رئیسی، خط قرمز دولتش را اعلام کرد/ خط و نشان ایران برای علی‌اف / ارزیابی سالانه مدیران شهرداری

گروه سیاسی الف،   4000706080 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری-تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

رئیسی، خط قرمز دولتش را اعلام کرد/ خط و نشان ایران برای علی‌اف / ارزیابی سالانه مدیران شهرداری

آخرین آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۶ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۲۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۹۱ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۹ هزار و ۸۸۸ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت تا کنون ۳۶ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۹۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۵۲۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۲ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۷۱۱ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته، ۷۸۱هزار و ۹۲۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

***

خط و نشان ایران برای علی‌اف

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مطالب بیان شده از سوی رئیس جمهور آذربایجان در فضای رسانه‌ای، اظهار داشت: در حالی که روابط خوب و محترمانه‌ای میان دو کشور وجود دارد و مسیرهای معمول ارتباطات میان دوطرف در بالاترین سطح وجود دارد، بیان آن به این شیوه مایه تعجب است.

خطیب زاده در ادامه خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالفت خود با هرگونه اشغال سرزمینی را اعلام داشته و بر لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورها و مرزهای شناخته شده بین المللی تاکید کرده است. ضمن آنکه رعایت حسن همسایگی و همجواری از مهمترین موضوعاتی است که انتظار می رود از سوی همه همسایگان مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در خصوص مانور انجام شده ازسوی کشورمان در مناطق مرزی شمال‌غرب تاکید کرد: این یک موضوع حاکمیتی است و برای آرامش و ثبات کل منطقه انجام می‌شود. البته روشن است که جمهوری اسلامی ایران، حضور هرچند نمایشی رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد و در این رابطه هر اقدامی را که برای امنیت ملی خود لازم بداند انجام خواهد داد.

کیهان نوشت: «دولت‌های ترکیه و آذربایجان در حال دست زدن به ریسک‌های بزرگی هستند که می‌تواند پیش از دیگران خود آنان را در بحران وجودی فرو ببرد. دولت علی‌‌اف با شش میلیون جمعیت شیعه که بدون شک دل بسته مرکزیت شیعه هستند، مواجه است و دولت اردوغان در ترکیه با حدود 23 میلیون شیعه علوی روبه‌رو می‌باشد.

جمهوری اسلامی هیچ‌گاه نخواسته است از این ظرفیت‌ها برای گوشمالی اردوغان یا علی‌اف استفاده کند. ما برخلاف آنان و براساس اصول اخلاقی خود، حسن همجواری را رعایت کرده‌ایم؛ تا جایی که فراتر از آن در دو نوبت حکومت‌های این دو خانواده را از ویرانی نجات داده‌ایم.

حتماً الهام علی‌اف به یاد دارد که این همکاری مشترک امنیتی ایران و روسیه بود که انقلاب مخملین آمریکایی علیه حکومت آذربایجان به رهبری جورج سوروس را خنثی کرد و اساساً پروژه تغییرات آمریکایی دولت‌های آسیای میانه و منطقه را با شکست سنگین مواجه کرد.

اردوغان هم به یاد دارد که این ایران و شخص سردار شهید سلیمانی بود که مانع به نتیجه رسیدن کودتای مورد حمایت آمریکا علیه او و حزب عدالت و توسعه گردید. تا اینجا ما نه تنها هیچ‌گاه وارد هیچ اقدامی علیه دولت‌های ترکیه و آذربایجان نشده‌ایم بلکه همواره از آنان حمایت هم کرده‌ایم.

هم اردوغان و هم علی‌اف می‌دانند که دست ایران برای برهم ‌زدن این توطئه خالی نیست و انگشت اشاره جمهوری اسلامی ایران می‌تواند توطئه طراحی‌شده را برای آنها به گونه‌ای پشیمان‌کننده برهم بزند. اتفاقات در مرزهای شمال ایران بوی توطئه‌ای آمریکایی- اسرائیلی می‌دهد که در آن اردوغان به نوعی و علی‌اف به نوع دیگری به «بازی» گرفته شده‌اند.

اما این برای ایران و روسیه یک بازی نیست تا بتوانند آن را نادیده بگیرند. آنان باید بدانند «رعایت برادران»، چک سفید امضا نیست که به اردوغان و علی‌اف داده باشد.»

***

رئیسی، خط قرمز دولتش را اعلام کرد

سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در راستای کنترل تورم، بانک مرکزی را موظف نمود سیاست‌های پولی را متناسب با مدیریت نقدینگی و کنترل تورم پیگیری کند.

رئیس جمهور تورم را خط قرمز دولت دانست و گفت: دستگاه های اجرایی از هرگونه اقدامی که منجر به افزایش تورم می‌شود، پرهیز کنند.

رئیسی همچنین تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه سال ۱۴۰۱ را با تاکید بر اصلاح ساختار و حذف هزینه‌های غیرضرور بودجه تدوین کند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل در اولویت سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت قرار دارد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی و سیاست‌های متناسب با این اولویت‌ بویژه توسعه تولیدات داخلی و بی‌نیازی از واردات کالای خارجی و اعمال محدودیت و ممنوعیت برای ورود کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی یا کالاهای وارداتی غیرضروری را در دستور کار خود قرار دهد.

***

آیا مرعشی از حزب کارگزاران استعفا داد؟

یکی از اعضای حزب کارگزاران که تمایلی نداشت نام او فاش شود، به برنا گفت: بلافاصله بعد از استعفای خبرساز فرزانه ترکان از حزب کارگزاران، حسین مرعشی و یدالله طاهرنژاد هم از حضور و فعالیت در حزب استعفا کردند.

او تاکید کرد: بعد از افشای استعفای فرزانه ترکان به عنوان یکی از اعضای فعال حزب کارگزاران تخریب و هجمه های زیادی علیه او شکل گرفت، اما با همه این تفاسیر بلافاصله بعد از او حسین مرعشی و یدالله طاهرنژاد هم استعفای خود را به دبیرکل حزب تقدیم کردند. 

این منبع آگاه در ادامه گفت: بزرگان حزب کارگزاران باید به این نتیجه برسند که از جوانان استفاده کنند و مشی حزب باید تغییراتی داشته باشد، نمی توان سالیان سال از افرادی استفاده کرد که هم چنان مرغ آنها یک پا دارد.

اما حسین مرعشی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تکذیب خبر استعفای خود از حزب کارگزاران، حاضر نشد درباره کناره‌گیری سایر اعضای حزب کارگزاران سازندگی اظهارنظر کند.

***

ارزیابی سالانه مدیران شهرداری

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حاشیه جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص صدور یکساله حکم برای مدیران و معاونانش گفت: مدیران را یکساله انتخاب می‌‌کنم، چرا که فعالیت آنها شوخی نیست که بخواهیم چهار سال مسئولیت را به آنها واگذار کنیم. این افراد در یک سال باید وضعیت اقداماتشان رصد شود و لحظه به لحظه مورد بررسی قرار گیرند و اگر عملکردشان خوب بود، استمرار یابند. 

وی ادامه داد: کارمندان را نیز رصد خواهیم کرد، چرا که پس از این، بحث کار و تلاش مطرح است. خودمان را مکلف می‌دانیم که شبانه‌روز کار کنیم و انتظارمان نیز این است که مدیران هم شبانه‌روز کار کنند. 

زاکانی تاکیدکرد: مدیران را در این یک‌سال ارزیابی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم سال‌های بعد نیز در خدمت همین افراد باشیم. در این احکام جمله‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه امید دارم این استمرار صورت بگیرد.

زاکانی گفت: اما ما نه با خودمان، نه با مدیران و نه با کارمندان تعارف نداریم، شهر را نمی‌توان با تعارف اداره کرد، بلکه اداره شهر نیاز به جدیت دارد و مدیران باید برای لحظه‌ها، هفته‌ها و ماه‌ها برنامه داشته باشند. 

وی تأکید کرد: چیزی که اتفاق می‌افتد شایستگی چه از درون و چه از بیرون شهرداری است، این نقطه آغاز را از درون شهرداری شروع کنیم.

***

نتایج یک نظرسنجی درباره افرادی که نمی‌خواهند واکسن بزنند

در نظر سنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان(ایسپا) نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که براساس آن ۱۴.۲ درصد از شهروندان بالای ۱۸ سال گفته‌اند اصلاً تمایلی به زدن واکسن کرونا ندارند.

از کسانی که گفته‌اند تمایلی به دریافت واکسن ندارند در یک سؤال باز پرسیده شد «به چه دلیل تمایل به زدن واکسن ندارید؟» نتایج به شرح زیر است:

 - اعتماد نداشتن به واکسن‌های کرونا (۳۰.۱ درصد)

- ترس از عواقب ناشی از تزریق واکسن (۲۹.۴ درصد) 

- مشکلات شخصی (۹.۴ درصد)

- عدم احساس نیاز به واکسن (۶.۱ درصد)

- مشکلات جسمی (۳.۶ درصد)

- نداشتن وقت (۳.۲ درصد) 

 - در دسترس نبودن واکسن مورد علاقه در کشور (۲.۲ درصد) 

- سایر دلایل؛ علتی ندارد، علاقه ندارم، دلایل شخصی و ...  (۱۰.۱ درصد) 

این نظرسنجی ۲۱ تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ در سطح ملی اجرا شده است. اطلاعات نظرسنجی با در نظرگرفتن جمعیت بالای ۱۸ سال کشور با نمونه ۱۵۸۱ نفر به شیوه تلفنی گردآوری شده است.

به نظر میرسد از آنجا که نزدن واکسن به هر دلیل تهدید دیگران و جامعه بحساب می‌‌آید باید فکری برای این گروه از افراد کرد

***

محکومیت ۱۵ هزار میلیارد تومانی ایران در پرونده کرسنت

به گزارش مهر به نقل از رویترز، شرکت انرژی اماراتی «داناگاز» روز سه‌شنبه اعلام کرد یک دادگاه داوری بین‌المللی در خصوص پرونده گازی کرسنت، شرکت ملی نفت ایران را به پرداخت ۶۰۷.۵ میلیون دلار به دلیل اختلاف در تامین گاز محکوم کرده است. این اختلافات مربوط به یک قرارداد خرید و فروش گاز ۲۵ ساله میان ایران و شرکت کرسنت است. داناگاز مدعی است که این میزان گاز هرگز تحویل این شرکت نشده است. این جریمه به ریال حدود معادل ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد شد.

این حکم مربوط به هشت و نیم سال اول از این قرارداد ۲۵ ساله است که از سال ۲۰۰۵ شروع شده است. روند دادرسی مربوط به ۱۶.۵ سال بقیه این قرارداد، اکتبر سال آینده میلادی برگزار خواهد شد. این دادگاه قرار است در پاریس برگزار شود.

لازم به ذکر است قرارداد کرسنت، قراردادی است که در دولت اصلاحات و زمان وزارت بیژن زنگنه بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت کرسنت منعقد شد که پس از بررسی نهادهای نظارتی مشخص شد قیمت گاز صادراتی ایران بسیار ناچیز است. برای متخلفان این قرارداد در داخل کشور هم پرونده قضایی تشکیل شده است. بیژن زنگنه در اوایل دولت یازدهم وعده مختومه شدن این پرونده را داد درحالی‌که هم‌اکنون این پرونده با محکومیت ۱۵ هزار میلیارد تومانی ایران به خاتمه می رسد.

***

از تجربه عراقچی در تیم جدید مذاکرات استفاده شود

عبدالرضا فرجی‌راد کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مهر بر حضور مذاکره کننده قبلی کشورمان در جریان بررسی‌های آتی پرونده هسته‌ای تاکید کرد و گفت: اینکه پرونده در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود یا وزارت خارجه، به نظر من تفاوتی نمی‌کند، معتقدم حتماً باید مذاکره کننده اصلی قبلی (سید عباس عراقچی) حضور داشته باشد.

وی گفت: اگر بخواهیم افراد جدیدی را برای مذاکرات انتخاب کنیم و مذاکرات دوباره از نو شروع شود و این افراد بخواهند سابقه مذاکرات قبلی را بررسی کنند، زمان می‌برد و کار را عقب می‌اندازد و این باعث می‌شود که تحریم‌ها ادامه پیدا کند و نتوانیم برنامه‌ریزی درستی برای کشور داشته باشیم که این به ضرر ما است.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، احتمالاً روند بررسی این پرونده مهم، همچنان در وزارت امور خارجه خواهد ماند و پیش‌بینی می‌شود تیمی متشکل از دستگاه‌های مختلف مربوطه از جمله مجلس شورای اسلامی، دولت و شورای عالی امنیت ملی در مذاکرات احتمالی آتی حضور یابند.

با توجه به اینکه در اواخر دولت قبل، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی سابق وزارت امور خارجه مسئولیت مذاکرات را بر عهده داشت، ممکن است جانشین وی، علی باقری مسئولیت ادامه مذاکرات را بر عهده بگیرد و در آینده نزدیک به همراه تیم جدید عازم وین شود. البته بنا بر نظر کارشناسان، لازم است این تیم جدید از تجربیات مذاکراتی تیم قبلی نیز بهره بگیرد و در جریان مذاکرات از حضور مستقیم (یا غیرمستقیم) افرادی همچون سید عباس عراقچی یا کاظم غریب‌آبادی استفاده کند.

***

اطلاعات کامل ایران از مراکز حساس اسرائیل

به گزارش تسنیم، یک مقام آگاه در قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) طی سخنانی در جمع نخبگان دانشگاهی در خصوص تهدیدات منطقه‌ای اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با پشتوانه آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی، همچنان رتبه نخست تهدید و ناامنی در منطقه غرب آسیا به‌شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه "در شرایط امروز برنامه‌هایی را برای خشکاندن این تهدید فراهم کرده‌ایم"، افزود: دست پر ما به‌ لحاظ وجود سناریو‌های متعدد اطلاعاتی و عملیاتی در مورد مراکز حساس و سامانه‌های راهبردی و نیز منابع آمریکا مرتبط با این رژیم شیطانی، موضع ما را از ابهام و کمبود‌های اطلاعاتی به شفافیت در دسترسی بالا تبدیل کرده است؛ مفهوم آن این است که ما در این معادله از دست بالای استراتژیک برخوردار شدیم.

این مقام ارشد دفاعی با تأکید بر اینکه "هم‌اکنون نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران قادرند هزینه‌های گزاف و غیرقابل جبران به دشمن تحمیل کنند"، ادامه داد: عمده هزینه‌های مالی، انسانی و شکست‌های متعدد آمریکا در منطقه به‌ویژه طی دو دهه اخیر، به‌دلیل پیروی از استراتژی‌ها و خواسته‌های رژیم صهیونیستی است.

