آیت الله عاملی: رزمایش سپاه در مرز ارس پاسخی به حضور اسرائیل در آذربایجان است

گروه سیاسی الف،   4000702070 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

 امام جمعه اردبیل گفت: اسرائیل برای توطئه علیه ایران به آذربایجان آمده و سپاه نیز در برابر دشمن خود مانور و رزمایش اجراء می‌کند.

آیت الله عاملی: رزمایش سپاه در مرز ارس پاسخی به حضور اسرائیل در آذربایجان است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردبیل با اشاره به حضور و رزمایش سپاه در جداره مرزی کشور آذربایجان اظهار کرد: اسرائیل برای توطئه علیه ایران به آذربایجان آمده و سپاه نیز در برابر دشمن خود مانور و رزمایش اجراء می‌کند.

وی افزود: این مانور و رزمایش سپاه به اسرائیل پیام می‌دهد که دست از پا خطا نکن. از طرف دیگر در اثناء مانور سه کشور همه جا پر می‌شود که ایران را از نقشه حذف می‌کنیم، طبعا این طرف هم آمادگی خود را اعلام می‌کند.

**سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل در نهایت عقلانیت و شجاعت بود

امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه‌ها ضمن قدردانی از مواضع رییس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بیان کرد: خدا را شاکریم که ریاست محترم جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل یک خطابه در نهایت عقلانیت و شجاعت و از موضع قدرت ایراد کردند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر موافقت اعضای سازمان همکاری شانگهای با عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران وزن سیاسی ایران را بالا ببرد و باعث شده تا این روزها التماس آمریکا و اروپا برای سرگیری مذاکرات و تعیین مذاکرات قابل توجه بوده و ایران را در موضع بالا قرار ‌دهد. امیدواریم دولت ما از این موضع اقتدار خوب استفاده کند.

**عده‌ای در صدد ایجاد اختلاف بین دو کشور ایران و آذربایجان هستند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه با اشاره به سخنان چند تن از نمایندگان کشور آذربایجان در خصوص ایران اسلامی اذعان کرد: به محضر اهالی محترم کشور آذربایجان عرض می‌کنم که بعضی از نمایندگان شما می‌گویند که «ایران را از نقشه جهانی حذف می‌کنیم. ایران را تجزیه و به تمام نقاط ایران پرچم ترک را می‌زنیم» و این را هم‌زمان با مانور سه کشور در آن طرف مرز ارس  باز پخش کردند.

وی افزود: اگر این سخن در حق کشور شما گفته می‌شد ساکت می‌ماندید یا جواب می‌دادید؟ ما جواب دادیم که زور شما به ما نمی‌رسد، ایران مثل شیر است. آیا این حرف اهانت است؟ آیا دخالت است؟ آیا تهدید است؟ ایران و آذربایجان مشکلی ندارند و هیچ وقت نخواهند داشت.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر صلح و دوستی میان دو ملت بیان کرد: ما باید از شاخه زیتون صحبت کنیم نه اینکه بگوییم ایران را از خریطه حذف می‌کنیم. ما باید از شاخه زیتون صحبت کنیم نه اینکه بگوییم ایران را تا سه سال تجزیه می‌کنیم و در همه جا پرچم ترک را می‌زنیم. ما باید از شاخه زیتون صحبت کنیم نه اینکه موجودیت یک کشور را که بیشترین خدمت را به آذربایجان کرده تهدید کنیم.

عاملی به ناراحتی مردم کشور ایران از اظهار نظرهای برخی از نمایندگان جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: ملت به ما می‌گویند مگر کسی در این کشور نیست که به این تهدیدات خجالت‌آور جواب دهد؟ می‌گویند مگر ما ملت ایران این قدر ذلیل شدیم که بی مهابا بگویند شما را از نقشه دنیا حذف خواهیم کرد؟ ملت ما به شدت از این بابت ناراحت هستند.

وی خطاب به ملت آذربایجان بیان کرد: ما باید با هم متحد باشیم. ما دشمن مشترک داریم، ایران ذخیره روز مبادای آذربایجان است. نه اینکه با گفتن این سخن که ایران باید از نقشه دنیا حذف شود دو کشور را به طرف اختلاف سوق دهیم و دشمنی مثل اسرائیل را شاد کنیم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه هیچ گونه تجهیزات جنگی از طرف ایران به ارمنستان ارسال نشده اذعان داشت: تمام کسانی که مرا تنقید کردند بدون استثناء می‌گفتند شما به ارمنستان کمک می‌کنید این سخن باید در یک نقطه تمام شود سخن رئیس جمهور محترم آذربایجان و حضرت شیخ(شیخ الاسلام پاشازاده، رئیس اداره مسلمانان قفقاز) فصل الخطاب است.

وی بیان کرد: ریاست محترم جمهور آذربایجان اعلام کرد که هیچ سلاحی از ایران به ارمنستان نرفته، اگر کسی از او تبعیت نکند معلوم می‌شود که حرف کشور دیگری را به زبان می‌آورد. من به عنوان عالم و فقیه دین می‌گویم هیچ تجهیزات جنگی از ایران به ارمنستان نرفته چون فقه اسلامی در حال جنگ چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد و چنین کاری  گناه کبیره است.

**رهبر انقلاب قره باغ را خاک اسلام دانستند

نماینده ولی فقیه دراستان اردبیل ادامه داد: مصیبت این است که اگر ۱۲۴هزار پیامبر به آذربایجان بیایند و بگویند ایران به ارمنستان سلاح نداده، باز  عده‌ای در آن کشور حتماً خلاف آن را خواهند گفت، چون آنها مأموریت دارند که جایگاه ایران و رابطه ایران و آذربایجان را خراب کنند ما هم از آنها انتظار نداریم چون ملت آذربایجان آنها را بهتر از ما می شناسند.

عاملی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، قره‌باغ را خاک اسلام دانسته و با این سخن، جنگ قره باغ قدسیت پیدا کرد و این بزرگترین خدمت به دولت و ملت آذربایجان بود.

دیدگاه کاربران

Javad_jamali_gramliky۲۲۱۳۲۶۰۰۰:۰۶:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۳
به نظر شما، مشکلات کشور ((دولت و مجلس و..)) می توانند مشکلات ملت را حل کنند؟ مشکلات اقتصادی و اجتماعی..
سید۲۲۱۳۲۷۰۰۰:۱۹:۳۱ ۱۴۰۰/۷/۳
دشمن برای اجرای نقشه های شوم خود دلار را آتش میزند تا با آن بمانند مشعلی راهش را ادامه دهد . همین جنگ سال گذشته بین آذربایجان و ارمنستان فقط برای این بود که اولا ادوات ترور را وارد نمایند و همچنین ما را سرگرم جنگ زرگری خود بنمایند و در حالی نیروها فکرشان را معطوف به شمال نموده بودند در آبسرد (شهید فخریزاده )اقدام خود را عملی نمودند. هوشیار باشید
مرادی۲۲۱۳۲۷۷۰۰:۴۳:۴۹ ۱۴۰۰/۷/۳
این آذربایجان زبون باحمایت ترکیه پست تراز خودش یک روز زیریوغ آمریکا بودن حالا رفتن زیریوغ اسراییل..اما اینو بدونین هرسه تاتون حریف ایران نمیشیدومثل پشه لهتون میکنه.امتحانشم مجانیه.در ضمن جناب عاملی ازکی تاحالا حرفهای رئیس جمهور آذربایجان فصل والخطاب شده.ایشون .. کی باشن.
ناشناس۲۲۱۳۳۲۹۰۲:۱۴:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۳
مرگ بر ضد ولایت فقیه ما هم تبریز ها در رکاب رهبری هستیم
اشکان۲۲۱۳۶۸۰۱۲:۴۸:۵۰ ۱۴۰۰/۷/۳
سلام آفرین به شما فرزندان لشگر ۳۱ عاشورا و آذربایجان غیور
ناشناس۲۲۱۳۳۴۴۰۲:۴۰:۲۴ ۱۴۰۰/۷/۳
همش دارین پاسخ میدین به خدا اینا هزینه داره برای ملت برای کشور چرا نمیتونیم سالم زندگی کنیم تا کی میخوایم کل کل کنیم بسه بابا
محمد۲۲۱۳۳۵۸۰۴:۳۲:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۳
جناب عاملی واژه آذربایجان برازنده کشور جعلی باکو نیست باکو تبدیل شده به مقرر دشمنان ایران بزرگ
ناشناس۲۲۱۳۴۲۱۰۷:۳۳:۵۴ ۱۴۰۰/۷/۳
اگر راست می گویید جلوی پان فارس را بگیرید و به تمامیت ارضی کشور آذربایجان احترام بگذارید و بجای جمهوری باکو، جمهوری آذربایجان بگویید .. نگذارید یه عده کشور را به سوی پرتگاه ببرند، کشور وزارت خارجه و رهبر دارد متأسفانه توهین یه عده کشور را به گسل نزدیک می کند
کمال۲۲۱۳۴۳۴۰۷:۵۷:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۳
جناب آقای عاملی عزیز درود بر شرف وغیرت ایرانی شما درود بر شما که ایرانی غیور هستید ودنبال پان وغیره نیستید باید .. خود فروخته های غافل را تنبیه کرد
ایران۲۲۱۳۴۴۸۰۸:۰۹:۱۴ ۱۴۰۰/۷/۳
کوتاهی و اهمال دولت در خصوص زبان ، فرهنگ و حاکمیت فرهنگی در قلمرو فرهنگی ایران بزرگ ، دهان کفتاران یاوه گو را باز کرده است . قفقاز خاک ایران است . ترکیه قسمتی از ایران است .
ناشناس۲۲۱۳۴۶۷۰۸:۳۱:۱۴ ۱۴۰۰/۷/۳
آقای عاملی لطفا با سخنرانی های خود دشمن جدیدی به دشمنان ایران اضافه نکنید در شرع اسلام نیامده از هر کس .. بگویید صهیونیستی است و وابسته به اسرائیل است هر کشوری بر اساس منافع ملی خود عمل می کند شما هم به منافع ملی ایران احترام بگذارید
ناشناس۲۲۱۳۴۸۲۰۸:۵۵:۰۲ ۱۴۰۰/۷/۳
یکی به این آقا بگه سخن رهبر جمهوری اسلامی ایران فصل الخطاب است نه سخن الهام علی اف منگول و مفتی دولتی جمهوری آذربایجان! به نظرم با این مماشات به جایی نمی رسیم! نیاز به مشت آهنین هست!
ناشناس۲۲۱۳۵۱۳۰۹:۲۷:۱۶ ۱۴۰۰/۷/۳
نکته جالب اینجاست که ما بر اشتراکات مذهبی تاکید می کنیم ولی اونا بر افتراقات و تفاوت های قومی و زبانی؛ چه لزومی داره این همه کوتاه اومدن، محکم بر دهانشان بکوبید!
ناشناس۲۲۱۳۵۲۵۰۹:۳۹:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۳
*مگر ما ملت ایران این قدر ذلیل شدیم که بی مهابا بگویند شما را از نقشه دنیا حذف خواهیم کرد؟* دیگران چطور؟ آنها هم حق دارند که اگر ما بگوییم از نقشه جهان محوشان می کنیم عکس العمل نشان بدهند؟
ناشناس۲۲۱۳۵۲۷۰۹:۴۱:۰۴ ۱۴۰۰/۷/۳
فعلا اسراييل در اقليم کردستان. پاکستان و باکو لانه گزيده است.
ناشناس۲۲۱۳۸۹۵۱۵:۴۸:۵۶ ۱۴۰۰/۷/۳
مثل اینکه همین دیروز بود همین آقایان در غائله قرۀ باغ تمام قد به پشتیبانی از باکو برعلیه ارمنستان درآمدن آخه برادران آذری ایرانی، ارمنستان یک کشورک کوچک فقیر چه دشمنی با ایرانی داشت که تمام قد از یک جمهوری باکو پشتیبانی کردین گفتین که قرۀ باغ سرزمین اسلام است ما می‌دانستیم که شما برادران آذری ..در اشتباه هستید در آن مملکت آذری تصمیم نمیگیرۀ آنجا لانه ای استکبار است تا دیروز دنبال اشغال قره باغ بودندوامروزهم دنبال اشغال تبریز ارومیه اردبیل هستند شایسته هست که جواب این انگل ها که در پارلمان باکو آلت دست اسرائیل و ترکیه هستندرا جوابشان را خود شیرمردان آذری ایران بدهند تا سایر اقوام ایرانی
ناشناس۲۲۱۴۰۸۹۱۹:۳۰:۴۴ ۱۴۰۰/۷/۳
باسلام اینها جوکهای سال اند تا ما را بخندانند. کشورجیبوتی باتحریماش مارانابودکرد. حالانوبت باکوک ه ما را ازنقشه حذف کنند. همیشه دلتون خوشحال باشه..
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

 2. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

 3. اشتباه رئيسی در اردبیل

 4. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

 5. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

 6. پاسخ زاکانی، شهردار تهران به جنجال بکارگیری دامادش در شهرداری

 7. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

 8. مسئولانی که تصمیم می گیرند، مردمی که هزینه می دهند!

 9. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

 10. بادام هایی که کام جامعه را تلخ کرد

 11. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

 12. اردوغان خطاب به مقام‌های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن‌طرف‌تر می‌روید

 13. تحولی قابل توجه در صدا و سیما

 14. جنجال انتصاب داماد زاکانی در شهرداری/ چه کسی سخنگوی دولت می شود؟ / روایت علی مطهری از دیدار با اژه‌ای

 15. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

 16. علی دایی: زندگی مرفه حق من است/ پنت هاوس ندارم؛ خانه‌۴۱۸متری دارم/ دوست ندارم در این سن اشتباه کنم/ اگر می‌خواستم جور دیگری زندگی کنم۲۰برج۲۰طبقه داشتم

 17. به افکار عمومی احترام بگذارید

 18. اختلال در سامانه بنزین و گمانه زنی ها در فضای مجازی/ تایید حمله سایبری

 19. این راهش نیست!

 20. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

 21. خطر ۱۷میلیون واکسن نزده / قالیباف: مردم را دسته‌بندی نکنیم/ کیهان: نباید برای آغاز مذاکرات وین تعجیل کرد

 22. حمله شدید ۲۰:۳۰ به زاکانی برای انتصاب دامادش!

 23. دست خالی آمریکا در تحولات سیاسی-نظامی یمن

 24. شاهزاده دبی بر روی بلندترین چرخ و فلک جهان

 25. شگردهای غرب در تسلیم کردن ملت های جهان

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما