مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی: کارگروه ملی گردشگری دینی و مذهبی در وزارت میراث‌فرهنگی تشکیل می‌شود

گروه فرهنگی الف،   4000728090

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی از تشکیل «کارگروه ملی گردشگری دینی و مذهبی» در معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خبر داد و گفت: در این کارگروه توسعه گردشگری داخلی با محوریت گردشگری دینی و جذب گردشگران خارجی برای دیدن آیین‌ها و مناسک دینی در ایران بررسی می‌شود.

کارگروه ملی گردشگری دینی و مذهبی در وزارت میراث‌فرهنگی تشکیل می‌شود

محمد قاسمی در گفت‌وگو با ایرنا درباره توسعه گردشگری دینی و مذهبی در ایران اظهار داشت: بهره‌برداری از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری دینی و مذهبی نیازمند وسعت دید، همکاری و مشارکت ملی است. در حال حاضر تشکیل کارگروه ملی گردشگری دینی و مذهبی در معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دست اقدام است که جلسه مقدماتی آن ماه گذشته برگزار شد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی افزود: توسعه گردشگری داخلی با محوریت گردشگری مذهبی و زیارتی و همچنین جذب گردشگران خارجی برای دیدن آیین‌ها و مناسک دینی در ایران -علاوه بر گردشگران زیارتی ورودی از کشورهای همجوار-  هدف اصلی این کارگروه ملی است. همچنین در این کارگروه الزامات و سیاست‌ها برای طراحی بسته‌های سفر گردشگران خارجی سایر ادیان که علاقه‌مند هستند به ایران سفر کنند و اماکن مذهبی مربوط به دین خودشان را ببینند، بررسی و تدوین می شود.

وی گفت: در این کارگروه ملی سیاست‌های تشویقی برای ترغیب گردشگران داخلی برای توجه آنها به سفر و بازدید از آیین‌ها و شعائر دینی، مراسم اعتکاف، عزاداری‌ها و مولودی‌ها دینی و مذهبی، علاوه بر زیارت و بازدید اماکن مذهبی و بارگاه‌های مقدس، بررسی و تصویب می‌شود. به طور مثال در شهرهایی مانند زنجان و اردبیل عزاداری‌های خاص عاشورا و تاسوعا برگزار می‌شود که گردشگران داخلی از نقاط مختلف کشور می‌توانند برای بازدید از این آیین‌ها سفر کنند.    

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی اظهار داشت: مراکز و دستگاه‌های متولی امور مذهبی و دینی کشور در این کارگروه نقش بسزایی خواهند داشت. از صاحب‌نظران حوزه‌های علمیه و اندیشمندان دانشگاهی و همچنین سایر ذی‌نفعان و فعالان صنعت گردشگری از تورگردانان تا راهنمایان برای همکاری در این کارگروه دعوت خواهد شد تا بتوانیم در کنار یکدیگر گردشگران داخلی و خارجی را از بازدید صرف اماکن و زیارتگاه‌ها، به سمت بازدید سایر آیین‌ها و مناسک دینی سوق دهیم.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی گفت: متولی اصلی این کارگروه ملی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی است و سایر دستگاه و نهادهای مرتبط در این شورا عضویت خواهند داشت که به زودی با تعیین نهایی، احکام عضویت دائمی صادر و بلافاصله جلسات اصلی آن تشکیل خواهد شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. هشدارهای تجمع مردم اصفهان

 2. آیا «رئیسی» حریف اژدهای هفت سر فیش های نجومی می شود؟!

 3. اعتراف رسانه آمریکایی به قدرت نیروهای مسلح ایران

 4. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

 5. روحانی چگونه می‌تواند به سیاست بازگردد؟/ انتقاد قالیباف از بی‌توجهی به جوانگرایی/ ارزیابی توکلی از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت

 6. خبر بد از ایران برای نیروی هوایی آمریکا

 7. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

 8. سایه روشن‌های یک قرارداد پرحاشیه

 9. واکنش شریعتمداری به افشای حقوق نجومی بگیران؛ «انگور را دانه دانه می‌خورند!»

 10. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

 11. انگیزه‌های ترکیه از تشکیل شورای منطقه‌ای کشورهای ترک زبان

 12. نوزاد ۲۳ روزه شروع به حرف زدن کرد!

 13. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

 14. ارزیابی مخبر از عملکرد دولت در زمینه ثبات قیمت‌ها/ طرح پیشنهادی وحیدی برای اداره کشور/ ذوالنوری: اراده ما احیای برجام است

 15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

 16. بی ارزش شدن لیره و هجوم شهروندان بلغار به بازار ترکیه

 17. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 18. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 19. درخواست حسین شریعتمداری از رئیسی/کمپین علیه دولت/ نامه نمایندگان مجلس به سران قوا/ایده محسن رضايی اجرايی می شود؟

 20. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

 21. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

 22. آیا مشکل خودروسازان تحریم و تورم است؟!

 23. مجلس را گران اداره نکنید!

 24. آزمون بزرگ دولت برای مقاومت در برابر تقاضا برای افزایش حقوق

 25. سقف درآمد پزشکان بالاخره کجاست؟ 

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما