اعلام جزئیات محدودیت‌های کرونایی جدید

  4000522048 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
اعلام جزئیات محدودیت‌های کرونایی جدید

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تصمیمات جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز با حضور رییس جمهوری برگزار شد، گفت: ناگزیریم که تشدید محدودیت‌ها را با توجه به وضعیت بیماری در کشور داشته باشیم همچنین تاکید شد که مراسم عزاداری محرم در فضاهای سربسته و دسته روی باید ممنوع شود و در عین حال تاکید شد که باید کاری کنیم که در داروخانه‌ها صف برای دریافت دارو و ... جمع شود.  

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز با حضور رییس جمهوری برگزاری شد، گفت: امروز تصمیمات مهمی گرفته و توصیه های بسیار مهمی هم انجام شد. اولا مروری بر روند بیماری در سطح دنیا داشتیم به ویژه در زمینه کرونای دلتا که سراسر دنیا را دارد می گیرد و آمریکا، انگلیس، روسیه و... هم علی رغم اینکه میزان قابل توجهی واکسیناسیون انجام داده اند اما بیماری در آن ها در حال افزایش است که نشان دهنده مهاجم بودن این ویروس است بنابراین ما ضمن اینکه باید به دنبال انجام سریع واکسیناسیون باشیم و سرعت واکسیناسیون را بالا بریم، حتما نیاز است که رعایت پروتکل های ضدکرونایی را جدی تر کنیم.

لزوم تشدید محدودیت های کرونایی
وی با اشاره به لزوم تشدید محدودیت های کرونایی برای کنترل بیماری در کشور گفت: یکی از تصمیماتی که امروز در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته و بر آن تاکید شد، این بود که باید عزم همگانی و جدی با همکاری همه مردم وجود داشته باشد و ترددها را به شدت در سراسر کشور کاهش دهیم. در این راستا نیاز است که اقناع‌سازی و توجیه انجام شود.

عزاداری محرم در فضاهای سربسته و دسته روی؛ ممنوع
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ناگزیریم که تشدید محدودیت‌ها را با توجه به وضعیت بیماری در کشور داشته باشیم، اظهارکرد: در عین حال در حال حاضر در ماه عزاداری محرم هستیم و تاکید شد که حتما پروتکل ها به شدت رعایت شود همچنین تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد که برگزاری این مراسم در فضاهای سربسته و دسته روی ها ممنوع شود اما در فضای باز با رعایت شدید پروتکل ها می تواند انجام شود.  

رییسی ادامه داد: طی چند روز اخیر برخی از بزرگان و مداحان در پی فرمایشات مقام معظم رهبری اعلام آمادگی کردند که با رعایت شدید پروتکل ها عزاداری ها را برگزار کنند.

صف در داروخانه ها باید جمع شود
وی افزود: در این جلسه تاکید شد که باید کاری کنیم که در داروخانه‌ها صف برای دریافت دارو و ... جمع شود و دستوراتی در این زمینه صادر شد که فردا در ستاد ملی جزئیات بیشتر آن اعلام می‌شود. فردا در ستاد ملی درباره دستورالعمل ها و تشدید محدودیت ها - که به احتمال زیاد از هفته آینده ابلاغ می شوند- تصمیم گیری می شود؛ هم در حوزه تردد و کسب وکار و هم در زمینه آموزش و مسائل فرهنگی و ادارات دولتی مواردی مطرح می شود و در این زمینه باید به صورت جدی وارد عمل شویم زیرا راه دیگری جز این وجود ندارد که به سمت کنترل شدید رویم تا اینکه ورودی بیمارستان ها کاهش یابد. آمار بستری و مرگ و میر در حال افزایش است و راهی جز تشدید محدودیت‌ها وجود ندارد و باید ورود کنیم.

رییس در بخش دیگری از صحبت هایش تاکید کرد: به هرحال  اکنون موج دلتا در سراسر کشور و دنیا در حال تاخت و تاز است. در کشور در مورد ترددها نیاز به کنترل بیشتری است چراکه سیال بودن جمعیت، گسترش بیماری را تشدید می کند. امروز موضوع اقناع سازی و اطلاع رسانی شفاف به مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا همه همراه شوند.

وی افزود رییس جمهوری امروز این اطمینان را دادند که هیچ مشکلی برای تامین ارز مورد نیاز واکسن وجود ندارد. در مورد تامین واکسن، روزهای خوب و درخشانی را در پیش خواهیم داشت.

رییسی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری پس از بازدید سرزده از یک داروخانه تهران، تاکید داشت که به هیچ عنوان صف دارو نباید باشد و باید تمهیداتی اندیشیده شود که این صف ها برچیده شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۴۶۱۸۹۱۶:۳۵:۰۸ ۱۴۰۰/۵/۲۲
سلام کرونا با دستور و فرمایش بر طرف نمیشود مردم را واکسینه کنید دارو در اختیار آنها قرار دهید. بس
شناس۲۱۴۶۲۱۸۱۷:۰۱:۴۸ ۱۴۰۰/۵/۲۲
محدودیت برای برگزاری عزاداری هم می‌توانست و هم باید بسیار بیش‌تر از این موارد می‌بود (مثل محدود کردن شدید هیئت‌های حضوری، لزوم داشتن گواهی سلامت و نتیجه منفی کرونا و ثبت نام قبلی برای شرکت در مراسم‌های حضوری و عزاداری در منزل با تلویزیون و ..) اما گویی این‌جا هم موضوع اینست که ..
ناشناس۲۱۴۶۲۲۱۱۷:۰۳:۴۷ ۱۴۰۰/۵/۲۲
کلیاتش رو هم نگفتین چه برسه به جزییات طبق معمول مردم نامحرم هستن.
ناشناس۲۱۴۶۲۸۶۱۷:۴۹:۵۵ ۱۴۰۰/۵/۲۲
باشه
ناشناس۲۱۴۶۳۲۹۱۸:۱۶:۴۵ ۱۴۰۰/۵/۲۲
صف واکسن چی ؟
ناشناس۲۱۴۶۴۷۴۲۰:۰۲:۳۰ ۱۴۰۰/۵/۲۲
.. اگه کرونا هست امتحانات تافل و GRE همه داره برگزار میشه. 3 هفته تعطیل کنید از مهر بشه بریم دانشگاه و مدرسه. تا کی مسخره بازی و محدودیت الکی
ناشناس۲۱۴۶۵۲۹۲۰:۳۷:۵۹ ۱۴۰۰/۵/۲۲
اینا که همش شد باید !! راهکارها کو ؟!!
ناشناس۲۱۴۶۵۳۲۲۰:۳۹:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۲۲
هرگونه تجمعی چه در فضای سربسته چه باز باید تعطیل شود این ویروس در فضاهای باز اما متراکم قدرت انتقال دارد .
مهدی۲۱۴۶۶۰۸۲۱:۵۵:۰۷ ۱۴۰۰/۵/۲۲
بخدا مردم رو مسخره کردن صف داروخانه نباشه بخدا ما ملت ..
ناشناس۲۱۴۶۶۵۱۲۲:۳۶:۱۰ ۱۴۰۰/۵/۲۲
حرف حرف حرف
ناشناس۲۱۴۶۶۷۵۲۲:۵۱:۰۷ ۱۴۰۰/۵/۲۲
آقا چرا ملاحظه مي كنيد هرگونه سفر وعزاداري وزيارت كه باعث تجمع وانتقال بيماري ميشودرا كلا ممنوع كنيد مردم چه گناهي كردن
ناشناس۲۱۴۶۷۱۶۲۳:۰۹:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۲۲
چرا صدا و سیما الان به وظیفه ملی خود عمل نمی کند چرا مدام حالت آماده باش و هشدار پخش نمیکند چرا برنامه های ویژه تهیه نمی کند چرا فرهنگ سازی نمیکند ..
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

  2. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

  3. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

  4. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

  5. اردوغان در کوچه بن بست

  6. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

  7. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

  8. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

  9. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

  10. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

  11. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

  12. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

  13. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

  14. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

  15. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

  16. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

  17. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

  18. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

  19. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

  20. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

  21. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

  22. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

  23. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

  24. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

  25. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

  ابر آروان

  آخرین عناوین