خاطرات معلمان در قاب شبکه افق / مستندهای شبکه افق در هفته جاری

گروه فرهنگی الف،   4000724075

شبکه افق سیما با چندین مستند در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

خاطرات معلمان در قاب شبکه افق / مستندهای شبکه افق در هفته جاری

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند را شاید بتوان بهترین وسیله انتقال اطلاعات دقیق و صحیح به مخاطب دانست زیرا که به دلیل داشتن داده‌های مستند هم بر باورپذیری مخاطب و هم بر تاثیرگذاری بیشتر آن موضوع کمک بسیار زیادی میکند. 
شبکه افق سیما به همین منظور و برای توجه به همین مهم تلاش میکند تا با تولید و پخش مستند‌های مختلف این نیاز مخاطبین را پاسخ دهد و در این مسیر بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد. 
به همین منظور در هفته جاری طبق روال هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های گذشته با بسته‌ای از مستند‌ها اعم از مجموعه مستند، مستندهای مناسبتی و... مهمان خانه مخاطبین خود شده است.

معلم
این مجموعه مستند در هفت قسمت به تهیه کنندگی محمد رضا دزفولی و کارگردانی میر دولت موسوی تولید شده است و سعی دارد تدریس و فعالیت معلمان در گوشه کنار کشورمان ایران و به خصوص در مناطق محروم را به تصویر بکشد. 
نکته قابل توجه در این مجموعه آن است که خود معلمان بیشتر در مسائل و موضوعات پیرامونی خود در دوران تدریس شان سخن می‌گویند و همین موضوع می‌توان به ارتباط گیری مخاطبین با این مجموعه مستند کمک کند. 
علاقه مندان به این مجموعه می‌توانند آن را از شنبه تا پنجشنبه این هفته ساعت 19:30 و تکرار آن را روز بعد ساعت 1:30 و 06:30 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند. 

روزگار بیم و امید
این مجموعه مستند در ده قیمت به کارگردانی احمد جان میرزایی تولید شده و سعی دارد تا روایتی باشد از مشکلات تولید و دلایل ورشکستگی و تعطیلی کارخانه‌ها تا با مستندات هم دلایل نابودی تولید و هم راهکارهای برون رفت از این مشکلات را به تصویر بکشد.
علاقه مندان به این مجموعه می‌توانند آن را از شنبه تا چهارشنبه این هفته ساعت 18 و تکرار آن را روز بعد ساعت 5 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند. 

بومی سازان
این مستند تک قسمتی توسط روابط عمومی شرکت الومینا ایران و به کارگردانی فتح الله امیری تولیده شده و با موضوع بومی سازی در صنایع مختلف تولیدی در ایران مهمان خانه مخاطبین خواهد بود. 
علاقه مندان به این مستند می‌توانند آن را امروز (شنبه) ساعت 20:30 و تکرار آن را روز بعد ساعت 02:30 و 13:00 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند. 

هیکل
این مستند تک قسمتی به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید سلیمیان تولیده شده و با روایتی از زندگی قهرمان بدن ساز، هادی چوپان و بررسی معضلات این رشته در سطح جامعه مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.
علاقه مندان به این مستند می‌توانند آن را دوشنبه ساعت 21 و تکرار آن را روز بعد ساعت 13:30 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند. 

ناهار فامیلی
این مستند مسابقه رقابتی خانوادگی و فرصتی مناسب برای کسانی است که می خواهند هنر آشپزی را به سبک ایرانی یاد بگیرند، در هر قسمت، پدربزرگ و مادربزرگ یک خانواده حضور دارند و بر اساس قرعه کشی از میان همه بچه ها و نوه هایشان، دو خانواده را برای مسابقه آشپزی بر می گزینند.
علاقه مندان به این مجموعه می‌توانند آن را سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت 21 و تکرار آن را روز بعد ساعت 13:30 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند. 

عقیق قم
این مستند تک قسمتی به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی محمد جواد رحیمی تولیده شده و با روایت زندگی و تلاش های مهندس محمد فراهانی کارشناس ارشد زمین شناسی است که به عنوان یک کارآفرین در قم با موزه سنگ های قیمتی خود شهرت دارد، مهمان خانه مخاطبین خواهد بود. 
علاقه مندان به این مستند می‌توانند آن را (سه‌شنبه) ساعت 20 و تکرار آن را روز بعد ساعت 2 و 7 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 11. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 12. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 15. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 16. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 18. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 19. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

 20. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

 21. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 22. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 23. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 24. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 25. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما