علم‌الهدی: دولت سیزدهم در میان انواع مطالبات محاصره شده است

سیاسی،   4000508083 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه مشهد با بیان اینکه رئیس دولت سیزدهم در میان انواع مطالبات محاصره شده است، گفت: طبیعی است که در این محاصره مطالبات، فشارها سنگین است. از طرفی زبان‌های نقد گشوده است و از طرف دیگر تخریب‌ها و اغراض فاسد افراد جانی آرام نمی‌گیرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت امام موسی ابن جعفر(ع) اظهار کرد: هفته آینده در جریان مدیریت اجتماعی کشور تحولی به وجود می‌آید. هفته آینده تنفیذ مقام معظم رهبری نسبت به انتخاب ارزشمند مردم در انتخابات ریاست جمهوری صورت می‌گیرد و رئیس جمهور منتخب مردم به وسیله رهبری تنفیذ می‌شود و دولت جدید کار خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: فضای فعلی کشور و وضعیت مطالبات مردم در این دولت جدید قابل تامل است. رئیس جمهور جدید در فضای خاصی که در کشور وجود دارد، وارد پاستور می‌شود و نوع مطالبات مختلف و پراکنده او را احاطه و محاصره کرده است. ما باید ببینیم ادبیات صحیح مطالبه در این موقعیت از دولت جدید چیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مطالبه حق مردم است و مردم باید مطالبه‌گر باشند، عنوان کرد: مردم باید از همه مسئولین نظام حتی از مقام معظم رهبری مطالبه کنند. استکبار جهانی سعی بسیاری کرد که مردم ما را از شرکت در انتخابات باز دارد و شما مردم استکبار را عقب زدید و آن را ناامید کردید.

علم‌الهدی ادامه داد: معلوم است که استکبار آرام نمی‌گیرد و با سوء اعمال و سوء نفوذ و تلقین‌های شیطانی خود مردم را وادار به خشونت می‌کند و آشوب‌های سیاسی بر پا می‌کند و نمونه آن را ما داریم در گوشه و کنار کشور می‌بینیم که تحریک‌های استکبار جهانی در ایجاد آشوب‌های سیاسی به خاطر شکست در انتخابات به چه وضعی است.

وی بیان کرد: کسانی که در انتخابات شرکت نکردند، می‌خواهند مطالبات به حق مردم را به نفع نیت‌های فاسد خودشان مصادره کنند و در تحریک مطالبات مردم فعالیت می‌کنند. جریان‌های رقیبی که در انتخابات با رئیس جمهور منتخب رقابت داشتند نیز در صدد این هستند که ایراد بگیرند و اشکال بتراشند و این اشکال را در بین مردم بزرگ کنند و دولت سیزدهم را ناکارامد جلوه دهند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: در همین جریان ولایی نیز برخی از افراد با سودای رسیدن به منصب وارد شدند و به فعالیت‌های انتخاباتی و تبلیغ برای رئیس جمهور منتخب پرداختند، به امید اینکه در این حکومت سهمی داشته باشند. همه این افراد که نمی‌توانند به منصب برسند و برخی از افرادی که به منصب نمی‌رسند، شروع به تخریب و خرده گرفتن به مسئولین دولتی و مطالبه و انتقاد از آنان می‌کنند تا بگویند اگر ما بر سر کار می‌آمدیم، بهتر از این افراد بود.

علم‌الهدی اظهار کرد: در مقابل این افراد، مردم انقلابی که با توجه به شاخص‌های رهبری و شناخت این معیارها و عملکرد گذشته آقای رئیسی به وی رای دادند، در انتظار تحقق شعارهایی هستند که رئیس دولت سیزدهم در زمان انتخابات بیان می‌کرد و خواهان تحقق هر چه سریع‌تر این شعارها هستند. مردم صبور و نجیب ما که زیر بار مشکلات کمر خم کردند و همه مشکلات را تحمل کردند، انتظار شکل‌گیری هر چه زودتر تحولات را دارند و می‌خواهند مشکلات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه رئیس دولت سیزدهم در میان انواع مطالبات محاصره شده است، اضافه کرد: طبیعی است که در این محاصره مطالبات، فشارها سنگین است. از طرفی زبان‌های نقد گشوده است و از طرف دیگر تخریب‌ها و اغراض فاسد افراد جانی آرام نمی‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ما باید در مقام مطالبه‌گری از دولت سیزدهم ادبیات خاصی را داشته باشیم، گفت: باید از این دولت و رئیس جمهور مطالبه کرد، اما با این وضعیتی که در فضای کشور وجود دارد، مطالبات از رئیس جمهور باید ادبیات خاص خود را داشته باشد تا این مطالبه‌ها به نتیجه برسد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اولا مطالبات باید وظیفه‌محورانه باشد و هر فردی در هر موقعیتی باید مطالبه خود را به عنوان تکلیف خدایی بیان کند، نه اینکه انتقام‌جویانه یا سهم‌خواهانه مطالبه کند.

علم‌الهدی اضافه کرد: همچنین مطالبات باید به نحوی باشد که آب در آسیاب دشمن نریزد. مطالبات نباید به شکلی باشد که دشمنی که با آشوب‌های سیاسی می‌خواهد این نظام را از بین ببرد، بتواند بر موج مطالبات مردمی سوار شود و داستان را به نفع خود تمام کند. یعنی در بحران‌های اجتماعی که دشمن ایجاد می‌کند، مردم سعی کنند در آنجا مطالبه‌ای نداشته باشند و مطالبه را بگذارند برای زمانی که به وضعیت عادی برسیم. نه اینکه نظام و رهبری را دشمن‌شاد کنند و سپس در سایه فشار دشمن مطالبات خود را مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت بعدی با شعار جهاد آمده است. در گذشته نیز هر دولتی با شعاری روی کار آمده است و طبیعتا افرادی به سراغ دولت می‌رفتند که با شعار آن تناسب داشتند. دولت سازندگی با شعار سازندگی و توسعه اقتصادی روی کار آمد و توسعه اقتصادی با الگوی غربی در ذهن‌ها تبادر پیدا کرد و جریان سرمایه‌دار به سراغ این دولت رفت و سرمایه و سرمایه‌دار تقویت شد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: دولت اصلاحات با شعار توسعه سیاسی آمد و متاسفانه دگراندیشان با این فکر که اصلاحات در اصل نظام منظور است و باید نظام ولایی به هم بخورد، به سراغ شعار توسعه سیاسی دولت اصلاحات آمدند و درگیری‌های سیاسی ناروایی به وجود آوردند.

علم‌الهدی افزود: سپس دولت خدمت با شعار خدمت بر سر کار آمد و مورد استقبال مردم قرار گرفت، اما ناگهان قدرت‌مداری بر انگیزه خدمت دولت مسلط شد و آنچنان قدرت مسئولین و دولتمردان را گرفتار کرد که مردم را فراموش کردند.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید نیز با شعار تعامل جهانی به عرصه وارد شد و بیان می‌کرد اگر ما مشکلات خودمان با غرب را حل کنیم، دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت. باوجود اینکه رهبری از همان اول گفتند که با رفتن به سراغ غرب و چشم دوختن به آن مشکلات حل نمی‌شود و بیشتر هم می‌شود، اما اعضاء این دولت اعتقاد داشتند که با ارتباط با غرب می‌توان مشکلات را حل کرد، حتی اگر صنعت هسته‌ای در کشور کنار گذاشته شود و در هشت سال این گونه عمل کردند و جز ضرر برای مردم و کشور نتیجه‌ای نداشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه دولت بعدی با شعار جهاد آمده است و می‌خواهد به عنوان یک جهادگر کار کند و مشکلات را حل کند، گفت: مطالبه از دولت جهادگر باید مانند مطالبه از گروه‌های جهادی باشد. به عنوان مثال اگر یک گروه جهادگر به یک روستایی بروند و بگویند ما می‌خواهیم بدون اجر و مزد مشکلات شما را حل کنیم، مردم روستا از آنان استقبال می‌کنند و در کنار کمک کردن، از جهادگران مطالبه می‌کنند.

علم‌الهدی اظهار کرد: در دولت بعدی که با شعار جهاد بر سر کار آمده است نیز باید مطالبات آمیخته با کمک به جهادگر باشد. اگر با کمک‌های سیاسی، اجتماعی و انسانی مطالبات صورت گرفت، مطالبات به نتیجه می‌رسد و مشکلات را حل می‌کند و فشارها برداشته می‌شود، اما اگر از دولتی که به عنوان جهادگر آمده است مطالبات خصمانه صورت گیرد، دولت مندک و خسته می‌شود.

وی تاکید کرد: ما باید این ادبیات مطالباتی را از دولت جدید مد نظر قرار دهیم و با این ادبیات از دولت مطالبه کنیم. امیدواریم که مجاهدات مسئولین ما و همراهی مردم با این مجاهدات، مشکلات را حل کند و مردم در سایه یک نظام نسبی زندگی راحتی داشته باشند و نظام، انقلاب و اصول دینی و اسلامی ما هم در یک توسعه و گسترش فوق‌العاده قرار بگیرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۲۰۶۱۶۱۵:۵۰:۱۶ ۱۴۰۰/۵/۸
الهی واقعا شما مظلومی مثل شهید بهشتی.
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 2. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 5. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 6. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 7. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 8. سردرگمی سیستماتیک مردم

 9. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 10. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 11. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 12. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 13. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 14. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 15. سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

 16. نظر رحیم‌پور ازغدی درباره مواضع روسای جمهور پس از مسئولیت/ هشدار رئیسی به سفیر جدید انگلیس/ چرا اصلاح‌طلبان مورد توجه جامعه نیستند؟

 17. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

 18. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تا زمانی که اقتصاد پایدار نداشته باشیم نگاهمان به خارج خواهد بود/ سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل برای مردم نفعی دارد؟/ باید برای حقوق‌های نجومی فکری اساسی کرد

 19. توییت محسن رضایی درباره تایید شهادت علی لندی

 20. واکنش نمایندگان مجلس به اظهارات گستاخانه نماینده مجلس آذربایجان

 21. آیت الله عاملی: رزمایش سپاه در مرز ارس پاسخی به حضور اسرائیل در آذربایجان است

 22. قالیباف: بودجه یعنی زندگی دولت و مردم/ هر جا کسری بودجه داریم دست در جیب مردم می‌کنیم

 23.  امام جمعه تبریز: اظهارات سخیف جیره خواران رژیم صهیونیستی تاثیری در اتحاد شیعیان ایران و آذربایجان ندارد

 24. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دولت آذربایجان دست از اقدامات شک برانگیز بردارد

 25. سرلشکر سلامی: برای شکست آمریکا قدرت‌اندوزی کرده‌ایم

آخرین عناوین