وزیر بهداشت در دیدار رییس حوزه های علمیه: مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در قم راه اندازی می شود

گروه اجتماعی الف،   4000725063

وزیر بهداشت گفت: یکی از تصمیمات ما در سفر به قم، راه اندازی مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در قم است تا ظرف دو سه هفته آینده، واکسیناسیون در قم، سرعت بیشتری بگیرد چون قم، اهمیت ویژه ای دارد و رفت و آمد اتباع خارجی در این شهر، زیاد است.

مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در قم راه اندازی می شود

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در دیدار آیت الله علیرضا اعرافی، رییس حوزه های علمیه و عضو مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: یکی از افتخارات ما عضویت آیت الله اعرافی در ستاد ملی مقابله با کرونا است و امیدواریم که از نظرات ایشان بیشتر استفاده کنیم.
 
وی افزود: ناچاریم در قم بیشتر بر روی واکسیناسیون تاکید کنیم تا سرعت واکسیناسیون در این شهر، افزایش پیدا کرده و با تزریق دو دُز واکسن به حداقل ۸۰ درصد از مردم این شهر، خاطرمان تا حدودی راحت شود. در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از جمعیت هدف، یک دُز و حدود ۳۴ درصد نیز دو دُز واکسن کرونا را در ایران تزریق کرده اند.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۰۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور و ۷۱ میلیون دُز واکسن، تزریق شده و ۵۰ میلیون دُز دیگر واکسن نیز تا ۹ آبان، وارد کشور می شود البته اینها، به جز واکسن های داخلی به ویژه برکت است. در حال حاضر واکسن های تامین شده برای تزریق دو دُز واکسن، کافی است و باید برای دُز سوم از اوایل سال آینده برنامه ریزی  کنیم البته تزریق دُز یادآور برای کادر درمان از هفته گذشته در کشور آغاز شده و در مورد سایر افراد و بیماران نیز این کار انجام خواهد شد. 
 
دکتر عین اللهی یادآور شد: نیاز است کمیته ای تخصصی بین وزارت بهداشت و حوزه های علمیه تشکیل شود تا در مورد مسائل دینی و پزشکی مانند بیماری های مختلف، مراسم های دینی و مناسبتی و کرونا، نظر کارشناسی بدهند. برای ارائه نظر در مورد احکام پزشکی، می توان از دانشکده طب و دین یا سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی قم، بیشر استفاده کرد همچنین می توان مرکز تحقیقات طب و دین را راه اندازی کرد و در این مرکز در مورد مسائل مشترک دین و پزشکی، پژوهش هایی را انجام داد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 4. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 5. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 6. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 7. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 8. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 9. نجات اردوغان با پول ایران

 10. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 11. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 15. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 16. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 17. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 18. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 19. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 20. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 21. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 22. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 23. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 24. واکنش سرباز راهور به اظهارات قالیباف

 25. بدون تعارف با جاسوسان واقعی موساد در سریال سرجوخه

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما