تخت روانچی: اتهامات رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، کاملاً پوچ، بی ربط و بی اساس است

گروه جهان الف،   4000727114 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده دائم ایران در سازمان ملل اتهامات رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را پوچ، بی ربط و بی اساس خواند و هدف این رژیم از طرح این اتهامات را پنهان کردن خطری خواند که تسلیحات هسته‌ایش برای منطقه و جامعه جهانی ایجاد می‌کند.

تخت روانچی: اتهامات رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، کاملاً پوچ، بی ربط و بی اساس است

به گزارش فارس، «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت در مورد «بررسی وضعیت خاورمیانه: موضوع فلسطین» شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وضعیت انسانی در نوار غزه همچنان وخیم است

وی اظهار داشت: وضعیت کنونی در سرزمین اشغالی فلسطین نگران کننده است و تداوم این وضعیت موجب نگرانی شدید جامعه بین‌المللی است.

تخت روانچی با بیان اینکه مردم فلسطین همچنان از یک اشغال وحشیانه که برای بیش از هفت دهه به طول انجامیده است، رنج می‌برند، اظهار داشت: اسرائیل به عنوان یک قدرت اشغالگر، سیاست‌ها و اقدامات مخرب و تجاوزکارانه خود علیه مردم فلسطین را تشدید کرده و منجر به تلفات مردم عادی از جمله کودکان شده است.

نماینده ایران بیان کرد: در این میان، رژیم اسرائیل به هتک حرمت مقدسات مذهبی و اسلامی ادامه داده است. مسجد الاقصی به عنوان نمونه بارز چنین تجاوزاتی، به طور مداوم هدف حملات، تحریکات و تهاجمات روزانه رژیم اسرائیل برای تسریع در اجرای طرح غیرقانونی اسرائیل در زمینه تقسیم زمانی و مکانی این حرم مطهر بوده است.

وی ادامه داد: به همان اندازه، وضعیت انسانی در نوار غزه همچنان وخیم است. محاصره، اقتصاد غزه را نابود و ویرانی گسترده ای ایجاد کرده و اکثر مردم را از دنیای خارج جدا کرده است.

تخت روانچی با ذکر این نکته که ادامه محاصره بی‌رحمانه غزه مجازات جمعی انسان‌های بی گناه است، عنوان کرد. این جنایت علیه بشریت محسوب می شود و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی است. این یک اقدام تهاجمی و وحشیانه است که همه قوانین و هنجارهای بین‌المللی را نقض می‌کند.

نماینده ایران اضافه کرد: رژیم اسرائیل همچنین با تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله سوریه و تهدید علنی در توسل به زور علیه حاکمیت کشورهای عضو سازمان ملل متحد، به تجاوزات و اقدامات بی ثبات کننده خود در منطقه ادامه می‌دهد.

به گزارش فارس، وی گفت: بسیار تأسف بار است که شورای امنیت تاکنون نتوانسته است مسئولیت خود را بر اساس منشور سازمان ملل متحد برای پایان اشغال سرزمین فلسطین برعهده بگیرد. 

تخت روانچی یادآور شد: عدم اقدام علیه نقض قوانین بین‌المللی در سرزمین اشغالی فلسطین ، رژیم اسرائیل را به ادامه جنایت‌های فجیع خود علیه مردم مظلوم فلسطین جسور کرده است.

نماینده ایران افزود: ما از جامعه بین‌المللی، به ویژه شورای امنیت، می‌خواهیم اقدامات لازم را برای پایان دادن فوری به اشغال فلسطین توسط رژیم اسرائیل و حملات مکرر به مردم فلسطین و محاصره ظالمانه غزه، جایی که مردم در شرایط غیرانسانی و غم انگیز زندگی رنج می‌برند، اتخاذ کند.

جنایات اسرائیل نباید بدون مجازات بماند

به گزارش فارس، تخت روانچی با تأکید بر اینکه رژیم اسرائیل باید به خاطر نقض حقوق بشر بین‌المللی و حقوق بشردوستانه در سرزمین اشغالی فلسطین پاسخگو باشد، تصریح کرد: چنین جنایاتی نباید بدون مجازات بماند.

وی عنوان کرد: حل بحران فلسطین تنها در صورتی امکانپذیر است که حقوق مسلم مردم فلسطین اشغالی به طور کامل به رسمیت شناخته شده، احیا و برقرار شود.

تخت روانچی افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که تنها راه حل ممکن برای احقاق حقوق اساسی مردم فلسطین، به ویژه حق آنها بر تعیین سرنوشت، برگزاری همه پرسی، منطبق با واقعیت‌های تاریخی و مطابق با اصول حقوق بین‌الملل و با مشارکت همه مردم فلسطین از جمله مسلمانان،  مسیحیان و یهودیان است. چنین رفراندومی می‌تواند مبنای محکمی برای حل مسئله فلسطین، بازگرداندن حاکمیت مردم فلسطین و پایان اشغالگری باشد.

* اتهامات اسرائیل در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، کاملاً پوچ، بی ربط و بی اساس است

وی در پایان اتهامات بی اساس نماینده رژیم اسرائیل در این نشست علیه ایران را کاملاً رد و قویا محکوم کرد و گفت: این رژیم طبق عادت، ادعاهای بی اساس علیه ایران مطرح می‌کند. اکنون بار دیگر، نماینده رژیم اسرائیل تلاش کرده است تا نقش قربانی را ایفا کند و توجه جامعه بین‌المللی را از جنایات خود علیه مردم فلسطین در سرزمین‌های اشغالی منحرف کند.

تخت روانچی اضافه کرد: اتهامات اسرائیل در مورد برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، که ماهیت صلح آمیز آن به دفعات متعدد از طریق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی راستی آزمایی و تأیید شده است، کاملاً پوچ ، بی ربط و بی اساس است.  بدیهی است هدف رژیم اسرائیل از این اتهامات بی اساس، پنهان کردن خطری است که تسلیحات هسته‌ای این رژیم برای منطقه و جامعه جهانی ایجاد می‌کند.

به گفته این دیپلمات ارشد ایرانی جامعه بین‌المللی باید برای از بین بردن این تهدید، رژیم اسرائیل را وادار  کند تا با کنار گذاشتن فعالیت‌های تهدید آمیز هسته‌ایش، به معاهده منع اشاعه سلاح‌های هسته ای بپیوندد و کلیه فعالیت ها و تاسیسات هسته ای خود را تحت نظارت جامع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دهد.

وی افزود: نماینده این رژیم تروریستی از تریبون شورا، که مسئول اولیه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی است، سوء استفاده کرده و آشکارا یکی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد را به استفاده از زور تهدید کرده است. این تهدید نقض فاحش حقوق بین الملل، منشور ملل متحد، به ویژه ماده ۲ (۴) منشور است، بنابراین باید توسط شورای امنیت رد و محکوم شود.

تخت روانچی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس حقوق بین‌الملل حق ذاتی خود را برای انجام همه اقدامات لازم برای حفاظت و دفاع از خود محفوظ می‌دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۵۰۰۶۶۰۶:۳۱:۳۴ ۱۴۰۰/۷/۲۸
فردا اسراییل به نیروگاهها حمله بکنه بازم شما وایمیستید فحش میدید .
ناشناس۲۲۵۰۰۶۷۰۶:۳۲:۱۰ ۱۴۰۰/۷/۲۸
احسنت. بسیار عالی
ناشناس۲۲۵۰۰۸۵۰۷:۱۰:۲۴ ۱۴۰۰/۷/۲۸
من بعنوان یک هموطن ایرانی سئوال میکنم اصرار بر توسعه سانتریفوژ ها و بالا بردن غنی اورانیوم در این شرایط که مملکت با صدها مشگل ناشی از تحریم مواجه است چه هدفی را دنبال میکند ؟ برای ما ایرانیان هم سئوال است چه رسد به بیگانگان .
ناشناس۲۲۵۰۱۴۹۰۸:۴۳:۱۶ ۱۴۰۰/۷/۲۸
اسناد هسته ای دزدیده شده موجب این اتهامات شده.
ناشناس۲۲۵۰۱۹۲۰۹:۳۷:۲۲ ۱۴۰۰/۷/۲۸
اورانیوم 60 درصد صلح آمیزه؟!
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 8. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 9. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 10. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 11. نجات اردوغان با پول ایران

 12. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 13. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 14. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 15. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 19. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 20. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 21. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 22. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

 23. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 24. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 25. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما