رسانه آمریکایی: بایدن جهان را به مکانی خطرناک‌تر تبدیل کرده است

گروه جهان الف،   4000705015

 یک وبگاه وابسته به کنگره آمریکا با انتقاد از عملکرد داخلی و خارجی رئیس‌جمهور این کشور گزارش کرد که جو بایدن جهان را به محلی خطرناک‌تر تبدیل کرده است.  

به گزارش فارس، وبگاه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا در گزارشی به اقدامات «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرد و نوشت که بایدن در حال تبدیل جهان به مکانی خطرناک‌تر است.

در مقدمه این گزارش با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نوشته شده است، هفته گذشته، بایدن اولین سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد و باز هم مدعی شد که «آمریکا بازگشته است» و ایالات متحده قصد دارد «در تمامی بزرگ‌ترین چالش‌های زمان ما هدایت را برعهده گیرد».  باید همین‌طور که بایدن می‌گفت، باشد اما متأسفانه واقعیت فعلی بسیار متفاوت‌ به نظر می‌رسد.

این گزارش سپس در بخشی از گزارش خود به خروج شتابزده ایالات متحده از افغانستان اشاره کرد و نوشت که بایدن نه تنها نتوانسته برای آمریکا کاری کند بلکه در حال تبدیل جهان به یک مکان‌ خطرناک‌تر است.

هیل در خصوص پیامدهای خروج نابهنگام آمریکا از افغانستان نوشت در حال حاضر، طالبان و داعش-خراسان (شاخه داعش در افغانستان) به طور بی‌جهت در افغانستان قدرت گرفته‌اند و اقدام به بازداشت، شکنجه و کشتن مردم افغانستان که سال‌ها در کنار نظامیان آمریکایی مبارزه می‌کردند، می‌کنند و این در حالی است که دولت بایدن نیروهای طالبان را «یک شریک راهبردی» توصیف کرد.

این وبگاه آمریکایی سپس با اشاره به این موارد ادامه داد، متأسفانه پیامدهای این حقارت در مرزهای افغانستان پایان نمی‌یابد. جهان نظاره‌گر است که ما علی‌رغم داشتن بزرگ‌ترین نیروی نظامی در تاریخ جهان، آمریکایی‌ها را پش خطوط دشمن جا گذاشتیم و دشمنان آمریکا از ضعف غیرقابل انکار بایدن بهره می‌برند.

این گزارش در انتقاد از عملکرد جو بایدن مدعی شد که از همان لحظه که بایدن به عنوان رئیس‌جمهور وارد کاخ سفید شد، روسیه حملات سایبری به آمریکا را افزایش داد اما این در حالی است که بایدن زمینه را برای تکمیل پروژه «نورد استریم ۲» روسیه فراهم کرد و تحریم‌ها علیه آن را لغو کرد و این نوع تصمیم‌گیری‌های بایدن است که منافع ایالات متحده را در داخل و خارج مختلف می‌کند.

طبق گزارش هیل، بایدن دوران ریاست‌جمهوری خود را با جنگ علیه انرژی آمریکا آغاز کرد. وقتی بایدن به قدرت رسید، برای اولین بار در ۳۵ سال گذشته، آمریکا از نظر انرژی دارای استقلال بود و حتی یک بشکه نفت در سال ۲۰۲۰ از عربستان وارد نکرده بود اما بایدن این رویه را تغییر داد و خط لوله کیستون را خراب کرد، قراردادهای اجاره نفت و گاز داخلی را لغو کرد و در نتیجه اقدامات وی قیمت انرژی شروع به افزایش کرد و و ناگزیر شد که از رقبای خارجی ما درخواست کند تا با افزایش تولیدات خود، به سرپوش‌گذاری بر اشتباهاتش کمک کنند و تمامی این تصمیمات وی موجب از بین رفتن مشاغل آمریکا شد و دشمنان ایالات متحده را تقویت کرد.

وبگاه هیل با اشاره به هزینه‌های سرسام‌آور دولت بایدن ادامه داد که اقدامات دولت بایدن موجب تورمی شد که چندین دهه مشاهده نشده بود و هزینه‌های مسکن، سوخت، غذا و و تمامی ملزومات زندگی همگی رو به افزایش رفته است و این در حقیقت یک مالیات اضافی بر هر آمریکایی است.

این گزارش سپس در بخش پایانی خود در خصوص سیاست‌های‌های بایدن در قبال بیماری کرونا نیز نوشت، علی‌رغم آن که بایدن پیش از ورود به کاخ سفید وعده داده بود که تزریق واکسن کرونا را اجباری نخواهد کرد اما هم‌اکنون هشدار داده است آن دسته از افرادی که واکسن تزریق نکنند در معرض خطر از دست دادن شغل خود هستند و تمامی اقدامات وی موجب می‌شود که متأسفانه مردم آمریکا هم در داخل و هم در خارج در جهانی خطرناک‌تر رها شوند.

هیل در پایان همچنین در خصوص بی‌اعتمادی همپیمانان آمریکا به این کشور نوشت، در میان مهم‌ترین متحدان آمریکا، دیگر اعتمادی به بایدن به عنوان یک شریک جدی نیست و در میان رقیبان ایالات متحده نیز، دیگر اعتقادی به این که او می‌تواند از منافع آمریکا محافظت کند، وجود ندارد و در میان مردم آمریکا نیز دیگر اعتقادی وجود ندارد که بایدن بتواند از اساسی‌ترین آرمان‌های آن‌ها دفاع کند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

  2. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

  3. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

  4. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

  5. اشتباه رئيسی در اردبیل

  6. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

  7. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

  8. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

  9. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

  10. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

  11. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

  12. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

  13. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

  14. بزن بزن وسط زمین چمن؛ درگیری شدید در نیمه‌نهایی آسیا

  15. تصویری از تولیت آستان قدس رضوی در حال خرید میوه از بلوار هاشمی نژاد مشهد

  16. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

  17. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

  18. این راهش نیست!

  19. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

  20. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

  21. شاهزاده دبی بر روی بلندترین چرخ و فلک جهان

  22. دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد

  23. دیپلمات سابق ایتالیایی: اهرم های فشار آمریکا علیه ایران از کار افتاده است

  24. راه حل آشوب های انتخاباتی عراق

  25. مهران غفوریان سکته کرد

  ابر آروان

  آخرین عناوین