آغاز پرداخت خسارت خشکسالی به دامداران خوزستانی

اجتماعی،   4000506115

استاندار خوزستان از پرداخت باقی مانده خسارات سیل فروردین ماه ۹۸ تا روز آینده خبر داد و در خصوص خسارت های خشکسالی وارد شده به دام ها در تیرماه ۱۴۰۰ گفت:مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن آغاز شده است.

آغاز پرداخت خسارت خشکسالی به دامداران خوزستانی

به گزارش فارس، قاسم سلیمانی‌دشتکی در حاشیه مراسم آغاز پرداخت باقی مانده خسارات سیل ۹۸ و خسارات دامی ناشی از خشکسالی در تیرماه ۱۴۰۰ استان خوزستان که امروز در استانداری خوزستان برگزار شد،اظهار کرد:از سختی هایی که مردم خوزستان به دلیل خشکسالی تحمل کردند متاسف هستم و از طرفی نیز خوشحال هستم تمام اجزای نظام دست به دست هم دادند تا مشکلات به وجود آمده برطرف شوند.

وی افزود:خوشبختانه امروز یک مراسم بسیار زیبا و نمادین جهت پرداخت باقی مانده خسارات کشاورزان از سیل ۹۸ و پرداخت خسارات دامدارانی که دام آن ها در وقایع اخیر تلف شده است و مشکل پیدا کردند برگزار شد. پس از تلاش همه مسئولان در دولت موفق شدیم ۲۳۰میلیارد تومان بابت باقی مانده خسارات سیل را آماده کنیم که طی امروز تا روز آینده با همکاری سازمان جهاد کشاورزی به حساب تمامی افراد ذینفع واریز خواهد شد.

استاندار خوزستان در خصوص خسارت های وارد شده به دام ها گفت:مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن آغاز شده است؛ باید مستندات خسارات و تلفات واردشده به دام ها به ارگان های مربوطه  شهرستان ها صورت جلسه شوند و ارگان مربوطه تایید کند،واریز مبالغ خسارت ها حداکثر تا ۱۵ روز آینده انجام خواهد شد.

سلیمانی دشتکی در خصوص تامین علوفه دامداران عنوان کرد:برای خرید علوفه و کمک به دامداران عزیز اعتباراتی لحاظ شده است و این علوفه ها در حال خریداری هستند و به شکلی وسیع کمک رسانی به دامداران استان در حال انجام است.

وی در خصوص کشت پاییزه نیز بیان کرد:توزیع آب به گونه ای در نظر گرفته شده است که کشت پاییزه با همکاری کشاورزان انجام شود و یک سازماندهی در حال انجام است تا اتحادیه ها و صنوف مختلف کشاورزی با یکدیگر جمع شوند و دولت نیز به آن ها کمک رسانی کند.

استاندار خوزستان افزود:قرار است نوع کشت،نوع آبیاری، میزان مصرف آب و توزیع آب پشت سدها که از بالادست نیز به آن ها افزوده خواهد شد، در اختیار خود کشاورزان قرار بگیرد.

سلیمانی دشتکی گفت:فلسفه وجود مسئولان نظام،خدمت به مردم و در کنار آن ها قرار گرفتن است؛ هر مسوولی باید احساس مسئولیت قوی داشته باشد و به صورت جهادی در حل مشکلات به وجود آمده کمک کند. هیچ مسئولی حق سهل انگاری،ترک کار و کم کاری را ندارد و همه باید با مردم همدردی،همکاری و هم افزایی کنند تا مشکلات به حداقل ممکن برسد و اقدامات به رفع مشکلات منجر شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. اتهام‌زنی‌های علی‌اف به ایران در گفت‌وگو با رسانه ترکیه‌ای / کامیون‌های ایران باید مالیات پرداخت کنند

 11. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 12. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 13. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 14. سردرگمی سیستماتیک مردم

 15. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 16. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 17. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 18. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین