دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

گروه سیاسی الف،   4000631101 ۴۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری-تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

آخرین آمار کرونا در ایران

از روز گذشته تا امروز ۳۱ شهریور ماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۴۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۱۶۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۲۲۹ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۱۸ هزار و ۱۹۱ نفر رسید.  پس از ۵۳ روز، مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ به کمتر از ۳۰۰ نفر رسید. آخرین بار روز ۹ مردادماه سال جاری، تعداد مرگ و میر روزانه بیماران، ۲۸۶ نفر بود.

تزریق یک میلیون و ۱۲۴هزار دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته

بنابر اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۳۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۵۴۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۸۹۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴۶ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۴۳۴ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته یک میلیون و ۱۲۴ هزار و ۹۸ دُز واکسن کرونا نیز در کشور تزریق شده است.

***

دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت

سیدمصطفی میرسلیم، نماینده تهران درباره طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی به آرمان ملی گفت: «یکی از کشورهایی که در دنیا در زمینۀ قانونمند کردن فعالیت‌ها در فضای مجازی عقب مانده، جمهوری اسلامی‌ایران است.

ما همواره آماج اقدامات تخریبی و انحرافی در فضای مجازی بوده‌ایم و این عقب ماندگی هم جزو اهداف همان فرآیند تخریبی است که متأسفانه چندین سال به دلیل تشخیص غلط سیاسی دولت یا بعمد، از آن غفلت شده است. بنابراین کاری که مجلس سیزدهم آغاز کرده است یک سال بر آن تأخیر‌ها افزوده ولی امیدواریم با استفاده از قابلیتی که در اصل 85 پیش بینی شده بتوانیم آن تأخیر را جبران و حقوق کاربران را احقاق کنیم.

این که ما فعالیت‌های فضای مجازی را بدون هیچ ضابطه‌ای به حال خود رها کنیم قطعا به ضرر مردم تمام می‌شود و آنها که در پی انحراف و تجاوز به حقوق مردمند، سوء استفادۀ خود را تثبیت خواهند کرد و علامت آن را در نوع مخالفت‌های جاهلانه‌ای که با طرح شده است، می‌بینیم، مخالفت‌هایی که هیچ مناسبتی با محتوای طرح ندارد و مزورانه است. 

قطعا باید فضای مجازی در جهت حفظ حقوق مردم و جلوگیری از ادامۀ ناهنجاری‌هایــی کــه به لحاظ اقتصادی و اجتماعی و فرهنگـی و سیاسی در آن رواج یافته، مهار شود و دولت مصمم است این نظـم را اعمال کند و این برنامه‌ای است که وزیر محترم نسبت به آن متعهد شده است.

با این طرح، نه جلو کسب و کارهای فضای مجازی گرفته خواهد شد و نه دسترسی به شبکۀ جهانی اطلاع رسانی (اینترنت) محدود خواهد گشت بلکه از تعدی کسانی که سوداگــران تباهـــی‌اند ممانعت به عمل خواهد آمد و کــدام عقــل سلیـــم است که با این اقدام مصلحانه مخالف باشد؟»

***

علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟

محمدعلی نمازی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره دلیل غیبت و سکوت حسن روحانی به آفتاب یزد گفت:« ما هم از آقای روحانی بی‌خبر هستیم و ظاهرا ایشان در حال استراحت مطلق هستند! همان زمانی هم که ایشان رئیس جمهور بود، اگر مجبور نبود حرفی نمی‌زد و در ملاء عام حاضر نمی‌شد. ما می‌دیدیم که در هیات دولت نشسته بود و اگر خبرنگاری از صدا و سیما به سراغشان می‌رفت صحبتی می‌کرد. همان زمان ریاست جمهوریشان هم پر هیاهو نبودند و زیاد مورد سوال خبرنگاران قرار نمی‌گرفتند بنابراین به نظر می‌رسد غیبت ایشان در حال حاضر بر گرفته از شخصیتشان باشد و طبیعی است.»

وی تصریح کرد:« اما در حال حاضر موضوعاتی مطرح می‌شود که نیاز است دولت گذشته بایستد و درباره آن‌ها پاسخگو باشد. مثلا این روزها روی واردات واکسن مانور داده می‌شود، همه می‌دانند که واردات واکسن دارای مراحلی است و تا آن مراحل طی نمی‌شد امکان واردات واکسن وجود نداشت اما برخی این روزها می‌گویند دولت قبل واردات واکسن را به FATF منوط کرده بود، در صورتی که همه می‌دانیم واردات واکسن و دارو هیچ ارتباطی با تحریم‌ها و بحث پذیرش FATF ندارد! این در حالی است که می‌بینیم رسانه ملی این روزها به صورت مداوم بر این موضوع مانور می‌دهد بنابر این دولت قبل باید در این خصوص پاسخگو باشد و صحبت کند.»

***

امکان تشکیل اتاق فکر با حضور سران اصلاحات و اعتدال وجود ندارد

اسماعیل گرامی‌مقدم، از اعضای جبهه اصلاحات ایران و سخنگوی حزب اعتماد ملی، درباره آخرین وضعیت جبهه اصلاحات به «شرق» گفت: «جبهه اصلاحات ایران باید برای ادامه مسیر تصمیمی جدی بگیرد و دیگر تصمیمات اختلافی نباشد. موضع انتخاباتی برای انتخابات مجلس دوازدهم هم باید روشن و شفاف اعلام شود. از آن‌ سو باید دید شورای نگهبان چه رویکردی را در قبال نامزدهای اصلاح‌طلب و نامزدهای مستقل کمتر‌شناخته‌شده می‌گیرد و آنها را کم‌وبیش تأییدصلاحیت می‌کند یا خیر؟ جبهه اصلاحات هم باید سازمان تشکیلاتی خود را تقویت کند؛ به‌خصوص باید در استان‌ها فعالیت بیشتری شود. نکته دیگر هم مواضع و رویکرد ما در قبال عملکرد دولت است. اصلاح‌طلبان نباید نسبت به هر تصمیمی که دولت می‌گیرد نقد و اعتراض کنند؛ زیرا این رویکرد اصل اصلاح‌طلبی را زیر سؤال می‌برد و اگر اصلاح‌طلبان به هر تصمیمی که دولت یا مجلس می‌گیرد انتقاد کنند، راهی دور از منطق را پیموده‌اند».

این عضو «جبهه اصلاحات ایران» همچنین درباره این شائبه که ممکن است اتاق فکری شامل خاتمی، ناطق‌نوری، روحانی و لاریجانی تشکیل شود، گفت: «تجربه نشان داده است که این شخصیت‌ها با توجه به مشی فکری‌شان نمی‌توانند در قالب یک اتاق فکر سازمان‌یافته دور هم جمع شوند. حالا ممکن است گاهی با هم سخن بگویند و پیشنهادهایی را مطرح کنند اما تشکیل یک اتاق فکر بعید است. به یاد دارم در انتخابات شورای سوم خیلی تلاش شد تا آقایان هاشمی، خاتمی و کروبی جلساتی با هم برگزار کنند که نشد؛ البته فکر می‌کنم یک جلسه برگزار شد و دیگر ادامه نیافت. علاوه بر این راه چاره اصلاح‌طلبان وجود چنین اتفاق فکری نیست؛ زیرا چنین اقداماتی حتما طرف مقابل را تحریک می‌کند. از سوی دیگر دفاتر سیاسی احزاب مشغول کارند و مهم این است که سیاست‌های اصلاح‌طلبان بیان شود، اصلاح‌طلبان بتوانند مطالبات مردم را پیگیری کنند و مناسبت شفافی با حاکمیت داشته باشند».

***

واکنش علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

علی مطهری، نماینده سابق مجلس در توییتی درباره نطق سیدابراهیم رئیسی در مجمع عممی سازمان ملل نوشت: «نطق رئیس جمهور در سازمان ملل یک نطق اصول‌گرایانه و اصلاح‌طلبانه بود. در این نطق، هم بر تجاوز نظامی و جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت‌ها و اشغالگری اسرائیل تأکید شد بدون آنکه اسرائیل بتواند مظلوم‌نمایی کند و هم بر احیاء برجام و رفع تحریمها.»

***

 گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌ها
 
رییس‌ دفتر امور دعاوی و قراردهای معاونت حقوقی رییس‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران از شکایات این معاونت علیه رسانه‌ها اعلام گذشت کرد.

به گزارش ایسنا، در متن نامه مصطفی پاک‌نیت که به رییس‌ دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران و نیز دادگاه‌ها تجدیدنظر این استان رونوشت شده، آمده است:

«با سلام و احترام

در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های دولت سیزدهم، ترویج فرهنگ نقدپذیری، تشویق به از خودگذشتگی و اعمال رأفت اسلامی و به منظور تنویر افکار عمومی و گسترش فرهنگ مدارا و روحیه نقادی سازنده و استفاده از این ظرفیت در بهبود وضعیت موجود و تعالی کشور، بدینوسیله مراتب انصراف و گذشت این معاونت از شکایت مطروحه علیه رسانه‌ها، روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و... اعلام می‌گردد.»

پیش از این نیز با شروع به کار دولت سیزدهم، معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری از اعلام گذشت نسبت به شکایات مطروحه از رسانه‌ها خبر داده بود.

امید است سایر دستگاههای دولتی نیز به این دستور رییس جمهور عمل کنند .

***

بایدن فریبکارانه سیاست‌های ترامپ را دنبال کرد

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده سابق مجلس که از طرفداران برجام بوده و هست درباره احیای برجام به ایلنا گفت: معتقدم آن فرصت حیاتی احیای برجام کشته شده است و مقصر اصلی آن هم آمریکایی‌ها بودند و حتی زمانی که بایدن هم روی کار آمد، به نظر من فریبکارانه سعی کرد سیاست‌های ترامپ را علیه ایران در دستور کار قرار دهد و همین باعث شد برجامی که در گذشته و حتی قبل از این دولت می‌شد که احیا شود، احیا نشود؛ که اگر این اتفاق می‌افتاد امروز این دولت و حتی آقای رئیسی می‌توانست گام‌های بعدی رفع تنش را بردارد اما متاسفانه مشاهده می‌کنیم تنش‌های دیگری شکل گرفته است.

***

حسین فریدون، رضوی و نعمت‌زاده در زندان هستند

ذبیح‌الله خداییان سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد مرخصی زندانیان، گفت: بحث مرخصی زندانیان اختصاص به یک فرد خاص ندارد؛ چه آن‌هایی که وابستگی به افراد خاص یا مسئولین یا گروه‌های خاص دارند و چه افراد عادی همه مشمول قانون هستند. ما سعی می‌کنیم بدون تبعیض نسبت به اعطای مرخصی به همه زندانیان اقدام کنیم.

وی افزود: اینطور نیست که افراد خاصی از مزایای بیشتری استفاده کنند یا مرخصی بیشتری به آن‌ها داده شود و به برخی مرخصی داده نشود. این نوعی تبعیض است که قطعاً آن را اعمال نمی‌کنیم.

خداییان تصریح کرد: به همه زندانیان به صورت مساوی مرخصی داده می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: مطابق آمار ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر از زندانیان در مرخصی هستند و این‌ها افرادی هستند که وابستگی به فرد یا افراد خاصی ندارد. حدود ۲۳ هزار و ۳۲۰ نفر از مرخصی پایان حبس استفاده می‌کنند؛ یعنی محکومیت آن‌ها نزدیک به اتمام است و مرخصی به آن‌ها داده می‌شود و آن‌ها به زندان برنمی‌گردند.

وی ادامه داد: در رابطه با افرادی که اسم برده شد و معمولاً اسم آن‌ها در فضای مجازی برده می‌شود مانند فریدون و خانم نعمت‌زاده و رضوی و هاشمی و دیگران، این افراد الان در زندان هستند. البته به مرخصی رفته بودند برگشتند و در زندان هستند. در مورد بقایی باید گفت که وی در مرخصی استعلاجی است. بر اساس گزارش در بیمارستان بستری و تحت معالجه در خارج از زندان است. در مورد مشایی هم وی در مرخصی بود که غیبت کرده است. مطابق گزارشی که از دادسرای تهران اخذ کردم، به کفیل وی و کسی که او را ضمانت کرده ابلاغ شده است که هرچه سریع‌تر نسبت به معرفی وی به زندان اقدام کند و چنانچه کفیل در زمان مقرر وی را به زندان معرفی نکند طبیعتاً وثیقه بالایی که دارد ضبط و سپس از طریق ضابطین نسبت به جلب فرد اقدام میشود.

بیشتر بخوانید: علت فوت متهم مفتاح خودرو هنوز اعلام نشده است

***

ماجرای زندان اوین به برخورد با چند سرباز و مامور تقلیل داده نشود

غلامرضا نوری نماینده مردم بستان آباد در مجلس به ایلنا گفت: در خصوص اتفاقاتی که در آنجا(زندان) رخ داد و بعضی از فیلم‌هایی که بیرون آمد، این اتفاقات زیبنده نظام جمهوری اسلامی نبود. خیلی هم زود حمله شد به این که سرباز یا مامور خاطی را بازداشت کنند؛ اما من اعتقادم بر این است که آن‌ها خطا کرده‌اند اما کسانی که قانون اساسی را بلد هستند، مسئولیت کلان دارند و می‌دانند این کارها خلاف است و چطور باید با زندانی برخورد شود، آن ها باید مورد بازخواست قرار گیرند نه صرفا یک مامور.

 وی افزود: تصاویر هم ظاهرا نشان می‌دهد که این‌ها یک اتفاقات تکراری بوده و در حال تکرار بوده که خیلی دردناک بود. متاسفانه این‌ها متعرض آبروی نظام و ارزش‌های نظام می‌شود. این برخورد اولیه اگرچه شروع بدی هم نبود اما نباید فقط با آن پایین دست‌ها و دوتا سرباز و مامور برخورد کنند چراکه مقصر اصلی کسی است که وظیفه قانونی و شرعی خودش را می‌داند که چطور باید از زندانی مراقبت شود و در زیر مجموعه‌اش این اتفاقات افتاده که حالا اگر می‌دانسته خیلی بد و اگر نمی‌دانسته خیلی بدتر.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: انتظار است که با همچین رده‌هایی برخورد شود و خیلی هم جدی برخورد شود و ما دیگر چنین صحنه‌هایی را شاهد نباشیم و فضا یک فضای منطبق با موازین شرعی و ارزش های نظام اسلامی باشد.

***
چرا آمریکاییها اصرار به بازگشت به میز مذاکره دارند؟

بیژن مقدم درباره این موضوع که احتمال برگزاری زودهنگام مذاکرات برجامی در نیویورک چه‌قدر بالاست، به «نامه‌نیوز» گفت: «آمریکا و اروپایی‌ها اصرار دارند دارند مذاکرات هرچه سریع‌تر برگزار شود. البته این اصرارشان معقول هم نبوده است زیرا در ایران دولت تغییر کرد و تا وزرا تعیین شوند، تیم دیپلماسی شکل بگیرد، معاونان دولت مشخص شوند و... زمان می‌برد. البته هیچ‌وقت اولویت دولت آقای رئیسی مذاکرات نبوده است زیرا اولویت‌های مهم‌تری مثل مهار ویروس کرونا وجود داشته است که منطقی هم هست و دیدیم که دولت در کنترل کرونا از طریق واردات واکسن موفق عمل کرد».

این فعال رسانه‌ای همچنین اظهار کرد: «بعد از این مذاکرات آن‌طور که غربی‌ها می‌خواهند پیش نمی‌رود و حتما دولت آقای رئیسی می‌کوشد که به نتیجه‌ای معقول که ضمانت اجرا داشته باشد، برسد».

مدیر مسئول سایت الف گفت: من با شرایطی که مشاهده می‌کنم احیای برجام ممکن نیست زیرا اساسا غربی‌ها دنبال احیای برجام نیستند که اگر بودند راهش معلوم است، همه تعهدات طرفین در برجام قید شده و مشخص است که چه کشورهایی از این توافق‌نامه خارج شدند یا مفادش را اجرا نکردند. حالا اگر غربی‌ها می‌خواهند برجام احیا شود، باید به تعهداتشان بازگردند. آنها دنبال احیای برجام نیستند و برای مسائل دیگری می‌خواهند ایران به مذاکره برود و می‌دانیم که ایران هم جز درباره برجام آن هم نه مفاد آن بلکه اجرای آن در بحث دیگری مذاکره نمی‌کند."

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۱۰۶۸۴۲۰:۵۹:۵۷ ۱۴۰۰/۶/۳۱
تنها علت سکوت آقای حسن روحانی این است که دیگر 《 هیچ گوش تحت فرمانی برای شنیدن اجباری سخنانش وجود ندارد 》 !!!
ناشناس۲۲۱۱۱۴۶۰۷:۴۱:۴۹ ۱۴۰۰/۷/۱
معاون وزارت بهداشت: واکسن فایزر از بلژیک وارد می شود!
ناشناس۲۲۱۱۱۵۰۰۷:۴۶:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۱
بلیت ۵ میلیون تومانی پروازهای اربعین نایاب شد. حداقل قیمت ۷ میلیون تومان!
ناشناس۲۲۱۱۲۰۲۰۸:۳۵:۱۱ ۱۴۰۰/۷/۱
روحانی باید در مورد عملکرد فاجعه بار دولتش پاسخگو باشد.
ناشناس۲۲۱۱۳۴۴۱۱:۱۶:۰۹ ۱۴۰۰/۷/۱
من جای روحانی بودم از شرم و خجالت تا حالا آب شده بودم _______ اما ایشون متاسفانه .. از این حرفهاست
علی کریمی۲۲۱۱۶۴۴۱۵:۱۵:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۱
برخی از مسئولان دعا کنند سکوت روحانی دراز مدت باشد.
ناشناس۲۲۱۰۷۸۱۲۲:۱۰:۴۸ ۱۴۰۰/۶/۳۱
مطهری فعلا که سمتی ندارد بهتر است نظر ندهد
ناشناس۲۲۱۱۲۴۷۰۹:۲۰:۲۴ ۱۴۰۰/۷/۱
الان شما سمت داريد نظر داديد؟؟
ناشناس۲۲۱۱۳۰۰۱۰:۳۲:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۱
شما سمت داری؟!
ناشناس۲۲۱۱۸۸۳۲۰:۲۶:۴۰ ۱۴۰۰/۷/۱
مطهری و لاریجانی دین خود را به کشور ادا کردند حال بروند استراحت مطلق
علی۲۲۱۰۷۸۴۲۲:۱۲:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۳۱
اصلاح.طلب.واصولگراچپ وراست.بایدبروندمردم.ازجناحهاخسته اندفقط.احمدینژادوبس
روزبه۲۲۱۱۲۳۳۰۹:۰۶:۵۷ ۱۴۰۰/۷/۱
نمی خواهم از عملکرد احمدی نژاد دفاع کنم اما اصلاح طلبان به تیم رئیس جمهور اسبق به دیده تمسخر و حقارت نگاه می کردند و اگر با دقت نگاه کنید متوجه خواهید شد که هر ایرادی که گرفتند بدتر از آن به سر دولت آقای روحانی هم آمد و آخرینش هم همین است که می بینید چوب دو سر طلا؟!!!
ناشناس۲۲۱۰۷۹۸۲۲:۱۹:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۳۱
یکی از وعده‌های رئیسی حمایت از بورس و بهبود بخشیدن به وضعیت نابسامان آن بود. ولی بازهم سرمایه مردم در بورس در حال آب شدن است.
ناشناس۲۲۱۰۸۲۴۲۲:۴۰:۱۳ ۱۴۰۰/۶/۳۱
صندوق توسعه قطر در صفحه توییتر خود اعلام کرد که از طریق حمل ونقل هوایی ،دیروز سه ‌ونیم تن مواد و تجهیزات پزشکی به منظور مقابله با ویروس کرونا به ایران ارسال کرده است!
ناشناس۲۲۱۰۹۸۴۰۰:۵۸:۵۱ ۱۴۰۰/۷/۱
یه موقع ورشکسته نشه قطر!!!! یک نیسان آبی کمک به یک کشور هشتاد و پنج میلیونی. ایران نباید بپذیرند. این تحقیر ایرانه. البته اگر طلا باشه اشکالی نیست.
ابوالفضل میری۲۲۱۰۸۳۷۲۲:۴۷:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۳۱
روحانی کلا از عمد توجه به این مسائل نمی کرد حتی اگر تحریم ها برداشته میشد باز هم وضع کشور با وجود آقای روحانی درست نمی شد چون زیاد از رانت فامیلی استفاده کرد و تمام ضرر به کشور و مردم فقیر رسید
ناشناس۲۲۱۰۹۶۷۰۰:۴۵:۲۵ ۱۴۰۰/۷/۱
شب درازاست وقلندربیدار
ناشناس۲۲۱۰۸۴۸۲۲:۵۸:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۳۱
حسن روحانی بعد از این همه خرابکاری و نابودی اقتصاد وسفره مردم مگه باید حرفی هم بزنه؟؟
ناشناس۲۲۱۰۸۶۷۲۳:۱۷:۲۱ ۱۴۰۰/۶/۳۱
فضای رها شده و افسارگسیخته شبکه‌های مجازی آسیب‌های جدی به کانون خانواده‌ها وارد کرده و می‌کند. رهبری احساس مسئولیت کرده بارها و به کرات این رهاشدگی فضای مجازی را هشدار داده‌اند. باید اقدامی فوری جهت سالم‌سازی این محیط صورت گیرد.
ناشناس۲۲۱۰۸۶۹۲۳:۱۷:۵۰ ۱۴۰۰/۶/۳۱
انتخابات اخیر که پشت سر گذاشتیم غربالگری دقیق و حساب شده‌ای بود که مردم انجام دادند و خدا را شکر نیروهای مومن و متعهد بالا آمدند. ان‌شاءالله بتوانند خرابی‌های دولت سابق را جبران کنند و کشور در ریل پیشرفت قرار گیرد.
ناشناس۲۲۱۰۸۷۲۲۳:۱۹:۰۸ ۱۴۰۰/۶/۳۱
از آقای رئیسی که با واردات گسترده واکسن، مردم کشورمان را از نگرانی بیرون آورد و به جامعه آرامش بخشید، تشکر می کنم.
ناشناس۲۲۱۰۹۵۶۰۰:۳۸:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۱
خیلی رو دارید .. قرار داد این واکسن ها در دولت قبل بسته شده بود آخه واکسن چیزی نیست که یک شبه برات بسته بندی کنند وارسال کنند چون باید سفارش بدی تا تولید کنن واین زمان بر است !
ناشناس۲۲۱۱۵۶۶۱۴:۱۷:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۱
خیلی خیلی رو دارید سخنگوی کدوم دولت میگفت بخاطر FATF ایران نمیتونه واکسن بخره!؟!؟
ناشناس۲۲۱۱۲۲۱۰۸:۵۷:۰۸ ۱۴۰۰/۷/۱
واکسن هایی که الان وارد شدند وتا آبان ماه وارد می شوند همش خرید دولت روحانی هستند
ناشناس۲۲۱۱۳۰۶۱۰:۳۶:۳۴ ۱۴۰۰/۷/۱
بررسی بکن ببین که سفارش خرید این واکسنها توسط کی بود؟!
ناشناس۲۲۱۱۵۷۱۱۴:۱۹:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۱
شما هم یه بررسی بکن ببین چرا به همونی که سفارش داده بود واکسن ندادن!؟
ناشناس۲۲۱۰۸۷۳۲۳:۱۹:۴۱ ۱۴۰۰/۶/۳۱
مجلس به جای تصویب مصوبه واردات خودرو به کشور، ساخت خودرو را به وزارت دفاع و سازمان‌های خودکفایی نیروهای مسلح واگذار کند. با واردات خودروهای خارجی بسیاری از شغل‌ها نابود می‌شوند.
ناشناس۲۲۱۰۸۷۴۲۳:۲۰:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۳۱
گزارش کارشناسان اقتصادی از آثار و برکات پیوستن ایران به سازمان شانگهای آینده‌ای روشن را نوید می‌دهد که همیشه آرزویش را داشتیم.
ناشناس۲۲۱۱۱۹۷۰۸:۳۱:۳۶ ۱۴۰۰/۷/۱
حالا دیگه همکاری با تاجیکستان و چین کمونیست و روسیه فرصت طلب برای ما برکت هم داره ؟!!
ناشناس۲۲۱۱۵۷۹۱۴:۲۴:۳۶ ۱۴۰۰/۷/۱
همکاری با عربستان و آمریکای کافر و انگلیس روباه پیر که برای ما جز تحریم خاصیتی نداشت، حداقل یه راه دیگه رو امتحان کنیم
کوروش فرهودیان۲۲۱۰۸۹۸۲۳:۴۲:۳۶ ۱۴۰۰/۶/۳۱
مهم نیست کار‌کدام‌دولت بوده مهم‌جان مردم است و باید واکسن به‌وفور یافت شود اینکه صدا و سیما میلی رفتار بچه گانه میکند به آقای رئیسی ربطی ندارد سخنرانی سازمان ملل ایشان نیز قابل قبول بود و سیاستمدارانه تکلیف صدا و سیما برای ملت روشن است و نمیتوانید آقای رئیسی را با خود همراه کنید
ناشناس۲۲۱۱۰۱۵۰۱:۴۶:۰۶ ۱۴۰۰/۷/۱
آقای رییسی تا حالا هرچه وعده دادن انجام داره میشه مثل روحانی. حواسش به .. حفظ ظاهرش نیست خدا کنه قیمت خودرو هم بیشتر پایین بیاد و جلو ی مافیا خودرو و کلاهبرداران گرفته شود
ناشناس۲۲۱۱۴۸۶۱۳:۱۲:۳۱ ۱۴۰۰/۷/۱
انجام وعده را از معاون اولش شروع کنید!
ناشناس۲۲۱۱۴۸۹۱۳:۱۴:۴۴ ۱۴۰۰/۷/۱
گرانیهای فزاینده یک ماه اخیر موید حرف شماست! تعصب بی پایه تا کجا؟!
ناشناس۲۲۱۰۹۴۶۰۰:۲۶:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۱
آقای نمازی بذار صدا سیما دلش خوش باشه و رو وارد شدن واکسن مانور بده مهم فهم مردم هست که می دونن امروز تلفن بزنی فردا واکسن نمیاد در خونت !!
ناشناس۲۲۱۰۹۵۰۰۰:۳۰:۳۳ ۱۴۰۰/۷/۱
« علت سكوت روحاني اين روزها چيست » ؟ --------------------- « فسانه گشت و كهن شد حديث اسكندر سخن نو آر كه نو را حلاوتيست دگر » ! --- عجب ! -- نه عجب !
ناشناس۲۲۱۱۱۱۰۰۶:۰۷:۳۰ ۱۴۰۰/۷/۱
ما و ایرانمان هر روز ضعیف تر ..،.. می شویم چون مردمی داریم که پیوستن به شانگهای و واردادت میلیون ها دوز واکسن را کار چند هفته می دانند در اینجا شعار حرف آخر را می زند
ناشناس۲۲۱۱۱۲۲۰۷:۰۲:۴۶ ۱۴۰۰/۷/۱
آقای رییسی که با یک تلفن تونسته مشکل واکسن رو چند هفته ای حل کنه با چند تا نشست و تلفن دیگه هم مشکل ارز و تورم و بیکاری و مسکن و .. رو هم حل کنه
ناشناس۲۲۱۱۱۶۳۰۸:۰۴:۱۳ ۱۴۰۰/۷/۱
قیمت خودرو نسبت به چهار سال پیش شش تا ده برابر شده عدم واردات خودرو باعث کمبود شده ایجاد رانت برای خودرو سازهای داخلی فقط به زیان مردم هست
مانا۲۲۱۱۳۱۰۱۰:۳۹:۲۲ ۱۴۰۰/۷/۱
امیدوارم آقای رئیسی موفق به حل مشکلات کشور بشوند.واردکردن واکسن پروسه ایی طولانی می‌طلبد این پروسه از دولت قبل شروع شده و همچنان ادامه دارد خودمان را به خواب نزنیم.
ناشناس۲۲۱۱۳۹۵۱۱:۴۷:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۱
آدمی مثل آقای میرسلیم درباره چیزی اظهار نظر می کنه که نه تخصص دارد نه دانش کافی دارد نه از اینکه اینها چطور کار می کنند و نه دیدی دارند که تصمیمات اینچنینی در بلند مدت چه تاثیری در کشور میگزاره. من کارم کامپیوتره بعد از شروع این صحبت ها اقدام کردم برم که الان درست شده، امیدوارم اشتباه فکرمی کردم و کشور نجات پیدا کنه
هموطن۲۲۱۱۴۵۰۱۲:۳۳:۵۱ ۱۴۰۰/۷/۱
میرسلیم .. کیه ؟
ناشناس۲۲۱۱۵۵۴۱۴:۰۹:۳۹ ۱۴۰۰/۷/۱
حسن روحانی مگه باید حرفی بزنه؟ ایشون حرفاش را زده و رفته دیگه چه باید بگوید؟
حقیقت۲۲۱۲۰۸۶۰۱:۴۳:۱۹ ۱۴۰۰/۷/۲
این میرسلیم کیه و از کجا اومده . هرزکاهی یه نطقی می‌کنه که دیده بشه حالا این نطق چی باشه براش فرق نمیکنه
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آقای رئیس جمهور؛‌ لطفا کمی آهسته تر!

  2. بازگشایی مدارس؛ آموزش و پرورش: هر چه زودتر، کارشناسان سلامت: چرا عجله؟!

  3. اشتباه رئيسی در اردبیل

  4. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

  5. درس‌هایی از ماجرای یک استخدام که لغو شد

  6. پاسخ زاکانی، شهردار تهران به جنجال بکارگیری دامادش در شهرداری

  7. سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه!

  8. مسئولانی که تصمیم می گیرند، مردمی که هزینه می دهند!

  9. واکنش سردار حمیدی به سرباز راهوری که ترند فضای مجازی شد چه بود؟

  10. بادام هایی که کام جامعه را تلخ کرد

  11. روحانی: مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید

  12. اردوغان خطاب به مقام‌های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن‌طرف‌تر می‌روید

  13. تحولی قابل توجه در صدا و سیما

  14. جنجال انتصاب داماد زاکانی در شهرداری/ چه کسی سخنگوی دولت می شود؟ / روایت علی مطهری از دیدار با اژه‌ای

  15. حکم عجیب یک قاضی برای سارق بادام هندی!

  16. علی دایی: زندگی مرفه حق من است/ پنت هاوس ندارم؛ خانه‌۴۱۸متری دارم/ دوست ندارم در این سن اشتباه کنم/ اگر می‌خواستم جور دیگری زندگی کنم۲۰برج۲۰طبقه داشتم

  17. به افکار عمومی احترام بگذارید

  18. اختلال در سامانه بنزین و گمانه زنی ها در فضای مجازی/ تایید حمله سایبری

  19. این راهش نیست!

  20. سنگدوینی: وزیر نفت باید پاسخگوی استخدام دخترم باشد نه من

  21. خطر ۱۷میلیون واکسن نزده / قالیباف: مردم را دسته‌بندی نکنیم/ کیهان: نباید برای آغاز مذاکرات وین تعجیل کرد

  22. حمله شدید ۲۰:۳۰ به زاکانی برای انتصاب دامادش!

  23. دست خالی آمریکا در تحولات سیاسی-نظامی یمن

  24. شاهزاده دبی بر روی بلندترین چرخ و فلک جهان

  25. شگردهای غرب در تسلیم کردن ملت های جهان

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما