واکنش رئیس فراکسیون زنان به برخورد نامناسب با داوطلب کنکور باردار

اجتماعی،   4000507039

در هفته دوم تیرماه، کلیپی مبنی بر برخورد نامناسب مسئولین جلسه کنکور با یک خانم باردار در فضای مجازی پخش شد. این اتفاق در یکی از حوزه‌های امتحانی تهران رخ داد.

واکنش رئیس فراکسیون زنان به برخورد نامناسب با داوطلب کنکور باردار

به گزارش فارس، در هفته دوم تیرماه، کلیپی مبنی بر برخورد نامناسب مسئولین جلسه کنکور با یک خانم باردار در فضای مجازی پخش شد. این اتفاق در یکی از حوزه‌های امتحانی تهران رخ داد. این خانم باردار به دلیل شرایط جسمی بارداری با انژیوکت سر جلسه حضور پیدا کرد. 

این خانم با وجود ارائه مستندات پزشکی خود به مسئولین جلسه، با رفتار بد مدیر حوزه امتحانی مواجه شد. به طوری که این مدیر علاوه بر تفتیش بدنی غیرمعمول او را به دلیل باردار بودن مورد سرزنش قرار داد. 

پس از این اتفاق، فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان مجلس، به ماجرا ورود کرد و پیگیر این اتفاق شد. در همین راستا، قاسم پور در مصاحبه با خبرنگار جنس اول گفت:  
«پیرو این اتفاق پیگیری‌هایی را از اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و حوزه امتحانی داشتیم. مسئولین مربوطه توضیحاتی داشتند مبنی بر اینکه باید افراد بیمار، مشکلشان را در سامانه ثبت می‌کردند. آنان توضیح دادند که در آزمون‌های سراسری تقلب‌هایی ممکن است زیر باندپیچی تعبیه شود و این باعث تخلف می‌شود.»
 
وی در ادامه افزود: «در گفت‌و‌گو و پیگیری‌هایی که داشتیم این مسئله را مطرح کردیم که همه ملاحظاتی که مسئولین مربوطه دارند باید اطلاع رسانی شود. تا کسانی که بیمار هستند در سامانه بیماری‌شان را ثبت کنند. در این شرایط که اطلاع رسانی دقیقی در این خصوص داده نشده‌است، اگر فردی این کار را انجام نداده‌باشد، مستحق برخورد نامناسب نیست.»

قاسم‌پور با اشاره به درنظر گرفتن شرایط بارداری مادران متقاضی گفت: «خانمی که مطرح می‌کند باردار است، شرایط جسمی خاصی دارد و وارد آزمون سراسری می‌شود، استرس مضاعفی نسبت به دانش آموزان دیگر به دلیل شرایط جسمی‌اش تحمل می‌کند. بنابراین، نیازمند برخورد توام با آرامش از سوی مسئولین است و مسولین برگزاری آزمون مکلف هستند شرایط آرامی را برقرار کنند نه اینکه موجب افزایش استرس آنان شوند. اگر تمام این ملاحظاتی که مربوط به امکان تقلب زیر باند و آنژیوکت وجود داشته‌باشد نیز، دلیل نمی‌شود که با این خانم برخورد نابه‌جا شود.»
 
رئیس فراکسیون زنان مجلس، در ادامه اظهار داشت:  «نکته اصلی بین ما و مسئولین مربوطه، رفتار نامناسب مدیر حوزه امتحانی بود که آنان این مسئله را پذیرفتند. هم‌چنین تاکید کردند که مدیر حوزه امتحانی در شرایطی که فرد استرس و التهاب داشته‌ و شرایط جسمی مناسبی نداشته‌است، نتوانسته فضا را مدیریت کند. هم‌چنین، تخلف دیگر این بود که مدیر راکت بازرسی نداشته‌است و آموزش و پرورش این مسئله را نیز پیگیری می‌کند. » 

قاسم‌پور به اقداماتی که باید در راستای پیشگیری از این برخوردها صورت بپذیرد، اشاره داشت و گفت: «با سازمان سنجش نیز مکاتباتی داشتیم که هر آنچه برای برگزاری آزمون‌ها، لازم است رعایت شود را از  قبل به همه دانش آموزان اطلاع دهند، تا با استرس و التهاب مواجه نشوند. به خصوص، شرایط افراد بارداری که در آزمون‌‌های کارشناسی، ارشد و دکتری شرکت می‌کنند، باید لحاظ شود.»
 

وی در پایان افزود: «خود فرد شکایت کرده‌است و فرایند شکایت طی می‌شود. ما و آموزش و پرورش نیز پیگیر تخلفی که از ناحیه مدیر اتفاق افتاده‌است، هستیم. تخلف مدیر که نتوانسته جلسه را مدیریت کند از سوی آموزش و پرورش پذیرفته شده‌است و بر سر این اتفاق نظر وجود دارد. تا این زمان یک سری گزارشات مانند فیلمی که دوربین‌های حوزه امتحانی ضبط کردند را ارائه کردند و نشان دادند. ما نکات دیگر را نیز مطرح کردیم و منتظر اقدامات لازم آنان هستیم.»

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین