رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

  4000619076 ۴۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود، گفت: اجازه نمی‌دهیم ‌واردات ‌‌تولید ‌را تحت‌الشعاع قرار ‌دهد.

رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

به گزارش تسنیم ، آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی در جمع اقشار مردم، علما ، نخبگان خراسان جنوبی با بیان اینکه این دوره تصمیم و مبنای کار ما تلاش و فعالیت وتغییر شرایط به نفع مردم است اظهارداشت: علی‌رغم همه مشکلات پیش‌رو، آینده را روشن و امیدوار‌کننده می‌بینم.
با کمک مردم، نخبگان و همه می‌توان شرایط را تغییر داد و به نصرت الهی رسید لذا تمامی مسئولان از بخشداران تا مقامات بالاتر باید در جامعه امید آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه باید وضعیت موجود را برای مردم ترسیم کنیم، افزود: ‌از فرهیختگان، صاحب‌نظران به ویژه اقتصاددانان که خودشان شرایط را درک می‌کنند و وضعیت اقتصادی را می‌بینند درخواست می‌کنم که حتما در سخنان خود و تریبون‌ها برای مردم و اصحاب حل و عقل تبیین کنند وضعیتی نیست که بنده به عنوان مسئول دولت بگویم و امروز همه صاحبنظران و کارشناسان واقف هستند شرایطی که دولت تحویل می‌شود، چه شرایطی است.

رئیسی با بیان اینکه ‌بنای من در این دوره کار و فعالیت و تلاش است، تصریح کرد: با همه همکارانم ظرفیت خود را بسیج کرده‌ایم که شرایط را به نفع مردم و کسب و کار و سفره مردم تغییر دهیم لذا بسیج شدیم که بتوانیم شرایط جدید را در کشور رقم بزنیم و با وجود ‌همه مشکلات پیش رو آینده را بسیار روشن و امیدوارکننده می‌بینم و به عنوان کسی که اطلاع دارم از شرایط می‌گویم با کمک مردم، نخبگان و با مشارکت همگان به لطف خدا شرایط را در حال تغییر می‌بینیم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه هم تاییدات ما نصرت  الهی است و هم دل‌های مومنان و مومنات متوجه است به حق‌گرایی و عدالت‌خواهی و این توجه به اجرای عدالت، جمعیت عظیم و نگاه‌های بسیار و سرمایه اجتماعی قابل توجه را به عنوان پشتوانه دولت احساس می‌کنیم، گفت: به امید خدا با این سرمایه اجتماعی از دعای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و کسانی که در هر کوی و برزن برای رفع مشکلات و ایجاد گشایش در زندگی مردم دست به دعا بلند کردند یقین داریم در این عصر جمعه و وقت مبارک به اجابت خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اجابت دعاها باید همراه باشد با اقدام و عمل که امیدآفرین است، خاطرنشان کرد: لذا اگر سازمان‌های اداری کشور بخواهند در این دوره یک حرکت و تلاش مضاعف داشته باشند این تلاش اعتمادآفرین است و این تلاش مردم را به کارآمدی نظام اداری امیدوار می‌کند لذا امیدواری مردم، مشارکت آنها را به دنبال دارد و مشارکت مردم شکل گرفتن یک سرمایه اجتماعی عظیم و نشاط اجتماعی را به دنبال دارد.

رییس جمهور تاکید کرد: پس باید اعتمادآفرینی کرد و کسی نگوید بخشدار و کارمند معمولی هستم؛ هرکسی به نام نظام اسلامی در هر کجا خدمت می‌کند باید تلاش او باعث اعتمادآفرینی در مردم شود و کاری کند که مردم اعتمادشان روز به روز به کارآمدی نظام اداری و بخش های مختلف افزون شود.

وی رعایت حقوق شهروندی را بسیار مهم دانست و با بیان اینکه ‌مردم حقوقی دارند و تکالیفی هم دولت دار‌د پس حق و تکلیف با هم است، گفت: رعایت حقوق مردم و حقوق زنان، زنان سرپرست خانواده، حقوق زنان نقش‌آفرین در کشور، مردان فرهیخته‌ای که می‌توانند در جامعه ایفای نقش کنند اینها زمینه‌سازی آن به عهده دولت است و کار مهمی است که باید همه مسئولان و دولتمردان دنبال کنند.

رئیس جمهور همچنین با ابراز خوشحالی از حضور در خراسان جنوبی و جمع نخبگان و فرهیختگان این استان گفت: تمایل داشتم در اجتماع باشکوهی از حضور مردم در شهرهای مختلف استان خراسان جنوبی و در جمع با صفای عزیزان حضور پیدا می‌کردم و از نزدیک عرض سلام و احترام خدمت تک تک مردم به خصوص جوانان عزیز داشتم اما شرایط کرونایی اجازه چنین اجتماعی را نمی‌دهد. از همه مردم عزیز در این استان به خاطر حضور با معنای خودشان در همه عرصه‌ها صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی یادآور شد: در عرصه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی به ویژه آنجایی که میدان عمل به وظیفه الهی و سیاسی است حضور مردم خراسان جنوبی مثال زدنی است و خیلی خوش می‌درخشند، در همه ادوار که نمونه حضور در صحنه، وظیفه شناسی، بصیرت شناسی، نگاه به آینده کشور و روزنه‌های امید که این حضور برای مردم کشور امیدآفرین شده است.

آیت الله رییسی گفت: به سهم خود به عنوان یک خدمتگزار از همه فرهیختگان، علما، دانشگاهیان، کسبه، بازاریان و اصناف، کشاورزان و کارگران، صنعتگران، زنان فرهیخته و بانوان تاریخ ساز و آینده ساز، ائمه جمعه و جماعت نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه، سپاه، نیروی انتظامی و فرماندهان عالی ارتش سپاسگزارم.

رئیس جمهور‌ گفت: در خراسان جنوبی علیرغم کمبود نزولات آسمانی و خشکسالی‌ها، ظرفیت‌های زیادی دارد که اگر از این ظرفیت‌ها استفاده شود، این استان آباد می‌شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سفر به خراسان جنوبی که قبلا استان نبود، فرمودند اقتصاد منطقه مبتنی بر معدن است، سنگ‌های بسیار قیمتی در خراسان جنوبی وجود دارد که می‌تواند برای استان حرف اول را بزند و باید روی این معادن کار شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به محصولات استراتژیک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: باید در این خصوص پژوهشکده‌ها فعال شود و ما هم از این موضوع برای استفاده بهتر از این محصولات خوب و ارزشمندی که در خراسان جنوبی وجود دارد، حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به این استان از جمله کارهایی است که باید در عمل دنبال شود اضافه کرد: این به عنوان برنامه کفایت نمی‌کند و باید دنبال کرد که کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به استان جذب شوند و این استان سرمایه‌گذاران خوبی می‌تواند داشته باشد و باید حمایت شوند تا سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس جمهور‌ با اشاره به ظرفیت معدنی خراسان جنوبی به خصوص معادن زغالسنگ طبس گفت: اگر زیرساخت‌های این معادن تکمیل شود، چند برابر نیروی اشتغال امروز می‌توانیم در این معادن شغل ایجاد کنیم و از طرفی نیاز کشور به واردات در این زمینه برطرف شود.

وی افزود: چرا زمانی که چنین ظرفیت‌های غنی در کشور داریم، واردات انجام دهیم و این واردات بی‌رویه مراکز تولیدی داخل کشور را دچار مشکل می‌کند.

آیت الله رئیسی تامین آب را جمله مسائل اساسی خراسان جنوبی ذکر کرد و گفت: این موضوع باید از طریق انتقال از دریای عمان به عنوان یک کار ضروری دنبال شود و وزیر نیرو موضوع انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی را دنبال می‌کنند.

وی افزود: در این زمینه تا میزانی کار شده و کارهای بسیار دیگری هم دارد که برنامه‌ریزی شده تا افق 1404 این طرح اجرایی شود اما باید زمان اجرا محدود تا زودتر به نتیجه برسد.

رییس جمهوری عنوان کرد: مساله استفاده از آب چاه‌های ژرف که تاکنون در سیستان و بلوچستان نتیجه داده و در این خصوص سه حلقه چاه حفر شده، در خراسان جنوبی هم می‌توان از آن به عنوان یکی از منابع آبی استفاده کرد.

آیت الله رئیسی گفت: مسئله دیگر در خراسان جنوبی ستاد احیای قنوات در این استان است و باید این ستاد فعال شود و مسوولان دولتی هم از این ستاد حمایت مالی کنند.

وی افزود: زمانی که تولیت آستان مقدس رضوی را برعهده داشتم اقدامی در مورد احیای قنوات خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی انجام دادیم که نتیجه بخش اما کار ما کار محدودی بود.

رئیس جمهور‌ گفت: این کار باید به صورت کشوری انجام شود و خراسان جنوبی می‌تواند یک مرکزیتی پیدا کند، فعال شدن ستاد احیای قنات برای این استان بسیار برکت دارد و خود مردم هم در این زمینه پای کار هستند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای ارزشمند از جمله عشایر، مرزنشینان و مرزبانان در خراسان جنوبی وجود دارد گفت: مرزبانان ما نشان دادند که علیرغم تهدیدات مرزی، دین، فرهنگ و امنیت کشور را تضمین و تامین کردند.

وی اظهار داشت: برخی آمار و ارقام نشان می‌دهد که علیرغم نقاط مرزی در این استان که در مواردی از جمله ورود مواد مخدر تهدیدآفرین هم است، در خراسان جنوبی سطح جرم و جنایت بسیار پایین است و دلیل آن هم فرهنگ بالای مردم است، مردم شیعه و سنی با فرهنگ غنی در برابر تهدیدات مصونیت دارند.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: باید عالمان، فرزانگان و دانشگاهیان استان فرهنگی خراسان جنوبی همواره بر فرهنگی بودن و دین مداری مردم استان تاکید کنند.

وی با اشاره به اظهارات مدیرعامل شرکت کویر تایر در این نشست و تقدیر از این مجموعه گفت: قبول داریم که باید فشار مالیاتی نسبت به این مراکز کاهش پیدا کند و باید به مراکز تولیدی فرصت داد که تولید کنند و اگر مهلت و استمهال می‌خواهند با درخواست آنان موافقت کرد.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه باید مالیات را برای فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد وضع کنیم اضافه کرد: فعالیت‌های مولد باید مالیات کمتری بپردازند تا رونق بیشتری داشته باشند و این موضوع در دولت برنامه‌ریزی می‌شود.

وی گفت: باید فعالیت‌های مولد حتما از فرصت‌ها و امکانات به خوبی بهره‌مند شوند و این موضوع در سیاست‌‎های دولت دنبال می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه افزایش صادرات امری بسیار ضروری است گفت: به وزیر صمت و وزاری مربوطه تاکید می‌کنم حتما ساز و کاری تعریف کنند، به سطح سازمانی کار ندارم اما ساز و کار فعال برای حمایت از داخلی‌سازی و حمایت از صادرات داشته باشند.

وی افزود: در این زمینه یک ممیزی فعال برای واحدهای تولیدی که به صادرات بیشتر تشویق شوند، داشته باشند و این مهم باید دنبال شود.

آیت الله رئیسی بیان کرد: شرایط تحریم در کشور نسبت به زندگی مردم مشکلاتی ایجاد کرد اما برخی از این تهدیدها فرصت‌ها ساختند و یکی از بخش‌های صنعتی که از این قضیه فرصت ساخت، کارخانه کویر تایر بود که به پیش رفت.

وی گفت: عین این کار را در کارخانجات تولیدی لوازم منزل داریم که در این مدت خیلی خوب پیش رفتند، جلوی برخی کارخانه‌های محصولات کره‌ای را گرفتند و نگذاشتند محصولات آن به کشور ما وارد شود و دفاتر تولیدی و توزیعی را نسبت به ایران اسلامی محدود کردند نتیجه این شد که کارخانجات لوازم خانگی به راه افتاد و الان نیاز کشور را برطرف می‌کند، اکنون که نیاز کشور برطرف می‌شود برخی دم از این می‌زنند که دوباره این محصولات کره‌ای وارد کشور شود.

رئیس جمهور‌ تصریح کرد: ما اجازه نخواهیم داد واردات بی‌رویه‌ای که تولید کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد، صورت بگیرد یعنی نوع واردات بی‌رویه‌ای که تولید کشور را تحت الشعاع قرار دهد، نمی‌گذارد کشور در مسیر تولید و اقتصاد مستقل و مقاومتی قرار بگیرد.

وی گفت: این نباید اتفاق بیفتد و باید تولیدکنندگان لوازم داخلی و در یک کلمه داخلی‌سازی باید در کشور رونق پیدا کند، این سیاست دولت است و همین سیاست را دنبال خواهیم کرد.

رئیس دولت سیزدهم با اشاره به مشکل نهاده‌های دامی که توسط یکی از تولیدکنندگان در این نشست مطرح شد، گفت: اینکه ارز ترجیحی چه میزان به سفره مردم آمد، بحث قابل توجهی است اینها را بررسی و کارشناسی کردیم و میزان ارز ترجیحی برای اینکه مردم در سفره خود دچار مشکل نشوند، اختصاص داده شد اما چون نظارت درستی نشد به جای اینکه سهولتی در زندگی مردم ایجاد کند به دست دلالان افتاد لذا دلالان سود بردند اما مردم سودی نبردند.

وی گفت: به جای اینکه گوشت، مرغ و بسیاری از کالاها با قیمت مناسب به دست مردم برسد اما این اتفاق نیفتاد و در دولت در دست بررسی داریم که سه تا چهار جلسه ستاد اقتصادی به این موضوع اختصاص پیدا کرد و در دستور کار ما است.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: حتما آنچه مقام معظم رهبری دستور فرمودند پیوست عدالت نسبت به همه تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها ما نیز موظف به اجرا هستیم.

وی افزود: حتما باید اختصاص پیدا کردن ارز چه برای نهاده‌های دامی چه برای هر کالایی با نگاه عدالت محور دنبال شود که تاثیر مستقیم بر سفره مردم داشته باشد لذا این وضعیت در حال بررسی است و امیدواریم هم ثباتی بر بازار حاکم شود و هم تصمیم‌سازی‌ها برای مردم تبیین شود و یقین داریم مردم نیز مساعدت لازم را خواهند کرد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه مساله هدفمندی یارانه‌ها مساله مهمی است که مورد توجه دولت قرار گرفته است گفت: کارشناسان از همه بخش‌های مختلف، چه کسانی که مسوول کارهای اجرایی هستند چه در بخش‌های دانشگاهی و پژوهشی، نظرات آنها گرفته می‌شود تا بتوانیم کار جامعی در این باب صورت دهیم و حتما به نحو مقتضی مردم را در جریان قرار خواهیم داد.

وی در پایان خطاب به مردم خراسان جنوبی اظهار داشت: مسایلی که نسبت به استان بیان شد چه بخشی که تاکنون بررسی شده و چه بخش‌هایی که مورد پیشنهاد است ولی کار کارشناسی نشده معتقدم در کارگروه‌های علمی و اجرایی که افراد صاحب نظر و مجریان در میدان نقش داشته باشند، امور کارشناسی و ابعاد آن سنجیده شود و بدانند نظرات و نگاه‌های کارشناسی شما مد نظر قرار خواهد گرفت.

آیت الله رئیسی گفت: وقت نشد همه مسائل در این جلسه بیان شود اما موضوعاتی که مطرح شد مورد توجه قرار خواهد گرفت و امیدواریم در نگاه‌ها و نظراتی که دارید موضوعات به دست بنده برسد و حتما پیگیری خواهد شد چراکه بدون شک نگاه‌ها و نظرات شما در جهت اهداف دولت که مردمی سازی و شکل گرفتن ایران قوی است، کمک کننده خواهد بود.

وی گفت: امیدوارم همه شما در جهت تولید قدرت برای کشور بکوشید و تولید قدرت فقط به معنای قدرت نظامی نیست اما این قدرت، قدرت اقتصادی، قدرت علم و فناوری بسیار مهم و داشتن نیروهای فرهیخته قدرت آفرین است.

نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: امیدوارم همه شما در تولید قدرت نقش‌آفرینی کنید و دولت هم بتواند به وظایف خود عمل کند.

وی بیان کرد: برای بنده باعث خوشحالی بود در جمع فرهیختگان، نخبگان، ایثارگران، علما، روحانیون، دانشجویان، نیروهای مسلح و سایر اقشار حضور داشتم و امیدوارم نشست‌های بعدی ما بتواند گزارشی باشد نسبت به آنچه مطرح کردیم.

آیت الله رئیسی گفت: باید با فعل ماضی با مردم سخت گفت نه با فعل مضارع و مستقبل و از کارهایی که انجام شده است سخن بگوییم نه کارهایی که می‌شود لذا ان شاء الله کارهایی خواهد شد اما گزارش آنچه شده است به استحضار مردم و فرهیختگان خواهد رسید.

وی افزود: خداوند متعال علمای این شهر از جمله مرحوم آیت‌ الله تهامی، آیت الله آیتی و آیت الله ربانی، شهدای بزرگوار و علمای فرهیخته و صاحب نامی که افتخار این شهر و دیار هستند و هرکسی به این استان خدمت کرده، ارواح مطهر شهیدان را با شهدای کربلا محشور و عاقبت همه ما را بخیر کند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۹۳۶۹۱۲۲:۰۵:۵۱ ۱۴۰۰/۶/۱۹
به این می گویند یک حمایت درست که در عمل هم باید اجرا شود
ناشناس۲۱۹۴۰۹۳۰۸:۱۰:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
میشه بگید تکنولوژی در نبود کره ای ها و اروپایی ها قراره از کجا وارد ایران بشه؟ آمریکا یا چین؟ تو این سه سالی که کره ای ها نبودن چقدر پیشرفت کردید در بومی سازی؟ جواب اینه صفر
ناشناس۲۱۹۴۴۹۱۱۱:۵۷:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
جواب این که تو میخواهی صفر ببینی وگرنه دارد تولید می شود جناب صفر
ناشناس۲۱۹۴۴۹۷۱۱:۵۹:۵۷ ۱۴۰۰/۶/۲۰
رقابت باید باشد .
ناشناس۲۱۹۴۲۴۷۰۹:۴۹:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۲۰
آفرین مثل حمایت از خودرو سازها در این 40 سال که الان از مواهبش داریم بهره میبریم
ناشناس۲۱۹۴۳۲۳۱۰:۲۶:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
بله قبلا تمرین شده، در حمایت از ایران خودرو و سایپا تجربه شده چگونه می توان سرمایه ملت را به یغما داد!
ناشناس۲۱۹۴۳۴۱۱۰:۴۴:۰۴ ۱۴۰۰/۶/۲۰
به تجربه ایرانخودرو و سایپا نگاه کنید .بازار انحصاری و بی رقیب در نهایت ضررش برای مردم است
ناشناس۲۱۹۴۶۴۵۱۳:۱۲:۵۷ ۱۴۰۰/۶/۲۰
متاسفانه آقای رئیسی مسایل را خیلی ساده می بیند،
ناشناس۲۱۹۳۷۱۵۲۲:۲۹:۰۰ ۱۴۰۰/۶/۱۹
کدوم تولید؟ تولیدی که چند برابر قیمت جهانی به مردم میندازند؟
ناشناس۲۱۹۴۵۰۰۱۲:۰۰:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۲۰
چند برابر!!!!!! آن وقت اینو از کجا آوردی؟
ناشناس۲۱۹۳۷۵۷۲۳:۱۴:۵۹ ۱۴۰۰/۶/۱۹
حالا اگر وارادات ممنوع می کنیم حداقل تکنولوژی ساخت لوازم خانگی با کیفیت را با مشارکت کشورهای صاحب این تخصص را در کارخانه های لوازم خانگی کشور راه اندازی کنیم . این موضوع علاوه بر انتقال تکنولوژی ساخت با کیفیت ، باعث ایجاد شغل نیز می شود . غیر اینصورت صنعت لوازم خانگی به مرض خودرو سازی مبتلا می شود
ناشناس۲۱۹۳۷۸۷۲۳:۳۳:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۱۹
اونوقت داخلی های بی رقیب پوست مردم را مثل حالا میکنند!
ناشناس۲۱۹۴۰۹۵۰۸:۱۱:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۲۰
میشه بگید کدام داخلی ها؟ اجناس داخلی تمامی قطعاتشون از چین میاد. چین درجه سه! نه چین درجه یک! بدنه شون هم که شاید در داخل تولید میشه هزار مشکل داره. فامیل ما یه یخچال ایرانی خریده درش روز دوم بسته نمیشه و چسبندگی نداره
ناشناس۲۱۹۴۵۱۱۱۲:۰۳:۱۳ ۱۴۰۰/۶/۲۰
از چین می آید بله می آید ولی نه همه آن در ضمن چه ربطی دارد که یک مورد ایراد را به همه ربط دهی و بگویی خراب است؟
ناشناس۲۱۹۴۲۴۸۰۹:۵۰:۱۳ ۱۴۰۰/۶/۲۰
اون موقع هم کره‌ای های بی رقیب پوست ما رو میکندن، آخرش هم پولهامون رو پس ندادن، اینطوری حداقل ۴نفر میرن سر کار.
ناشناس۲۱۹۴۳۲۱۱۰:۲۵:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۲۰
به خودرو ساز ها نگاه کن آنهم طی نیم قرن! به نظرت پوست ملت مهم بوده یا جیب آنها!
ناشناس۲۱۹۴۳۶۵۱۰:۵۲:۱۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
لطفا اتفاقی که در صنعت خودرو رخ داده است را تکرار نکنید. جنس بی کیفیت، بدون گارانتی را چندین برابر گرانتر میخریم
ناشناس۲۱۹۴۵۰۳۱۲:۰۱:۳۸ ۱۴۰۰/۶/۲۰
اتفاقا بدلیل عدم سیاسی کاری در بخش های دیگر که در خودرو سازی شد اوضاع فرق کرده!
ناشناس۲۱۹۳۸۱۴۲۳:۴۹:۲۶ ۱۴۰۰/۶/۱۹
امیدآفرینی خوبست ولی نه امید کاذب!
ناشناس۲۱۹۴۱۸۲۰۹:۱۰:۱۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
بله بله !!
ناشناس۲۱۹۴۲۵۳۰۹:۵۲:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۲۰
دوره اونایی که امید کاذب می‌دادن تموم شد، وعده سیب و گلابی، وعده تضمین امضای جان کری، .. مردم یادتان هست!؟
ناشناس۲۱۹۴۵۹۱۱۲:۳۹:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۲۰
وعده ۵۰ میلیون دوز واکسن برکت! هر دو جناح سر وته یکی هستند
علی۲۱۹۳۸۶۹۰۰:۲۸:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۲۰
آقای رییس جمهور: .. در نبود محصولات کره جنوبی درایران، تولیدکنندگان داخلی چه بلایی سر مردم آوردند، لوازم خانگی داخلی بی کیفیت رو به چندبرابر قیمت رساندند و مردم رو بدبخت کردند، ببینید که قیمت لوازم خانگی چندصد برابر گران شده اند، .. که مردم به جهت گرانی بسیار شدید لوازم خانگی ساخت داخل ، مجبورند کالاهای دست دوم بخرند. مگر مسئولان ایرانی فقط دیوار کشیدن دور کشور بلدند!!!! اگر تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی عرضه دارند کیفیت محصولاتشان بالاتر از محصولات کره ای کنند و با قیمت پایین تر ، رودست محصولات کره ای قرار گیرند و به این طریق مردم به خرید کالاهای داخل ترغیب گردند. چرا محصولات تولیدداخل با وجود داشتن ارزان ترین کارگران درجهان( کارگرایرانی) ، بی کیفیت تر و گران تر از سایر محصولات کل جهان باشند، آقای رییس جمهور: ملت ایران چه گناهی کرده اند ..
ناشناس۲۱۹۳۹۱۰۰۰:۵۸:۱۰ ۱۴۰۰/۶/۲۰
مثل خودرو .. محصولات لوازم داخلی هم همون .. یک جنس بنجل چینی رو میارن اینجا سر هم می کنن 3 برابر قیمت جهانی سامسونگ و ال جی به مردم می فروشن، همین ال جی و سامسونگ خط تولید مادیران و سام رو راه انداختند ماها فکر جیب خودمون هستیم..
ناشناس۲۱۹۳۹۱۵۰۱:۰۲:۳۶ ۱۴۰۰/۶/۲۰
همین مدت که این دو شرکت که سازنده زیرساخت و خط تولید ماد ایران و سام سرویس هستند رفتند لوازم ایرانی بی کیفیت داره 2-3 برابر قیمت جهانی لوازم کره ای تو ایران فروخته میشه این اگر رانت نیست چیه؟ ماشین پراید برای چی باید با قیمت ماشین متوسط رو به بالا توی دنیا برابری بکنه؟؟ توی این مدت چقدر ماشین سازی ما پیشرفت کرده؟
ناشناس۲۱۹۴۰۱۷۰۶:۱۷:۴۱ ۱۴۰۰/۶/۲۰
آب سفره هاي زير زميني كه تمام شده حالا نوبت ابهاي خيلي زير سفره هاي زمين است براي نسل اينده چه چیزي باقي خواهد ماند؟
ناشناس۲۱۹۴۰۶۵۰۷:۳۴:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۲۰
(دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم) این حرف چندان مبنای اقتصادی نداره به نظر میرسه شعارگونه ست. ارتباط با دنیا صرفا ارتباط دیپلماسی نیست و یکی از دلایل ارتباط با کشورها تامین منافع اقتصادی با شرایط برد-برد هستش امیدوارم این جمله که در یک صبح جمعه گفته شده دوباره مردمو با یه چالش گرونی درگیر نکنه
ناشناس۲۱۹۴۰۶۹۰۷:۳۹:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۲۰
تولید داخلی اگر به شیوه ی خودرو سازی باشد به هیچ دردی نمی خورد جناب رییس جمهور و هزینه ی آن را مثل خودرو باید مردم عادی بدهند . تولید که صادرات محور نباشد به هیچ دردی نمی خورد
ناشناس۲۱۹۴۰۹۴۰۸:۱۰:۱۵ ۱۴۰۰/۶/۲۰
اول جلوی قاچاق انواع کولر و یخچال و .. را بگیرید بعد ..
ناشناس۲۱۹۴۱۴۴۰۸:۴۸:۲۳ ۱۴۰۰/۶/۲۰
بخدا با شعارها .. ، .. و وعده و وعید و طرح این موضوع که فقط ما کار می کنیم ومسئولین گذشته در خواب بودند فقط موجب سرخوردگی بیشتر مردم و ناامیدی آنها می شویم ! چقدر خوب بود بجای وعده دادن ،کار می شد و مردم ثمره کار دولت جدید را به عینه احساس می کردند !
ناشناس۲۱۹۴۱۸۵۰۹:۱۱:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۲۰
جناب رئیسی، کدام تولید داخلی؟! لوازم خانگی رو قطعاتش رو از چین وارد می کنند و به اسم ایرانی می فروشند که داخلی نمی شود. مگر ما می توانیم تلویزیون تولید کنیم. یک کارت ملی پیش پا افتاده رو نمی تونیم تولید کنیم. لطفا اشتباه نکنید.ضمنا بازار پر از لوازم خانگی کره ای است. مگر می شود این حجم از کالا قاچاق وارد کرد؟ اگر اینها غیر قانونی می آید چرا جلویشان را نمی گیرید؟ ..
ناشناس۲۱۹۴۵۱۸۱۲:۰۵:۳۵ ۱۴۰۰/۶/۲۰
داخلی سازی یعنی این که برخی قطعات آن را حال به این که تکنولوژی آن را نداری یا صرفه اقتصادی ندارد را از خارج وارد کنی نه اینکه کل قطعات را از خارج وارد کنی و منظور جناب رئیسی هم مورد دومی هست
ناشناس۲۱۹۴۵۲۴۱۲:۰۷:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۲۰
عجب کارت ملی را به همه چیز تسری می‌دهید؟ هرچند که الان هم دارد تولید می شود
ناشناس۲۱۹۴۱۸۹۰۹:۱۲:۵۰ ۱۴۰۰/۶/۲۰
جناب رییسی لطفا توجه کنید اقتصاد هیچگاه بدون وجود رقیب رشد نمیکند. شرکت سونی ژاپن سالها پیش وقتی دید در بازار ژاپن رقیبی ندارد، خودش شروع کرد به آموزش بقیه شرکتهای رقیب. این گونه است که شرکت سونی در حال حاضر در دنیا در صنعت صوتی و تصویری حرف اول را میزند وگرنه الان شده بود چیزی مثل نوکیا. کاری که الان دارید میکنید اسمش حمایت نیست.. مردم برای خریدن لوازم بی کیفیت، ایجاد انحصار برای شرکت های تولید لوازم خانگی داخلی و به وجود آمدن رانت برای یک تعداد دلال و واسطه است دقیقا شبیه آنچه که در خودرو سازی در حال انجام است. این مسیر به بن بست میخورد.
ناشناس۲۱۹۴۱۹۲۰۹:۱۳:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۲۰
تجربه کردن مکرر یک تجربه شکست خورده. حمایت تولید داخلی با بستن در واردات . نمونه ایران خودرو و سایپا
ناشناس۲۱۹۴۴۹۵۱۱:۵۹:۲۳ ۱۴۰۰/۶/۲۰
عزیزم ساعت خواب کره و ژاپن با بستن درها به این جا رسیدن منتهی بستن درها به روی کالای مصرفی نه کالاهای واسطه ای
ناشناس۲۱۹۴۱۹۹۰۹:۱۵:۱۷ ۱۴۰۰/۶/۲۰
بالاخره خیلی از قطعات خارجی و مونتاژ هست و در عمل وارد خواهد شد . شما سعی کنید حداقل قیمت مناسب به دست مصرف کننده داخلی برسد
ناشناس۲۱۹۴۲۳۱۰۹:۳۷:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۲۰
در حال حاضر ال‌جی به اسم جی‌پلاس و سامسونگ به اسم سام البته با کیفیت پایین‌تر و با مونتاژ داخلی در حال عرضه محصول در داخل کشور هستند؛ البته به اسم محصول تولید داخل! ضمنا وقتی تکنولوژی در اختیار نداریم تهش مونتاژکار هستیم.
ناشناس۲۱۹۴۲۴۰۰۹:۴۶:۲۴ ۱۴۰۰/۶/۲۰
مگر میشود ادعا کرد همه تجهیزات مورد نیاز باید در داخل کشور تولید شود،هیچ کشوری در دنیا چنین ادعایی ندارد،تولید باید مقرون به صرفه باشد.واردات مانع تولید نیست،بلکه باعث رقابت، و بالا رفتن کیفیت محصولات داخلی است
ناشناس۲۱۹۴۲۷۹۱۰:۰۲:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۲۰
عواقب تصمیمهاتون رو هم قبول میکنید ...؟؟؟
ناشناس۲۱۹۴۳۴۹۱۰:۴۷:۱۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
اجازه نمیدهید؟! ..
ناشناس۲۱۹۴۳۶۷۱۰:۵۵:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۲۰
ایران تبدیل به کره شمالی می‌شود.
ناشناس۲۱۹۴۴۰۷۱۱:۱۴:۰۹ ۱۴۰۰/۶/۲۰
من پنل مانیتورم خراب شده چندین ماهه پنلش نیست چرا اجازه واردات نمیدید؟ شاید یکی تلوزیون الجی بخواد
ناشناس۲۱۹۴۴۲۴۱۱:۲۲:۵۷ ۱۴۰۰/۶/۲۰
پس بگذارید تولیدات کم کیفیت داخلی در بازار انحصاری به مردم انداخته شوند! به قول رئیس جمهور قبلی، علی برکت ال...
ناشناس۲۱۹۴۵۳۲۱۲:۰۸:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۲۰
کره و ژاپن اول با انحصاری کردن در عدم واردات و تولیدکالای بنجل به این جا رسیدن چون شما الان را نگاه می کنی و تجربه آن را نمیدانی
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  4. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

  5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

  8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  9. سردرگمی سیستماتیک مردم

  10. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  11. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

  13. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  16. به نام فقرا به کام اغنیا

  17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

  18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

  22. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

  24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

  25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

   2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

   3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

   4. سردرگمی سیستماتیک مردم

   5. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

   6. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

   7. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

   8. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

   9. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

   10. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

   11. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

   12. سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

   13. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

   14. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

   15. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

   16. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

   17. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

   18. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

   19. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

   20. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

   21. ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

   22. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

   23. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

   24. قالیباف: بودجه یعنی زندگی دولت و مردم/ هر جا کسری بودجه داریم دست در جیب مردم می‌کنیم

   25. سرلشکر سلامی: برای شکست آمریکا قدرت‌اندوزی کرده‌ایم

   آخرین عناوین