بحرانی که باز هم خبر نخست روزنامه‌های جهان شد 

گروه اجتماعی الف،   4000718114

افشای اسناد حمله به کاخ کنگره آمریکا توسط جو بایدن، سوژه امروز وال استریت جورنال است؛ گاردین نیز به بحران اقلیمی و اعتراض مردم نسبت به آن پرداخته است.

بحرانی که باز هم خبر نخست روزنامه‌های جهان شد 

به گزارش ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ امروز یکشنبه ـ ۱۸ مهرماه ـ نیز همچون روزهای پیشین به مرور مهمترین عناوین روزنامه‌های بزرگ دنیا پرداخته است. عناوین منتخب او بدین شرح است:


اعتراض به خاطر بحران اقلیمی


گاردین روزنامه انگلیسی نوشت: بحران اقلیمی، باز خبر نخست بسیاری از روزنامه های جهان شد. گروه بیست، برای کاهش گازهای آسیب رسان سیاره زمین، گامی جدی و سخت بر می دارد؛ کاهش گازها و کمک مالی به کشورهای فقیر. در همین ماه همایش اقلیمی سازمان ملل کوپ ۲۶ برگزار می شود. همایشی که با خواست‌های پیشین خواهد آمد یعنی، کاهش گازها و کمک به کشورهای نیازمند. می گویند محیط زیست پاک، از اصول حقوق بشر است. ایتالیا در میدان «پوپولو»، به اعتراض آمده. انگلیس نیز با معترضانش خواستار اقدام عملی و نه حرف برای مهار آسیب های اقلیمی است.


بایدن اسناد مخفی ترامپ را فاش می‌کند


وال استریت جورنال، روزنامه آمریکا نوشت: جو بایدن اسناد کاخ سفید درباره حمله به کاخ کنگره را انتشار می‌دهد. دونالد ترامپ، از بایدن خواسته است، اسناد را محرمانه نگاه دارد، اسناد ششم ژانویه. جو بایدن، خواست ترامپ را در این مورد رد کرده است. آرشیو ملی آمریکا می گوید: «اسناد ششم ژانویه در کاخ سفید را به کمیته تحقیق در کنگره ارائه می دهد.» مجلس نمایندگان، از رئیس جمهوری آمریکا، خواستار ارائه استاد و مدارک حمله به کنگره  شده است که از زمان رئیس جمهوری پیشین آمریکا، دونالد ترامپ در کاخ سفید محفوظ اند.


حزب افق ها در فرانسه


لوفیگارو، روزنامه فرانسوی نوشت: ادوارد فیلیپ نخست وزیر پیشین فرانسه، حزب سیاسی اش، حزب «افق ها» را راه انداخت. او مدعی است، حزب او، اساس ثبات در فرانسه خواهد بود. ادوارد فیلیپ با افق ها، می گوید راهی تازه را بنیاد خواهد نهاد. فرزند تازه ای برای زندگی سیاسی فرانسه و به گفته اش صحنه ای تازه در زندگی سیاسی اش. ادوارد فیلیپ می گوید: افق ها، کشتی ای خواهد بود برای تاختن به دورها.


در حاشیه خبرخوانی امروز آلبرت کوچویی آمده است:
 

درمان پارکینسون


له رپوبلیکا روزنامه ایتالیا نوشت: سخت شدن ماهیچه ها، به هم خوردن تعادل،  تباهی بافت ها، از اثرهای پارکینسون است، که حرکت را برای بیماران، دشوار می سازد. آخرین پژوهش آمده در مرکز پزشکی دانشگاه «رادبود» در هلند می‌گوید: شیوه‌هایی است که می‌توان با آن‌ها، بیماران پارکینسون را بهبود بخشید مجله «یورولوجی» می‌گوید بسیاری از بیماران از این شیوه ها بی خبراند. از جمله این روش‌ها، حرکت آهنگین با فرمان و صدای درونی بیمار است؛ پیش از برداشتن هر گام، آن را در مغز خود، تمرین کنید، قدم ها را در مغز خود، تصور کنید، تمرین پدال زدن دوچرخه ای داشته باشید و قدم هایتان را به گونه ای نامعمول و یا گام‌های متفاوت بردارید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما