توضیحات مسؤول رسانه‌ای حز‌ب‌الله درباره ورود تانکرهای حامل سوخت به لبنان

گروه جهان الف،   4000624055

مسؤول رسانه‌ای جنبش حزب‌الله توضیحاتی درباره ساعت ورود تانکرهای حامل سوخت به این کشور و مراسم استقبال مردمی ارائه کرد.

توضیحات مسؤول رسانه‌ای حز‌ب‌الله درباره ورود تانکرهای حامل سوخت به لبنان

به گزارش فارس، «احمد ریا» مسؤول رسانه‌ای جنبش حزب‌الله در «البقاع» اعلام کرد، تانکرهای حامل سوخت پنجشنبه (فردا) از بندر «بانیاس» در سوریه به «بعلبک» لبنان منتقل خواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، وی افزود، ایستگاه اول این تانکرها میان شهرهای «العین و اللبوه» است و استقبال مردمی در ساعت ۱۳:۳۰ (به وقت محلی/ ۱۵ به وقت تهران) برگزار می‌شود وایستگاه آخر آنها در ورودی بعلبک جنوبی در میدان «دورس» است و مراسم استقبال مردمی در ساعت ۱۵ (به وقت محلی/ ۱۶:۳۰ به وقت تهران) با حضور وزرا، نمایندگان منطقه، رؤسای شهرداری‌ها و غیره برگزار خواهد شد.

مقامات حزب‌الله در استان البقاع لبنان، اقدامات لجستیکی، فنی، تبلیغاتی و اداری را برای استقبال از کاروان تانکرهای حامل سوخت ایران به طور کامل انجام داده و منتظر رسیدن کامیون‌ها هستند.

به نوشته المنار، بالغ بر۷۰ الی ۸۰ کامیون حامل سوخت، قرار است با طی مسیر ۲۳۰ کیلومتری گازوئیل صادراتی ایران را از بندر بانیاس سوریه به خاک لبنان انتقال دهند. طول این کاروان سه کیلومتر خواهد بود و قرار است سه میلیون لیتر گازوئیل را با خود حمل کنند.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله ابتدا در سخنرانی خود به مناسبت عاشورای حسینی (۲۸ مرداد)، خبر واردات سوخت از ایران به لبنان را رسانه‌ای کرد و گفت کشتی‌های حامل سوخت به زودی به راه می‌افتند.

وی در سخنرانی دیگری در پنجم شهریور نیز بر این موضوع تأکید کرد و آمریکا را مانع اصلی واردات سوخت به لبنان خواند.

نصرالله در سخنرانی دو شب پیش خود (۲۲ شهریور) نیز گفت، اولین کشتی حامل فرآورده‌های نفتی، شامگاه یکشنبه هفته جاری وارد بندرگاه بانیاس شد و امروز بار خود را تخلیه می‌کند... انتقال فرآورده‌ها به البقاع، روز پنجشنبه آینده آغاز خواهد شد.