مقامات چینی: پس از واکسیناسیون همچنان «ماسک» بزنید

  4000511005

مقامات بهداشتی چین در مورد افزایش عفونت‌های مربوط به گسترش نوع دلتا هشدار داده‌اند و از مردم می‌خواهند اقدامات احتیاطی مانند استفاده از ماسک را حتی پس از واکسیناسیون ادامه دهند. 

مقامات چینی: پس از واکسیناسیون همچنان «ماسک» بزنید

به گزارش فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، مقامات بهداشتی در  چین بیش از ۳۰۰ مورد ابتلا به کووید ۱۹ را در ماه ژوئیه ( اواسط تیر ماه تا اوایل مرداد ماه) را گزارش کرده‌اند که تقریباً برابر کل پرونده پنج ماه قبل بوده است.

مقامات در مورد افزایش عفونت‌های مربوط به گسترش نوع دلتا هشدار داده‌اند و از مردم می‌خواهند اقدامات احتیاطی مانند استفاده از ماسک را حتی پس از واکسیناسیون ادامه دهند.

مقامات بهداشتی چین اعلام کرده ‌اند که فشارها برای جلوگیری از موارد وارد شده کووید ۱۹ افزایش یافته زیرا سرزمین اصلی چین در ماه جولای به طور متوسط ​​روزانه ۲۷ مورد عفونت علامت دار از خارج را مشاهده کرده است. شیوع فعلی ناشی از نوع دلتا در کارگران فرودگاه در شهر نانجینگ در شرق ردیابی شده است.

فنگ زیجیان، معاون پیشین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین و محقق این مرکز می‌گوید: «تحقیقات نشان می‌دهد نوع دلتا حداقل دو برابر عفونت بیشتری نسبت به گونه اصلی کووید ۱۹ دارد. در صورت عدم اقدامات پیشگیرانه قوی و عدم واکسیناسیون کافی، شاهد افزایش قابل توجهی در موارد ابتلا به این ویروس خواهیم بود».

ارقام رسمی نشان می‌دهد که بیش از ۱.۶ میلیارد دز واکسن در سرزمین اصلی چین تزریق شده است، از جمله برای ۱۵۰ میلیون نفر بالای ۶۰ و ۱۲ میلیون نفر بین سنین ۱۲ تا ۱۷ سال. طبق گزارشات برخی از افراد مبتلا به نوع دلتا قبلاً واکسینه  شده بودند، اما کارشناسان بهداشت چینی می‌گویند واکسن ها هنوز دارای اثر محافظتی هستند.

شاو ییمینگ، عضو کمیته مشورتی توسعه واکسن سازمان جهانی بهداشت (WHO) و کارشناس ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین یادآور شد: «عفونت‌های بعد از واکسیناسیون موارد موفقیت آمیز نامیده می‌شوند؛ این روند طبیعی است و یک استثنا نیست، اما موارد پیشرفت هنوز بخش کوچکی از بیش از سه میلیارد دز تجویز شده در سطح جهان را تشکیل می‌دهند. مطالعات کنونی نشان می‌دهد که اثر واکسن‌ها در همه مسیرهای فنی کاهش یافته است، اما انواع ویروس هنوز با واکسن قابل کنترل است».

در مواجهه با نوع مسری دلتا که حداقل در ۱۳۷ کشور گزارش شده است، کارشناسان گفتند افزایش  ابتلای افراد واکسینه شده نشان می‌دهد که باید اقدامات احتیاطی و اقدامات بیشتری برای جلوگیری از گسترش ویروس انجام شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین