نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی: حضور ایران در سوریه باید کاهش یابد

گروه جهان الف،   4000719098

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر تداوم شهرک‌سازی این رژیم در اراضی جولان اشغالی در یک لفاظی تازه گفت، حضور ایران در سوریه باید کاهش یابد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی: حضور ایران در سوریه باید کاهش یابد

به گزارش فارس، به رغم تداوم مخالفت‌های بین‌المللی با شهرک‌سازی‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی، تل‌آویو در تدارک برای تایید ساخت و سازهای غیرقانونی تازه در جولان اشغالی است.

بنا بر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت نخست‌وزیر این رژیم روز دوشنبه (امروز) از برنامه کابینه برای افزایش جمعیت صهیونیست‌ها در منطقه جولان اشغالی سوریه خبر داد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، نفتالی بنت در یک نشست به میزبانی روزنامه «ماکور ریشون» رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک نشست ویژه کابینه طی ماه آینده در جولان (اشغالی) برگزار خواهد شد.

به گفته نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، کابینه در جلسه ویژه ماه آینده با ایجاد شهرک سازی جدید در جولان اشغالی سوریه موافقت خواهد کرد.

نفتالی بنت همچنان اعلام کرد که در حال حاضر حدود ۲۷ هزار نفر در جولان اشغالی ساکن هستند اما این تعداد باید به ۱۰۰ هزار نفر افزیایش یابد و کابینه رژیم صهیونیستی منابع مالی مورد نیاز برای انجام این کار را اختصاص خواهد داد.

جولان اشغالی، بخشی از استان القنیطره سوریه است که رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ اشغال کرد و در سال ۱۹۸۲ آن را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد اما از آن زمان، قطعنامه‌های سازمان ملل و همچنین شورای امنیت سازمان ملل، جولان را بخشی از خاک سوریه و منطقه اشغال شده خوانده‌اند.

به رغم صراحت قطعنامه‌های بین‌المللی درباره تعلق جولان به سوریه، دولت آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، الحاق جولان به رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت و این منطقه را بخشی از رژیم صهیونیستی دانست.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه توییتر خود گزارشی درباره سخنرانی نفتالی بنت در این نشست منتشر کرد.

طبق گزارش این دفتر، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در «کنفرانس توسعه اقتصادی و منطقه ای بلندی های جولان» ضمن صحبت درباره تداوم شهرک‌سازی در این منطقه اشغالی سوریه، باز هم علیه ایران حرف زد.

نفتالی بنت ادعا کرد: «ما از نزدیک آنچه در سوریه و در ارتباط با ایران اتفاق می‌افتد را رصد می‌کنیم. (ایران) دارد اطراف مرزهای اسرائیل نیروهای شبه نظامی اعزام و ارتش مستقر می‌کند».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی افزود: «ما به هرجا و هر زمان که لازم باشد، به ابتکار خودمان برای کاهش حضور ایران در سوریه ادامه خواهیم داد. ماجراجویی آنها در مرز شمالی ما باید به پایان برسد. ما نه تنها آرامش ساکنان بلندی‌های جولان، بلکه همه شهروندان اسرائیلی را تضمین خواهیم کرد».

مقام‌های سوریه همواره بر لزوم بازپسگیری منطقه جولان به این کشور تاکید کرده‌اند و اخیرا «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در دیدار با مقامات سازمان ملل در این باره صحبت کرد.

المقداد بر حق مسلم سوریه در بازپس‌گیری جولان تأکید کرد و گفت، حضور نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جولان راه‌حل نهائی برای حل مشکلات اشغالگری رژیم صهیونیستی نیست