واکنش رئیس دفتر رئیس جمهوری به ادعای خروج مسئولان دولتی از کشور

سیاسی،   4000426022 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

محمود واعظی گفت: اینکه برخی امروز می‌گویند این دولت زمین سوخته به دولت بعدی تحویل می‌دهد بیایند و بگویند این زمین سوخته کجاست. بعضی‌ها فقط شعار می‌دهند و نمی‌آیند با مردم به طور صریح و شفاف صحبت کنند.

واکنش رئیس دفتر رئیس جمهوری به ادعای خروج مسئولان دولتی از کشور

به گزارش همشهری آنلاین، محمود واعظی، درباره این‌که جناح مقابل دولت مدتی است که عنوان می‌کند مسئولان و مدیرانی که در دولت هستند به دنبال خروج از کشورند و منتظرند که مسئولیت‌شان در این دولت به پایان برسد، گفت: این حرف‌ها که زده می‌شود درشان یک مسئول نیست زیرا افرادی که در دولت حضور دارند و ما با آن‌ها سر و کار داریم تازه روی کار نیامده‌اند، آن‌ها یک تاریخچه‌ای دارند و ۴۰ سال در نظام بوده‌اند و همواره در مسئولیت و در رده‌های مختلف در خدمت این نظام بوده‌اند و در آینده هم ممکن است، شغل دولتی نداشته باشند اما در خدمت این نظام خواهند بود. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بسیار حرف نادرستی است که گفته می‌شود تعدادی از مسئولان قصد دارند خانواده‌شان و یا خودشان از کشور خارج شوند این حرف نادرستی است، اصلا برای چه این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند؟ مگر اتفاقی افتاده است؟ به اعتقاد من امروز با ماه آینده تفاوت چندانی ندارد. 

وی ادامه داد: یک سنتی در همه دنیا وجود دارد در ایران هم وجود دارد و آن این است بعد از ۴ سال یک دولت تغییر می‌کند، یک گروه می‌رود و یک گروه دیگر می‌آید که بسیار هم خوب است، زیرا هر دولتی ۴ یا ۸ سال می‌تواند ابتکاراتش را پیاده و به مردم خدمت کند. 

 
واعظی با بیان این‌که اشخاص باید جای‌شان را به افراد و نیروهای با تفکرات دیگری بدهند تا به مردم خدمت کنند، اظهار داشت: مشاهده می‌کنید از ۲۹ خرداد این دولت با تمام وجود و همه امکانات تلاش می‌کند که بستری را فراهم کند تا دولت سیزدهم هنگامی که سر کار می‌آید به نحو احسن بتواند کارش را انجام دهد پس دلیلی ندارد کسی نگرانی داشته باشد. 

وی تاکید کرد: این دولت، دولتی است که همه مسئولانش شفاف هستند، در سخت‌ترین شرایط جنگ اقتصادی کار کرده است، در یک سال و نیم گذشته که کرونا آمده است و جدی‌ترین فشارهای روانی که بر مردم هم بوده را پشت سر گذاشته است. 

 
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: فکر نکنید روزانه هنگامی‌که اعلام می‌کنند ۵۰ نفر یا ۱۰۰ نفر و یا بیشتر از عزیزان و هموطنان ما به دلیل کرونا فوت می‌کنند، برای کسی مهم نیست، هضم این اتفاق و امثال آن برای مسئولان بسیار سخت است. 

وی با اشاره به این‌که کشور دارای مشکلاتی است و دولت آن را اداره کرده، بیان کرد: ما در این دولت سیل، زلزله و اقسام گرفتاری‌ها را داشته‌ایم؛ قصدم از بیان این مطالب این است که بگویم ممکن است در حال حاضر مردم به دلیل این‌که یک مقدار سفره‌شان کوچک شده و مشکل معیشتی دارند، مخصوصاً طبقه متوسط به پایین، گلایه‌هایی داشته باشند که ما هم حق رابه مردم می‌دهیم که یک مقدار به دلخوری‌هایی داشته باشند، اما مشکلات این دولت هم بی‌سابقه بوده است. 

واعظی با تاکید بر این‌که و از همه داشته‌هایش استفاده کرده است، گفت: این دولت از هرآنچه داشته است، برای خدمت به مردم استفاده کرده، هر ابتکاری می‌توانست انجام داده تا مردم در این شرایط سخت بتوانند زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشند. 

وی خاطرنشان کرد: البته زندگی آبرومندانه به معنای این است که در مقابل خارجی‌ها ما تحقیر نشویم، سینه‌مان سپر باشد و از این مردم باید به صورت جدی سپاسگزاری کرد که اگر مقاومت نکرده بودند، آن هدفی که دشمن داشت، تحمیل می‌شد. 

واعظی ادامه داد: با همه فشارها ما توانستیم مقابله کنیم و طوری از آن‌ها عبور کنیم که هم رئیس‌جمهور قبلی آمریکا می‌گفت که من اگر پیروز شوم مسئله تحریم‌ها را با ایران ظرف یک هفته حل می‌کنم هم رئیس‌جمهور جدید آمریکا گفت من به برجام برمی‌گردم که این امر نتیجه هدایت رهبری معظم نظام سران سه قوه به اضافه همراهی مردم است که به این توفیق رسیده‌ایم. 

وی بیان کرد: مردم بعد از یک مدتی متوجه می‌شوند این دولت در این فشارها چقدر تلاش کرد، ما خودمان می‌دانیم چقدر تلاش کردیم چرا باید یک احساس دیگری داشته باشیم. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این روزها جناح مخالف دولت عنوان می‌کنند دولت سیزدهم یک زمین سوخته از سوی دولت روحانی به ارث برده چراکه این دولت همه چیزش را پیش‌خور کرده است پاسخ شما چیست، گفت: این‌که می‌گویند دولت یک زمین سوخته به دولت بعدی می‌دهد به نظر من حرف بی‌ربط و نادرستی است؛ در هر بخشی که وارد شوید مشاهده خواهید کرد ما بیشتر از آنچه که در سال ۹۲ تحویل گرفتیم، امروز تحویل دولت بعدی می‌دهیم. 

وی ادامه داد: به طور مثال ما هنگامی که دولت را تحویل گرفتیم، حدود ۶ الی ۷ هزار مگاوات و در حال ساخت بود و امروز بیش از ۱۶ هزار مگاوات در حال ساخت است که این روزها در حال افتتاح است و این یک رقم قابل توجهی است و یا به یاد دارم هنگامی که پتروشیمی را تحویل گرفتیم یک رقم کم و غیرقابل اعتنا بود اما امروز که تحویل دولت سیزدهم می‌دهیم یک رقم قابل توجهی از کارخانجات پتروشیمی در سراسر کشور از ۳۰ الی ۷۰ درصد افتتاح می‌شوند. 

واعظی با اشاره به افتتاح‌ها طرح و پروژه‌های عمرانی در دولت، عنوان کرد: زمین سوخته زمانی است به نوعی همه چیز را پیش‌خور کرده و برای آینده چیزی نداشته باشید، ملاحظه کنید افتتاح‌هایی که شخص آقای رئیس‌جمهور انجام می‌دهند نه افتتاح‌هایی که در طول هفته وزرا، استاندارها و فرمانداران انجام می‌دهند، برای کیست؟ برای دولت بعد است. 

وی تاکید کرد: امروز تولید در پتروشیمی افزایش پیدا کرده است که منجر به بالا رفتن صادرات این محصول شده است و یا اگر ما به طور مثال اوراقی را به مردم و یا بانک‌ها فروختیم یک الی دو سال دیگر سود به مردم بدهیم که صادرات این‌ها کل پول اوراق را که می‌دهد، مازاد بر این را هم می‌دهد. 

واعظی ادامه داد: به اعتقاد من برخی شعار می‌دهند و نمی‌آیند با مردم صحبت کنند که زمین سوخته یعنی چه؟ زمین سوخته در کجا؟ این دوستان بیایند به طور صریح و روشن بگویند زمین سوخته در نیرو، برق، آب پتروشیمی، راه آهن و غیره داریم؛ واضح بیان کنند در کجاست تا همه این‌ها را وزیران ما صریح بیایند پاسخ دهند و بگویند هنگامی که مواردی را تحویل گرفتند تولید در آنجا چقدر بوده و امروز با چه افزایش‌هایی تحویل می‌دهند.

دیدگاه کاربران

hamid۲۰۹۸۴۶۱۱۱:۰۱:۴۸ ۱۴۰۰/۴/۲۶
آقای واعظی لطفا زودتر بروید خسته شدیم از بیان حرفهای شما
ناشناس۲۰۹۸۷۰۶۱۳:۱۶:۴۶ ۱۴۰۰/۴/۲۶
مجلس طرح ممنوع الخروجی مسولان در پایان کار را در نوبت طرح در صحن مجلس دارد برای همه دولت ها و نه این دولت از مجلس در خواست میشود هر چه سریعتر این طرح را تصویب و برای اجرا ابلاغ کنند
ناشناس۲۰۹۸۷۴۱۱۳:۴۲:۰۵ ۱۴۰۰/۴/۲۶
واعظی نباید به هیچ وج بتواند کشور را ترک کند
ناشناس۲۰۹۹۲۱۲۲۲:۴۴:۲۵ ۱۴۰۰/۴/۲۶
نباید برن ________ باید ممنوع الخروج ، بازداشت ، محاکمه و مجازات بشن باید طوری مجازات بشن که برای دیگر مسئولان و مدیران عبرت بشه ، تاریخی
ناشناس۲۰۹۸۴۷۵۱۱:۰۹:۵۷ ۱۴۰۰/۴/۲۶
بايد جلوي خروج مسئولين اين دولت را گرفت كه فرار نكنند. كجا كار انجام داديد؟ نه تنها كار نكرديد بلكه كارشكني كرديد.
ناشناس۲۰۹۸۶۲۷۱۲:۳۱:۴۴ ۱۴۰۰/۴/۲۶
باید تک تک مسئولین دولت و اطرافیان اونها ، همینطور نماینده های مجلس قبلی ، محاکمه علنی بشن
ناشناس۲۰۹۸۶۴۶۱۲:۴۲:۵۷ ۱۴۰۰/۴/۲۶
کجا میخوان برن؟ ایران تنها جای امن برای آنها است .
علی۲۰۹۸۶۸۵۱۳:۰۴:۴۲ ۱۴۰۰/۴/۲۶
8سال فقط ضربه زدید..حداقل محاکمه مجازات تمام اینها عدالته
ناشناس۲۰۹۸۴۹۰۱۱:۱۹:۰۱ ۱۴۰۰/۴/۲۶
مسبب بخش اعظم ناکارآمدی دولت روحانی همین شخص آقای واعظی است
ناشناس۲۰۹۸۴۹۱۱۱:۱۹:۴۱ ۱۴۰۰/۴/۲۶
اولین کسی از دولت روحانی که باید محاکمه شود شخص آقای واعظی است.
ناشناس۲۰۹۸۵۷۳۱۲:۰۰:۳۲ ۱۴۰۰/۴/۲۶
امکان ندارد
ناشناس۲۰۹۸۵۸۵۱۲:۰۵:۱۷ ۱۴۰۰/۴/۲۶
کل مقامات چه دولتی و چه غیر دولتی مسئول وضع اسفبار امروز هستند
ناشناس۲۰۹۸۶۲۶۱۲:۳۱:۳۸ ۱۴۰۰/۴/۲۶
بخشش لازم نیست
ناشناس۲۰۹۸۴۹۴۱۱:۲۲:۰۴ ۱۴۰۰/۴/۲۶
بنظرم اینها باید محاکمه شوند و در دادگاهی صالح از عملکرد 8 ساله خودشان دفاع کنند . مشکلات معیشتی مردم ، کاهش بی سابقه ارزش پول ، تورم چند صد درصدی ، کاهش حقوق کارمندان و کارگران و عدم افزایش حقوق انها متناسب با تورم های موجود ، مشکلات بی آبی های اخیر در خوزستان و تلف شدن دامها و کشاورزی خوزستان و.. بخاطر بی آبی و ..
ناشناس۲۰۹۸۵۰۱۱۱:۲۶:۱۸ ۱۴۰۰/۴/۲۶
جز اینهم راهی دیگری نیست.
ناشناس۲۰۹۸۵۱۴۱۱:۳۲:۰۰ ۱۴۰۰/۴/۲۶
خوب دیگه بنا بود چه بکنید که نکردید .در همه شاخص ها رکورد زدید وتمام رکوردها را جابجا کردید!!!نکنه فکر کردید که منظور از زمین سوخته یعنی آتش زدن با مواد آتش زا!!!
ناشناس۲۰۹۸۵۲۰۱۱:۳۴:۵۵ ۱۴۰۰/۴/۲۶
آقای واعظی دیدن زمین های سوخته و نابود شده در سرتاسر مملکت ایران تنهای تنها نیاز به ( چشمانی حقیقت بین ) دارد که اکثریت ملت دارند اما هیچکدام از شماها ندارید !
م۲۰۹۸۵۳۴۱۱:۴۲:۱۹ ۱۴۰۰/۴/۲۶
همین وزیران و مشاوران رییس جمهور و مدیران کل سازمانهای بزرگ بررسی شود به هیچ وجه تا ده سال حق خروج از کشور را نداشته باشند چطور یک نظامی با درجه گروهبانی نمیتواند از کشور خارج شود اما یک وزیر عالی رتبه یا یک مدیر یک سازمان بسیار بزرگ به راحتی از کشور میره و ساکن اروپا میشه و فخر فروشی هم میکنه
ناشناس۲۰۹۸۵۵۰۱۱:۴۹:۱۲ ۱۴۰۰/۴/۲۶
آقای واعظی اگر از ۱۵ مرداد به بعد دولت سیزدهم و مجلس یازدهم و قوه قضاییه به طور بسیار جدی پیگیر ( ترک فعل و تخلفات مسئولان فعلی در دولت یازدهم و دوازدهم باشند ) آنوقت سیل خروج آقایان بسیار آشکارتر خواهد شد !!!
ناشناس۲۰۹۸۵۷۲۱۲:۰۰:۱۰ ۱۴۰۰/۴/۲۶
زمین سوخته همان دلار 25000 تومان است
ناشناس۲۰۹۸۶۰۰۱۲:۱۷:۱۱ ۱۴۰۰/۴/۲۶
فقط این جمله: "این دولت دولتی است که همه مسئولانش شفاف هستن"...دیگه لازم نیس ادم بقیه توضیحاتشو بخونه.
ناشناس۲۰۹۸۶۳۱۱۲:۳۳:۳۳ ۱۴۰۰/۴/۲۶
میگه کدوم زمین سوخته؟!!! اصلا زمینی مگه مونده.....
ناشناس۲۰۹۸۶۹۱۱۳:۰۶:۳۹ ۱۴۰۰/۴/۲۶
واعظی اگر راست می گوید جواب آمارهای غضنفری وزیر صمت دولت احمدی نژاد را در برنامه جهان آرا بدهد
ناشناس۲۰۹۹۰۵۰۱۸:۳۶:۲۹ ۱۴۰۰/۴/۲۶
.. ۸۰۰ میلیارد دلار در دوره احمدی نژاد نفت فروختیم یک ریالش برای روز سختی کنار گذاشته نشد و دلار هم شبانه سه برابر شد.
و۲۰۹۸۶۹۳۱۳:۰۷:۰۲ ۱۴۰۰/۴/۲۶
درستی این خیر ممکن است دیر وزود داشته باشد ولی قطعا سوخت وسوز ندارد
علی۲۰۹۸۷۲۹۱۳:۳۵:۵۱ ۱۴۰۰/۴/۲۶
چشمان را باز کن و نگاهی به اطرافت بینداز انوقت می بینی
ناشناس۲۰۹۸۷۸۱۱۴:۲۰:۱۰ ۱۴۰۰/۴/۲۶
زمین سوخته مال ۸ سال قبل بود که علی رغم نفت ۱۵۰ دلاری اوضاع گل و بلبل تحویل روحانی دادن. الانم حق ندارن ادعایی بکنن چون باعث و بانی زمین سوخته خود آقایان کاسب تحریم هستند!
مجید۲۰۹۸۸۷۱۱۵:۴۰:۱۰ ۱۴۰۰/۴/۲۶
آقای واعظی تورم شدید،ارزش پول ملی،قیمت ارز ..وخیلی مسائل دیگر تو روخدابسه دیگه خسته شدیم
ناشناس۲۰۹۸۹۴۴۱۶:۴۲:۵۹ ۱۴۰۰/۴/۲۶
اگه کشته شدن روزانه مردم در اثر کرونا برایتان مهم است پس چرا هنوز تحریمها برداشته نشده?چرا واکسن به همه زده نشده?
ناشناس۲۰۹۸۹۸۶۱۷:۲۹:۳۲ ۱۴۰۰/۴/۲۶
:بسیار حرف نادرستی است که گفته می‌شود تعدادی از مسئولان قصد دارند خانواده‌شان و یا خودشان از کشور خارج شوند: کاملاً درست می گویند، قصد خارج شدن ندارند، خانواده شان قبلاً از کشور خارج شده اند. این همه آقازاده در آمریکا و کانادا، بیانگر همه چیز است.
ناشناس۲۰۹۹۰۳۱۱۸:۲۳:۴۱ ۱۴۰۰/۴/۲۶
زمين سوخته يعني كم آبي بي برق شدن گراني و قادر نبودن به خريد مرغ و گوشت بيكاري و بالا رفتم سن ازدواج جوانان زمين سوخته يعني گراني شديد مسكن و گراني اجاره مسكن يعني افزايش اعتياد و مواد فروشي و..
ناشناس۲۰۹۹۲۰۶۲۲:۲۶:۵۱ ۱۴۰۰/۴/۲۶
انشالله بزودی آقای رییسی قدرت را در دستان با کفایت خود میگیرد و خیلی سریع کاری میکند کارستان ارز ارزان میشود، تورم پایین می آید، امنیت برقرار میشود، پراید برمیگردد به ۲۰ میلیون، و با استفاده از ظرفیت معامله با همسایگان از همه ابر قدرت ها هم بی نیاز میشویم درود بر سید ابراهیم بت شکن
ناشناس۲۰۹۹۲۱۳۲۲:۴۷:۰۹ ۱۴۰۰/۴/۲۶
مگر قرار نبود نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کنند تا مسوولین دولت تا پنج سال حق خروج از کشور را نداشته باشند ؟. چی شد ؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 5. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 6. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. سردرگمی سیستماتیک مردم

 9. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 10. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 11. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 12. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 13. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 17. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 18. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 19. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 20. به نام فقرا به کام اغنیا

 21. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 22. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 23. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 24. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 25. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. سردرگمی سیستماتیک مردم

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 6. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 7. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 8. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 9. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 10. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 11. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 12. عزیزی: کشورهای بلوکه کننده پول ایران از سرنوشت کره جنوبی درس عبرت بگیرند

 13. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

 14. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

 15. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

 16. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

 17. تاریکخانه ای که باید نور بر آن تاباند

 18. قدردانی امیرعبداللهیان از زحمات ظریف در هشت سال گذشته

 19. امیرعبداللهیان: مردم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

 20. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

 21. روایت اندیشکده آمریکایی از پیروزی بزرگ ایران

 22. ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

 23. پاسخی به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان درباره افغانستان

 24. روایت مصباحی‌مقدم از تلاش رئیسی برای واردات واکسن/ توضیحات اسلامی درباره توافق با آژانس انرژی اتمی

 25. معجزه قرن

آخرین عناوین