فرار بزرگ به سبک اسرای فلسطینی

  4000616082 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

کارشناسان امنیتی صهیونیست نحوه فرار اسرای فلسطینی از امنیتی‌ترین زندان اسرائیل را بیشتر شبیه فیلم‌های هالیوودی و رسوایی بزرگی برای تل‌آویو می‌دانند.

فرار بزرگ به سبک اسرای فلسطینی

به گزارش الف، ساعات اولیه روز دوشنبه بود که خبری کوتاه در محافل خبری دنیا پیچید، خبری کوتاه اما بسیار عمیق با پیامدهایی شبیه به یک عملیات بزرگ نظامی. 6 اسیر فلسطینی به نام‌های زکریا الزبیدی، یعقوب نفیعات، محمد قاسم عارضه، یعقوب محمود قدری، ایهم فؤاد کمامجی و محمود عبد الله عارضه موفق به فرار از زندان رژیم صهیونیستی شدند. 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی این اتفاق را شکستی تاریخی برای خود قلمداد کرده و خبرنگار سایت عبری زبان امنیتی والا در سرزمین‌های اشغالی با اشاره به اعیاد آغاز سال نوی یهودی نوشت که شادی عید ما از بین رفت.

عاموس هارئیل تحلیلگر مسائل راهبردی روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز این عملیات را بیشتر شبیه فیلم‌های سینمایی توصیف کرده و نوشت که موفقیت این عملیات خطرات امنیتی بسیار شدیدی برای رژیم اسرائیل دارد. وی تاکید کرد که اسرای فرار کرده به سرعت در کرانه باختری به قهرمان تبدیل شده‌اند و تعقیب آنها با مقاومت افکار عمومی مواجه می‌شود و کشته شدن احتمالی آنها نیز می‌تواند عملیات ضد رژیم صهیونیستی را در سرزمین‌های اشغالی گسترش دهد.

مقامات اسرائیل در حال حاضر تمامی پتانسیل خود را به کار گرفته تا شاید بتواند اسرای فلسطینی را پیدا کند تا مرهمی بر رسوایی امنیتی خود بگذارد، گرچه تمام فلسطینی‌ها الان برای موفقیت 6 اسیر فلسطینی در رهایی نهایی از نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی و مزدوران تشکیلات خودگردان دست به دعا برده‌اند، اما به نظر می‌رسد رسوایی موجود با بازداشت مجدد این افراد نیز قابل ترمیم نیست.

معجزه فرار از زندان 

زندان جلبوع امنیتی‌ترین و مستحکم‌ترین زندان رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. این زندان که در نزدیکی شهر بیسان در شمال فلسطین قرار دارد، به علت استحکام بسیار زیاد خود «گاو صندوق آهنی» لقب گرفته است. این زندان در سال ۲۰۰۴ توسط یک شرکت ایرلندی ساخته شده تا بتواند بیشترین تدابیر امنیتی و نظامی برای جلوگیری از فرار زندانیان که رژیم صهیونیستی بیشتر آنها را زندانیان خطرناک برشمرده، داشته باشد.

منابع مطلع نحوه ساخت این زندان را بسیار متفاوت از زندان‌های دیگر رژیم صهیونیستی عنوان کرده و می‌گویند که حجم بتون آرمه استفاده شده در زیر این زندان دو برابر سایر زندان‌های رژیم صهیونیستی است و زیر این طبقه بتونی نیز یک لایه فولادی قرار گرفته که از موادی ساخته شده که تانک‌های مرکاوای اسرائیل از آن ساخته می شوند. این حد از استحکام زندان در شرایطی است که رژیم صهیونیستی با برج‌های مراقبت و سگهای محافظ و همچنین سنسورهای حساس و دوربین‌ها و دیگر سامانه‌های نظارتی، شبانه روز تحرکات زندانیان فلسطینی را زیر نظر دارد.

جالب اینجاست که عملیات مذکور به اندازه‌ای مخفی انجام شده که بر اساس گزارش یک راننده تاکسی اسرائیلی که چند فرد مشکوک را در اطراف زندان مشاهده کرده، زندان‌بانان صهیونیست متوجه فرار اسرای فلسطینی شده‌اند.

محافل امنیتی اسرائیل در حال حاضر تلاش گسترده‌ای را برای روشن شدن پاسخ بسیاری از سوالات و ابهامات خود در دستور کار قرار داده‌اند. در این موضوع که برنامه‌ریزی و انجام عملیات فرار چندین ماه طول کشیده، تردیدی وجود ندارد؛ اما سوال اینجاست که اسرای فلسطینی در این مدت چگونه موفق به مخفی نگه داشتن فعالیت‌های خود در حفر تونلی شدند که مقامات صهیونیست آن را ده‌ها متر اعلام کرده‌اند. این در حالی است که فلسطینیان در این زندان حتی از در اختیار داشتن قاشقهای فلزی نیز منع می‌شوند.

مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی متحیرند که حفر چند ده متر تونل با ویژگی‌های امنیتی این زندان چگونه می‌توانست بدون سر و صدا و اطلاع مقامات زندان ادامه پیدا کند و اصلا خاک استخراج شده از این اقدام کجا تخلیه می‌شده است؟ 

زندانبانان اسرائیلی در حال حاضر مدعی هستند که اسرای فلسطینی عملیات فرار خود را از طریق یک تلفن قاچاق شده به داخل زندان با بیرون هماهنگ کرده اند. سوالات دیگری که ذهن آنها را درگیر کرده، این است که چه کسانی از میان نگهبانان اسرائیلی با این اسرا در تامین تلفن یا لوازم احتمالی دیگر همکاری کرده‌اند؟ اقدام بعدی این اسرا چه خواهد بود؟ آیا آنها از سرزمین‌های اشغالی خارج خواهند شد یا در داخل فلسطین بار دیگر به عملیات ضد صهیونیستی خود ادامه خواهند داد؟ 

مسئولیت گریزی مقامات صهیونیست

در حال حاضر موجی از اتهام زنی میان مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی به راه افتاده و آنها یکدیگر را در زمینه کاستی‌های منجر به موفقیت این عملیات، مسئول می‌دانند. آنها به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که بخش قابل توجهی از بازدارندگی رژیم صهیونیستی مربوط به عوامل روحی و معنوی است که مقامات صهیونیست طی دهه‌های متمادی با بزرگنمایی توانمندی‌های امنیتی و نظامی به آن دست پیدا کرده اند و ترکیدن این حباب می‌تواند آنها را در معرض خطرات متعدد موجودیتی قرار دهد. این چیزی بود که عبدالباری عطوان تحلیلگر مسائل راهبردی منطقه نیز در مقاله خود در باب اهمیت این عملیات به آن اشاره و تأکید کرد که وقتی اسرائیل با شکست‌های متوالی در ابعاد امنیتی و نظامی مواجه است، این بدان معنا است که اشغالگری این رژیم در فلسطین رو به پایان است.

در این میان مشمئز کننده ترین خبری که طی دیروز و امروز منتشر شد، تماس تلفنی «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اسحاق هرتسوگ رئیس رژیم صهیونیستی و بنی گانتس وزیر جنگ بود. ابومازن سال نوی عبری را آنها تبریک گفته و از ادامه همکاری‌های امنیتی با این رژیم که طبعا یکی از مهم‌ترین ابعاد آن در بازداشت مجدد این اسرا نمود پیدا می‌کند، خبر داد. البته خوشبختانه اسرای فلسطینی مانند دیگر فلسطینیان سرزمین‌های اشغالی به خوبی از ماهیت ابومازن و تشکیلات تحت امر وی اطلاع دارند و گرفتار دام نیروهای امنیتی این تشکیلات نخواهند شد.

 

 

دیدگاه کاربران

گوشی همراه۲۱۸۸۰۶۶۰۵:۱۳:۰۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
145 میلیون تومن ! یک سیستم عامل میکروی 1 گیگی باید داخل کارت حافظه جدا شونده نصب بشه ! ی جور سیستم عامل ماتریسی !!!
عمران۲۱۸۸۰۷۹۰۶:۱۳:۵۹ ۱۴۰۰/۶/۱۷
ممکن است کل ماجرا تله بوده باشد برای پیدا کردن سرنخ های بیرون زندان
ناشناس۲۱۸۸۰۸۵۰۶:۳۳:۲۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
برقراری صلح پایدار بین فلسطینی ها و اسراییل موجب آزادی فلسطینی ها از زندان می شود.
ناشناس۲۱۸۸۲۸۵۰۹:۲۸:۱۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
چه آرزوهای کودکانه ای! ولی با امدن منجی بشریت اسرائیل محو خواهد شد
ناشناس۲۱۸۸۶۰۸۱۲:۱۸:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۱۷
از راه‌های محال حرف نزن، از چیزهای شدنی بگو، مثلا محو اسرائیل!
ناشناس۲۱۸۸۷۴۷۱۳:۱۵:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
نقشه زمین های تحت اشغال اسرائیل رو از 43 سال پیش تا الان بررسی کن ببین کمتر شده یا بیشتر. محض اطلاعات ده برابر شده
ناشناس۲۱۸۹۱۹۴۱۶:۰۹:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۱۷
خب داداش اینکه گفتی دقیقا مثل غده سرطانیه دیگه، اگه جدی دنبال درمان نباشی همه بدن رو درگیر میکنه. اما نگران نباش جدیدا درمانهای زیادی برای غده‌های سرطانی بوجود اومده که کاملا اونا رو محو میکنه!!
ناشناس۲۱۸۸۷۵۲۱۳:۲۲:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
صلح پایدار با اشغالگر ؟!!! اگه‌ کسی خونه ات رو به زور ازت بگیره باهاش صلح می کنی ؟ !!!
ناشناس۲۱۸۸۹۲۱۱۴:۲۷:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اگر صلح می خواهید اماده جنگ شوید.
ناشناس۲۱۸۸۰۸۷۰۶:۳۵:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۱۷
فلسطینی های فراری کجا فرار کردند؟ از زندانی به زندان دیگر
ناشناس۲۱۸۸۲۸۸۰۹:۲۹:۰۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
خجالت بکشید و معلوم هست خیلی دردناک است این حرکت برای امثال شما...!
ناشناس۲۱۹۱۳۸۵۲۰:۱۶:۴۲ ۱۴۰۰/۶/۱۸
واقعا این سیلی سختی که این رژیم کودک کش خورد طرفداران اسراییل در ایران را به گریه انداخته ودرک میکنم که برای تسلی خاطر از این حرفها زیاد خواهید زد خوب از گریه که بهتره
ناشناس۲۱۸۸۰۹۰۰۶:۴۴:۴۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اگر فلسطینی ها زمین های خود را به یهودیان نمی فروختند، هرگز به این وضعیت دچار نمی شدند.
ناشناس۲۱۸۸۲۵۰۰۹:۱۸:۴۶ ۱۴۰۰/۶/۱۷
حالا چون زمیناشون به قیمت خورده ناراحتن
ناشناس۲۱۸۸۲۷۸۰۹:۲۶:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
مالکیت زمین با حاکمیت زمین متفاوت است الان ایرانی ها در ترکیه و دوبی خانه خریدند یعنی مالک بخشی از سرزمینشان شده ان؟!اول سواد بعد اظهار نظر
ناشناس۲۱۸۸۵۱۲۱۱:۲۲:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
آخه فلسطینی ها به همون‌ زمینایی که فروختن ادعای مالکیت دارن !!!!
ناشناس۲۱۸۹۰۳۲۱۵:۱۳:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۱۷
بفرمایید فلسطینی ها در چه برهه ای از تاریخ مالکیت داشتند اگر منظورتان امپراطوری عثمانی هست که الان ازبین رفته
ناشناس۲۱۸۸۲۹۳۰۹:۳۰:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اولش با فروش و بعد با زور و چه ربطی دارد که هر کس زمین بخرد مگه باید کشور تاسیس کنند؟ بهتر است بگویی نقشه بوده
ناشناس۲۱۸۸۳۴۲۰۹:۵۱:۵۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
احتمالا شما هم از نوخبه های ایران زمین هستید که یک چیزی وارد دستگاه کپیتون شده، از کل زمینی که دست اسراییله، کمتر از ۱۰ درصدش رو خریدند. بماند که خرید زمین حق اعلام استقلال رو ایجاد نمیکنه
یوسف۲۱۸۸۴۷۵۱۱:۰۴:۵۵ ۱۴۰۰/۶/۱۷
نمی دانم چرا بعضی ها اینقدر نابلد هستند اشغال فلسطین چندین سال به روشهای مختلف که یکی از انها خریداری زمین با شگردهای مختلف از جمله واسطه کردن یک فلسطینی دیگر یا ارعاب یا تهدید و .. بوده است اما چند درصد از زمینها با این روش خریداری شده است و چقدر را به انها ضمیمه کردند و چقدر را با جنگ و کشتار به چنگ اوردند بعد یک کم فکر کن آیا همه فلسطینیان زمینهاشون رو فروختن بعد کجا رفتن چکار کردن .
ناشناس۲۱۸۸۶۱۰۱۲:۱۹:۰۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
تا چند وقت دیگه همه رو پس میگیرن نگران نباش!!
ناشناس۲۱۸۸۶۱۳۱۲:۲۰:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۱۷
ایران هم باید در امارات و ترکیه حکومت تشکیل بده چون ایرانیها کلی زمین اونجا خریدن، مسئله جزایر سه گانه هم خود به خود حل میشه!!!!
ناشناس۲۱۸۸۷۶۳۱۳:۲۴:۴۶ ۱۴۰۰/۶/۱۷
یهودیان اکثریت اسراییل تشکیل می دهند آیا هموطنان ما اکثریت ترکیه و امارات را تشکیل می دهند؟
ناشناس۲۱۸۹۲۰۰۱۶:۱۱:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
خب ما هم اگه دو میلیون ایرانی رو بفرستیم امارات میشن اکثریت!!!
ناشناس۲۱۸۹۲۷۳۱۶:۴۰:۰۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اکثریت؟ منظورت یهودیانی هست که از سراسر دنیا آوردن؟!!!!!! و الان هم دارن بر می‌گردن به کشورهای خودشان!!!
ناهید۲۱۸۹۹۱۶۲۲:۴۸:۵۹ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اگر ۶ میلیون فلسطین آواره شده از مملکت رو به جمعیت الان اضافه کنی و همچنین شهدای فلسطینی در این ۷۰ سال هم اضافه کنی درصورت عدم فرض دولت قاتل اسرائیل بازهم ۷ میلیون و خورده ای یهودی تو اکثریت میبود در واقع با آواره کردن و کشتن بی حد یهودی ها با اختلاف بسیار ناچیز در اکثریت اند
ناشناس۲۱۸۸۰۹۲۰۶:۴۷:۳۸ ۱۴۰۰/۶/۱۷
ابومازن باید نشسته با بنت گفتگو کرده و بدون حماس و جهاد کشور تشکیل کشورفلسطین را اعلام کند. غزه نشینان هم خودشان می دانند با اسراییل .
ناشناس۲۱۸۸۲۹۸۰۹:۳۱:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
تو دیگر چقدر پرتی
ناشناس۲۱۸۸۵۴۱۱۱:۳۹:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اسرائیل غده سرطانی و سگ هار منطقه است و باید نابود بشود.
ناشناس۲۱۸۸۶۱۶۱۲:۲۱:۱۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
محمود عباس که از خداشه، اسرائیل قبول نمیکنه!
ناشناس۲۱۸۸۶۱۹۱۲:۲۱:۴۹ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اونوقت پایتخت این کشور کجا میشه!؟
ناشناس۲۱۸۸۰۹۳۰۶:۴۹:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۱۷
فرار از زندان در همه کشورها صورت گرفته و امری است عادی. در اکثر مواقع هم فراریان دستگیر و مجددا به زندان بر گردانده می شوند.
ناشناس۲۱۸۸۶۲۲۱۲:۲۲:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
اشغال کشورها هم امری عادیست و بعد از مدتی اشغالگر خارج شده با حتی محو می‌شود!!
ناشناس۲۱۸۸۰۹۴۰۶:۴۹:۵۵ ۱۴۰۰/۶/۱۷
چه رسوایی؟
ناشناس۲۱۸۸۰۹۵۰۶:۵۵:۳۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
پایانی بر دروغ اشراف اطلاعاتی رژیم کودک کش صهیونیستی
ناشناس۲۱۸۸۰۹۶۰۶:۵۶:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
طالبان: هیچ نیازی به برقراری روابط با اسرائیل نداریم!
ناشناس۲۱۸۸۱۰۵۰۷:۱۱:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
حالا جرم این زندانی ها چی بوده
ناشناس۲۱۸۸۱۶۱۰۸:۱۸:۴۸ ۱۴۰۰/۶/۱۷
این فرار به سبک فیلم رستگاری در شائوچنگ است
ناشناس۲۱۸۸۱۸۶۰۸:۳۵:۱۷ ۱۴۰۰/۶/۱۷
حالا ۲ روزه برنگردن زندان خوبه
صمصام۲۱۸۸۱۹۷۰۸:۴۲:۰۶ ۱۴۰۰/۶/۱۷
رستگاری در جلبوع ! فرار به سبک (اندی دوفرین )تیم رابینز در فیلم رستگاری در شائوشنگ
هیچکس۲۱۸۸۲۰۶۰۸:۴۸:۰۱ ۱۴۰۰/۶/۱۷
از این به بعد اسرای بیچاره باید جلوی دوربین برن دستشویی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۱۸۸۲۸۹۰۹:۲۹:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۱۷
در حق دیگر زندانیان ظلم کردند.
ناشناس۲۱۸۸۲۰۷۰۸:۴۸:۰۴ ۱۴۰۰/۶/۱۷
دعا میکنیم که ۲ ساعت بعد از فرار مجددا دستگیر نشده باشه در کرانه باختری و نوار غزه
ناشناس۲۱۸۸۲۳۲۰۹:۰۵:۴۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
بهترین اتفاق برای فلسطینیان تشکیل کشور فلسطین در کنار اسرائیل بر اساس مصوبات سازمان ملل است
ناشناس۲۱۸۸۴۹۴۱۱:۱۴:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۱۷
بروید همانجایی که ادعای هولوکاست کردین زمین به شما بدهند و در کنار هم خوش باشید
ناشناس۲۱۸۸۶۲۸۱۲:۲۴:۳۵ ۱۴۰۰/۶/۱۷
به ما چه ربطی داره، بزار خودشون تصمیم بگیرن!
ناشناس۲۱۸۸۶۹۰۱۲:۵۴:۱۹ ۱۴۰۰/۶/۱۷
خیلی ربط دارد اول اسلام است بعد نقشه تجزیه برای شما کشیدن است
علی کریمی۲۱۸۸۷۲۸۱۳:۰۸:۴۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
انجام هر کاری با حداقل هزینه منطقی است .
امیدوار۲۱۸۹۱۰۵۱۵:۳۵:۱۴ ۱۴۰۰/۶/۱۷
به امید روزی که نام جعلی اسرائیل از نقشه منطقه مون پاک بشه و نام قدیمی و با اعتبار فلسطین دوباره خودنمایی کنه
ناهید۲۱۸۹۹۲۶۲۲:۵۸:۰۰ ۱۴۰۰/۶/۱۷
جالب اینکه به زودی زود اسرائیل محو میشه چون نه میتونه از اشغال بیشتر چشم پوشی کنه همانطور که در مورد محله شیخ الجراح و جولان سوریه شاهدش بودیم در دوسه سال اخیر و اینکه در این ۷۰ سال یه بار هم از کشتار دست نکشیده اگر این خصیصه رو نداشت حق با افرادی بود که میگن صلح بین فلسطین و اسرائیل خوبه ولی موضوع اینه که ماهیت اسرائیل حق کشی و به دور از صلح درواقع این معاهدات اسم صلح رو داره ولی کاملا از جنس تسلیمه واقعا باید ساده لوح بود که این جوری به قضیه نگاه کنید و موضوع اکثریت یهودی تو اون کشور باید بگم که اختلاف بین جمعیت دو ملت خیلی کمه با وجود این که نزدیک ۶ میلیونشون و آواره کردن و ۷۰ سال فلسطینی هارو کشتن و الان با اختلاف کم در اکثریت اند و گرنه که عمرا بدون حق کشی و کشتار میتونستن اکثریت باشن و حق حقه حتی اگر در اقلیت باشه
ناشناس۲۱۹۱۳۹۴۲۰:۲۰:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۱۸
عده ای با چنان دستپاچگی از این رژیم شیطان صفت کودک کش دفاع میکنند انگار امریکا و این رژیم برایشان گرین کارت صادر میکنند نه جانم اینها برایتان همانقدر که برای افغانها ارزش قایل شدند و همکارانشان ریختند و در رفتند عین دستمال کثیف .. برخورد میکنند
ناشناس۲۱۹۴۵۴۳۱۲:۱۲:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۲۰
متاسفانه دو نفر از این 6 نفر دستگیر شدند اون 4 نفر را هم دنبالشونن که بگیرن حتما این بار جای بدتری اینها را خواهند انداخت این رژیم غاصب صهیونیستی کثیف
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. آینده محتوم خودروسازی ایران

 5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 6. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 7. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 8. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 9. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 10. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 11. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 12. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 13. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 14. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 15. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 16. بارقه های امید در دل مردم

 17. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 18. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 19. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 20. شکاف در غرب

 21. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 22. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 23. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

 24. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 25. گزارش الجزیره از ورود تانکرهای حامل سوخت ایرانی به لبنان

ابر آروان

آخرین عناوین