شروع خاموشی های پراکنده در تهران

  4000519069

چند روزی است که با گرم شدن هوا شاهد خاموشی های پراکنده در بخش های مختلف تهران هستیم که طبق گفته های سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با افزایش مجدد دمای هوا، تمامی امکانات این شرکت برای تامین برق پایتخت به کار گرفته شده است.

شروع خاموشی های پراکنده در تهران

به گزارش ایسنا، بالارفتن دمای هوا طی چند روز گذشته منجر به افزایش مجدد مصرف برق در کلان شهر تهران شده است و پیگیری ایسنا گویای وقوع خاموشی های پراکنده در بخش های مختلف است. البته این موضوع در کل کشور آغاز شده و توانیر مجدد برای تامین برق دست به دامن مشترکان شده و در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده است که "بررسی نقشه‌های هواشناسی نشانگر افزایش دمای هوا در هفته جاری بوده، به طوری که در هفته جاری میانگین دمای کشور  ۲ درجه نسبت به هفته پیش افزایش خواهد یافت و از آنجا که  هر یک درجه افزایش دمای هوا، باعث بالا رفتن حدود ۲۰۰۰ مگاواتی مصرف برق می شود، در هفته جاری انتظار افزایش ۴۰۰۰ مگاواتی مصرف برق به دلیل تغییرات دمایی، دور از انتظار نیست.

همچنین با توجه به همراهی صنایع در روزهای گرم گذشته، هم اکنون این گروه از مشترکان نیز خواستار رفع محدودیت های برقی هستند که این عامل نیز فشار مضاعفی به شبکه برق وارد خواهد کرد. به همین دلیل و با عنایت به این که میزان تولید برق نسبت به هفته های گذشته تغییری نکرده است، از همه مشترکان به ویژه در بخش های خانگی و تجاری خواهشمند است به منظور جلوگیری از خاموشی های ناخواسته،  نسبت به کاهش مصرف خود اقدام تا از قطع برق جلوگیری شود."

کامبیز ناظریان - سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ -در خصوص وضعیت تامین برق تهران گفت: در حال حاضر تمامی امکانات در بخش های فنی، کارشناسی و فرهنگی به کارگرفته شده است تا از بروز هرگونه اختلال احتمالی در تامین برق پایتخت جلوگیری شود.

وی افزود: کنترل مصرف برق حدود ۱۰۰۰ مشترک اداری و نهاد عمومی و اجرایی، مدیریت بار صنایع بزرگ در قالب تفاهم نامه های همکاری به گونه ای که خللی در فرایند تولید ایجاد نشود، استفاده از مولدهای خودتامین مشترکان بزرگ اداری، تجاری و صنعتی، آگاه سازی عمومی شهروندان و افزایش مشارکت های مردمی و همکاری گسترده با مشترکان و مراکز نظامی در راستای کاهش مصرف در ساعات اوج بار از جمله مهم ترین اقداماتی است که در حال حاضر با هدف تامین برق شهر تهران در حال اجراست.  

ناظریان همچنین از ادامه استقرار هوای گرم طی روزهای آتی با توجه به پیش بینی های هواشناسی خبر داد و از تمامی مشترکان تهرانی درخواست کرد با توجه به لزوم جلوگیری از بروز نوسان و قطعی برق به ویژه در بیمارستان ها، مراکز درمانی و منازل شهروندان دارای بیمار مبتلا به کرونا، حداکثر صرفه جویی ممکن را در مصرف برق به عمل آورده و از استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف به ویژه در ساعات ۱۲ الی ۱۸ اکیدا خودداری کنند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

  2. با دانشجویان پزشکی ضعیف در کنکور چه کنیم؟ 

  3. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

  4. اردوغان در کوچه بن بست

  5. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

  6. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

  7. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

  8. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

  9. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

  10. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

  11. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

  12. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

  13. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

  14. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

  15. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

  16. معاون اول قوه قضاییه: قضات از توهینی که به آنها شده ناراحت هستند

  17. رتبه‌بندی معلمان و سرانجام نظام پرداخت ناعادلانه

  18. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

  19. تنش زدایی ایران و عربستان پیش چشم آمریکا؟!

  20. گزارش شنیدنی شبکه دویچه‌وله درباره حکومت فاسد الهام علی‌اف

  21. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

  22. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

  23. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

  24. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

  25. متولیان سلامت چطور درباره آمار سرانه پزشک در ایران به خطا افتاده‌اند؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین