ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس شبکه افق

گروه فرهنگی الف،   4000630059

شبکه افق سیما با برنامه‌های متنوع به مناسبت هفته دفاع مقدس مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس شبکه افق

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی شبکه افق سیما، توجه به گنجینه عظیمی همچون دفاع مقدس و اثرات گسترده آن در همه ابعاد و تار و پود نظام اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 
رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت و جایگاه دفاع مقدس میفرمایند: هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زمانی نیست؛ گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عظیمی است که تا مدتهای طولانی ملت ما میتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کند.
ایشان همچنین درباره ظرفیت‌های این حماسه عظیم اینگونه بیان میکنند: اینکه تصور بشود که هنر دفاع مقدس در جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ما مخاطب ندارد، طالب ندارد، این هم خطای بزرگی است، از اشتباهات فاحش است؛ اگر کسی این را خیال کند. تحقیقاً پرمشتری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین آثار هنری بعد از انقلاب در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف، آن آثار هنری است که مربوط به دفاع مقدس بود؛ چه در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی فیلم و سینما، چه در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی کتاب، خاطره، داستان.
تنها همین دو سخن ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب کافیست تا جایگاه و اهمیت پرداخت به این حماسه عظیم و تاریخ انقلاب اسلامی را چند برابر کند. شبکه افق سیما نیز همچون سال‌های گذشته تلاش کرده تا با ساخت برنامه های متنوع سهم خود را از حرکت فرهنگی و رسانه‌ای در جهت حفظ و گسترش این فرهنگ با عظمت ادا کند. 
در همین مسیر چند مستند در قالب چند قسمتی و تک قسمتی در این ایام به شرح زیر تهیه کرده و در برابر دیدگان مخاطبین خود قرار می‌دهد.

مستند آن روزها
این مجموعه مستند به تهیه کنندگی عبدالله حاجی محمدی و کارگردانی سید مرتضی سیدی تولید شده و با روایتی از فیلم‌های مستند دهه دوره دفاع مقدس از زبان خود فیلم سازان که در هر قسمت با یکی از این فیلم سازان به گفتگو نشسته است، مهمان خانه مخاطبین خواهد بود و قرار است از امروز(سه‌شنبه) ساعت 20 و تکرار آن روز بعد ساعت 7:30 در قاب شبکه افق جای میگیرد.

مستند دستمال سرخ‌ها
این مستند تک قسمتی به تهیه کنندگی حسین اسدی زاده و کارگردانی حنظله تاج الدینی تهیه شده و با روایتی از گردان دستمال سرخ‌ها و شهید اصغر وصالی در دوره دفاع مقدس در روز پنجشنبه ساعت 22 مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مستند برادرم نادعلی
این مستند به تهیه کنندگی محسن اسلام زاده و کارگردانی علی تک روستا تولید شده و با روایتی از تلاش خانواده‌ معظم شهید نادعلی برای یافتن پیکر این شهید بزرگوار در روز جمعه ساعت 23 از قاب شبکه افق مهمان دیدگان مخاطبین خواهد بود.

مستند کلاشنیکف‌های آمریکایی
این مجموعه مستند به تهیه کنندگی داوود مرادیان تولید شده و با روایتی متفاوت از چرایی ایجاد جنگ تحمیلی و پاسخ به برخی شبهات در حوزه دفاع مقدس روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده ساعت 16 در برابر دیدگان مخاطبین شبکه افق قرار خواهد گرفت.

مستند آن روز من هم آنجا بودم
این مستند در مجموعه روایت فتح و به تهیه کنندگی محمد حسین زینلی و کارگردانی محمد امین زینلی تهیه شده و با روایتی از مخالفت مردم عراق با رژیم بعث این کشور در جنگ تحمیلی و کمک رسانی بسیاری از آنها در بازگرداندن پیکر شهدای جنگ تحمیلی دوشنبه هفته اینده ساعت 16 در برابر دیدگان مخاطبین قرار میگیرد. 

گفتنی است برنامه‌های دیگر شبکه افق همچون قرن 14، جهان آرا و... هم در ایام هفته دفاع مقدس با موضوعات مرتبط به ابعاد مختلف این موضوع مهم خواهند پرداخت.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

  2. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

  3. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

  4. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

  5. اردوغان در کوچه بن بست

  6. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

  7. پاسخ مجری به یاوه‌گویی الهام علی‌اف

  8. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

  9. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

  10. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

  11. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

  12. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

  13. رویا فروشی به مشتریان ساده ایرانی در ترکیه

  14. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

  15. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

  16. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

  17. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

  18. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

  19. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

  20. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

  21. بزن بزن وسط زمین چمن؛ درگیری شدید در نیمه‌نهایی آسیا

  22. تصویری از تولیت آستان قدس رضوی در حال خرید میوه از بلوار هاشمی نژاد مشهد

  23. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

  24. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

  25. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

  ابر آروان

  آخرین عناوین