حریرچی: واکسیناسیون گروه‌های هدف تا یک یا دو ماه آینده تمام می‌شود

سلامت،   4000507049

معاون کل وزارت بهداشت گفت: واکسیناسیون گروه‌های هدف تا یک یا دو ماه آینده تمام می شود و بعد واکسیناسیون مردم عادی که هیچ مشکلی ندارند و سن بالا هم نیستند آغاز می شود.

حریرچی: واکسیناسیون گروه‌های هدف تا یک یا دو ماه آینده تمام می‌شود

به گزارش مهر، دکتر ایرج حریرچی امروز در حاشیه آغاز واکسیناسیون اساتید دانشگاه آزاد در محل واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته رکورد ۴۳۵ هزار واکسیناسیون حاصل شد و ۳ روز است که بالای ۴۰۰ هزار دوز در هر روز تزریق می‌شود.

وی گفت: عدد روزانه واکسنی که هدف‌گیری شده حدود ۵۸۰ هزار دوز است که به یک درصد جمعیت یعنی ۸۰۰ هزار نفر تزریق شود.

حریرچی افزود: از امروز ۷ مردادماه اساتید دانشگاه‌ها، معلمین، خبرنگاران، زندانیان و بیماران پرخطر شروع می‌شود و گروه‌های دیگر شامل بانک‌ها، حمل و نقل عمومی و مشاغل پرخطر تحت پوشش قرار می‌گیرند. با کمکی که سایر سازمان‌ها خصوصاً بسیج، ارتش و سپاه به مجموعه وزارت بهداشت داشته‌اند سرعت واکسیناسیون بسیار بالاتر رفته است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: با استفاده از توان بالای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح دانشکده‌های پرستاری این دانشگاه و همچنین دانشکده‌های پیراپزشکی این دانشگاه در اقصی نقاط کشور توافق شده که ۳۰۰ مرکز تزریق واکسیناسیون ایجاد کنند تا در کنار مراکز تجمیعی واکسیناسیون باری حدود ۱۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار واکسینه را از ما کم کنند.

حریرچی گفت: امیدواریم با کمک سازمان‌های مختلف و هماهنگی وزارت بهداشت بتوانیم اصلی‌ترین و با اولویت‌ترین کار اجرایی وزارت بهداشت که همان واکسیناسیون علیه کرونا است را به سرانجام برسانیم تا شرایط بازگشت به زندگی عادی را برای مردم ایجاد کنیم.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: یک خواهش مهم و بسیار تاثیرگذار هم دارم و این است که اکنون واکسن موجود است و سیستم واکسیناسیون نیز تقریباً به خوبی در حال اجرا است و مشکل اصلی این است که در برخی از مناطق و برخی از گروهای سنی و قومی استقبال مناسبی از واکسیناسیون صورت نگرفته، برخی از رده‌های سنی و برخی از گروه‌های قومی تنها حدود ۳۰ درصد از واکسیناسیون استقبال کردند.

حریرچی تصریح کرد: به نظر من مهمترین امر به معروف و نهی از منکر، فعالیت مدنی و اجتماعی این است که همدیگر را برای زدن واکسن توجیه کنیم. همین که با اطمینان خاطر و مستند در مبانی علمی اعلام می‌کنم که تنها راه موثر مقابله با بیماری کرونا، واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: تاثیری که واکسیناسیون در کشورهای مختلف و همچنین در کشور خودمان مشاهده شده این است که میزان مرگ و میر را تا بیش از ۹۹ درصد کاهش داده و میزان بستری در بیمارستانها و آی سی یوها نیز بسیار کاهش یافته است.

وی گفت: مردم به شایعات درباره واکسن توجه نکنند. دشمنان ما و شبکه‌های معاند برای همین موضوع هم هدف‌گذاری کرده‌اند. به ظاهر دلسوزی می‌کنند اما به انتشار شایعه در این زمینه می‌پردازند مردم از ما به عنوان فرزندان خودشان بپذیرند که واکسن‌ها کاملاً موثر و ایمن هستند.

وی افزود: واکسیناسیون گروه‌های هدف تا یک یا دو ماه آینده تمام می‌شود و بعد واکسیناسیون مردم عادی که هیچ مشکلی ندارند و سن بالا هم نیستند آغاز می‌شود.

حریرچی درباره اعتراضات به برگزاری آزمون ارشد اظهار داشت: واقعیت این است که در همه جای کشور مردم خرید و سفر می‌روند اما موقع آزمون که می‌شود، کرونا مطرح می‌شود. در کنکور سراسری که پیچیده‌تر از ارشد بود، آزمون برگزار شد.

وی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها با توجه به واکسیناسیون گفت: شرایط دانشگاه با مدرسه متفاوت‌تر است و مسئله خوابگاه را نیز باید مد نظر قرار گرفت. اما به این سمت حرکت می‌کنیم که حداقل مقاطع ارشد و دکتری را واکسینه کنیم و پس از آن با واکسیناسیون دانشجویان در مقاطع پایین‌تر آموزش حضوری برقرار شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 9. سردرگمی سیستماتیک مردم

 10. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 11. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 13. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. به نام فقرا به کام اغنیا

 17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 22. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

ابر آروان

آخرین عناوین