۹خبر درباره حقوق/ نوبخت: باید شخصی را برای فوق‌العاده ویژه فرهنگیان توبیخ می‌کردم

  4000511101 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان برنامه و بودجه آخرین اقدامات صورت‌گرفته در رابطه با تغییر حقوق در بخش‌های مختلف برای کارکنان و بازنشستگان را اعلام کرد و در اظهاراتش اشاره داشت که در برخی موارد آنچه لازم بوده، دولت انجام داده و باید مجلس اقدام کند.

۹خبر درباره حقوق/ نوبخت: باید شخصی را برای فوق‌العاده ویژه فرهنگیان توبیخ می‌کردم

به گزارش ایسنا، طبق روال ماه‌های اخیر، امروز (دوشنبه، ۱۱ مرداد) نیز محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامی به گفت‌وگو پرداخت و طی آن جریان حقوق و آنچه که مربوط به این موضوع در سازمان‌ها و بخش‌های مختلف است را، تشریح کرد. این آخرین لایو اینستاگرامی نوبخت در دولت دوازدهم بود.

*بازنشسته‌ها نگران نباشند

اولین موضوعی که رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره آن توضیح داد، لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی بود و اعلام کرد که پیش‌نویس این لایحه بعد از مشورت با نمایندگان بازنشستگان آماده، در دولت تصویب و در نهایت به مجلس تقدیم شد و اکنون منتظر هستیم تا نمایندگانی که اعلام کرده بودند آماده تصویب این لایحه هستند در این رابطه اقدام کنند.

وی افزود: لایحه در مجلس است و نباید دیگر مجلس دنبال بار مالی آن باشد چراکه وقتی دولت لایحه‌ای را به آن ارائه می‌کند یعنی بار مالی آن را پیش‌بینی کرده است مگر این‌که نماینده‌ها طرح‌هایی را به آن اضافه کنند که نیاز به تامین مالی جدید داشته باشد.

نوبخت با بیان این‌که دولت در پایان خود لایحه را نهایی کرده و انتظار همکاری مجلس برای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را دارد، گفت: البته نیازی هم به لایحه نیست و نباید بازنشستگان در این رابطه نگران باشند ما در استعلام سازمان بازنشستگی کشوری نیز تاکید کرده‌ایم که اجرای این طرح مقید به یک سال نیست و باید استمرار داشته باشد.

*پاداش بازنشستگی آماده است، دستگاه‌ها اقدام کنند

معاون رئیس جمهور در ادامه درباره آخرین وضعیت پرداخت پاداش بازنشستگی سال ۱۳۹۹ یادآور شد که در سوم مرداد سال‌جاری تخصیص لازم به خزانه ابلاغ شده و دستگاه‌های مربوطه باید با اعلام به خزانه این پول را دریافت کنند، بنابراین هر آنچه که لازم بوده سازمان برنامه و بودجه انجام داده است.

وی همچنین از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومانی به صندوق بازنشستگی «هما» نیز خبر داد و گفت که طی مذاکرات صورت گرفته مقرر شد فعلا ۳۰۰ میلیارد تومان یعنی هر ماه ۱۰۰ میلیارد تومان به این صندوق پرداخت شود و ما وظیفه خود در این رابطه را عملی کردیم.

* فرهنگیان نگران نباشند، مجلس تسریع کند

خبر دیگر نوبخت درباره لایحه رتبه‌بندی معلمان بود و گفت که از سال ۱۳۹۹ در جلسات متعدد پیش‌نویس لایحه رتبه‌بندی معلمان تهیه و در دولت تصویب و به مجلس ارائه شد اما در مجلس تغییراتی در آن اعمال شده که ممکن است منابع مالی را تغییر دهد. از سویی مجلس از دولت سوال کرده که آیا منابع مالی این طرح دیده شده است؟ هرچند که این سوال متعارفی نیست اما ما کتباً اعلام کردیم تمامی منابعی که برای اجرای این طرح در مورد معلمان لازم بود در دولت تامین شده است.

وی ادامه داد: در صورتی که مجلس بخواهد به لایحه رتبه‌بندی معلمان مواردی را اضافه کند می‌تواند با تغییر منابع اقدام کرده و یا این‌که منابع جدید پیش‌بینی کند. حتی طی مذاکراتی که در مجلس داشته‌ایم تاکید بر این‌که کمیسیون‌های برنامه و بودجه و همچنین اجتماعی به آموزش عالی پیوسته و در این رابطه بررسی کنند.

به گفته نوبخت، مشکلی در مورد رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت وجود ندارد و مجلس باید در این رابطه تسریع کند.

*فوق‌العاده ویژه فرهنگیان را ابلاغ کردیم، یک نفر می‌خواست مشورت کند!

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد فوق‌العاده ویژه فرهنگیان نیز توضیح داد و گفت که ما از ظرفیت قانونی برای استفاده از ۲۱ تا ۲۷ درصد به تناسب سنوات اجرایی فرهنگیان پیش‌بینی کردیم و طی نامه‌ای به آموزش و پرورش ابلاغ شد اما شخصی گفته بود که باید در این رابطه مشورت کند که باید آن شخص را توبیخ می‌کردم چراکه وقتی سازمان برنامه و بودجه هر جدول، تغییر و یا اصلاحی در مورد حقوق و یا مجوزهای سازمانی صادر می‌کند، مکلف به اجرای آن هستند و نباید تعلل کرده و بگویند برویم و مشورت کنیم.

وی تاکید کرد که بر این اساس بار دیگر به وزارت آموزش و پرورش نامه نوشتم که باید فوق‌العاده ویژه فرهنگیان از ۲۱ تا ۲۷ درصد اجرا شود.

*آخرین خبر در مورد فوق‌العاده‌های کادر درمان


در ادامه این گفت‌وگو رئیس سازمان برنامه و بودجه از وضعیت پرداخت‌ها به کادر سلامت خبر داد و یادآور شد که پیش از این می‌گفتیم کادر درمان اما این گله وجود داشت که عبارت درمان تمامی بخش‌ها را در نظر نمی‌گیرد و از این جهت کادر سلامت را جایگزین کردیم و در این باره باید بگویم که از دی‌ماه سال قبل و براساس مصوبه ستاد کرونا فوق‌العاده ویژه برای کادر سلامت اجرایی شد.

وی ادامه داد: اما حوزه بهداشت خواستار آن بود که با توجه به شرایط موجود بار دیگر از قانون تسریع استفاده شود ولی چون با خود بار مالی به همراه داشت طی مکاتبه‌ای با دبیر ستاد مقابله با کرونا خواستیم تا موافقت‌های لازم در این رابطه صادر شود که منتظر آن هستیم.

*ابهامات همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی برطرف شد

معاون رئیس‌جمهور همچنین از وضعیت همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم و علوم پزشکی خبر داد و گفت که این موضوع از اول فروردین اجرایی شده است اما در متن قانون ابهاماتی ایجاد شده بود در مورد وضعیت پژوهشگاه‌ها و یا دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم که طی مذاکرات صورت گرفته و هماهنگی‌ای که با مجلس داشتیم در نهایت این کش و قوس‌ها نیز برطرف شده و در حال اجرا است.

*قانون تسریع برای زندان‌ها و دامپزشکی

خبر دیگر نوبخت برای اجرای قانون تسریع در سازمان زندان‌ها و دامپزشکی بود که اعلام کرد اجرای آن شروع شده است و در مورد زندان‌ها حتی احکام هم صادر شده و در مورد دامپزشکی هم آنچه که لازم بوده سازمان برنامه و بودجه انجام دهد اقدام کرده است. اگر مورد دیگری وجود دارد باید پیگیری شود.


*افزایش اعتبار معلولان تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان


رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد قانون حمایت از معلولان نیز یادآور شد: طی جلسه‌ای که با معلولان و نمایندگان مربوطه داشته‌اند مقرر شده تا اعتبار آنها با توجه به نیاز موجود از ۱۷۰۰ به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

*مطالبات آتش‌نشانان در حال پیگیری است

نوبخت در ادامه گفت: طی مدت اخیر آتش‌نشانان نیز مطالباتی داشته‌اند که ما با دعوت از نمایندگان مربوطه جلساتی برگزار کردیم و کارگروهی تشکیل شد تا پیگیر این مطالبات در حد توان سازمان برنامه و بودجه باشیم و این موضوع در جریان قرار دارد.
وی این را هم گفت که مطالبات ایثارگران و اعتبارات آنها نیز هر آنچه لازم بوده پرداخت شده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۲۵۱۹۲۲۱:۳۸:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۱۱
هشت سال فشل بازی حالا چه زرنگ شده اید؟امیدوارم که خدا حقتان را کف دستتان بگذارد که فقیرها را فقیر تر کردید
ناشناس۲۱۲۵۲۳۸۲۲:۰۰:۰۶ ۱۴۰۰/۵/۱۱
اتفاقاً شخص جنابعالی جزو اولین افرادی بودی که باید در دولت اول روحانی توبیخ و اخراج میشدین .
توسلی۲۱۲۵۲۸۷۲۲:۳۱:۵۲ ۱۴۰۰/۵/۱۱
.. باید برکنار بشه چقدر می خواد خون به دل فرهنگیان کنه؟؟؟ این شخص.. نمیذارنش کنار مگه قحط الرجاله
ناشناس۲۱۲۵۳۵۰۲۳:۱۴:۱۰ ۱۴۰۰/۵/۱۱
دیگه‌نه‌شماونه‌دولتتون‌حناش‌پیش‌ملت‌رنگی‌نداره‌
.۲۱۲۵۴۱۰۲۳:۵۳:۴۵ ۱۴۰۰/۵/۱۱
چرا حقوق معلمان .. افزایش می یابد
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 9. سردرگمی سیستماتیک مردم

 10. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 11. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 13. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. به نام فقرا به کام اغنیا

 17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 22. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

ابر آروان

آخرین عناوین