وی همچنین تأکید کرد: رابطه رژیم صهیونیستی و آمریکا به‌زودی به یک رابطه باخت ـ باخت تبدیل خواهد شد و ما در وقت مناسب شاخصه‌ها و مؤلفه‌های این رویداد را نشان خواهیم داد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۱۸۳۵۴۲۰:۴۲:۳۱ ۱۴۰۰/۷/۶
اینکه آیت‌الله رئیسی سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را غیرمکتوب و .. با یک شیوه بسیار عزتمندانه ایراد کردند بسیار موجب خرسندی شد و حکایت از اعتماد به نفس و توانایی‌های مختلف ایشان دارد.
ناشناس۲۲۱۹۰۳۲۱۰:۰۱:۲۸ ۱۴۰۰/۷/۷
غیر مکتوب نبود برادر . مثل اخبار گوها تو مونیتور براش پخش میکردند .
ناشناس۲۲۱۸۳۵۶۲۰:۴۳:۵۷ ۱۴۰۰/۷/۶
با تبریک عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران به شانگهای به رئیس‌جمهور محترم و اعضای دولت و ملت، امیدوارم غرب باوران هم از خواب غفلت بیدار شده و به دستاوردهای دولت سیزدهم در ابتدای شروع دولتش که برای کشور و ملت به ارمغان آورده‌اند، افتخار کنند.
ناشناس۲۲۱۸۵۸۱۰۰:۱۱:۱۸ ۱۴۰۰/۷/۷
محاکمه دولت قبل و مدیرانش چه زمانی انجام میشود گذر زمان باعث‌ میشود اینها هم از محاکمه برهایند
ناشناس۲۲۱۸۶۸۷۰۴:۲۲:۱۴ ۱۴۰۰/۷/۷
کسی که خواب باشه بیدار میشه ولی کسی که خودشو به خواب زده نه
ناشناس۲۲۱۸۳۵۷۲۰:۴۵:۴۷ ۱۴۰۰/۷/۶
دشمنان نظام از طریق رسانه‌های مجازی و ماهواره‌ها و شایعات و.. درصددند تا فرهنگ دینی و اعتقادی مردم را عوض کنند.
ناشناس۲۲۱۸۳۶۰۲۰:۴۷:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۶
ثابت نگه داشتن قیمت فرآورده‌های نفتی و برق و آب موجب افزایش مصرف شدید آن می‌شود. قیمت‌ها متعادل و متعارف باید افزایش یابد تا فشار برجامعه وارد نشود.
ناشناس۲۲۱۸۳۷۲۲۰:۵۴:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۶
بیژن زنگنه مقصر اصلی قرارداد خسارت بار کرسنت است و باید در اسرع وقت محاکمه و مجازات بشود.
امیر۲۲۱۸۶۳۷۰۱:۳۰:۱۰ ۱۴۰۰/۷/۷
دقیقا سیستم نفت خوزستان خود زنگنه خراب کرده داخلش ما در خوزستان کامل آمار داریم
ناشناس۲۲۱۹۰۱۴۰۹:۵۶:۲۷ ۱۴۰۰/۷/۷
روحانی و زنگنه با حذف سهمیه بندی سوخت در مدت 5 سال حدود 100 میلیارد دلار خسارت به کشور وارد کردند و با اجرای بی برنامه و شبانه افزایش قیمت بنزین باعث شدند تا به اموال عمومی 1500 هزار میلیارد تومان خسارت وارد شود و عده ای بیگناه کشته شوند.
ناشناس۲۲۱۸۳۷۶۲۰:۵۶:۲۴ ۱۴۰۰/۷/۶
دولت روحانی 500 هزار میلیارد تومان پایه پولی را تغییر داده که دلیل اصلی گرانی های وحشتناک اخیر است.
ناشناس۲۲۱۸۳۷۹۲۰:۵۷:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۶
تورم 1000 درصدی که روحانی ایجاد کرده در کمتر از یکسال قابل مهار و کنترل نیست.
ناشناس۲۲۱۸۸۷۲۰۸:۵۴:۴۰ ۱۴۰۰/۷/۷
سخن شما درست است تورم خوراکی نیست که از مغازه با چانه زنی بخری
امید۲۲۱۸۴۱۹۲۱:۳۸:۳۹ ۱۴۰۰/۷/۶
اسرائیل نابود است
احمد۲۲۱۸۴۲۶۲۱:۴۵:۲۶ ۱۴۰۰/۷/۶
جناب رییسی با دستور دادن اگر مشکل حل میشد تا الان تمام مشکلات حل شده بود
ناشناس۲۲۱۸۹۱۰۰۹:۱۷:۲۰ ۱۴۰۰/۷/۷
روحانی 8 سال مملکت را شخم زده و زمین سوخته تحویل داده از رئیسی انتظار معجزه نداریم.
ناشناس۲۲۱۸۴۳۰۲۱:۵۲:۳۹ ۱۴۰۰/۷/۶
زنگنه و روحانی 15 هزار میلیارد تومان خسارت روی دست ایران گذاشتن محاکمه روحانی و مدیران دولتش یک مطالبه عمومی است و ان شاءالله محقق خواهد شد.
ناشناس۲۲۱۸۴۳۲۲۱:۵۷:۳۶ ۱۴۰۰/۷/۶
حتما از عراقچی استفاده شود او .. نگین مذاکرات برجام است‌
ناشناس۲۲۱۸۹۲۵۰۹:۲۳:۳۹ ۱۴۰۰/۷/۷
عراقچی اگر تجربه داشت فریب اشک های موذیانه وندی شرمن را نمی خورد و کلاه سرش نمی رفت.
ع ن۲۲۱۸۴۷۴۲۲:۳۶:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۶
دولت هر چی رو میخواد گرون کنه، اول بازارش رو بهم می ریزه آب گل آلود میکنه بعد ..
ناشناس۲۲۱۸۴۷۵۲۲:۳۶:۳۲ ۱۴۰۰/۷/۶
بيشتر خبرها حرف و شعار بود نون و آبى واقعى براى مردم نبود خط قرمز هميشه وجود دارد .. عمل كو ؟
ناشناس۲۲۱۸۵۱۲۲۳:۰۵:۳۵ ۱۴۰۰/۷/۶
اگر غربی‌ها قهرمانی مثل شهید سلیمانی داشتند فیلم و آثار بسیار زیادی از او ساخته و به عنوان قهرمان فراملی در سطح جهان تبلیغ می‌کردند ولی متاسفانه رسانه ملی ما و دیگر دستگاه‌های فرهنگی کشور در این مورد عقب هستند و انتظارها را برآورده نکرده‌اند.
ناشناس۲۲۱۸۵۱۳۲۳:۰۶:۲۴ ۱۴۰۰/۷/۶
آمریکا به حدی ضعیف شده که نه تنها قدرت دفاع از اسرائيل را ندارد بلکه توان دفاع از خودش را نیز از دست داده است.
ناشناس۲۲۱۸۶۱۹۰۱:۰۲:۱۹ ۱۴۰۰/۷/۷
چرا ؟
مح۲۲۱۸۵۲۷۲۳:۱۹:۵۲ ۱۴۰۰/۷/۶
کسانی که واکسن نمی زنند از همین امروز که اعلام شده همه بزنند باید از هر گونه خدمات در هر جایی محروم شون تا جامعه از دست آدمهای ..بی تعقل خلاص شود وهر ماه مبلغی از جریمه شوند
ناشناس۲۲۱۸۵۹۲۰۰:۲۸:۵۹ ۱۴۰۰/۷/۷
دکان باز کردین؟
ناشناس۲۲۱۸۵۸۲۰۰:۱۴:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۷
دولت روحانی باید تاوان جنایات درحق ملت را خسارتی که بابت کرسنت به ملت ونظام واردکرده بدهد مطمئن که بابت خسارت روحانی ودولت بی تدبیرش مقصرند
ناشناس۲۲۱۸۵۸۸۰۰:۱۹:۵۶ ۱۴۰۰/۷/۷
سلام.یکباربه شدت برعلیه دولت اذربایجان فعالیت شدکه نتیجه ای گرفته نشد.دولت ترکیه البته با ان کودتا یا ادعا نظانیهای مخالف را تنبیه کرد.
شیف۲۲۱۸۶۰۱۰۰:۳۷:۳۵ ۱۴۰۰/۷/۷
اردغان وعلیف بدانند که برای خود چاه بزرگی میکنند که در ان سقوط خواهند کرد ازر بایجان جزء خاک ایران است
رضا.۲۲۱۸۶۰۹۰۰:۴۶:۱۶ ۱۴۰۰/۷/۷
باید افرادی که واکسن نمی زنند اگرکروناگرفتندهزینه درمان بدهند
ناشناس۲۲۱۹۰۱۶۰۹:۵۶:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۷
خخخخه واکسن زن ها هم کرونا می گیرند!
بابی۴تن۲۲۱۸۶۱۴۰۰:۵۳:۲۰ ۱۴۰۰/۷/۷
وقتش‌رسیده‌ترکیه‌اذربایجان‌یگ‌گوشمالی‌حسابی‌بشن‌جنگ‌باارمنستان‌بادافتاده‌به‌جونشان‌
سعید۲۲۱۸۶۶۷۰۳:۰۲:۴۳ ۱۴۰۰/۷/۷
درود خدا بر آیت الله رئیسی
ناشناس۲۲۱۸۷۴۵۰۶:۵۹:۱۶ ۱۴۰۰/۷/۷
متاسفانه قشر عظیمی از مردم دارند نابود میشوند.ناتاونی در پرداخت اجاره خانه.خرید مواد غذایی و و و .فکری به حال مردم بکنید.دست دزدان دارای سمت های بالا را قطع کنید.
مهرگان۲۲۱۸۸۴۵۰۸:۳۶:۲۳ ۱۴۰۰/۷/۷
با استناد به نظرات کاربران به نظر من امریکا تنظیمات جمهوری اسلامی رو جوری طراحی کرده که تا سالها بعد از نابودی خود امریکا هم ایران نتونه نفس راحت بکشه .
ناشناس۲۲۱۸۸۶۳۰۸:۴۷:۵۷ ۱۴۰۰/۷/۷
کیهان: دولت اردوغان در ترکیه با حدود 23 میلیون شیعه علوی روبه‌رو می‌باشد. یه جستجوی ساده کنید ترکیه 83 میلیون جمعیت داره حدود 90 درصد مسلمون که 10 درصدشون شیعه هستن. یعنی نهایتا 8 میلیون شیعه
ناشناس۲۲۱۸۸۷۳۰۸:۵۴:۴۸ ۱۴۰۰/۷/۷
ایران خط و نشانی برای اذربایجان نکشیده برعکس منفعل و ضعیف عمل کرده. بیجهت تیترهای بی معنا نزنید
ناشناس۲۲۱۸۸۷۵۰۸:۵۵:۴۶ ۱۴۰۰/۷/۷
الهام علی‌اف برای هر کسی علی اف است برای ایران الهام است.
صارمی۲۲۱۸۸۸۳۰۹:۰۰:۲۶ ۱۴۰۰/۷/۷
انشالله که آقای رئیسی دست اختلاصگران ورانت خوران دولت قبل را از زمین پاک خواهد کرد به امید خدا
امید۲۲۱۹۰۴۷۱۰:۰۹:۳۰ ۱۴۰۰/۷/۷
آذربایجان باید به وطن اصلیش یعنی ایران بازبگرده
احمد۲۲۱۹۲۴۱۱۱:۵۲:۲۵ ۱۴۰۰/۷/۷
سلام دیدبان شفافیت در مورد قیمت پروتئین حبوبات سبزی میوه غلات و ..... یه گزارش شفاف بده .
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

  2. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

  3. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

  4. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

  5. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

  6. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

  7. اردوغان در کوچه بن بست

  8. پاسخ مجری به یاوه‌گویی الهام علی‌اف

  9. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

  10. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

  11. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

  12. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

  13. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

  14. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

  15. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

  16. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

  17. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

  18. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

  19. بزن بزن وسط زمین چمن؛ درگیری شدید در نیمه‌نهایی آسیا

  20. تصویری از تولیت آستان قدس رضوی در حال خرید میوه از بلوار هاشمی نژاد مشهد

  21. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

  22. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

  23. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

  24. ممانعت از پناهندگی فرقه یهودی به ایران

  25. راه حل آشوب های انتخاباتی عراق

  ابر آروان

  آخرین عناوین