تولید بیش از ۳۳۸ قسمت سریال جدید با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در استان‎‌ها

  4000615123 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون امور استان‌های رسانه ملی با اشاره به تولید بیش از ۱۵۷ قسمت سریال با موضوع دفاع مقدس طی پنج سال گذشته در سیمای مراکز، گفت: بیش از ۳۳۸ قسمت سریال جدید و ده‌ها اثر دیگر هم در قالب‌های مختلف برای معرفی سرداران شهید و چهره‌های شاخص انقلاب در حال تولید هستند. 

تولید بیش از ۳۳۸ قسمت سریال جدید با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در استان‎‌ها

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، نشست مشترک سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با علی دارابی، معاون امور استان‌های رسانه ملی، صبح امروز ۱۵ شهریورماه برگزار شد. در این نشست که در آن مدیران کل مراکز استانی صدا و سیما و مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند. علی دارابی، معاون امور استان‌ها در این نشست با بیان اینکه در چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب، گفتمان‌های گوناگونی همچون سازندگی، اصلاحات، مهر و عدالت، اعتدال و دولت مردمی را شاهد بوده‌ایم، اظهار کرد: در این بین گفتمان دفاع مقدس است که پایان‌ناپذیر، بی‌بدیل و همچنان کارآمد می‌نمایاند، زیرا بر پایه‌هایی همچون دنیاگریزی، آخرت‌گرایی، خداباوری، شجاعت، شهادت‌طلبی، تقدم منافع جمعی بر فردی و دشمن‌ستیزی استوار است و به دیگر سخن، مولفه‌هایی فراتر از سایر گفتمان‌ها دارد زیرا ترکیبی از آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی و تلفیقی از دفاع و خدمت است.

وی افزود: هر چند پرداختن به دفاع مقدس یعنی این گنجینه بی‌پایان در همه روزهای سال ضروری است، اما لازم است در مناسبت‌هایی همچون هفته گرامیداشت دفاع مقدس، بیشتر و متمرکزتر از همیشه به این مسئله بپردازیم.

معاون امور استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه انتظار از صدا و سیما این است که برنامه‌هایی با موضوع دفاع مقدس را بر اساس شناخت مخاطب، نیازها و پاسخگویی به شبهات تولید و پخش کند، گفت: مخاطب جوان اصلی‌ترین جامعه آماری ماست، اکثریت این جامعه نسل سوم و چهارم هستند و ما باید برای آنها برنامه‌سازی به سبک دیگری انجام دهیم.
وی تصریح کرد: برنامه‌‌سازی در همه ساختارها همچون موسیقی، نمایش، مستند، رادیو و فضای مجازی ضروری است به همین دلیل در مناسبت‌ها، یک مدیر پروژه‌ داریم و از ۶ ماه قبل از فرا رسیدن آن مناسبت، جلسات کاری متعددی برگزار و برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

معاون امور استان‌های صدا و سیما افزود: همکاری با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یکی از ضروری‌ترین امور در برنامه‌سازی رسانه‌ای در حوزه دفاع مقدس است و بر این اساس باید دبیرخانه‌ای مشترک توسط صدا و سیما و این بنیاد شکل بگیرد تا منشور و سند راهبردی مبتنی بر دو مسئله اساسی یعنی راهبردها و راهکارهای برنامه‌سازی تنظیم شود.
دارابی با اشاره به تولید ۳۳۸ قسمت سریال جدید با موضوع دفاع مقدس طی پنج سال گذشته در سیمای مراکز گفت: سریال‌های راز ناتمام، سنجرخان، بارش تند، ستاره درخشان، ابوذر زمان، رضا و مرضیه، به سوی اروند، سوخته دل، ققنوس و ده‌ها اثر در معرفی سرداران شهید و چهره‎های شاخص انقلاب در حال تولید هستند.

قدردانی از تولید بیش از ۱۲ هزار برنامه با موضوع دفاع مقدس در صداوسیما مراکز استانی
بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم در این نشست طی سخنانی تصریح کرد: صدا و سیما جزو دستگاه‌های پیشگام در بیان هنرمندانه ارزش‌ها و آثار دفاع مقدس است. تلاش ستودنی مراکز استانی در تهیه و پوشش برنامه‌های هفته دفاع مقدس اقدامی بزرگ و تأثیرگذار در سطح ملی و منطقه‌ای است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با قدردانی از تولید بیش از ۱۲ هزار برنامه در مراکز استانی صداوسیما نقش رسانه ملی را در برنامه‌سازی درباره دفاع مقدس بی‌بدیل دانست و تصریح کرد: سال گذشته صدا و سیما در همه عرصه‌ها بسیار موفق ظاهر شد و مراکز استانی هم در این زمینه پیش تاز بودند. نقش صدا و سیما در برنامه سازی درباره فرهنگ دفاع مقدس بی‌بدیل است. درضمن دبیرخانه ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت در هماهنگی کامل با رسانه ملی و شبکه‌های استانی خواهد بود.

پیشتازی مراکز استانی در تولید برنامه‌های دفاع مقدس
در ادامه این نشست، محمدمهدی رحمتی، رئیس بسیج رسانه ملی هم با اعلام اینکه کتاب «تنها گریه کن» که خاطرات مادر شهیدی از قم است، به زودی از سوی بسیج رسانه ملی منتشر می‌شود، تأکید کرد: سریال‌های «کلبه‌ای در مه» و «شرایط خاص» و فیلم تلویزیونی «اینجا خانه من است» و کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» هم از تولیدات بسیج رسانه ملی است.

وی با بیان اینکه بسیج رسانه ملی در حوزه مستند، زندگی‌نامه‌های کوتاه شهدا را آماده کرده است، یادآور شد: امروز بیشترین فعالان عرصه انقلاب در حوزه مستند فعالیت دارند.

رحمتی با بیان اینکه در حوزه کودک و نوجوان برنامه «دورت بگردم ایران» با موضوع راهیان نور دومین برنامه پرمخاطب حوزه کودک شده است، اظهار کرد: برنامه «دور افتخار» با حضور بزرگ‌ترهای دفاع مقدس و «خرمشهر تا قدس» و ساخت ۱۵ عنوان نماهنگ نیز در دستور کار قرار دارد.

همچنین علی‌اصغر جعفری، مدیرعامل موزه انقلاب و دفاع مقدس و دبیر برنامه‌های هفته دفاع مقدس هم ضمن تشریح برخی از ویژگی‌های برنامه‌های امسال دفاع مقدس گفت: بیشترین حجم برنامه‌های حوزه دفاع مقدس در سال گذشته مربوط به معاونت امور استان‌ها بوده است. در سال گذشته در استان‌ها شاهد همکاری گسترده این معاونت و مراکز با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ادارات کل استانی بوده‌ایم، به طوری که علاوه بر هزار و ۲۷۲ عنوان خبر مکتوب، گزارش خبری تلویزیونی و عکس خبری در اخبار استان‌ها، ۳۲ مرکز استانی در مجموع ۱۲ هزار و ۵۱۳ برنامه را با مدت زمان تقریبی ۱۴۲ هزار و ۶۸۴ دقیقه با محوریت دفاع مقدس تولید و پخش کرده‌اند.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها: ۱۵۷ قسمت سریال با موضوع دفاع مقدس طی ۵ سال در استان‌ها تولید شده است
سید‌عباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استان‌ها هم در گزارشی با اشاره به تولیدات سیمای مرکز استان‌ها در پنج سال گذشته تصریح کرد: از سال ۹۵ تا امروز با راهبرد‌های دارابی معاون امور استان‌ها، نگاه ویژه‌ای به مفاخر انقلاب، مقاومت و دفاع مقدس شده که حاصل آن تولید بیش از هزار عنوان مجموعه تلویزیونی شامل سریال، تله فیلم، مستند و انیمیشن در حوزه انقلاب و دفاع مقدس بوده است. در حوزه مستند، استان‌ها ظرفیت بی‌نظیری دارند، در این پنج سال ۴۰۶ عنوان مستند در دستور ساخت قرار گرفته است که ۳۱۶ مستند تولید و پخش شده و بقیه مستند‌ها در مرحله پیش تولید هستند. در حوزه پویانمایی هم ۱۲ عنوان انیمیشن تک‌قسمتی یا سریالی تولید شد و یک فیلم سینمایی در حال تولید است.

رونمایی از ۴ اثر رسانه‌ای معاونت امور استان‌ها
بخش پایانی نشست، رونمایی از چهاراثر رسانه‌ای تولید معاونت امور استان‌ها بود. این تولیدات در قالب سه اثر مکتوب شامل کتاب «انتخابات ۱۴۰۰‌» تشریح اقدامات معاونت امور استان‌ها در برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شورا و خبرگان رهبری، «کتاب مدیران» معرفی اجمالی مدیران ۴ دهه معاونت امور استان‌ها به عنوان سند و مکتوب تاریخی در معرفی میران رسانه ملی و، کتاب گزارش پنج ساله معاونت امور استان‌ها با هدف انتقال تجربه به آیندگان، و همچنین مجموعه تولیدات مرکز سیمای استان‌ها در حوزه انقلاب و دفاع مقدس هستند.

دارابی معاون امور استان‌ها در حاشیه این رونمایی با تاکید بر توجه به رسالت سازمانی حوزه‌های مختلف در تهیه پیوست مکتوب از اقدامات مهم رسانه‌ای، این آثار را گامی در راستای انتقال تجربه و آموزش همکاران در سراسر کشور دانست و گفت: باید متناسب با بیانیه گام دوم، برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی تلاش کنیم که یکی از مهمترین اقدامات در این زمینه، بکارگیری و نهادینه‌سازی فرهنگ دفاع مقدس است.

دیدگاه کاربران

عمران۲۱۸۶۰۳۰۰۱:۱۲:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۱۶
احسنت بودجه بیت المال را درست و بجا در امور ضروری خرج میکنند
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 2. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 3. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 4. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 5. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 6. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

 7. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

 8. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 9. آنچه بعد از درگذشت رفسنجانی رخ داد

 10. رئیس کل بانک مرکزی:  وضع اقتصادی خوب نیست اما رو به بهبود است

 11. برنامه ۲۵ ساله ایران و چین، مبتنی بر مشارکت برد-برد

 12. متهمان جدید بازنشدن ایربگ‌ها

 13. دلایل سازمان سنجش برای برگزاری مجدد کنکور از دانشجویان قانونی نیست

 14. شکستن سکوت استراتژیک حزب الله در برابر عربستان

 15. عیادت معاون رئیس‌جمهور از نادر طالب‌زاده

 16. مقایسه قیمت خودروهای SUV در چین و ایران

 17. میزان باروری در ایران رو به کاهش/ پنجره جمعیتی هنوز باز است

 18. چه سقفی ساختن!!

 19. محمدرضا یزدانی خرم درگذشت

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. ارز ۴۲۰۰ تومانی؛‌ بودنش یک دردسر، نبودنش هزار و یک دردسر !

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. بخت خانه دار شدن را از مجردها نگیرید

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 8. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 9. کارشناس هسته‌ای: هدف دیپلمات کره‌ای از حضور در وین فریب ایران بود

 10. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 11. به رگبار بستن خانه‌ای در ایذه با کلاشینکف

 12. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 13. ارتفاع پست !

 14. ضرغامی بر مزار شجریان

 15. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 16. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 17. مضحکه نوبل؟!

 18. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 19. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 20. آیا اصلاح‌طلبان رادیکال در اندیشه آشوبند؟!

 21. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 22. عطریانفر: اصلاحات ساختاری، تصویری از براندازی است/ حواشی مسئولیت جدید علی‌عسگری/ جهانگیری؛ انزوا یا بازگشت به سیاست؟

 23. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 24. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 25. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما