شرایط نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی اعلام شد

گروه اجتماعی الف،   4000701060 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
شرایط نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی اعلام شد

بر اساس دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور فرزندان اعضای هیات علمی که در سال ۱۴۰۰ دانشگاهها پذیرفته شده‌اند، می‌توانند در صورت احراز شرایط و ضوابط، از تسهیلات انتقال یا انتقال مشروط استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، دستورالعمل اجرایی نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاهها ومراکز آموزش عالی کشور برای پذیرفته شدگان آزمون سراسری ۱۴۰۰ و متمم آن به تمامی دانشگاهها ومراکزآموزش عالی کشور ارسال شد و بر این اساس، ثبت نام برای استفاده ازتسهیلات فوق ۴۸ ساعت پس از اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ آغاز و به مدت سه روز، به صورت اینترنتی انجام می‌شود و امکان مراجعه حضوری با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد.

نحوه اجرای تسهیلات نقل و انتقال فرزندان هیات علمی به این صورت است که ثبت نام همانند سال ۹۹ به صورت اینترنتی و با مراجعه به سازمان سنجش وآموزش کشور انجام می‌گیرد؛ بنابراین باید این درخواست به نحو مقتضی به اطلاع اعضای هیات علمی ذی نفع آن دانشگاه رسانده شود. همچنین متقاضی مدارک لازم را تهیه و اسکان آن را از طریق سایت فوق ارسال و انتخاب رشته نمایند و از مراجعه حضوری به سایت سازمان سنجش خودداری کنند.

همچنین طبق دستور العمل اجرایی نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی و متمم آن، فرزندان اعضای هیات علمی درصورت احراز شرایط لازم می‌توانند از تسهیلات انتقال یا انتقال مشروط استفاده کنند. اما امکان تغییر رشته وجود ندارد.

تقاضای داوطلبان توسط سازمان سنجش بررسی و نتایج به همراه تصاویر مدارک ارسالی به سازمان، روی پرتال دانشگاه‌های مبدا و مقصد قرار می‌گیرد و نتیجه وضعیت هر داوطلب از طریق پرتال شخصی یا پیامک به وی اطلاع داده خواهدشد.

بر این اساس، معرفی شدگان باید با اصل مدارک ارسالی و در زمان تعیین شده به دانشگاه مقصد مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دانشگاه مقصد باید اصل مدارک را با تصاویر ارسال شده بر روی پرتال خود تطبیق داده سپس نسبت به ثبت نام اقدام کند؛ در صورت وجود هر گونه مغایرت در مدارک، ثبت نام امکان پذیر نبوده و باید مراتب برای بررسی به سازمان سنجش اعلام شود.

هر زمانی مشخص شود که بین اطلاعات موجود در پرتال و مدارک ارسال شده توسط داوطلبان مغایرتی وجود دارد دانشگاهها و موسسه آموزش عالی نسبت به رعایت ضوابط و کنترل دقیق اصل مدارک با پرتال اقدام ننموده باشند، قبولی داوطلب لغو و کلیه مسئولیت آن بر عهده موسسه آموزش عالی ذی ربط است.

دانشگاه مبدا باید مدارک قبولی و کارت ورود به جلسه داوطلبان را به دانشگاه مقصد ارسال کنند داوطلبانی که با استفاده از این تسهیلات نقل و انتقال می‌یابند نیازی به ثبت نام در دانشگاه مبدا ندارند؛ بنابراین با توجه به عدم ثبت نام در دانشگاه مبدا اخذ شهریه از این داوطلبان در دوره‌های شهریه پرداز توسط دانشگاه مبدا ممنوع است.

همچنین پیوست فرم معرفی عضو هیات علمی رسمی و فرم معرفی عضو هیات علمی پیمانی ارسال خواهد شد و این معرفی نامه باید به صورت رسمی تایپ شده و همراه با مهر و امضای معاونت آموزشی دانشگاه محل خدمت باشد.

فرزندان اعضای هیات علمی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته و یا آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشجویان فنی و حرفه‌ای و موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و یا دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۴۰۰ پذیرفته شده‌اند برای استفاده از این تسهیلات با توجه به تعداد اندک متقاضیان باید تمامی مدارک لازم را از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش ثبت کنند و پس از ثبت درخواست برای متقاضی شماره و کد رهگیری از طریق پیامک ارسال می‌شود.

در پایان این دستور العمل تاکید شده است فرزندان اعضای هیات علمی که در سال ۱۴۰۰ پذیرفته شده‌اند می‌توانند در صورت احراز شرایط و روابط مربوط از تسهیلات انتقال یا انتقال مشروط استفاده کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۱۲۰۱۴۲۳:۰۱:۴۶ ۱۴۰۰/۷/۱
تبعيض است و بايد ممنوع شود. جرا به راحتي براي عده اي رانت ايجاد ميكنيد؟ اين تبعيضات موجب عادي شدن ساير تخلفات و حتي قانوني شدن ان ميشود و كار بسيار غلطي است.
شناس۲۲۱۲۰۳۸۲۳:۵۱:۴۱ ۱۴۰۰/۷/۱
فرزندان هیئت علمی برابرترند؟
ناشناس۲۲۱۲۰۴۱۲۳:۵۲:۳۱ ۱۴۰۰/۷/۱
مجلس انقلابی که شعار میداد، الان دقیقا کجاست،،؟
حسین زاده۲۲۱۲۰۵۹۰۰:۴۸:۰۹ ۱۴۰۰/۷/۲
بک رانت ناعادلانه….
محسن۲۲۱۲۱۴۳۰۶:۵۴:۳۴ ۱۴۰۰/۷/۲
یعنی چی این قانون؟چرا باید این امتیاز باشه ؟
ناشناس۲۲۱۲۱۶۶۰۸:۰۳:۵۶ ۱۴۰۰/۷/۲
جمع کنید این بساط را اگر لیاقت داشته که در دانشگاه مورد نظر قبول می شده پارتی بازی به اسم هیات علمی کم می خورند حالا نوبت بچه هایشان است
ناشناس۲۲۱۲۱۷۱۰۸:۱۰:۲۲ ۱۴۰۰/۷/۲
وا واقعا که .مگه اونا با بقیه بچه ها فرق دارند.....این همه فرق و تبعیض.در حکومت اسلامی..مردم راضی نیستند
ناشناس۲۲۱۲۱۷۲۰۸:۱۰:۵۱ ۱۴۰۰/۷/۲
این چه قانون تبعیض آمیزی است. تا کی این قانون ها قراره ادامه داشته باشن. هیات علمی که مالیات هم نمیدن.
ناشناس۲۲۱۲۱۷۸۰۸:۱۸:۵۴ ۱۴۰۰/۷/۲
هر کس زورش رسیده، یک قانون برای دسترسی بیشتر خودش وضع کرده و یک سهمیه ای برای رانت خواری داره. کاش روزی برسه که هیچ سهمیه و رانتی در هیچ زمینه ای وجود نداشته باشه، نه رانت عدم واردات برای خودروسازها، نه رانت معافیت سربازی، نه رانت فرزند هیات علمی.
ایرج۲۲۱۲۱۹۰۰۸:۴۰:۵۹ ۱۴۰۰/۷/۲
لطفا شرایط انتقال فرزاندان سایر مردم اعم از کشاورزان،کارگران ،رانندگان و.....که د لابی های تصمیم گیری مجلس هیات دولتو،،، کسی را ندارند هم اعلام کنید ممنون
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

  2. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

  3. اشتباه رئيسی در اردبیل

  4. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

  5. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

  6. پاسخ زاکانی، شهردار تهران به جنجال بکارگیری دامادش در شهرداری

  7. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

  8. مسئولانی که تصمیم می گیرند، مردمی که هزینه می دهند!

  9. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

  10. بادام هایی که کام جامعه را تلخ کرد

  11. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

  12. اردوغان خطاب به مقام‌های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن‌طرف‌تر می‌روید

  13. تحولی قابل توجه در صدا و سیما

  14. جنجال انتصاب داماد زاکانی در شهرداری/ چه کسی سخنگوی دولت می شود؟ / روایت علی مطهری از دیدار با اژه‌ای

  15. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

  16. علی دایی: زندگی مرفه حق من است/ پنت هاوس ندارم؛ خانه‌۴۱۸متری دارم/ دوست ندارم در این سن اشتباه کنم/ اگر می‌خواستم جور دیگری زندگی کنم۲۰برج۲۰طبقه داشتم

  17. به افکار عمومی احترام بگذارید

  18. اختلال در سامانه بنزین و گمانه زنی ها در فضای مجازی/ تایید حمله سایبری

  19. این راهش نیست!

  20. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

  21. خطر ۱۷میلیون واکسن نزده / قالیباف: مردم را دسته‌بندی نکنیم/ کیهان: نباید برای آغاز مذاکرات وین تعجیل کرد

  22. حمله شدید ۲۰:۳۰ به زاکانی برای انتصاب دامادش!

  23. دست خالی آمریکا در تحولات سیاسی-نظامی یمن

  24. شاهزاده دبی بر روی بلندترین چرخ و فلک جهان

  25. شگردهای غرب در تسلیم کردن ملت های جهان

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما