برنامه واکسیناسیون فرهنگیان در شهرها با توجه به جمعیت

سلامت،   4000505092

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: برای واکسیناسیون فرهنگیان با توجه به جمعیت شهرها در صورت لزوم نسبت به ایجاد پایگاه جدید به تعداد مورد نیاز بر اساس جمعیت گروه هدف اقدام می شود.

برنامه واکسیناسیون فرهنگیان در شهرها با توجه به جمعیت

به گزارش مهر، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در دومین بخش از روز اول سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه باهنر در حال برگزاری است و امکان پوشش آن توسط شبکه شاد برای خبرنگاران فراهم شده است، گفت: خط مشی معاونت تربیت بدنی، مدرسه محور کردن فعالیت ها، کیفیت محور کردن فعالیت ها، توسعه عادلانه و همگانی کردن فعالیت ها، ارزش محور کردن فعالیت ها و مشارکت محور کردن فعالیت ها است.

وی بیان کرد: باید برنامه‌های تربیت بدنی و سلامت بر تحقق اهداف ترویج سلامت، نشاط و ارتقای توانمندسازی جسمی و روحی دانش آموزان متمرکز کرد. هرچه در تربیت بدنی و سلامت در سنین کودکی و نوجوانی سرمایه گذاری شود جامعه‌ای فعال تر و سالم تر خواهیم داشت، تربیت بدنی و سلامت نقش موثری در پرورش انسان طراز سند تحول و ارتقای شایستگی‌های پایه دانش آموزان دارد.

حمیدی اظهار کرد: جایگاه تربیت بدنی و سلامت در آموزش و پرورش تحت تاثیر کنکور است و باید با گفتمان سازی، ارایه استدلال های علمی و عملکرد تحول آفرین، نگرش مدیران آموزش و پرورش را نسبت به این حوزه متحول کرد.

وی در ادامه به بیان دستاوردهای این معاونت گفت: اخذ مجوز ایجاد رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان از وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی، تغییر عنوان ۴۰۰۰۰ معاون پرورشی و فرهنگی مدارس به معاون پرورشی و تربیت بدنی مدارس و اصلاح شرح وظایف آنان راه اندازی و اعزام کاروان های ارسال وسایل ورزشی و بهداشتی به مناطق برای توزیع بین مدارس مناطق محروم طی ۵ سال گذشته، تشکیل ۸ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای، برگزاری مجمع فدراسیون ورزش دانش آموزی از جمله این دستاوردهاست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در ادامه به اهداف واکسیناسیون فرهنگیان در مقابل با کرونا اشاره کرد و گفت: شروع نمادین واکسیناسیون ۷ مرداد ۱۴۰۰ همزمان با عید سعید غدیر خم و شروع رسمی از ۹ مرداد ۱۴۰۰، حداکثر خاتمه تا ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ است. همچنین در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و مناطق روستایی از ظرفیت موجود مراکز واکسیناسیون شبکه‌های بهداشت و درمان استفاده شود و نیاز به ایجاد مرکز جداگانه نخواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر با توجه به جمعیت گروه هدف در صورت لزوم نسبت به ایجاد پایگاه جدید (تجمیعی) به تعداد مورد نیاز بر اساس جمعیت گروه هدف اقدام شود.

حمیدی درباره اعضای پایگاه تجمیعی واکسیناسیون فرهنگیان اظهار داشت: مدیر پایگاه (نیروی آموزش و پرورش)، پزشک پایگاه، واکسیناتور (با مشارکت از نیروهای پرستاری، مامایی، بهیار و یا گروه های پیراپزشکی فیلد درمان)، متصدی ثبت سامانه و احراز هویت (نیروی آموزش و پرورش)، خدمات (نیروی آموزش و پرورش) و ناظرین فنی و تحویل و تحول فرایند تحویل، توزیع و بازگشت واکسن (مرکز بهداشت) هستند.

وی درباره واکسن دانش‌آموزان نیز بیان کرد: واکسن کرونا برای دانش‌آموزان با اولویت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و دارای شرایط خاص خواهد بود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 9. سردرگمی سیستماتیک مردم

 10. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 11. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 13. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. به نام فقرا به کام اغنیا

 17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 22. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

ابر آروان

آخرین عناوین