فضای مجازی برترین بستر برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس است

گروه فرهنگی الف،   4000704091

فضای مجازی بستری مناسب و ارزشمند برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

فضای مجازی برترین بستر برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس است

اصغر امیرنیا مدیرعامل موسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره  غیور مردان و زنان حماسه‌آفرین کشورمان گفت: شاید فعالیت‌های متنوع فرهنگی و هنری بتوانند گوشه‌ای از فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس را به تصویر بکشند اما بی‌شک فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال توان بالایی در انتقال دستاوردها و تجربیات دوران دفاع مقدس دارند که باید به نحو صحیح از آن بهره برد.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان شجاع و دلیر ایران در هشت سال دفاع مقدس، با۳۶ کشور که با امکانات مادی ومعنوی، علیه جمهوری اسلامی متحد شده بودند را به نفع وطن عزیزمان به پایان بردند افزود: هر چند از خودگذشتگی، نجابت و تواضع رزمندگان ما سبب شد تصاویر و صداهای ضبط شده از دوران دفاع مقدس شخصیت رزمندگان ما را آنچنان که شایسته و بایسته است به نسل‌های بعدی وحتی به گوش مردم آزادی خواه جهان منتقل نکند اما همین آثار باقی مانده  نیز باید به روز  وبا ابزار وتکنولوژی جدید انتقال داده شود.

امیرنیا تصریح کرد: شاید هزاران کتاب برای به قلم کشیدن لحظه لحظه جنگ تحمیلی کفایت نکند اما فضای مجازی این امکان را دارد تا بسیاری از رویدادها و رخدادهای دفاع مقدس را به نسل جوانمان که با فضای سایبر قرابت بیشتری دارد و علاقمند است تا با سهل‌ترین روش اطلاعات مورد نیاز خود را بیابد، نشان دهد.

مدیرعامل موسسه فهم با بیان اینکه فضای مجازی ظرفیت‌ بی‌بدیلی در حفظ واشاعه آثار  ارزش‌های دفاع مقدس در قالب‌های گوناگون و به زبان‌های مختلف دارد افزود: با استفاده از فضای مجازی و هنرهای دیجیتال می‌توان رخدادهای جنگ تحمیلی را در گستره جهانی تبیین کرد.
وی  با تاکید بر اهمیت مطالعه جامعه مخاطبان در تولید آثار متنوع خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت تولید محتوا در فضای مجازی بدون در نظر گرفتن مخاطبین، علاقمندی‌ وسلایق آنان  در هر زمینه‌ایی نه تنها ارزشی ایجاد نمی‌کند بلکه ممکن است به ضد ارزش تبدیل شود.

امیرنیا گفت: ولایت‌پذیری و اطاعت پذیری از رهبران انقلاب که روش و منش شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بوده است را  می‌‌توان با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی به بهترین شکل معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه تاثیر فضای مجازی در انتقال تجربیات و رخدادها غیرقابل انکار است از افرادی که آگاهی و توانایی لازم در حوزه رسانه‌های دیجیتال را دارند دعوت کرد تا برای حضور در این عرصه و تولید محتوای فاخر به منظور معرفی دستاوردها، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در فضای مجازی اقدام کنند.وحتی رزمندگان غیور اسلام وخانواده های معزز شهدا وایثارگران با مجهز وممهزشدن به دانش روز از فضای مجازی به نحواحسن برای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت اقدام نمایند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

 2. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

 3. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

 4. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 5. اردوغان در کوچه بن بست

 6. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 7. پاسخ مجری به یاوه‌گویی الهام علی‌اف

 8. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

 9. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 10. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 11. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

 12. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

 13. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 14. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 15. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 16. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 17. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 18. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

 19. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

 20. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

 21. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 22. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

 23. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

 24. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 25. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

ابر آروان

آخرین عناوین