زالی: کشور باید در مقابله با کرونا آرایش جنگی بگیرد/لزوم دوهفته تعطیلی

  4000521080

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خواستار آرایش جنگی کشور در مقابله با کرونا شد.

زالی: کشور باید در مقابله با کرونا آرایش جنگی بگیرد/لزوم دوهفته تعطیلی

به گزارش مهر، علیرضا زالی، در نشست مشترک با فرمانده سپاه پاسداران، ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت بیماری کرونا در تهران و اقدامات صورت گرفته خاطرنشان کرد: در فاز التهابی موج پنجم کرونا قرار داریم و شرایط بسیار سختی را می‌گذرانیم. سوش دلتا ۸۶ درصد کشورهای جهان را در برگرفته و تهاجم پذیری و سرایت پذیری بسیار بالایی دارد.

به گفته وی، در سوش دلتا بیماران و ناقلان ۴ تا ۱۲ برابر بار ویروسی بیشتری داشته، بهبودی دیرتر اتفاق می‌افتد و مدت اقامت بیماران در بیمارستان طولانی‌تر است.

زالی یادآور شد: ۱۱۸ بیمارستان و ۱۰۲ مرکز بستری موقت برای درمان بیماران کرونایی در تهران فعالیت دارند و همچنین ۱۱۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون مشغول تزریق واکسن هستند و در صورت وجود واکسن مکفی آمادگی افزایش ظرفیت دو تا سه برابری فعالیت این مراکز را داریم.

وی با اشاره به اینکه کشور باید در رابطه با کرونا آرایش جنگی به خود بگیرد، گفت: بازآرایی نوینی را در همه سطوح لازم داریم. امروز باید در کنار وزارت بهداشت همه نیروهای اداری و اجرایی و مجموعه‌های مختلف کشور بیش از گذشته وارد عمل شده و آرایش نوینی را برای مقابله با کرونا داشته باشند.

زالی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خط مقدم این نبرد نابرابر قرار دارند به مشکلات، چالش‌ها و مطالبات کادر بهداشت و درمان استان تهران از جمله مشکلات و کمبودهای نیروی انسانی و تجهیزات، نیازهای اعتباری، فرسودگی کادر درمان اشاره کرد.

وی، فرامین و تدابیر ارزنده مقام معظم رهبری را نقطه قوتی برای نظام سلامت عنوان کرد و مزایا و اثربخشی اجرای طرح شهید سلیمانی که به فرمان ایشان با همکاری بسیج و سپاه شکل گرفت را یادآور شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: با اجرای دوباره این طرح حماسه جدیدی را می‌توان خلق کرد و امروز می‌توانیم شاهد تحول طرح شهید سلیمانی باشیم.

زالی در این روزهای سخت بر لزوم افزایش حجم واکسیناسیون، آماده سازی سازه‌ها و نیروهای داوطلب برای پیوستن به خط بهداشت و درمان تاکید کرد.

وی، تعطیلی شهر را یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش شیوع بیماری برشمرد و خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت طرح شهید سلیمانی برای حمایت اقشار آسیب پذیر در دوران تعطیلی استفاده کرد و دو هفته تعطیلی شرط لازم است اما در کنار آن باید به سرعت ردیابی، رهگیری و تسریع واکسیناسیون برای مقابله با کرونا انجام شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. ایران کره جنوبی را شوکه کرد

  2. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

  3. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

  4. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

  5. اردوغان در کوچه بن بست

  6. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

  7. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

  8. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

  9. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

  10. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

  11. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

  12. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

  13. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

  14. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

  15. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

  16. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

  17. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

  18. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

  19. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

  20. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

  21. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

  22. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

  23. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

  24. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

  25. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

  ابر آروان

  آخرین عناوین