رشد معنادار آمارها/ صدای پای پیک ششم شنیده شد/ عادی‌انگاری دمیدن به آتش زیر خاکستر همه‌گیری

گروه اجتماعی الف،   4000720065 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

تغییر ناگهانی روند همه‌گیری در ۲۴ ساعت گذشته احتمال آغاز پیک ششم را تقویت کرد و کارشناسان معتقدند عادی‌انگاری ایجادشده در جامعه در واقع دمیدن به آتش زیر خاکستر باقی‌مانده از پیک پنجم است.

رشد معنادار آمارها/ صدای پای پیک ششم شنیده شد/ عادی‌انگاری دمیدن به آتش زیر خاکستر همه‌گیری

به‌گزارش تسنیم، درحالی برای دومین روز متوالی روند صعودی آمارهای کرونایی ادامه داشت که کارشناسان معتقدند این صدای پای پیک ششم است که رفته رفته واضح‌تر به گوش می‌رسد.

در این زمینه تغییر معنادار آمارها که از اوایل هفته آغاز شده است نشان می‌دهد در 24 ساعت گذشته رشد 20درصدی نرخ ابتلا و 13.5درصدی موارد بستری مهر تأییدی در این زمینه است که احتمال آغاز پیک ششم قوت گرفته است و احتمالاً در روزهای آینده باید رسماً منتظر پیک ششم کرونا در ایران باشیم.

به‌گفته کارشناسان اگرچه در این پیک به‌دلیل افزایش قابل توجه سطح واکسیناسیون مدیریت شرایط کم‌هزینه‌تر از گذشته خواهد بود اما عادی‌انگاری هموطنان می‌تواند مشکلی در این زمینه ایجاد کند که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.

کارشناسان بهداشت و درمان با اشاره به آمارهای روز گذشته می‌گویند: نرخ ابتلا در نوزدهمین روز مهر 1400 نشان می‌دهد که بیش از 9 نفر در هر دقیقه به ویروس منحوس مبتلا می‌شوند و از این تعداد 1.3 نفر نیز در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

این گروه تأکید می‌کنند این واقعیت آماری کاملاً واضح و شفاف نشان می‌دهد که همان‌طور که مسئولان وزارت بهداشت قبلاً اشاره کرده‌اند احتمال آغاز پیک ششم در هفته اول آبان 1400 رفته رفته درحال رسیدن به واقعیت است.

به‌گفته کارشناسان بهداشت و درمان درصورتی که روند صعودی نرخ ابتلا و البته موارد بستری در مراکز درمانی این هفته ادامه‌دار باشد زنجیره بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و البته فوتی‌ها نیز دوباره تشکیل می‌شود و روند افزایشی موارد فوت براثر بیماری کرونا آغاز می‌شود،
ازاین‌رو کارشناسان تأکید می‌کنند برای جلوگیری از شکل‌گرفتن این چرخه بهترین راهکار همکاری و همراهی حداکثری هموطنان با سیاست‌های وزارت بهداشت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت در واکسیناسیون عمومی است.

استان آذربایجان‌غربی/ 60 نفر از بیماران به دستگاه ونتیلاتور متصل شده‌اند

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته 60 نفر زیر دستگاه تنفس مصنوعی یعنی ونتیلاتور قرار گرفتند اظهار داشت: همچنین یک هزار و 550 نفر از بابت سندروم حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته 743 بیمار مشکوک و 302 نفر بستری در بخش آی‌سی یو بستری شدند.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز 919 نفر در استان به کروناویروس مبتلا شدند بیان کرد: تاکنون شمار مبتلایان به 288 هزار و 70 نفر رسیده است.

آقازاده به تعداد 18 نفر فوتی نیز در طی شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: متاسفانه کرونا تاکنون جان 6 هزار و 537 نفر را گرفته است.

وی به واکسیناسیون 65 هزار و 216 نفر دیگر اشاره کرد و افزود: تاکنون در آذربایجان‌غربی تعداد دو میلیون و 429 هزار و 839 نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان اصفهان/ 955 مورد ابتلای جدید ثبت شد

براساس آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در  استان 2855 نفر بودند که 955 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده 330  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت 381 بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

در حال حاضر 1801 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، که از این تعداد 301 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

 آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی 24 ساعت اخیر در استان اصفهان 22  نفر اعلام شده که از این تعداد 15  نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

در همین حال رئیس مرکز بهداشت شماره دو اصفهان گفت: ایجاد پایگاه‌های واکسیناسیون سیار در مناطق پر تردد و حاشیه‌ای اصفهان از هفته گذشته شروع به کار کرده‌ و در هفته جاری در شهرک شهید کشوری و خیابان چهارباغ عباسی اصفهان مستقر هستند.

منصوره ابوفاضلی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی پیرامون نحوه اجرای واکسیناسیون سیار اظهار داشت: باتوجه به تسریع در واکسیناسیون مردم کشور، به علت دسترسی نداشتن بعضی از شهروندان به مراکز ثابت واکسیناسیون، تصمیم به ایجاد مراکز واکسن سیار در شهر اصفهان بخصوص در مناطق حاشیه‌ای و همچنین مناطق پرتردد گرفته ‌شد.

وی پیرامون جزئیات واکسیناسیون سیار افزود: در مرکز بهداشت شماره دو اصفهان دو پایگاه راه‌اندازی شده‌ که از هفته گذشته شروع به کار کرده ‌است و برای ایجاد این پایگاه‌ها از دو دستگاه اتوبوس استفاده شده که در مناطق مختلف چند روز مستقر می‌شوند و واکسیناسیون افراد انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت شماره دو اصفهان با اشاره به مناطقی که پایگاه سیار واکسیناسیون در آن‌ها قرار دارد، گفت: باتوجه به سیار بودن پایگاه‌ها، به مناطق مختلفی رفته و هفته گذشته یکی از دستگاه‌های اتوبوس در میدان جمهوری و دیگری نیز در میدان امام حسین (ع) ابتدای خیابان چهارباغ عباسی مستقر بوده ‌است.

ابوفاضلی ادامه داد: در هفته کنونی از شنبه 17 مهرماه یکی از دستگاه‌های اتوبوس به منظور واکسیناسیون سیار در شهرک شهید کشوری واقع شده‌ و دیگری همچنان در خیابان چهارباغ عباسی مستقرشده و بعد از حدود سه روز واقع شدن در شهرک شهید کشوری به محله قائمیه و اصفهانک و مناطق حاشیه‌ای خیابان امام خمینی منتقل می‌شوند و استقبال مردم در این پایگاه‌های سیار بسیار خوب بوده ‌است.

استان البرز/ 15 فوتی در 24 ساعت گذشته

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کرج  در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 102 بیمار با علائم کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز 73 هزار و 874  نفر  بوده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز  با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد 646 نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد ، ابتلای 326 نفر به بیماری کووید 19، تا این تاریخ قطعی شده است. 

بابایی با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته 2100 نفر به مراکز درمانی استان البرز مراجعه کرده اند، تصریح کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته 15 بیمار کووید 19 جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  6183 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه های بهداشتی برای مقابله با کرونا باید با جدیت رعایت شود، اداکه داد:  خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 67 هزار و 39 نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

استان ایلام/162 مورد مثبت جدید بیماری کرونا

محمد کریمیان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام از ابتلای 162 نفر به کرونا در 24 ساعت اخیر خبر داد و گفت: تاکنون تعداد 61 هزار و 183 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 162 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

وی  با تاکید بر اینکه در حال حاضر 174 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 40 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها 59 هزار و 804 نفر بوده است.

کریمیان در پایان گفت: در 24 ساعت گذشته چهار مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان ایلام گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون به 1 هزار و 96 نفر رسیده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان بوشهر / مجموع فوتی‌ها از ابتدای همه‌گیری 1981 نفر

سعید کشمیری در گفتگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر از کاهش 90 درصدی مبتلایان به کرونا در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: مبتلایان به کرونا به مهار پیک پنجم کاهش 90 درصدی یافته و این درحالی است که تعداد بستری‌ها در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر از یک‌هزار نفر اکنون به 115 نفر رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه تمام شهرستان‌های استان بوشهر از حالت هشدار خارج شده است گفت: در رنگ‌بندی جدید از 10 شهرستان استان 8 شهرستان در شرایط زرد و 2 شهرستان آبی کرونایی تعیین شده است.

وی از تزریق 920 هزار واکسن کرونا به جامعه هدف در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بیش از 320 هزار نفر در استان بوشهر هر 2 نوبت واکسن دریافت کرده‌اند و پوشش واکسیناسیون اکنون به 75 درصد رسیده که تا پایان مهرماه به 80 درصد خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شرایط واکسیناسیون دانش‌آموزان را برشمرد و با اشاره به اینکه تاکنون 54 درصد دانش‌آموزان بالای 12 سال واکسن دریافت کرده‌اند تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد واکسن کرونا به افزون بر 99.5 درصد فرهنگیان تزریق شده است.

کشمیری وضعیت سیر نزولی ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر را نشان از همکاری مردم، سرعت واکسیناسیون و تلاش کادر بهداشت و درمان در جلوگیری از روند بیماری دانست و افزود: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر اکنون به کمترین تعداد بیماری در شش ماه اخیر رسیده ولی شرایط می‌تواند شکننده باشد و این وضعیت را نباید دست دهیم.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: روز گذشته 32 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد 11 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون 15 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 2 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری از ثبت 3 مورد فوتی دیگر ناشی از کرونا خبر داد و افزود: تاکنون یک‌هزار و 981 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان فارس/ شمار جانباختگان کرونا روبه‌افزایش است

براساس آخرین آمار ثبت شده درباره رنگ‌بندی استان‌ها رنگ نارنجی به تدریج از نقشه استان فارس در حال رنگ باختن است و جای آن را رنگ زرد و آبی گرفته که این امر نوید کنترل کرونا و مهار پیک پنجم تلقی می‌شود. 

بر این اساس 3 شهرستان گراش، فیروزآباد و مهر در وضعیت آبی؛ شهرستان‌های جهرم، خفر، استهبان، سروستان، کوار، شیراز، زرقان، مرودشت و ممسنی نارنجی و مابقی استان به رنگ زرد درآمده است. 

هر چند بررسی‌ها نشان از نزولی‌شدن شیب ابتلا به کرونا و تثبیت آن می‌دهد اما نباید از گونه‌های جدید کرونا و هشدار بابت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی غافل شد به ویژه اینکه با سردشدن هوا زمینه برای گسترش بیماری‌های ویروسی بیشتر می‌شود.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در مجموع بیش از یک میلیون و 575 هزار و 167 مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و 376 هزار و 365 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است.

با بررسی نمونه‌های انجام شده، 412 هزار و 378 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون 198 هزار و 802 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 44 هزار و 944 بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، 457 هزار و 322 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.

با پذیرش 300 بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان هم اکنون هزار و 923 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 194 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین با جان باختن 11 هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته مجموع جانباختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری به شش هزار و 777 نفر رسیده است. 

استان قزوین/ آمار فوتی‌ها 4 برابر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 15 درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 194 مبتلای کرونایی در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان شناسایی شدند که در مقایسه با روز قبل 32 نفر کاهش داشته است.

پیمان نامدار با اشاره به کاهش 19 درصدی موارد بستری‌های روزانه کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته 64 بیمار کرونایی جدید به دلیل علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار 15 نفر بیشتر از روز قبل بوده است.

وی اضافه کرد: با این حال آمار بیماران کرونایی بدحال 6 درصد افزایش یافته و به 37 نفر رسیده است که این آمار در قیاس با روز پیش 2 نفر افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین در ادامه از کاهش 4 برابری آمار مرگ‌ومیر روزانه کرونایی خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 2 بیمار بدحال ما به خاطر شدت علائم تنفسی و ضعف مفرط جسمانی جان‌شان را از دست دادند که این آمار در مقایسه با روز قبل 6 نفر کمتر شده بود.

نامدار همچنین به کاهش 15 درصدی آمار بهبودیافتگان روزانه اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز اخیر 57 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین ترخیص شدند که این آمار 10 نفر کمتر از روز گذشته شده است.

وی ادامه داد: در نهایت هم مجموع آمار بستری‌های فعلی کرونایی استان قزوین هم 2 نفر کاهش یافته و به 393 نفر رسید که در قیاس با روز قبل فقط نیم درصد کمتر شده است.

استان کرمان/ 350 مورد بستری کرونایی در مراکز درمانی

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 350 مورد است اظهار داشت: از این تعداد 202 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 30 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 25 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 12 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 81 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 79 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 40 هزار و 462 مورد رسیده است.

وی به فوت 8 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در میان فوتی‌های جدید کرونا در استان کرمان یک نوزاد قرار داشت و مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 799 مورد رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 650 هزار و 709 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 750 هزار و 647 مورد است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان گیلان/ 251 پایگاه واکسیناسیون فعال است

روند اجرای واکسیناسیون با سرعت در استان گیلان در حال انجام است و به گفته رئیس ستاد مقابله با کرونا گیلان میزان واکسیناسیون در استان از میانگین کشوری 10 درصد بیشتر است.

251 پایگاه واکسیناسیون امروز در سطح استان گیلان و 55 مرکز در رشت فعال هستند و به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تمامی این مراکز در استان هر دو دز واکسن سینوفارم به فراوانی یافت می‌شود.

البته در مقابل فراوانی واکسن سینوفارم در گیلان، واکسن‌های برکت و آسترازنکا به میزان لازم در استان موجود نیست و به همین دلیل اولویت تزریق واکسن با افرادی است که دز نخست آسترازنکا و برکت را دریافت کرده‌اند.

شتاب‌گیری روند واکسیناسیون در استان گیلان کاهش آمار بستری‌شدگان و بیماران کرونایی را در پی داشته و طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 347 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

همچنین 65 بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان به سر می‌برند که 14 نفر از این تعداد به تازگی به این بخش منتقل شدند و 65 نفر نیز بدحال هستند.

همچنین در پی کاهش شمار بستری‌شدگان شاهد تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های گیلان به وضعیت زرد و آبی بودیم و در حال حاضر 2 شهرستان املش و رضوانشهر آبی و مابقی شهرستان‌ها زرد است.

درحال تکمیل... .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

 

دیدگاه کاربران

حسین۲۲۳۷۸۲۶۱۴:۱۰:۰۹ ۱۴۰۰/۷/۲۰
علت اصلی روند افزایشی بیماری، اظهار نظر نادرست مسئولین بوده و همچنین رفتار دوگانه مسئولین در رابطه با محدودیت ها می باشد
ناشناس۲۲۳۷۸۳۳۱۴:۱۳:۲۸ ۱۴۰۰/۷/۲۰
شماها مدعی بودین با واکسن دیگر مانند قبل نمی شود و آمارهای فوتی و مبتلا کم می شود!!!
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 3. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 6. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 9. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. مهلت تمام شد؛ هیچ عذر و بهانه ای برای ثبت نکردن حقوق و دستمزدها در «پاکنا» وجود ندارد

 14. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 15. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 16. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 17. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. ادعای فرمانده ارتش انگلیس در مورد ایران، چین و کره شمالی

 21. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 22. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما