وزیر بهداشت خبر داد؛ اجرای کامل واکسیناسیون تا دهه فجر/ واردات ۵۰ میلیون دُز واکسن تا اواخر مهرماه

  4000610001 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت با بیان اینکه تا آخر مهرماه حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون دز واکسن وارد خواهد شد،گفت: در دهه فجر پایان واکسیناسیون را اعلام خواهیم کرد.

وزیر بهداشت خبر داد؛ اجرای کامل واکسیناسیون تا دهه فجر/ واردات ۵۰ میلیون دُز واکسن تا اواخر مهرماه

به گزارش فارس، بهرام عین الهی، وزیر بهداشت در شبکه خبر با اشاره به اینکه شرایط کرونا اکنون در مملکت و جهان بی سابقه است،گفت:‌باید وارد میدان شد و مشکلات را به حداقل رساند.

کادر درمان خسته هستند

وی با بیان اینکه 204 شهید در عرصه مبارزه با کرونا تقدیم کرده و تعداد زیادی از همکاران بهداشت و درمان درگیر کرونا شده اند، افزود:‌بعضی از این همکاران آنقدر خسته هستند که به سختی کار می کنند.

واکسیناسیون تنها راه کنترل کروناست

وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم کشورمان در دفاع مقدس ایثارگری کرده و این فرهنگ در مردم ما نهادینه شده است، بیان داشت:‌بزرگترین شاید تنها ترین راه حل که می تواند جلوی کرونا را بگیرد واکسیناسیون است.

نیازمند 120 میلیون دز واکسن هستیم

عین الهی با تاکید بر اینکه اولویت دولت و مجلس انجام واکسیناسیون است، ابراز داشت: حدود 60 میلیون افراد بالای 18 سال را باید واکسینه کنیم و هر نفر دو دز نیاز دارد که در مجموع به 120 میلیون دز واکسن نیاز داریم.

ورود 50 میلیون دز واکسن در مهرماه

وی با اشاره به اینکه قرار داد واردات واکسن منعقد شده، پول واریز کردیم و تا آخر مهرماه حدود 40 تا 50 میلیون دز واکسن وارد خواهیم کرد، تاکید کرد: در دهه فجر پایان واکسیناسیون را اعلام خواهیم کرد؛چراکه رئیس جمهور در این خصوص مسر بوده و همه دستگاه‌ها کمک خواهند کرد.

تزریق 27 میلیون دز واکسن تاکنون

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش تولید کنندگان داخلی واکسن کرونا، متذکر شد:‌تا کنون 27 میلیون دز واکسن تزریق کرده ایم ؛ به طوری که 19 میلیون نفر واکسن مرحله اول و 8 میلیون نفر کسانی هستند که دو دز را دریافت کرده اند.

عین الهی با اشاره به اینکه واردات واکسن خوب است، افزود:‌بحث انجام تزریق واکسن مهم است و باید میزان واکسیناسیون را بالا ببریم؛ در نتیجه باید همه این کار را انجام دهند و وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند انجام دهد.

کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی در کشور

وزیر بهداشت با بیان اینکه از نیروهای هلال احمر، نیروی مسلح و آموزش و پرورش باید در واکسیناسیون استفاده کنیم، گفت:‌در کشورهایی که واکسیناسیون شده میزان مرگ و میر کاهش داشته و اکنون نیز میزان مرگ و میر مراکز درمانی ما کم شده است.

وی با تاکید بر اینکه حتی در صورت واکسیناسیون مردم باید حتما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، افزود:‌کسانی که واکسن تزریق می کنند در صورت ابتلا شدت بیماری کمی خواهند داشت.

عین الهی با بیان اینکه شرایط بحرانی است و ویروس کرونا درگردش بوده و متوقف نشده است، ابراز داشت:‌لاک داون از 10 تا 100 درصد وجود دارد که انجام می شود؛ البته امکان لاک داون 100 درصدی در کشور وجود ندارد اما بعضا نیز میزان اعمال شده نیز جدی گرفته نمی شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه با گرفتاری خانوادگی با کرونا روبرو هستیم، تصریح کرد:‌اولویت ما در وزارت بهداشت پیشگیری و بهداشت است.

تولید 10 تا 12 میلیون واکسن

عین الهی با تاکید بر اصلاح سبک زندگی توسط مردم، متذکر شد:‌در حال حاضر حدود 10 تا 12 میلیون واکسن فقط در یک خط تولید در کشور تولید می شود اما پبتفروم های مختلف ما در فاز سوم قرار دارند؛ به طوری که واکسن های کووپارس، پاستوکووک و سیناژن در مراحل نهایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه این واکسنها در حدود 4 تا 5 میلیون دز است، گفت: ما ناچار به واردات واکسن کرونا هستیم ؛ با توجه به اینکه کرونا پایدار خواهد بود نیاز به دز یادآور است و اکنون نیز این دز را نیاز داریم؛ در آینده نیز نیاز است و ایمنی واکسن دائمی نیست.

ایجاد ایمنی کامل با واکسیناسیون 70 درصد جمعیت ایران

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم 70 درصد مردم را واکسینه کنیم ایمنی ایجاد خواهد شد،گفت:‌ شاید بتوانیم بین افراد واکسن زده و واکسن نزده تفاوت‌هایی قائل شویم که به آن قرنطینه هوشمند گفته می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی، یادآور شد:‌بحث بیماریابی مهم است اما باید فرهنگ مردم در خصوص رعایت بهداشت و پروتکلها افزایش پیدا کند.

امکان تست همه مردم وجود ندارد

وزیر بهداشت با بیان اینکه امکان انجام تست تشخیصی  همه مردم وجود ندارد، افزود:‌این کار در هیچ جای دنیا نیز انجام نمی شود و باید بر اساس علائم بیماری انجام دهیم.

مصرف دارو در ایران دو برابر نُرم جهانی

عین الهی با انتقاد از مصرف زیاد دارو در کشور، بیان داشت: تجویز دارو در کشور استاندارد نیست ؛ به طوری که میزان نرم جهانی مصرف دارو 1و2 تا 1.5 است اما در کشور ما دو برابر این میزان است.

وی با اشاره به میزان پرداختی بالای هزینه های درمان توسط مردم، ابراز داشت:‌بیماران باید حدود 25 درصد پرداخت کنند اما اکنون این میزان بالای 40 درصد است و باید پوشش بیمه ای افزایش پیدا کند.

وزیر بهداشت درباره واگذاری مدیریتها در وزارت بهداشت و ضرورت توجه به تعارض منافع، تاکید کرد:‌هرکس را که منصوب می کنیم میثاق نامه ای داریم که باید فرد تمام وقت خود را کاملا برای کار خود بگذارد.

5 برابر شدن بودجه سلامت در 10 سال گذشته

عین الهی با اشاره به اینکه بودجه وزارت بهداشت از سال 90 تاکنون 5 برابر شده است، تصریح کرد: این در حالی است که رضایتمندی مردم را در پی نداشته است؛ ضمن اینکه خدمات القایی یکی از معظلات ماست.

وی با اشاره به ضرورت اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده ، متذکر شد:‌10 سال است که این قانون تصویب شده اما عدم اجرای آن مربوط به  بیماران و بخشی مربوط به مقاومت گروه پزشکی بوده است.

9 درصد ایرانیان فاقد هر نوع بیمه هستند

عین الهی با تاکید بر ضرورت اجرای کامل نظام ارجاع و پزشک خانواده در کشور، بیان داشت:9 درصد جمعیت ما فاقد هر پوشش بیمه ای هستند؛ البته گروهی هستند که به دلیل توانایی مالی مایل به پوشش بیمه ای نیستند اما گروه دیگر اقشار محروم جامعه هستند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مسئولان دارو باید عضو هیچ شرکت دارویی نباشند

وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت  توجه به موضوع تعارض منافع و مافیای دارو، گفت:‌اولا کسانی که در تصمیم گیری و توزیع دارو هستند باید عضو شرکت و مدیر عاملی نباشند؛ ضمن اینکه اجرای نظام الکترونیک نیز بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه به اهداف مورد نظر در برنامه چشم انداز 1404 نرسیده ایم، گفت:در این حوزه مانند برنامه پزشک خانواده که به هدف خود نرسیدیم و نمی دانیم همه برنامه ششم را بتوانیم اجرا کنیم.

12 درصد جمعیت ایران سالمند هستند/برنامه کنترل جمعیت آسیب زا بود

عین الهی با اشاره موضوع جمعیت ، ابراز داشت:‌اکنون 12 درصد مردم سالمند هستند و شاید 20 سال آینده یک سوم جمعیت ما سالمند شوند و متاسفانه پروژه های سالهای قبل که به عنوان کنترل جمعیت انجام شد صدمات جدی وارد کرد.

پرداخت تمام هزینه‌های ناباروری از سوی وزارت بهداشت

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای افزایش جمعیت کشور، متذکر شد:‌در برنامه داریم تا کل هزینه ناباروری را تامین کنیم؛ ضمن اینکه موضوع فرهنگی و برنامه‌های تشویقی را باید انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از موضوع جمعیت به وزارت بهداشت مربوط می شود، یادآور شد:هدف ما افزایش جمعیت است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۷۶۶۳۰۰۱:۲۵:۴۷ ۱۴۰۰/۶/۱۰
شکر خدا ....
ناشناس۲۱۷۶۶۷۱۰۵:۲۶:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۱۰
قرار بود برکت تا شهریور به ۵۰ میلیون دز برسه پس چی شد ؟
ناشناس۲۱۷۶۹۱۰۱۰:۵۱:۳۳ ۱۴۰۰/۶/۱۰
هر وقت وارد کردید با رقم دقیق بگویید هی وعده این ماه به ان ماه!
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

  4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

  5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  9. ارتفاع پست !

  10. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  11. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

  12. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

  13. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

  14. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

  15. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

  16. آب در دل کویر تکان خورد

  17. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

  18. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  19. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

  20. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

  21. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

  22. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  23. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

  24. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  25. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما