده است!

به‌دنبال طرح این ادعا موضوع به بازپرس محمد وهابی اعلام شد و بازپرس جنایی دستور بازداشتش را صادر کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده وقتی بابک در مقابل بازپرس جنایی قرار گرفت، بار دیگر ادعایش را تکرار کرد و گفت: من به‌همراه دو نفر از دوستانم سوار بر خودرو در خیابان‌ها پرسه می‌زدیم و با دیدن زن‌ها و دختران جوانی که به انتظار خودرو بودند، آنها را سوار کرده و به خارج از تهران می‌بردیم و بعد از آزار و اذیت آنها، دوستانم از من می‌خواستند که آنها را بکشم. من هم به دستور دوستانم یا قربانیان را خفه می‌کردم یا با ضربه زدن به وسیله یک جسم سخت آنها را می‌کشتم و بعد هم اجسادشان را آتش می‌زدم.

پس از اظهارات متهم به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت وی برای تحقیقات بیشتر به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد که در آنجا او به یکباره عنوان کرد که بر اثر مصرف مواد مخدر چنین اظهاراتی را بیان کرده است اما زمانی که برای ادامه تحقیقات به دادسرا منتقل شد دوباره ادعای قبلی اش را تکرار کرد و گفت در آگاهی دروغ گفته و قاتل سریالی است.

اظهارات ضد و نقیض مرد جوان در حالی ادامه داشت که او هیچ اطلاعاتی در خصوص هویت و خانواده‌اش به‌دلیل مصرف مواد مخدر و وضعیت روحی در اختیار تیم جنایی قرار نداد.

گرچه اظهارات متناقض مرد جوان نشان از توهم او ناشی از ۲۶ جنایت داشت اما برای اطمینان بازپرس جنایی، کارآگاهان اداره دهم و متهم را راهی محل‌هایی کرد که بابک مدعی بود اجساد را در آنجا به آتش کشیده است. اما زمانی که تیم جنایی راهی اطراف تهران شدند، بابک تنها محدوده محل‌ها را نشان داد.

با وجود گسترده‌بودن محدوده محل‌هایی که بابک ادعا داشت اجساد را در آنجا به آتش کشیده است، تیم جنایی هیچ رد و سرنخی از اجساد به‌دست نیاوردند. همین مسأله نشان می‌داد که اظهارات او توهم بوده و قتلی رخ نداده است.

در ادامه تحقیقات، مرد جوان برای بررسی صحت روانی به پزشکی قانونی منتقل شد. متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند که بابک اختلالات خلقی و روانپزشکی دارد و اظهاراتش ناشی از عوارض بیماری است و به این ترتیب متهم آزاد شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. هشدارهای تجمع مردم اصفهان

 2. آیا «رئیسی» حریف اژدهای هفت سر فیش های نجومی می شود؟!

 3. اعتراف رسانه آمریکایی به قدرت نیروهای مسلح ایران

 4. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

 5. روحانی چگونه می‌تواند به سیاست بازگردد؟/ انتقاد قالیباف از بی‌توجهی به جوانگرایی/ ارزیابی توکلی از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت

 6. خبر بد از ایران برای نیروی هوایی آمریکا

 7. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

 8. سایه روشن‌های یک قرارداد پرحاشیه

 9. واکنش شریعتمداری به افشای حقوق نجومی بگیران؛ «انگور را دانه دانه می‌خورند!»

 10. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

 11. انگیزه‌های ترکیه از تشکیل شورای منطقه‌ای کشورهای ترک زبان

 12. نوزاد ۲۳ روزه شروع به حرف زدن کرد!

 13. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

 14. ارزیابی مخبر از عملکرد دولت در زمینه ثبات قیمت‌ها/ طرح پیشنهادی وحیدی برای اداره کشور/ ذوالنوری: اراده ما احیای برجام است

 15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

 16. بی ارزش شدن لیره و هجوم شهروندان بلغار به بازار ترکیه

 17. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 18. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 19. درخواست حسین شریعتمداری از رئیسی/کمپین علیه دولت/ نامه نمایندگان مجلس به سران قوا/ایده محسن رضايی اجرايی می شود؟

 20. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

 21. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

 22. آیا مشکل خودروسازان تحریم و تورم است؟!

 23. مجلس را گران اداره نکنید!

 24. آزمون بزرگ دولت برای مقاومت در برابر تقاضا برای افزایش حقوق

 25. سقف درآمد پزشکان بالاخره کجاست؟ 

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما