پرداخت ۷۵۰ میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه‌ها به استان خوزستان برای کاهش تنش آبی

اقتصادی،   4000508023

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت ۷۵۰ میلیارد تومان از منابع هدفمندسازی یارانه‌ها به استان خوزستان برای  کاهش  تنش آبی خبر داد.

به گزارش تسنیم، امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: با پیگیریهای صورت گرفته و به منظور کاهش اثرات خشکسالی و همچنین کاهش تنش آبی استان خوزستان ادامه پرداختهای مصوب 28/04 /1400 از منابع سازمان هدفمندسازی پرداخت صورت گرفت. این منابع که عمدتا به دستگاه‌های اجرایی استان پرداخت گردید با اولویت کاهش تنش آبی در بخشهای تامین آب شرب و کشاورزی انجام شد.

حاجتی گفت: منابع پرداخت شده به ارگانهای مختلفی چون شرکت آب و فاضلاب خوزستان به مبلغ 107 میلیارد تومان، اداره کل عشایر استان خوزستان مبلغ 25 میلیارد تومان به منظور اجرای پروژه های تامین آب شرب ، آبرسانی روستایی و عشایری و مقابله با تنش آب شرب، کشاورزی و منابع  طبیعی و لایروبی کانالها و رودخانه های استان خوزستان و آبرسانی به عشایرغیوراین استان و نیز برای تامین علوفه و آب دامها و جبران خسارت وارده به این نوع دامها اختصاص و پرداخت این مبالغ انجام شد.

ایشان همچنین ازپرداخت مبلغ 17 میلیارد تومان بابت تامین علوفه و آب دام های سنگین و نیزمبلغ 115 میلیارد تومان بابت مطالبات کشاورزان ناشی ازخسارت وارده سیل فروردین ماه سال 1398 به اراضی کشاورزی استان خوزستان به سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خبرداد.

وی اضافه کرد ؛ مبلغ 10 میلیارد تومان از منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها  برای مبارزه با آفات و بیماری جنگل ها  و آبیاری نهال کاریهای سنواتی منابع طبیعی در کانونهای بحرانی ایجاد گردو غبار به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان پرداخت شد.

حاجتی همچنین ازپرداخت مبلغ 200 میلیارد تومان به شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان به منظورجلوگیری از پیشروی آب دریا در اراضی کشاورزی و نخلستانهای آبادان و خرمشهر از طریق تکمیل سدهای مارد وپایین دست رودخانه بهمنشیر و نیز اجرای عملیات مرتبط با سد مارد خبر داد و اضافه کرد ؛ شرکت سهامی آب و برق خوزستان مبلغ 75 میلیارد تومان دیگررا نیزبه منظوراجرای پروژه های تامین آب، آبرسانی روستایی و عشایری ، مقابله با تنش آب ، کشاورزی ومنابع طبیعی و لایروبی کانالها و رودخانه های استان خوزستان بابت تامین آب از منابع این سازمان دریافت کرد.

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها درپایان به پرداخت مبلغ 200 میلیارد تومان  به شرکت آب و فاضلاب کشور برای اجرای طرح های آبرسانی شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب شرب این مناطق با اولویت بندی خبرداد.

وی ابراز امیدواری نمود با دریافت این منابع توسط ارگانهای مختلف شاهد بر طرف شدن مشکلات به وجود آمده در سطح استان خوزستان باشیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین