کامرانی‌فر: زودتر سرپرست می شدم برخی بزرگان استقلال و پرسپولیس اجازه حضور در ورزشگاه را نداشتند

ورزشی،   4000423131

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: اگر من چند روز زودتر سرپرست می‌شدم بعضی از عزیزان بزرگ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاید در بازی فردا حتی اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند.

کامرانی‌فر: زودتر سرپرست می شدم برخی بزرگان استقلال و پرسپولیس اجازه حضور در ورزشگاه را نداشتند

به گزارش فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسن کامرانی‌فر گفت: در ابتدا از اعتماد رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون بابت سپردن این مسئولیت به بنده جهت انجام وظیفه در کنار یکدیگر سپاسگزارم.

وی در پاسخ به این سوال که اولویت‌های فدراسیون در ادامه مسیر چه خواهد بود، اظهار داشت: باید از تمامی نفرات قبلی که در جایگاه دبیرکلی قرار داشتند و به خصوص از قنبرزاده که همگی زحمات زیادی برای فوتبال کشیدند تشکر کنم. فدراسیون فوتبال رویکرد جدیدی دارد و علاوه بر نگاهی که به برنامه‌های‌ کوتاه مدت دارد، توجه خاصی نیز به برنامه‌های بلند مدت جهت توسعه و رشد فوتبال دارد. نتایج تیم‌های ملی اهمیت بسیار زیادی برای فوتبال و تاثیر بسزایی در جامعه و نشاط عمومی دارد. فوتبال نیازمند زیرساخت‌هایی است که ای کاش در گذشته بیشتر به آن توجه می‌شد. اما در فدراسیون فعلی که چند ماهی از آغاز فعالیت آن می‌گذرد حتی در همین مدت کوتاه کارهای بسیار خوبی انجام شده است و در آینده نزدیک شاهد رشد فوتبال خواهیم بود.

سرپرست جدید دبیرکلی افزود: فوتبال برای رشد نیاز به امکانات دارد و صرفا با افزایش امکانات می‌توان فوتبال را در همه ابعاد توسعه داد که اتفاقا فدراسیون فعلی نگاه ویژه و فوق‌العاده‌ای به این بخش دارد. اگر در خصوص اقدامات مفید و توسعه‌ای انجام شده در فدراسیون‎های سال‌های گذشته از هر فرد فوتبالی پرسش شود، به احتمال زیاد به فدراسیون زمان صفایی فراهانی اشاره می‌کند. البته ایشان در آن زمان تا حدود زیادی مسائل مالی کشور را اختیار داشت، اما من به همه قول می‌دهم که فدراسیون عزیزی خادم از برترین فدراسیون‌های تاریخ فوتبال کشورمان خواهد بود. به دلیل زیرساخت سازی که اقدامات آن آغاز شده است و نگاه کاملا حرفه‌ای که وجود دارد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به کشورهای متعددی سفر کردم و آکادمی‌ها و فضاهای ورزشی را دیدم و هربار غصه خوردم که چرا در ایران بزرگ ما که آب و هوا و فصل‌های متنوع دارد، این چنین کارها تاکنون انجام نشده است تا اردوها و بخش‌های فوتبال را به خوبی تحت پوشش قرار بگیرد. زمانی که امکانات، تجهیزات و کمپ‌های بزرگ داشته باشیم، اتفاقات خوب در فوتبال کشورمان به مرور آغاز می‌شود. خوشبختانه اینگونه کارها در چند ماه اخیر آغاز شده است و روند خیلی خوبی دارد. این نگاه یعنی نگاه توسعه‌ای و پیشرفت.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: به هر حال فدراسیون فوتبال ایران فدراسیون بزرگی در سطح آسیا و حتی جهان است و خیلی از کشورها به فدراسیون فوتبال ایران نگاه دیگری دارند. به دلیل ارتباطاتم نگاه فدراسیون‌هایی مانند ژاپن و کره به فدراسیون فوتبال ایران را می‌دانم و بسیار حیف است که اتفاقات بهتری در فوتبال کشور رخ ندهد. از نظرم خیلی زود شاهد اتفاقات خوب در فوتبال خواهیم بود و تاثیرات مثبت آن فوتبالیست‌ها و بچه‌هایی که می‌خواهند رشد کنند را در بر خواهد گرفت. از اهالی جامعه فوتبال و همچنین از دولت جدید که نگاهش به جوانان و ورزش بسیار خوب است درخواست دارم که به ما در مجموعه مدیریتی فوتبال کشور کمک کنند و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارند.

کامرانی‌فر با اشاره به حجم بالای کار و برنامه‌ مسابقاتی متعدد تیم‌های ملی در شش ماه دوم سال جاری تصریح کرد: چند ماه سخت را پیش‌رو داریم. یک مجموعه مدیریتی و اجرایی همدل در فدراسیون دور هم جمع شدند و کارها را پیش می‌برند و مطمئنم در آینده اتفاقات خوبی در حوزه تیم‌های ملی رخ می‌دهد. چند رشته فوتبالی داریم که در رده‌های بالای جهانی هسستند و باید تلاش کنیم تا جایگاه خود را حفظ و حتی ارتقا ببخشند.

وی افزود: در تعدادی از تیم‌های دیگرمان مانند جوانان و نوجوانان نیاز به تلاش بیشتر و برنامه ریزی مدون است تا به رده‌های بالا در سطح جهان برسیم و این پتانسیل در رده‌های پایه جوانان و نوجوانان کاملا وجود دارد. این تیم‌ها آینده فوتبال و تیم ملی ایران را خواهند ساخت و می‌توان با یک برنامه‌ریزی خوب که از چند ماه قبل در فدراسیون آغاز شده کارها را منسجم‌تر و با هماهنگی بیشتر پیش برد. من هم که از امروز در این سمت به سایر همکاران اضافه شدم و امیدوارم کمک بسزایی در این مسیر داشته باشم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که هفته‌های پایانی لیگ‌ها با حساسیت زیادی به خصوص در بخش داوری رو به رو است و آیا تمهیدات خاصی در این زمینه در نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: از چند هفته قبل کارگروهی تشکیل شده است و پیش از هر هفته مسابقاتی، جلساتی با حضور ارکان مختلف فدراسیون برگزار می‌شود و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود که تا انتهای لیگ نیز با همین روش پیش خواهیم رفت.

وی ادامه داد: در بخش داوری تمهیدات به این سمت رفته است که قویترین داوران برای مسابقات انتخاب شوند. در چند ماه گذشته برخی داوران و کمک داوران بزرگ و بین المللی ما به دلیل حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در کشور حضور نداشتند اما اکنون به کشور بازگشتند و به سایر داوران ملحق شدند. در انتخاب داوران به هیچ وجه سیستم چرخشی و نوبتی برای اعطای قضاوت به داوران دیگر مورد استفاده نخواهد گرفت و صرفا بهترین انتخاب می شوند. به نظرم دپارتمان و کمیته داوران تنها پنجاه درصد مسئول داوران هستند و پنجاه درصد دیگر مسئول تیم‌ها هستیم و باید به بهترین نحو مسابقات را پیش ببریم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال افزود: انشاالله در انتهای لیگ آماری از اتفاقاتی که در لیگ رخ داده شامل آمار عملکرد داوران و اقداماتی که باید برای لیگ آینده انجام شود تا داوران بتوانند با شرایط بهتری قضاوت کنند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. معتقدم خروجی فدراسیون فوتبال در نهایت در داخل زمین مسابقه نمایان می‌شود که در این بین تصمیم داوران می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. پس در این بخش باید اهتمام بیشتری داشته باشیم. ضمن اینکه باتوجه به تخصص بیشتر من در بخش داوری قطعا اتفاقات خوبی در بخش داوری خواهد افتاد.

کامرانی فر در پایان به نکته‌ای درباره مسابقات مهم پیش‌رو و همینطور دربی بزرگ ایران اشاره کرد و گفت: قطعا اگر من چند روزی زودتر به سمت سرپرستی نایل می‌شدم بعضی از عزیزان بزرگ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاید در بازی فردا حتی اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند. این را با جدیت می‌گویم. بی اخلاقی و بی انضباطی در فوتبال رواج پیدا کرده است و مجموعه فدراسیون فوتبال مصر است که جلوی این اتفاقات را بگیرد و فکر می کنم به جای اینکه تیم های بزرگ ما دنبال مسائل غیر اخلاقی و حرف زدن درباره تیم حریف باشند باید دنبال پیشرفت و توسعه و کارهای مهمی باشند که فوتبال به آن نیاز دارد. دیگر آن زمان گذشت. در تمام دنیا از فوتبال لذت می‌برند، اما متاسفانه بعضی از بازی‌های ما و بعضی افراد دست به حرف و کارهایی می زنند که مورد پسند هیچکدام از ارکان فدراسیون فوتبال نیست و کسانی که بخواهند این بی نظمی را ادامه بدهند مطمئن باشند که اتفاق خوبی برایشان نخواهد افتاد.

وی افزود: به همه دوستان فوتبالی و باشگاه‌ها توصیه می کنم که روش ها و رفتار را تغییر بدهند و به سمت فوتبال زیبا و نمایش اتفاقات خوب فوتبال بروند و اجازه نمی‌دهیم فوتبال را به سمت ناهنجاری ببرند و امیدوارم فردا نیز فوتبال زیبایی ببینیم.

سرپرست جدید فدراسیون فوتبال باتوجه به انتشار خبر راه اندازی خیریه فوتبال گفت: مسئولیت‌های اجتماعی بخشی از فعالیت‌های فوتبال را در بر می‎‌گیرد و با توجه به دستور و پیگیری عزیزی خادم به زودی شاهد رونمایی از خیریه فوتبال خواهیم بود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 2. سردرگمی سیستماتیک مردم

 3. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 4. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 5. وزیر ارتباطات: تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است /مردم باید همراهی کنند

 6. سرقت میلیاردی از انبار‌های باربری‌ در تهران

 7. یک جدال قدیمی در علوم انسانی و فرهنگ‎

 8. تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

 9. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 10. بایدن: آماده بازگشت به اجرای کامل برجام هستیم

 11. زاکانی مدیران زن در شهرداری را اخراج می کند؟!

 12. بهترین چیپ تاریخ در فوتسال توسط کاپیتان تیم ملی

 13. انگلیس و آمریکا: ایران فوراً اتباع ما را آزاد کند و به مذاکرات وین برگردد

 14. تکنیک‌های نامحسوس «بی‌بی‌سی» در جهت‌دهی به ذهن مخاطب

 15. شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد

 16. پشت پرده افشای جزئیات ترور شهید فخری‌زاده چیست؟

 17. رئیس‌جمهور در نشست سازمان ملل؛ مجاهدت شهیدان سلیمانی و المهندس نبود امروز داعش همسایه مدیترانه‌ای اروپا بود/ تحریم دارو در دوران کرونا جنایت علیه بشریت است

 18. محمد اسلامی: آمریکا فوراً تحریم‌ها را لغو کند و به برجام برگردد

 19. ذوالقدر در مجمع تشخیص چه خواهد کرد؟/ دیدگاه متفاوت دولت رئیسی درباره FATF/ موفقیت رئیسی باعث بازگشت اعتماد خواهد شد

 20. تصاویری از زیباترین کبوتری که تا به حال دیده‌اید!

 21. سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

 22. سرلشکر سلامی: برای شکست آمریکا قدرت‌اندوزی کرده‌ایم

 23. قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است/ راه حل مشکلات، تمسک به باورهای دوران دفاع مقدس است

 24. تاریخ سازی تیم ملی هندبال زنان ایران در آسیا/ صعود به نیمه نهایی و کسب مجوز جهانی

 25. هشدار مستقیم ایران به آمریکا/ آیا سرنوشت عین الاسد در انتظار پایگاه حریر است؟

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 5. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 6. سردرگمی سیستماتیک مردم

 7. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 9. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 10. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 11. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 12. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 13. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 14. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 15. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 16. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 17. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 18. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 22. معایب دادن حق طلاق به زن چیست؟

 23. سازمان شانگهای ، مقدمه تشکیل " اتحادیه آسیا "

 24. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 25. شکاف در غرب

ابر آروان

آخرین عناوین