میرکاظمی: جزئیات افزایش حقوق ۱۴۰۱؛ از ۱۰ تا بالای ۳۰ درصد

گروه اقتصادی الف،   4000724033 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

آنطور که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد در سال آینده افزایش حقوق کارکنان پلکانی و احتمالا از ۱۰ تا بالای ۳۰ درصد خواهد بود.

میرکاظمی: جزئیات افزایش حقوق ۱۴۰۱؛ از ۱۰ تا بالای ۳۰ درصد

به گزارش ایسنا، در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ دستگاه‌های دولتی مکلف شدند میزان افزایش حقوق کارکنان را به طور متوسط ۱۰ درصد در نظر بگیرند که اعلام این میزان با توجه به شرایط تورمی با واکنش‌هایی از جمله برخی نمایندگان مجلس  همراه بود.

اما این‌که جریان افزایش حقوق کارکنان در سال آینده به چه صورتی است، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از میرکاظمی – رئیس سازمان برنامه و بودجه مورد سوال قرار گرفت و وی در پاسخ به ایسنا توضیحاتی ارائه کرد.

نمی شود بخاطر کارکنان تمام مردم در سختی باشند

میرکاظمی با بیان این‌که در سال آینده افزایش حقوق به صورت پلکانی انجام خواهد شد، اظهار کرد: بر این اساس تلاش بر این است که حداقل افزایش اعمال شده ولی حقوق‌های پایین ممکن است تا بالای ۳۰ درصد نیز افزایش یابد اما کسانی که چندین بار افزایش حقوق داشته‌اند کمترین درصد رشد را خواهند داشت، بنابراین افزایش حقوق برای تمامی کارکنان یکسان نیست.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر در یک چرخه منفی حقوق قرار گرفته‌ایم، یادآور شد: اکنون به طور مرتب تورم ایجاد می‌شود و به دنبال آن حقوق‌ها افزایش پیدا می‌کنند که برای تامین منابع آن خلق پول شده و به دنبال این جریان با افزایش پایه پولی و افزایش نقدینگی تورم رشد می‌کند به عبارتی ۲۰ درصد افزایش حقوق برای کارکنان اعمال می‌کنیم، ولی تورم برای عموم مردم ایجاد می‌شود. دولت به سمتی حرکت خواهد کرد که خلق پول صورت نگرفته و به این صورت نباشد که برای پرداخت حقوق کارکنان که سهم محدودی در جامعه دارند تبعات و تورم آن کل مردم را تحت فشار قرار دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر بهم ریختگی بالایی در وضعیت حقوق وجود دارد به طوری که مصوباتی را گرفته‌اند که افزایش بالای حقوق را برای برخی کارکنان ایجاد می‌کند، اما مثلا جوان تحصیلکرده‌ای که تازه وارد سیستم می‌شود حقوق پایینی دارد، اما برنامه ما این است تا سه سال آینده بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.

در بودجه 1401 از منابع صندوق استفاده نخواهد شد

اما در ادامه رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر استفاده دولت در بودجه سال جاری و بودجه سال ۱۴۰۱ از منابع صندوق توسعه ملی توضیح داد: ما به هیچ عنوان برنامه‌ای برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده نخواهیم داشت و به سمت خلق پول نمی‌رویم حتی این موضوع را در بخشنامه نیز تاکید کرده‌ایم. استفاده دولت از منابع صندوق توسعه ملی بودجه‌ای نخواهد بود مگر برای پیشرانی اقتصاد و پروژه‌های بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت در توسعه کشور.

میرکاظمی با بیان این‌که در بودجه امسال از منابع صندوق توسعه ملی استفاده شده است یادآور شد: این نیز براساس مصوبه قانون بودجه و مجوز صادره از مازاد ۲۰ درصد بوده که در نیمه اول سال استفاده شد و احتمالا در نیمه دوم سال نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این‌که نگاه دولت قبل این بود که همانطور که پول وارد صندوق می‌شود در فشارهای اقتصادی و تنگناها نیز از آن استفاده کند، اظهار کرد: بر این اساس برداشت‌هایی از منابع صندوق صورت گرفته که در برخی موارد مانند مهار آب‌های مرزی اقدام پسندیده بود ولی در مواردی براساس ضروریات دولت صورت گرفته که تا حد ممکن سعی می‌شود اینگونه از منابع صندوق استفاده نکنیم هر چند منابعی که با مجوز رهبری برداشت شده به صورت تسهیلات است و باید بعد از بررسی و محاسبات صورت گرفته به صندوق بازگردد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۴۳۲۱۰۱۳:۳۰:۵۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
چطور به کنترل تورم که دامن ملت را می گیرد فکر نمی کنید؟ مگر قانونا افزایش حقوق نباید متناسب با تورم باشد. این منطق و قانون را ول کردید قصه خاله پیرزن تعریف می کنید.
محمد ش خا۲۲۴۳۳۹۸۱۴:۵۳:۳۷ ۱۴۰۰/۷/۲۴
فقط در روز خوراک خانواده مستضعفین با تخم مرغ کمی جلو گرسنگی را می گرفت آن را هم شما از دستمان گرفتید آقایان نماینده ها شما را ملت برای چه چیزی به مجلس فرستاد
ناشناس۲۲۴۳۴۴۹۱۵:۱۴:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
ایا میشود هزینه تحریمها از جیب کارمندان تامین شود!
ناشناس۲۲۴۳۶۶۲۱۷:۰۹:۴۲ ۱۴۰۰/۷/۲۴
حقوق بگیرها کاملا له شده اند. هر سال چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی حقوقها کمتر از تورم رشد میکند. قدرت خرید حقوق ها هر سال کمتر میشود.
ناشناس۲۲۴۳۷۱۸۱۷:۴۲:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۲۴
سلام دست آقای میرکاظمی درد نکند سایه با عزت ایشان مستدام باد لطفا بجای افزایش حقوق به هر کارمندی یک دستگاه تیر و کمان بدهند تا بعد از این برای شکار به کوه و جنگل برویم هم ورزش است هم اوقات فراقت تامین میشود هم ارزتزاق
فلاح۲۲۴۳۸۰۷۱۸:۳۶:۲۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
مگر عامل افزایش تورم افزایش حقوق ها هست این چه نوع طرز تفکری هست که مسئولین دارندبهتر نیست مسئولین قبل از قبول مسئولیت یه واحد مبانی اقتصاد بگذرانند
ناشناس۲۲۴۳۸۰۸۱۸:۳۶:۵۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
آقای میرکاظمی! تورم هم پلکانی است؟!
ناشناس۲۲۴۳۸۱۱۱۸:۳۹:۱۱ ۱۴۰۰/۷/۲۴
چرا قانون مدیریت را اجرا نمیکنید؟! آیا نباید افزایش حقوق کمتر از تورم نباشد؟
ناشناس۲۲۴۳۸۲۱۱۸:۴۵:۱۸ ۱۴۰۰/۷/۲۴
اگر با این سیاست شما در مورد افزایش حقوق که سالها تجربه شده، تورم مهار نشد
ناشناس۲۲۴۳۸۲۲۱۸:۴۷:۱۱ ۱۴۰۰/۷/۲۴
با این افکار شما، سفره بازنشستگان کوچک نه، خالی خواهد شد.
ناشناس۲۲۴۳۸۲۷۱۸:۴۹:۱۴ ۱۴۰۰/۷/۲۴
افزایش حقوق باید بیشتر از نرخ تورم واقعی باشد. در غیر این صورت مردم را به دره فقر و فلاکت و نابودی هل خواهید داد. و روزی که به کمک مردم نیاز دارید همه در ته دره فقر گرفتارند و کاری از دستشان بر نمی آید.
ناشناس۲۲۴۳۸۳۳۱۸:۵۱:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
آقای میر کاظمی. من بازنشسته از شما حقوق نمیخواهم لطف کنید مایحتاج خانواده ام را در حد معقول فراهم کنید‌. البته یادآوری میکنم که در زمان شاغلی حقوق بازنشستگی از حقوق بازنشستگان کسر شده است.
ناشناس۲۲۴۳۸۷۵۱۹:۱۴:۱۷ ۱۴۰۰/۷/۲۴
آقای میر کاظمی جوا ن تحصیل کرد ه که شما می گویید یک نفر و مجرد است و در بعضی مشاغل حقوقی معادل متا هلین با سابقه می گیرد در حالیکه نه زن دارد نه فرزند عیدی هم برابر می گیرد
ناشناس۲۲۴۳۹۷۱۲۰:۱۱:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
سیستم درصدی یعنی افزایش بیشتر فاصله حقوق قشر ضعیف ومرفه.فاصله رو کم نمی کنید، افزایش ندهید
ناشناس۲۲۴۴۱۳۹۲۲:۱۲:۳۶ ۱۴۰۰/۷/۲۴
خلق پول؟ یه قوطی پنیر هراز شده 50 ت بعد افزایش حقوق میدید 10 درصد خلق پوله یا پول؟
ناشناس۲۲۴۴۱۴۷۲۲:۲۶:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۲۴
تورم بالای ۵۰ درصد هست نمی دونم چرا اصلا قانون رو سلیقه ای پیش می بریم افزایش از ۱۰ تا ۳۰ پلکانی
ناشناس۲۲۴۴۲۷۹۲۳:۴۷:۴۷ ۱۴۰۰/۷/۲۴
هی پلکانی افزایش بدید تا مساوی بشیم و انوقت برای مردم سوال پیش بیاد که چرا حق بیمه اضافی دادم سالها و چرا بدم از حالا
ناشناس۲۲۴۴۲۹۶۲۳:۵۶:۳۴ ۱۴۰۰/۷/۲۴
جناب میر کاظمی! به هیکل تکیده بازنشستگان هم نظری بیاندازید.
ناشناس۲۲۴۴۳۵۶۰۰:۳۷:۱۴ ۱۴۰۰/۷/۲۵
بنزین و حامل های انرژی را می خواهی چند قیمت گذاری کنی ؟؟،؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۲۲۴۴۳۹۸۰۱:۳۹:۳۵ ۱۴۰۰/۷/۲۵
جهت کمک به کشور و کاهش تورم حقوق مقامات سال آینده نصف شود و به همان اندازه به حقوق دیگر کارمندان اضافه شود این هم عادلانه هست هم باعث تورم نمیشود
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 2. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 3. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 4. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 5. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 6. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 7. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

 8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 9. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 10. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

 11. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

 12. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

 16. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 17. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 18. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

 19. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

 20. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

 21. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 22. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 23. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 24. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 25. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما