معاون وزیر کشور: ۷۶ هزار و ۸۳۵ طرح‌‌ نیمه‌تمام شناسایی شد‌/ معرفی مدیران ‌تعلل‌کننده‌ تولید به دادستانی و بازرسی

اقتصادی،   4000508026

معاون ‌اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با بیان اینکه ۷۶ هزار و ۸۳۵ طرح‌‌ نیمه‌تمام در حوزه صنعت و صنایع معدنی ایران شناسایی شد‌، گفت: اگر این طرح‌ها ‌به بهره‌برداری برسند ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید را ایجاد می‌کنند.

معاون وزیر کشور: ۷۶ هزار و ۸۳۵ طرح‌‌ نیمه‌تمام شناسایی شد‌/ معرفی مدیران ‌تعلل‌کننده‌ تولید به دادستانی و بازرسی

به گزارش تسنیم، بابک دین‌پرست ‌در پیش جلسه یکصد و بیست و سومین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور که در محل استانداری خوزستان‌ با حضور جمعی از مدیران کشوری و استانی برگزار شد، اظهار داشت: کشور مصمم به حل مشکلات واحدهای تولیدی و خروج صنایع از رکود است و در این مسیر هر مدیر و دستگاهی که همراهی لازم را نداشته باشد و در اجرای مصوبات ابلاغی ستاد و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که طبق ماده 61 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر نافذ ‌و اجرایی است، قصور و تعلل کند،  به دستگاه قضایی و بازرسی کل کشور معرفی می‌شود.

وی افزود:‌ بانک‌ها به تبعیت از بانک مرکزی‌، به عنوان یکی از اعضای ستاد و کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید محسوب و اگر به درستی به وظایف خود در جهت اجرای مصوبات عمل نکنند، در اجرای ساز و کار مصرح در تبصره ذیل ماده 62 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، به هیئت انتظامی بانک مرکزی معرفی می‌شوند تا به تخلف آنها رسیدگی شود.

قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: به منظور صیانت از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خوزستان، هیئت خبرگان بانکی و اقتصادی و همچنین سازمان صمت استان خوزستان موظف شدند، به ترتیب گزارش آخرین وضعیت اجرای مصوبات ابلاغی به شبکه بانکی استان و دستگاه‌های اجرایی را به ‌ستاد تسهیل ارائه کنند.

دین‌پرست در این جلسه که دادستان اهواز و معاون دیوان محاسبات کل کشور نیز حضور داشتند، تصریح کرد که مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی تعلل‌کننده‌ به دادستانی و بازرسی کل کشور معرفی خواهند شد.

معاون اقتصادی وزیر کشور، تعداد کل طرح‌های نیمه تمام در حوزه صنعت و صنایع معدنی کشور را 76 هزار و 835 مورد و با حجم سرمایه‌گذاری 12125 هزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: اگر این طرح‌ها و واحد‌های تولیدی تکمیل شوند و به بهره‌برداری برسند 2 میلیون و 300 هزار فرصت شغلی جدید را ایجاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعداد طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در حال حاضر به 3 هزار و 360 طرح تقلیل پیدا کرده است، حجم کل سرمایه‌گذاری آن‌ها را بیش از 1400 هزار میلیارد تومان برآورد و مبلغ مورد نیاز برای تکمیل آن‌ها را در حدود 180 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ادامه داد: با دستور رئیس ستاد تسهیل، مصوب شد کارگروهی ویژه در دبیرخانه ستاد جهت بررسی و تکمیل طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد و با سرمایه‌گذاری حداقل هزار میلیارد تومان، تشکیل شود و بر همین اساس با توجه به شرایط خاص استان خوزستان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان موظف شد، لیست واحدهای نیمه تمام با حداقل 500 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری، به همراه آخرین وضعیت و لیست مشکلات آنها را برای تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن به ستاد تسهیل ارائه کند.

قائم رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، با تاکید بر ضرورت صیانت از تعداد 78 واحد مشکل دار و 6 واحد تولیدی بحرانی استان خوزستان، به نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ماموریت داد، تا با همکاری دستگاههای ذیربط استانی، پیش نویس مصوبات پیشنهادی برای مراقبت از واحدهای مذکور را به جلسه 123 ستاد ملی تسهیل ارائه کند.

معاون توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به توافقات ستاد تسهیل با قوه قضاییه در جهت حل و فصل مشکلات 621 واحدتولیدی دارای پرونده قضایی، به سازمان صمت استان ماموریت داد تا لیست واحدهای دارای پرونده قضایی، ورشکسته و مشمول ماده 141 قانون تجارت استان را برای بررسی و ارائه مصوبات پیشنهادی به دادستانی مرکز استان اعلام کند.

یکی دیگر از مصوبات این جلسه، تشکیل کمیته ای با مسئولیت معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و نمایندگان خانه صنعت و معدن و سازمان صمت استان ،برای تهیه و ارائه پیش نویس مصوبات مورد نیاز برای فراهم شدن استفاده حداکثری از ظرفیت معادن راکد و غیر فعال استان خوزستان بود.

از دیگر مصوبات جلسه می‌توان، به مرور روند اجرای مصوبات سفر دو ماه قبل معاون اقتصادی وزیر کشور به بندر امام خمینی (ره) و با دستور کار احصا و حل وفصل مشکلات موجود در مسیر ترخیص و انتقال کالاهای اساسی و نهاده های دامی  موجود و رسوب شده در بندر فوق الذکر اشاره کرد که پس از ارائه گزارش مربوطه از سوی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مقرر شد لیست مصوبات اجرا نشده، به همراه اسامی دستگاه‌های مسئول تعلل کننده، جهت تصمیم‌گیری و برخورد قانونی، به جلسه ‌ستاد تسهیل ارایه شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین