مصوبات امروز شورای شهر تهران/ کمبود جایگاه سوخت در پایتخت

گروه اجتماعی الف،   4000727090

 سخنگوی شورای شهر تهران جزئیات مصوبات امروز شورای شهر را تشریح کرد.

مصوبات امروز شورای شهر تهران/ کمبود جایگاه سوخت در پایتخت

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس درباره مصوبات شورای شهر اظهار داشت: در جلسه امروز طرح دوفوریتی «لایحه توقف اجرای مصوبه اساسنامه 19 سازمان وابسته به شهرداری تهران به انضمام آیین‎نامه مالی و معاملاتی سازمان‎های وابسته و مقررات استخدامی مستخدمین موقت شهرداری تهران با لحاظ پیشنهادات به تصویب رسید.

وی با اشاره به این طرح، افزود: این طرح به شهرداری تهران اجازه می‌دهد، اجرای مصوبه اساس‎نامه‌‏های 19 سازمان وابسته به شهرداری تهران به انظمام آیین‎نامه مالی و معاملاتی سازمان‎های وابسته و مقررات استخدامی مستخدمین موقت شهرداری تهران را به دلیل ابهامات و ایرادات مترتب بر آن متوقف کند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: این طرح شهرداری تهران مکلف می‌کند، ظرف مدت 4 ماه لایحه اصلاح مصوبه مذکور را تهیه و برای سیر مراحل تصویب، به شورای اسلامی شهر تهران ارسال نماید و تا زمان تصویب لایحه مذکور و طی مراحل قانونی مربوطه کلیه سازمان‎های وابسته به شهرداری تهران بر اساس اساسنامه ملاک عمل قبلی اداره خواهند شد.

نادعلی گفت: درنهایت پس از استماع نظرات مخالفین و موافقین، متن لایحه با پیشنهاد تبدیل چهارماه به سه ماه به رای گذاشته شد و با 20 رای موافق به تصویب رسید.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت اصلاحیه مصوبه الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه‌های کوچک سوخت رسانی در شهر تهران بود که یک فوریت اینم موضوع نیز با موافقت اعضای شورای شهر روبرو شد.

سخنگوی شورای شهر در تشریح ویژگی‌های این طرح، گفت: با توجه به اینکه شهر تهران با گستردگی روز افزون جمعیت و نیز گستردگی جغرافیا مواجه است، بنابراین

تعداد جایگاه‌های سوخت پاسخگوی این تعداد جمعیت و این تعداد از خودرو نیست و این در حالی است که یکی از مسئولان در گزارشی اعلام کردند که تعداد جایگاه‌های سوخت حتی از زمان پیش از انقلاب نیز کمتر شده است.

نادعلی افزود: این طرح چند ویژگی دارد؛ نخست آنکه بخش خصوصی وارد عرصه می‌شود و با تعداد زیادی از جایگاه های عرضه سوخت مواجه می شویم که اگر به نحو مطلوبی مشارکت شود مشوق بخش خصوصی در یاری رساندن به مدیریت شهری در عرصه‌های دیگر می‌شود.

وی ادامه داد: ویژگی دوم این است که اگر ساخت و معماری این جایگاه ها از منظر فرهنگی و با پیوست فرهنگی صورت گیرد ما در مبلمان شهری تفاوت قابل رویتی را خواهیم دید که به جهت فرهنگی هم موثر خواهد بود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 3. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 6. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 9. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. مهلت تمام شد؛ هیچ عذر و بهانه ای برای ثبت نکردن حقوق و دستمزدها در «پاکنا» وجود ندارد

 14. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 15. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 16. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 17. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. ادعای فرمانده ارتش انگلیس در مورد ایران، چین و کره شمالی

 21. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 22. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما