اطلاعاتی درباره خدمات درمانی در کربلا و نجف

گروه سلامت الف،   4000702034

ربیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی دو مرکز درمانی ایران در کربلا و نجف، گفت: خدمات‌رسانی مراکز درمانی در کربلا و نجف تا روز ۲۳ صفر برابر با هشتم مهرماه ادامه دارد.

اطلاعاتی درباره خدمات درمانی در کربلا و نجف

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، دکتر سیدعلی مرعشی گفت: امسال با توجه به محدودیت اعزام زائران ایرانی به ۶۰ هزار نفر ما نیز تعداد درمانگاه‌ها و همچنین نیروهای درمانی و پرستاری را کاهش دادیم، بنابراین دو درمانگاه یکی در نجف و یکی در کربلا با تجهیزات و تیم تخصصی دایر شده و به زائران خدمت می‌دهد.

او افزود: تعدادی اتوبوس آمبولانس برای انتقال بیماران احتمالی از کربلا و نجف به مهران و سپس درمان در کشور وجود دارد که در این خصوص با اورژانس کشور نیز هماهنگی‌های لازم شده است.

مرعشی همچنین گفت: در اربعین ۱۴۰۰ حدود ۱۸۰ نفر نیروی درمانی، پرستاری و پشتیبانی از ۲۶ شهریورماه تا هشتم مهرماه برابر با ۱۰ تا ۲۳ صفر ارائه خدمت می‌کنند که در میان نیروها پزشکان متخصص در زمینه‌های ارتوپدی، جراحی، عفونی، زنا ن، داخلی، طب اورژانس، پزشکان عمومی و کادر پرستاری به صورت شبانه‌روزی انجام وظیفه می‌کنند.

وی با بیان این‌که برخی سازمان‌ها و گروه‌های مردمی در طول مسیر و شهرهای زیارتی خدمات درمانی به صورت سرپایی ارائه می‌دهند، اظهار کرد: درمانگاه‌های این سازمان‌ها و گروه‌های مردمی در مواکب است که موکب آستان قدس، حضرت معصومه و امام حسن مجتبی از جمله آن‌ها محسوب می‌شود. اگر زائران در طول مسیر دچار بیماری شدند، طبق هماهنگی‌های لازم می‌توانند از خدمات هلال احمر کشور عراق نیز استفاده کنند.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به آمادگی کامل مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در دو درمانگاه کربلا و نجف به صورت شبانه‌روزی گفت: درمانگاه نباء در هتل نباء و در میدان ابتدای جاده کوفه در میدان در شهر نجف قرار دارد و درمانگاه کربلا هم در هتل الماس شرق واقع شده که به صورت شبانه‌روزی به فعالیت می‌پردازند.

او افزود: در صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلا نیز نیروهای مردمی درمانگاهی را با همکاری هلال احمر راه‌اندازی کرده‌اند و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند. ضمن این‌که نیروهای راهنمای امدادِ گمشدگان هم به راهنمایی بیمارانی که نیاز به کمک و آدرس درمانگاه‌ها داشته باشند می‌پردازند.

مرعشی همچنین گفت: در این تیم، کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها از طرف وزارت بهداشت نیز حضور دارند. ضمن این‌که کارشناسان آزمایشگاه هم مستقر هستند.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با بیان این‌که تمام زائران باید کارت واکسیناسیون مبنی بر تزریق دو دز واکسن را داشته باشند، اظهار کرد: داشتن تست پی‌سی‌آر منفی نیز حداکثر ۷۲ ساعت قبل از اعزام ضروری است.

مرعشی با بیان این‌که زائران باید مسائل بهداشتی، استفاده از ماسک، بهره‌گیری از مواد ضدعفونی و رعایت نکات بهداشتی را به طور جدی مدنظر قرار دهند، بیان کرد: زائرانی که از داروهای تخصصی استفاده می‌کنند، این داروها به همراه نسخه پزشک را در اختیار داشته باشند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

 2. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

 3. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

 4. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

 5. اشتباه رئيسی در اردبیل

 6. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

 7. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

 8. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

 9. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

 10. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

 11. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

 12. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 13. بادام هایی که کام جامعه را تلخ کرد

 14. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

 15. بزن بزن وسط زمین چمن؛ درگیری شدید در نیمه‌نهایی آسیا

 16. تصویری از تولیت آستان قدس رضوی در حال خرید میوه از بلوار هاشمی نژاد مشهد

 17. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

 18. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

 19. این راهش نیست!

 20. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

 21. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

 22. شاهزاده دبی بر روی بلندترین چرخ و فلک جهان

 23. دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد

 24. دیپلمات سابق ایتالیایی: اهرم های فشار آمریکا علیه ایران از کار افتاده است

 25. راه حل آشوب های انتخاباتی عراق

ابر آروان

آخرین عناوین