بحران سوخت در انگلیس/ وعده‌درمانی جانسون در نخستین اظهارنظر علنی

گروه جهان الف،   4000706111

نخست‌وزیر انگلیس وعده داد بحران سوخت که به شکل‌گیری صف‌های طولانی در ایستگاه‌های پمپ‌ بنزین و تعطیلی برخی از آنها منجر شده حل خواهد شد.

بحران سوخت در انگلیس/ وعده‌درمانی جانسون در نخستین اظهارنظر علنی

به گزارش فارس، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس امروز سه‌شنبه برای کاستن از هراس عمومی در خصوص بحران سوخت در این کشور وعده داد که دولت او در تلاش برای حل این بحران است.

ساعاتی قبل‌تر رسانه دولتی انگلیس، «بی‌.بی‌.سی» گزارش داده بود ارتش این کشور برای کمک به حل و فصل بحران مربوط به کمبود سوخت اعلام آمادگی کرده است.

خبرگزاری رویترز نوشته علی‌رغم تعطیلی صدها پمپ بنزین و تشکیل صف‌های چندساعته مقابل برخی ایستگاه‌های توزیع سوخت در برخی مناطق جانسون مدعی شد اوضاع در ایستگاه‌های سوخت رو به بهبود است.

نخست‌وزیر انگلیس مدعی شد: «اکنون شاهدیم که اوضاع رو به بهبود است. از صنعت سوخت می‌شنویم که عرضه‌ها به صورت نرمال به ایستگاه‌های توزیع سوخت می‌رسند و من از همه می‌خواهم به صورت نرمال به سر کسب و کارشان بازگردند.»

این نخستین اظهارات نخست‌وزیر انگلیس از زمان آغاز بحران سوخت در این کشور در چند روز گذشته است.

ساعاتی قبل‌تر روزنامه دیلی‌میل گزارش داد برخی از جایگاههای سوخت در پی بحران به وجود آمده فروش بنزین را تا سقف ۳۰ پوند سهمیه‌بندی کرده‌اند و خشونت در صف‌های طولانی پمپ بنزین‌های انگلیس رو به افزایش است و مردم با یکدیگر درگیر شده‌اند و حتی به روی هم چاقو می‌کشند.

اعتراضات و آشفتگی در انگلیس به اندازه‌ای است که مردم از «بوریس جانسون» درخواست کرده بودند از مخفی‌گاهش بیرون آمده و با مردم در خصوص مسئله فعلی صحبت کند.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) موجب شده بسیاری از رانندگان کامیون منطقه اتحادیه اروپا به جای حمل بار به انگلیس ترجیح دهند به کشورهای دیگر بروند زیرا در زمانی که انگلیس جزء اتحادیه اروپا بود، رانندگان کامیون به راحتی از هر کشور اروپایی به انگلیس سفر می‌کردند اما هم‌اکنون مراحل اداری در مرز انگلیس پس از برگزیت موجب شده است که تمایلی به ورود و خروج به بریتانیا نداشته باشند.

پس از اینکه برخی از شرکت های بزرگ نفتی جایگاه های بنزین خود را در روز جمعه تعطیل کردند، بسیاری از مردم در اثر نگرانی در مورد مواجه شدن با کمبود بنزین، به این جایگاه ها هجوم بردند. شرکت های بزرگ بی پی و شل، چندین جایگاه بنزین خود را به علت کمبود سوخت تعطیل کردند.

در انگلستان، ماه هاست که یک بحران شدید تدارکات ادامه دارد؛ این بحران، یکی از پیامدهای مختلف برگزیت و عمدتا ناشی از کمبود حمل کننده بار است: در این مورد، ماشین های حمل سوخت کافی برای راساندن سوخت به همه توزیع کنندگان وجود ندارد.

طبق گزارش بی بی سی، طی روزهای اخیر، تعداد زیادی از پمپ بنزین‌ها به دلیل کمبود سوخت تعطیل شده و همین امر موجب شده تا صف‌های طولانی در خارج از مراکر فروش بنزین در نقاط مختلف انگلیس شکل بگیرد. کمبود کامیون‌ برای تحویل مواد غذایی به سوپرمارکت‌ها و تحویل سوخت به پمپ‌ بنزین‌ها، بحران فعلی سوخت در انگلیس را به وجود آورده است.

اقدامات اضطراری برای تأمین سوخت کافی در جایگاه‌های سوخت از شامگاه یک شنبه (چهارم مهرماه ) اتخاذ شده است و «کاسی کارتنگ» وزیر بازرگانی انگلیس قرار است قوانین رقابتی در صنعت سوخت را تعلیق کند تا شرکت‌های تامین کننده بتوانند سوخت مورد نیاز جایگاه‌های که بدون بنزین مانده‌اند را تأمین کنند.

شبکه بی بی سی نیز گزارش کرد که بحران کمبود سوخت موجب شده است که دولت انگلیس با ارائه روادید کوتاه مدت به رانندگان کامیون‌های بین‌المللی به منظور ورود به بریتانیا برای تحویل مواد غذایی و سوخت موافقت کند.

پیش از این گزارش شده بود که «بوریس جانسون» درحال بررسی استقرار نیروهای ارتش برای محافظت از کامیون‌های حامل بنزین است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

  2. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

  3. اشتباه رئيسی در اردبیل

  4. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

  5. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

  6. پاسخ زاکانی، شهردار تهران به جنجال بکارگیری دامادش در شهرداری

  7. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

  8. مسئولانی که تصمیم می گیرند، مردمی که هزینه می دهند!

  9. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

  10. بادام هایی که کام جامعه را تلخ کرد

  11. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

  12. اردوغان خطاب به مقام‌های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن‌طرف‌تر می‌روید

  13. تحولی قابل توجه در صدا و سیما

  14. جنجال انتصاب داماد زاکانی در شهرداری/ چه کسی سخنگوی دولت می شود؟ / روایت علی مطهری از دیدار با اژه‌ای

  15. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

  16. به افکار عمومی احترام بگذارید

  17. اختلال در سامانه بنزین و گمانه زنی ها در فضای مجازی/ تایید حمله سایبری

  18. این راهش نیست!

  19. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

  20. خطر ۱۷میلیون واکسن نزده / قالیباف: مردم را دسته‌بندی نکنیم/ کیهان: نباید برای آغاز مذاکرات وین تعجیل کرد

  21. حمله شدید ۲۰:۳۰ به زاکانی برای انتصاب دامادش!

  22. دست خالی آمریکا در تحولات سیاسی-نظامی یمن

  23. شاهزاده دبی بر روی بلندترین چرخ و فلک جهان

  24. شگردهای غرب در تسلیم کردن ملت های جهان

  25. دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما