سخنگوی کمیسیون اقتصادی: مجلس به کوتاهی‌های دولت در تأمین کالاهای اساسی رسیدگی می‌کند

اقتصادی،   4000508025

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس به کوتاهی‌هایی که در تأمین کالاهای اساسی و تأخیر در رسیدن آن به دست مردم وجود دارد، رسیدگی می‌کند.

غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با تسنیم، درباره نقش نظارتی مجلس بر کنترل گرانی‌ها اظهار داشت: دلایل مختلفی برای افسار گسیختگی قیمت‌ها وجود دارد که بخشی از آن‌ها به عدم نظارت و کنترل‌هایی که باید وجود داشته باشد برمی‌گردد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تورم یکی از عوامل مؤثر بر گرانی‌ها است، خاطرنشان کرد: افزایش پایه پولی و کاهش ارزش پول ملی به همراه عوامل مذکور در مجموع سبب شده تا شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.

مرحبا افزود: مجلس از طریق بازوی نظارتی خود سعی در کنترل بازار دارد تا به کوتاهی‌هایی که در تأمین کالاهای اساسی و یا تأخیر در رسیدن آن به دست مردم وجود دارد رسیدگی شود و اگر دستگاه‌های دولتی، سازمان‌ها و یا افرادی در افزایش قیمت‌ها و عدم مدیریت صحیح بازار دخیل بودند پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه در این راستا در کمیسیون اقتصادی نشستی با دادستان کل کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد گفت: این جلسات ادامه دارد و امیدواریم با تداوم و گسترش این اقدامات تأثیرات آن را در بازار و حل مشکلاتی که ناشی از عدم نظارت صحیح است ببینیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ضرورت آموزش نیروهای متخصص در جهت رفع مشکلات اشتغال و اقتصادی افزود: کشور ما از ظرفیت‌ نیروی انسانی بزرگی برخوردار است که عمدتاً تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد، دکترا و یا حداقل لیسانس را دارند.

مرحبا با بیان اینکه عمده این افراد هیچ ‌مهارتی برای آغاز کسب و کار جدید را ندارند، افزود: این موضوع ضرورت آموزش تخصصی نیروی انسانی را دو چندان می‌کند تا نیرویی که صرفاً تحصیلات نظری دانشگاهی را طی کرده به فردی متخصص و ماهر که می‌تواند کسب و کاری را شروع کند، تبدیل شود.

‌وی درباره‌ «طرح ساماندهی ساخت و ساز در حریم روستاها و مقابله با زمین‌خواری» با بیان اینکه اساساً روستاییان از نحوه اجرا و مدیریت طرح هادی گلایه‌مند هستند، گفت: تعارضات بین منابع طبیعی یا محیط زیست با روستاییان و بنیاد مسکن با منابع طبیعی به همراه عوامل دیگر باعث ایجاد نارضایتی در روستاییان شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تأکید بر اینکه «طرح ساماندهی ساخت و ساز در حریم روستاها و مبارزه با زمین‌خواری» به‌دنبال ساماندهی مشکلات موجود است ابراز داشت: اصل این طرح هنوز در صحن مجلس مطرح نشده و تنها یک فوریت آن به تصویب رسیده است لذا طرح مذکور در زمانی دیگر مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین