گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات

اجتماعی،   4000503083 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

پارکینگ‌های زیادی در سطح شهر فعال هستند که از شهروندان بدون هیچ تعرفه مشخصی مبالغ هنگفتی اخذ می‌کنند.

گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به همراه گشت تعزیرات حکومتی تهران برای بررسی تخلفات تعدادی از پارکینگ‌های متخلف که تخلفشان توسط شهروندان به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شده بود، همراه شدیم.
مهدی علی عسگری معاون گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: در پی اعلام شکایات متعدد مردمی مبنی بر گرانفروشی در حوزه پارکینگ‌های مسقف و غیر مسقف، با همکاری پلیس امنیت اقتصادی فاتب و کارشناسان بازرسی اتاق اصناف، گشت تعزیرات حکومتی تهران به سراغ این پارکینگ‌ها رفت.

وی افزود: از سال ۱۳۹۴ نرخ پارکینگ‌ها تغییر نکرده است و متاسفانه قیمت‌هایی که متصدیان پارکینگ‌ها از شهروندان دریافت می‌کنند نجومی است و برای ۱۵ دقیقه پارک خودرو در این اماکن حدود ۳۰ هزار تومان از شهروندان دریافت می‌شود.

علی عسگری گفت: برخی از دارندگان پارکینگ به نوع و مدل خودرو شهروندان نگاه می‌کنند و نسبت به این موضوع از آن ها مبالغ را دریافت می‌کنند، هر چه مدل خودرو بالاتر باشد، پول بیشتری  از مالکان خودرو‌ها اخذ می‌شود؛ برخی‌ها نیز در پارکینگ‌های خود به صورت ماهیانه و یا هفتگی اشتراک گذاری می‌کنند که انجام این اقدام غیرقانونی و مبنایی برای گرانفروشی است.

۲۰ هزار تومان برای ده دقیقه پارک خودرو در پارکینگ

در ادامه به پارکینگ مسقفی در حوالی میدان ونک رفته و مشاهده شد که افراد برای پارک کردن خودرو شهروندان در این محل فقط ۲۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند.

یکی از شهروندان که برای ۱۰ دقیقه خودروی خود را در این محل پارک کرده بود، به محض دیدن ماموران گشت تعزیرات به سمت آن‌ها آمد و گفت: برای انجام کار شخصی، خودروی خود را به ناچار در این محل پارک کردم و حالا بعد ۱۰ دقیقه از پارک خودروام، متصدی این محل می‌گوید باید ۲۰ هزار تومان هزینه پارک در پارکینگ را متقبل شوی.

پس از شنیدن این ادعا، ماموران گشت تعزیرات حکومتی متصدی پارکینگ را احضار کردند و از وی توضیح خواستند که صحبت‌های این فرد ماموران گشت تعزیرات حکومتی را قانع نکرد.

ناصر مدیحی طامه رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: با توجه نرخ مصوبی که در تاریخ 94/10/15 به ثبت رسیده است، تاکنون این نرخ هیچ گونه تغییری نکرده است؛ از رئیس اتحادیه مربوطه تقاضا داریم تا نرخ پارکینگ‌ها را بازنگری و قیمت‌های جدید را به صورت رسمی اعلام کنند.

وی افزود: نرخ رسمی ورودی به پارکینگ ۳ هزار تومان است و به ازای هر ساعت باید مبلغ یک هزار تومان به نرخ ورودی اضافه شود تا در نهایت مبلغ کلی پارک یک خودرو در پارکینگ که چندین ساعت در آن پارک شده، محاسبه شود.

مدیحی ادامه داد: متصدیان این پارکینگ مدعی شدند که زیر نظر یکی از نهاد‌های رسمی کشور در حال فعالیت هستند که با برقراری تماس با مسئولان امر موضوع را با آن‌ها در میان گذاشتیم که مسئول مربوطه اعلام کرد از اعمال قانون و برخورد با متخلفان جلوگیری نشود و وی اعلام کرد قطعا با این افراد برخورد و پیمانکار این پارکینگ را تغییر خواهیم داد.

ایروان قادر پور بازرس اتاق اصناف تهران درباره جزییات حکم این واحد صنفی متخلف که پس از بررسی‌های نهایی تنظیم شد، بیان کرد: گزارش بازرسی اصناف برای این واحد صنفی متخلف به ارزش ۳۵ میلیون تومان تنظیم شد و این واحد به سازمان تعزیرات حکومتی و با تخلف مشخص معرفی خواهد شد.

پس از بررسی از این پارکینگ به سراغ دومین واحد که پارکینگی غیر مسقف در نزدیکی پارک آب و آتش تهران که شهروندان به عنوان واحد صنفی متخلف از آن یاد کرده و نشانی آن را به سازمان تعزیرات حکومتی تهران دادند، رفتیم.

 

در ابتدای ورود افراد ناشناسی از ورود ماموران تعزیرات و بازرسان اتاق اصناف به این محل و بررسی شکایات مردمی جلوگیری کردند و در پاسخ به سوال ما مبنی بر اینکه این محل تحت اختیار چه نهاد یا شخصی است، گفتند: اینجا برای شهرداری هست و شما حق نداری وارد این محل بشوی.

پس از مشاهده این صحنه رئیس گشت تعزیرات تهران شهردار ناحیه این منطقه که پارکینگ مذکور در آن واقع بود را احضار کرد تا وی در این رابطه توضیحات لازم را بیان کند.

غفاری شهردار ناحیه ۶ منطقه ۳ تهران پس از حضور در محل در این باره اعلام کرد: این پارکینگ هیچ رابطه کاری با شهرداری ناحیه ۶ منطقه ۳ تهران ندارد.

وی افزود: این پارکینگ، چون در اراضی عباس آباد واقع شده اگر رابطه‌ای هم با شهرداری داشته باشند، احتمالا با سازمان نوسازی اراضی عباس آباد مرتبط است، لذا ما خودمان نیز به مانند اهالی این محل از فعالیت این پارکینگ به دلیل بستن خیابان و ایجاد مزاحمت شکایات داریم.

شهردار ناحیه ۶ منطقه ۳ تهران تصریح کرد: پارکینگ‌هایی که از طریق شهرداری واگذار می‌شود، علاوه بر داشتن قرارداد و بحثی که از طریق مزایده به افراد واگذار می‌شود؛ باید دارای تاییدیه از معاونت ترافیک شهرداری تهران و مجوز از اداره اماکن باشند، لذا هر زمینی را به عنوان پارکینگ نمی‌توان قلمداد کرد.

در ادامه رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران درباره جزییات فعالیت این پارکینگ، گفت: در غیاب شهردار ناحیه، این افراد مدعی بودند که ملک در ید شهرداری است، اما مجوزی مبنی بر این ادعایشان به ما ارائه ندادند که با تماس با شهردار ناحیه ۶ منطقه ۳ و حضور وی در محل متوجه شدیم که افراد از نام شهرداری در حال سوء استفاده کردن هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه این پارکینگ فاقد مجوز بود و استعلامی که از اتحادیه پارکینگ داران اخذ شد، آن‌ها مدعی شدند که اخیرا به این پارکینگ اخطار پلمب داده شده است.

مدیحی با بیان اینکه این محل حق فعالیت با عنوان پارکینگ را ندارد و قطعا پلمب خواهد شد، اظهار کرد: متصدیان این محل یکسری افراد را به عنوان بادیگارد استخدام کردند که تا در زمان حضور بازرسان و ماموران برای بازرسی از این محل، در مقابلشان سینه سپر کنند.

 

وی افزود: طبق قانون در صورت رویت تخلفات صنفی در هر نقطه از سطح شهر با متخلفان برخورد خواهد شد و با هیچ فردی در این باره تعارف نداریم.

این گشت مشترک تعزیرات هم تمام شد و بازرسان با اعمال جریمه و صدور حکم پلمب علیه متخلفان واحد‌های صنفی نشان دادند که در حال اجرای برخورد‌های قانونی با متخلفان واحدهای صنفی در بازار هستند و در صورت ارائه گزارش به آن ها، بازرسان این سازمان وارد میدان مقابله با گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و تقلب خواهند شد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۱۱۹۲۹۰۶:۰۷:۴۲ ۱۴۰۰/۵/۴
همه جادارندپول می گیرندبرویدپارکیینک های تهران برای پولدارهاطبقه اول و مخصوص و زنجیرزده و برای مردم طبقه خاکی سوم و پایین فرودگاه همیطورناصرخسرو همینطور
ناشناس۲۱۱۱۹۳۱۰۶:۱۷:۰۱ ۱۴۰۰/۵/۴
پول زور میگیرن یکی از اونها در پارکینگ تره باره امام زاده قاسم در بنده خودتون برویدوببینید گران میگیرندوقتی. اعتراض کنید میخواهند شما را کتک هم بزنند و بعد ادعا میکنند پسر فلان کسه.با تشکر
ناشناس۲۱۱۱۹۴۵۰۶:۵۷:۵۴ ۱۴۰۰/۵/۴
ازبازرسان تعزیرات تقاضا میشودبه میدان تره بار ،بازارمیوه ومغازه های میوه فروشی ورود کنندگرانی بیداد میکند.
کیوون بیدَم رئیس سازمان پارکینگ های مسقف و غیر مسقف۲۱۱۲۰۵۶۰۸:۴۸:۲۶ ۱۴۰۰/۵/۴
پول وَدین پول زور وَدین
ناشناس۲۱۱۲۱۵۸۰۹:۵۲:۲۲ ۱۴۰۰/۵/۴
چ فرقی می‌کنه اونا نگیرند دولت میگیره
پدرام۲۱۱۲۱۵۹۰۹:۵۳:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۴
تعزیرات یک نهاد تشریفاتی است این را دیگه همه مردم می‌دانند خیلی هنر می‌کرد با گرونی مقابله می‌کرد
مصطفی اصفی۲۱۱۲۹۱۱۱۵:۴۱:۳۱ ۱۴۰۰/۵/۴
پارکینگ شهر فرش خیابان مصطفی خمینی نرسیده به چهارراه سیروس ورودی پارکینگ ۴۰هزارتومان میباشد
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 9. سردرگمی سیستماتیک مردم

 10. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 11. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 13. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. به نام فقرا به کام اغنیا

 17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 22. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 2. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 3. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 4. اطلاعیه های آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس

 5. از دانا تا پادا ، هرسال مبارک بادا !

 6. زاکانی مدیران زن در شهرداری را اخراج می کند؟!

 7. واکنش کیانوش جهانپور در مورد کرونا گرفتن مسافران ترکیه

 8. شرایط نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی اعلام شد

 9. وزارت آموزش و پرورش جزییات بازگشایی مدارس در مهرماه را اعلام کرد

 10. مدرسه‌ها وا شده؛ «دغدغه» برپا شده؟!

 11. خبرهای جدید از رتبه بندی معلمان

 12. خط تولید واکسن «کووپارس» فعال شد/ آمادگی برای تولید ۳ میلیون دز واکسن

 13. یک احوالپرسی ساده؛ ۳ فوتی، ۷ بستری و ۱۵ مبتلای کرونایی نجمه حسنی

 14. زائران ایرانی اربعین از چه خوان‌هایی باید بگذرند؟

 15. علت فوت متهم مفتاح خودرو هنوز اعلام نشده/ فریدون،نعمت‌زاده،رضوی و هاشمی در زندان هستند/مشایی در مرخصی بود و غیبت دارد

 16. تشکیل سازمان طب ایرانی، مفید یا مضر برای مردم؟/ اختلاف ادامه‌دار میان طب نوین و ایرانی

 17. دلیل انزجار انگلیسی‌ها از کریم‌خان زند

آخرین عناوین