ضرورت نصب دوربین مداربسته داهوا در منزل

گزارش بازرگانی،   4000624077

 

http://file.tesmino.ir/reportage/35492559/image_6171e54c282f6626529fe6757eb678ed009f6202.png

دوربین مداربسته ، به عنوان عاملی بازدارنده پیش از وقوع جرایم عمل می کند. امروزه نیاز است که محیط های حائز اهمیت و پر تردد را با استفاده از سیستم دوربین مداربسته، پوشش داد تا علاوه بر نظارت و کنترل محیط، هیچ دغدغه و نگرانی در خصوص امنیت محیط نداشته باشیم. یکی از این محیط های بسیار مهم، منزل است که امن ترین محل برای زندگی و آرامش افراد محسوب می شود. بنابراین بحث اهمیت و ضرورت نصب دوربین مداربسته داهوا در منزل مطرح می شود که در این مقاله به آن می پردازیم.

نصب دوربین مداربسته داهوا، چه امکاناتی را فراهم می سازد؟

برند داهوا، یکی از معروف ترین برندهای دنیای نظارت تصویری است که با ارائه سبد گسترده و متنوع خود، می تواند انتخابی عالی در بسیاری از پروژه ها باشد. می توانید با کلیک بر روی " محصولات دوربین مداربسته داهوا " محصول مورد نظر خود را انتخاب و تهیه نمایید. سبد کالای داهوا، شامل دوربین های تشخیص و شناسایی چهره، حرارتی، پلاک خوان، ضد انفجار، ضد خوردگی، دوربین های باکس، چند لنزی ( پانوراما )، چشم ماهی (Fisheye)  و ... می باشد که هر یک در کاربردی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین با نصب دوربین مداربسته داهوا مناسب می توانید محیط منزل خود را در مقابل رویدادهای احتمالی ایمن نمایید.

 • یکی از مواردی که در هنگام نصب دوربین مداربسته داهوا ، مطرح می شود، شکل ظاهری و کیس دوربین است. دوربین های بولت و دام یکی از معمول ترین دوربین های موجود در سبد کالای هر برندی می باشند. این نوع دوربین ها در رزولوشن، برد IR متفاوت، لنزهای متفاوت، امکانات و ویژگی های متفاوتی ارائه شده اند. دوربین های بولت و دام، می توانند در محیط های خارجی و داخلی منزل نصب شوند. دوربین های دام را می توان به عنوان دوربین سقفی مورد استفاده قرار داد. این دوربین ها، اغلب در محیط های داخلی و یا در قسمت های خاصی از محیط های خارجی ( گوشه دیوار یا قسمت های مسقف ) مورد استفاده قرار می گیرند. نصب دوربین های بولت، بسیار معمول تر از دوربین های دام است. دوربین های بولت می توانند هم در محیط های خارجی و هم در محیط های داخلی مورد استفاده قرار گیرند.

 

http://file.tesmino.ir/reportage/35492559/image_4f0ca2df2847b23b81d2139dfbad401cf54033c4.png

 • دوربین های تشخیص چهره (Face Detection) و شناسایی چهره(Face Recognition) ، از جمله دوربین هایی هستند که در منازل مورد استفاده قرار می گیرند. می توان ورودی لابی های مجتمع های مسکونی را با استفاده از دوربین های شناسایی چهره پوشش داد و دیتابیس خاصی را در آن ها تعیین کرد تا در صورت عدم تشخیص چهره ها توسط این دوربین ها، هشدارهای لازم در خصوص ورود افراد ناشناس به شخص لابی من، اعلانات لازم داده شود. همچنین می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا با قابلیت تشخیص چهره، در محیط لابی و یا ورودی ها، از تصاویر چهره افراد در حال تردد، عکس تهیه کرد تا در صورت نیاز و لزوم ( در صورت رخداد وقایع ) بتوان تصاویر را به مراجع قضایی ارجاع داد.
 • دوربین های پلاک خوان، از دیگر دوربین کاربردی هستند که می توانند در محیط های مسکونی، ورودی پارکینگ های مجتمع های مسکونی، پارکینگ های طبقاتی و ... مورد استفاده قرار گیرند. یکی از دوربین های محبوب پلاک خوانی، دوربین ITC-237 می باشد که قادر است که تصاویر پلاک ها را با رزولوشن 2MP، ثبت و ذخیره نماید. با نصب دوربین مداربسته داهوا ، امکان ذخیره پلاک ها را در لیست سیاه و سفید فراهم می شود. یعنی می توان پلاک های مجاز را در لیست سفید و پلاک های غیر مجاز را در لیست سیاه قرار داد تا بتوان مدیریت کرد که چه خودروهایی وارد پارکینگ شوند و راهبند تنها برای خودروهای مجاز درب را باز کند. بنابراین می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا از نوع پلاک خوان، می توان گزارشات روزانه، هفته ای، ماهیانه و سالانه از زمان و تاریخ تردد خودروها، پلاک، رنگ و سایر مشخصات آن ها تهیه کرد.

http://file.tesmino.ir/reportage/35492559/image_0b157a18386b70f0626b9888fcbfdf63af16ab8c.png

نصب دوربین مداربسته داهوا، در چه نقاطی از منزل ضروری است ؟

نیاز است که نقاط مختلف منزل که برای ساکنین حائز اهمیت است را با استفاده از سیستم دوربین مداربسته، پوشش داد. در ادامه به بررسی این نقاط می پردازیم.

 • ورودی مجتمع و یا حیاط منزل : یکی از مهم ترین بخش های منزل، ورودی آن است چرا که در بسیاری از موارد، سارقان از این نقاط به منزل ورود می کنند، بنابراین نیاز است که دوربینی انتخاب شود که از رزولوشن بالایی برخوردار باشد تا تصاویر محیط با جزئیات بهتری ذخیره شود.
 • اغلب منازل و آپارتمان هایی که دارای حیاط و فضای خارجی هستند، در معرض سرقت قرار می گیرند. بنابراین نیاز است که با نصب دوربین مداربسته داهوا ، با قابلیت هوشمند چون : Tripwire ( عبور از خط )، Tripwire ( ورود به منطقه ممنوع ) و ... خطوط فرضی و یا نواحی را در قسمت بالای دیوار و یا اطراف دیوار مشخص نمود تا اگر شخصی قصد ورود به منزل را داشت، از طریق اعلان آژیر مانع ورود سارقان شد. در این شرایط، می توانید از سیستم مداربسته بستر کواکسیال با تکنولوژی HDCVI و یا تحت شبکه استفاده نمایید. اگر قصد خرید از محصولات بستر کواکسیال را دارید نیاز است که دستگاه ذخیره ساز تکنولوژی HDCVI از قابلیت های IVS یا هوشمند پشتیبانی نماید. اگر هم قصد خرید از محصولات بستر تحت شبکه را دارید نیاز است که دوربین تحت شبکه و دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه ای را انتخاب نمایید که از قابلیت های IVS یا هوشمند، پشتیبانی نماید.

در ادامه به معرفی چند محصول از تکنولوژی HDCVI که از قابلیت های هوشمند، پشتیبانی می کنند می پردازیم.

DH-XVR5108HS-4KL-X : این دستگاه ذخیره ساز پنتابرید 8 کانال، قادر است از دوربین هایی تا رزولوشن 8MP و از یک هارد 10TB پشتیبانی کند.

DH-XVR5832S-X : این دستگاه ذخیره ساز پنتابرید 32 کانال، نیز قادر است که از دوربین هایی تا رزولوشن 8MP و از 8 هارد 10TB پشتیبانی کند.

در ادامه به معرفی چند محصول از تکنولوژی IP که از قابلیت های هوشمند پشتیبانی می کنند می پردازیم.

IPC5831EP-ZE : این دوربین مداربسته تحت شبکه 8MP، با بهره گیری از لنز موتورایز، قابلیت های هوشمند ( چون : عبور از خط فرضی و محدوده ممنوع، اشیای جا مانده و گم شده )، تشخیص چهره، رم داخلی (Micro SD Card)، قابلیت IK10 ( مقاومت در برابر ضربات خارجی )، IP67 ( مقاومت در برابر گرد و غبار، باران و برف ) می تواند انتخابی عالی به منظور نظارت محیط باشد. بنابراین می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا مذکور، محیط منزل را از بسیاری از وقایع در امان نگه داشت.

HFW2231SP-S-S2: این دوربین مداربسته تحت شبکه  2MP داهوا، استارلایت قادر است تصاویر تمام رنگی را در تمام ساعات شبانه روز ارائه نماید. همچنین با بهره گیری از قابلیت Smart IR، امکان ارائه تصاویر سیاه و سفید در شب ها تا فاصله 30 متر دارد. بدنه آن نیز بر مبنای استاندارد IP67 و IK10 طراحی شده است. با نصب دوربین مداربسته داهوا مذکور، می توان از رخدادهایی چون : عبور از خط و ورود به منطقه ممنوع مطلع شد.

اغلب دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه داهوا (NVR) قادر هستند که از قابلیت های IVS ( هوشمند ) پشتیبانی کنند. می توانید با مراجعه به وب سایت فراگستر الکترونیک، محصول مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

 • یکی دیگر از نقاطی که می بایست توسط دوربین های مداربسته پوشش داده شود، آسانسورها می باشند. اغلب این محیط ها، توسط دوربین های دام پوشش داده می شود.
 • می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا در راهروها، راه پله ها و پاگردها، امنیت بیشتری را در این اماکن به ارمغان آورد.

کلام آخر در خصوص ضرورت نصب دوربین مداربسته داهوا در منزل

همانطور که شرح داده شد، با نصب دوربین مداربسته داهوا در نقاط مختلف منزل، امنیت و آرامش را به میزان بیشتری به ارمغان آورد. یکی از فاکتورهای مهم در خرید دوربین مداربسته، گارانتی آن است، شرکت فراگستر الکترونیک بزرگترین عرضه کننده و ارائه دهنده محصولات داهوا در ایران با خدمات گارانتی 25 ماه و پشتیبانی 24 ساعت می باشد. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره 02153862 تماس و یا به وب سایت فراگستر الکترونیک مراجعه نمایید.

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 2. سردرگمی سیستماتیک مردم

 3. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 4. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 5. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 6. سرقت میلیاردی از انبار‌های باربری‌ در تهران

 7. یک جدال قدیمی در علوم انسانی و فرهنگ‎

 8. تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

 9. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 10. بایدن: آماده بازگشت به اجرای کامل برجام هستیم

 11. زاکانی مدیران زن در شهرداری را اخراج می کند؟!

 12. بهترین چیپ تاریخ در فوتسال توسط کاپیتان تیم ملی

 13. انگلیس و آمریکا: ایران فوراً اتباع ما را آزاد کند و به مذاکرات وین برگردد

 14. تکنیک‌های نامحسوس «بی‌بی‌سی» در جهت‌دهی به ذهن مخاطب

 15. شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد

 16. پشت پرده افشای جزئیات ترور شهید فخری‌زاده چیست؟

 17. رئیس‌جمهور در نشست سازمان ملل؛ مجاهدت شهیدان سلیمانی و المهندس نبود امروز داعش همسایه مدیترانه‌ای اروپا بود/ تحریم دارو در دوران کرونا جنایت علیه بشریت است

 18. محمد اسلامی: آمریکا فوراً تحریم‌ها را لغو کند و به برجام برگردد

 19. ذوالقدر در مجمع تشخیص چه خواهد کرد؟/ دیدگاه متفاوت دولت رئیسی درباره FATF/ موفقیت رئیسی باعث بازگشت اعتماد خواهد شد

 20. تصاویری از زیباترین کبوتری که تا به حال دیده‌اید!

 21. سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

 22. سرلشکر سلامی: برای شکست آمریکا قدرت‌اندوزی کرده‌ایم

 23. قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است/ راه حل مشکلات، تمسک به باورهای دوران دفاع مقدس است

 24. تاریخ سازی تیم ملی هندبال زنان ایران در آسیا/ صعود به نیمه نهایی و کسب مجوز جهانی

 25. هشدار مستقیم ایران به آمریکا/ آیا سرنوشت عین الاسد در انتظار پایگاه حریر است؟

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 5. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 6. سردرگمی سیستماتیک مردم

 7. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 8. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 9. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 10. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 11. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 12. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 13. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 14. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 15. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 16. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 17. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 18. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 19. معایب دادن حق طلاق به زن چیست؟

 20. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 21. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 22. شکاف در غرب

 23. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 24. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 25. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 2. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 3. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 4. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 5. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 6. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 7. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 8. فاطمین امین: چرایی زیان انباشته ۸۰ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا

 9. انحصارشكنی مجلس یازدهم در حوزه کسب‌وکار/ کاهش فساد و حذف امضاهای طلایی

 10. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 11. شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد

 12. تخم‌مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان!

 13. مهدی غضنفری دستیار ویژه رستم قاسمی شد

 14. افزایش دوباره قیمت ها در بازار/ هر عدد تخم مرغ ۱۷۰۰ تومان شد

 15. وزیر نفت: پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

 16. قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

آخرین عناوین