رئیس‌جمهور: دولت به دنبال ثبات در بازار است / مدیریت آب از ضرورت‌های مهم کشور است

  4000605072 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور گفت: ثبات در بازار، یکی از محورهای مهم است و دولت به دنبال ایجاد ثبات در بازار است تا کار برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان و فعالان اقتصادی، قابل پیش‌بینی باشد و بتوانند وضعیت اقتصادی را پیش‌بینی کنند.

رئیس‌جمهور: دولت به دنبال ثبات در بازار است / مدیریت آب از ضرورت‌های مهم کشور است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با شیوخ و سران عشایر خوزستان که امروز (۵ شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: مردم خوزستان ۲۳ هزار شهید و ۳۵ هزار جانبار تقدیم کشور کردند و آزادگان بسیاری نیز در این استان حضور دارند.

وی افزود: همه مردم خوزستان و اقوام، دلبسته انقلاب و نظام و اهل بیت هستند و محور، محبت و دلدادگی اهل بیت عصمت و طهارت است. اتحاد، وحدت و انسجام مردم خوزستان، زمینه هر گونه توسعه‌یافتگی در استان است.

رئیس جمهور با بیان اینکه خواست مردم خوزستان را با حساسیت دنبال خواهیم کرد، گفت: خداوند همه ما را در پناه خود از هر گونه آسیبی حفظ کند.

وی با اشاره به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری افزود: بخشی از این طرح اجرایی شده و بخشی از آن به دلایلی اجرایی نشده است. باقی اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری را ادامه خواهیم داد. ادامه این طرح برای استان خوزستان امری ضروری است و آن را اجرایی خواهیم کرد. ادامه اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری ضرورتی است که باید در استان خوزستان مورد تاکید و توجه قرار بگیرد.

رئیسی گفت: امروز همه کشور و استان خوزستان درگیر بیماری کرونا هستند و باید برای ریشه‌کن شدن این بیماری تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: یک ظرفیت بیمارستانی در استان خوزستان وجود دارد که با تلاش و همراهی سپاه، این ظرفیت به زودی ضمیمه ظرفیت‌های فعلی خواهد شد. در روزهای آینده و حداکثر تا هفته آینده با اقدام جهادی که انجام می‌شود، راه‌اندازی یک بیمارستان جدید در استان خوزستان اجرایی می‌شود تا وضعیت بیماران، بهتر مورد رسیدگی قرار بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به موضوع کار و تلاش و فعالیت و استفاده از ظرفیت‌های استان خوزستان گفت: در خوزستان جوانان تحصیل کرده و نیروی انسانی ارزشمندی داریم و باید در توسعه‌یافتگی استان از جوانان خوزستانی استفاده شود. این جوانان باید در اولویت باشند و برای به کارگیری نیروی انسانی در خوزستان، ظرفیت استان در اولویت باشد.

وی با اشاره به درخواست عشایر بختیاری خوزستان برای حفظ جنگل‌های بلوط افزود: جنگل‌ها و درختان بلوط، مساله سرمایه‌های مادی استان خوزستان است. حفظ این جنگل‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و اجازه داده نشود که جنگل‌ها و درختان بلوط زاگرس از بین بروند. این جنگل‌ها باید برای نسل‌های آینده باقی بماند و علاوه بر حفظ، توسعه نیز پیدا کند.

رئیسی گفت: معتقد به فعال کردن بازارچه‌های مرزی هستیم تا وضعیت مرزنشینان بهبود پیدا کند. با ایجاد یک بازار قانونمند و ساماندهی‌شده، می‌توان واردات و صادرات را به صورت تعریف‌شده و تحت نظارت انجام داد. این کار علاوه بر ایجاد اشتغال، نحوه و وضعیت تجارت و داد و ستد ما با کشورهای همسایه را سامان می‌دهد.

وی افزود: بازارچه‌های مرزی از قاچاق کالا و کار بی‌رویه جلوگیری می‌کند و برای مرزها بسیار موثر است.

رئیس جمهور بیان کرد: ثبات در بازار، یکی از محورهای مهم است و دولت به دنبال ایجاد ثبات در بازار است تا کار برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان و فعالان اقتصادی، قابل پیش‌بینی باشد و بتوانند وضعیت اقتصادی را پیش‌بینی کنند. ثبات بازار به رونق کشور و رونق تولید کمک خواهد کرد.

وی افزود: بخشی از ظرفیت صنعتی استان خوزستان معطل است و باید فعال شود تا شاهد ایجاد اشتغال و رونق تولید باشیم و این مساله جزو اولویت‌های دولت است. یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به خوبی ایجاد اشتغال کند و به سرمایه کمتری نیاز دارد، فعال کردن واحدهای نیمه فعال است. فعال کردن واحدهای صنعتی نیمه فعال برای رونق تولید و ایجاد اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی با اشاره به تنش آبی در خوزستان و مشکلات آب تصریح کرد: اینکه خوزستان در کم‌آبی و پرآبی با مشکلاتی مواجه می‌شود، مشکل در نوع مدیریت آب در خوزستان است. اگر آب درست مدیریت شود، می‌توان کم‌آبی را جبران کرد و پرآبی را نیز به نحوی مدیریت کرد تا دچار مشکل نشویم.

وی افزود: بحث مدیریت آب نه تنها در خوزستان بلکه از ضرورت‌های مهم کشور است و این یک مساله بسیار مهم برای دولت است. مشارکت مردم در مدیریت آب می‌تواند بسیار نقش‌آفرین باشد و این مساله باید مورد توجه وزارت نیرو قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به بحث اشتغال در خوزستان گفت: فعال کردن صنایع پتروشمی در بخش پایین‌دستی، در دستور کار دولت است. این موضوع، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، به ایجاد اشتغال نیز کمک می‌کند. گام‌هایی در این زمینه برداشته شده است و در ادامه گام‌های دیگری نیز در استان خوزستان برداشته خواهد شد.

وی بیان کرد: باید شورای راهبری برای خوزستان تشکیل شود؛ این شورا مفید است تا ظرفیت‌های استان خوزستان را بررسی کند و به دولت کمک کند تا بتوانیم نسبت به حل مشکلات اقدام کنیم.

رئیسی گفت: شورای برنامه‌ریزی استان خوزستان نیز باید فعال شود تا بتواند مسائل را رصد و شناسایی کند و از ظرفیت‌ها برای حل مشکلات کمک گیرد.

وی افزود: فعال شدن بخش‌های استانی که به دولت برای انجام وظایف کمک می‌کند باید در دستور کار قرار گیرد تا بتوان نسبت به حل مشکلات خوزستان اقدام کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: بحث نیشکر هفت تپه مورد توجه قرار خواهد گرفت. مدتی است از صدور حکم هفت تپه گذشته است و دوستان به دنبال پیدا کردن سازوکاری برای اجرای این حکم هستند تا علاوه بر پرداخت حقوق کارگران، چرخ‌های تولیدی این مجموعه نیز به حرکت درآید. این موضوع، یک کار چندجانبه است که دنبال شده است.

وی افزود: استاندار خوزستان با همکاری مسئولان منطقه‌ای و وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی که در این خصوص نقش دارند، مساله نیشکر هفت تپه را دنبال کنند تا بتوانیم وضعیت جدیدی را در هفت تپه با همکاری کارگران به وجود بیاوریم که علاوه بر رونق تولید، مشکلات کارگری این مجموعه نیز حل شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۷۰۱۵۹۲۲:۵۲:۳۶ ۱۴۰۰/۶/۵
حرف نزنید عمل کنید.
ناشناس۲۱۷۰۳۰۶۰۱:۱۶:۴۴ ۱۴۰۰/۶/۶
تکلیف مشخص شد پس دلار 27 تومن میمونه
ناشناس۲۱۷۰۴۳۷۰۶:۴۷:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۶
ثبات نه! افزایش قدرت پول ملی و کاهش قیمت ها!!! ۰
ناشناس۲۱۷۰۵۱۳۰۸:۲۲:۵۴ ۱۴۰۰/۶/۶
برای حفظ و احیای جنگلهای بلوط اگر آنها را قرق کنیم و دامها پاجوشهای بلوط را نخورند این جنگلها احیا می شود.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

   2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

   3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

   4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

   5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

   6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

   7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

   8. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

   9. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

   10. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

   11. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

   12. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

   13. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

   14. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

   15. ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی

   16. یادآوری حسین شریعتمداری به تیم مذاکره کننده؛ امروز چه روزی است؟!

   17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا پرداختی‌ها در دستگاه‌های دولتی این قدر متفاوت است/ هم نیروی نظامی و هم اقتصاد قوی باید داشته باشیم/ ضرورت دارد الگوی کشاورزی تغییر کند

   18. تحریف سخنان رئیس‌جمهور به چه قیمتی؟!

   19. وعده چشم‌گیر میرکاظمی برای اقتصاد

   20. هشدار وزیر بهداشت درباره ورود سویه جدید کرونا به کشور/ روایت میرکاظمی از عقب‌ماندگی ده‌ساله در اقتصاد ایران

   21. مجلس به «نوری» برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اعتماد کرد

   22. زاینده‌رود تا ۵ سال دیگر احیا نمی‌شود

   23. دستور اژه‌ای برای رسیدگی مجدد به پرونده مدیرعامل دیوار/مصباحی مقدم : برخی مشکلات ریشه ۵۰ ساله دارد

   24. مصباحی‌مقدم: باید مردم را به صبوری دعوت کرد/ کم‌بارش بودن کشور تقصیر دولت نیست

   25. سخنگوی دولت: دیوار میان مردم و دولت شکسته است/ مردم شاهدند که کشور ویدئوکنفرانسی اداره نمی‌شود

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما