ذوالنوری: دولت روحانی بودجه را پیش‌خور کرده است/ رئیسی کار سختی دارد

سیاسی،   4000419096 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت روحانی در این چند سال کشور را با انتشار اوراق قرضه اداره و عملا بودجه چند سال آینده کشور را هم پیش‌خور کرده است.

ذوالنوری: دولت روحانی بودجه را پیش‌خور کرده است/ رئیسی کار سختی دارد
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، با اشاره به اظهارات برخی از کارشناسان مبنی بر اینکه روحانی زمین سوخته را تحویل دولت بعدی می‌دهد، اظهار داشت: تعبیر «زمین سوخته» برای زمانی است که آنچه روی زمین بوده، کاملاً نابود شده است و فقط یک مخروبه به آیندگان تحویل داده می‌شود. بنده معتقدم روحانی اصلاً زمینی را باقی نگذاشته است که بخواهد به دولت بعدی تحویل دهد.

روحانی زیرساخت‌های کشور را با سوءمدیریت خود از بین برد

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور تمام زیرساخت‌ها را در این هشت سال با سوءمدیریت خود از بین برده است، گفت: برای مثال، در حال حاضر ما با کمبود نهاده‌های دامی مواجه هستیم و به دلیل کمبود این نهاده‌ها، دام‌های مولد در آستانه نابود شدن هستند. یکی دیگر از مشکلات دامداران این است که در صورت وجود نهاده‌های دامی، قیمت آن به حدی بالاست که نگهداری دام برای دامداران مقرون به صرفه نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مشکلات فقط برای این چند ماه اخیر نیست و دولت روحانی مدت‌هاست که زمین سوخته را ایجاد و مشکلات انبوهی را برای کشور با ناکارآمدی خود به وجود آورده است. همه همت دولت آینده باید برای جبران مشکلاتی که دولت تدبیر و امید به وجود آورده، به کار گرفته شود.

دولت آینده با مشکلات جدی بودجه‌ای روبرو می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت روحانی در این چند سال کشور را با انتشار صدها هزار میلیارد تومان اوراق پیش فروش و اوراق قرضه اداره کرد. این مسئله به این معناست که آنها بودجه چند سال آینده کشور را هم پیش خور کردند و دولت آینده از لحاظ بودجه‌ای هم با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

ذوالنوری ضمن انتقاد از ادعای اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه ما کشور را با رشد اقتصادی مثبت به دولت آینده تحویل می‌دهیم، گفت: مردم بعد از هشت سال رئیس‌جمهور را به خوبی شناخته و می‌دانند که باید به چه نحوی صحبت‌های روحانی را مورد ارزیابی قرار دهند. زمانی که روحانی درباره موضوعی به صورت مثبت صحبت کند، مردم می‌دانند که واقعیت و اصل ماجرا برخلاف مباحثی است که وی مطرح می‌کند و حرف‌ها و آمارهای او را نمی‌پذیرند.

روحانی به وعده‌های انتخاباتی خود عمل نکرد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم کاملاً به این مسئله واقف شده‌اند و برداشت‌شان از صحبت‌های رئیس‌جمهور، کاملاً برخلاف آمار و اطلاعاتی است که ارائه می‌دهد. مردم از یاد نمی‌برند که رئیس‌جمهور در زمان تبلیغات انتخاباتی خود چه وعده‌هایی داد اما این وعده‌ها را عملیاتی نکرد و همه دیدند که عملکرد وی هیچ انطباقی با وعده‌هایی که به مردم در زمان انتخابات داده بود، ندارد.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه کشور درگیر مشکلات بسیار زیادی است، به نظر شما دولت آینده در چه بازه زمانی می‌تواند این مشکلات را مرتفع کند، گفت: دولت روحانی در این هشت سال به گونه‌ای عمل کرد که باعث شد کار دولت آینده بسیار سخت شود.

باید با اقدامات جهادی، ضعف دولت روحانی را جبران کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم باید با تلاش مضاعف و کار جهادی عملکرد ضعیف دولت روحانی و خسارت‌هایی را که آنان به کشور وارد کردند، جبران کند، افزود: رفع مشکلات بسیار زیاد کشور نیازمند کار جهادی و همت مضاعف است.

ذوالنوری با بیان اینکه ناکارآمدی شخص رئیس‌جمهور در این هشت سال مشکلات زیادی را برای کشور و مردم ایجاد کرد، گفت: درست است که عملکرد اعضای دولت و کابینه روحانی هم خیلی قابل قبول نبود، اما بنده معتقدم اگر رئیس جمهور دیگری داشتیم، می‌توانست از همین کابینه موجود، سه برابر وضع موجود کار بکشد و حتی قادر بود از همین کابینه موجود نهایت استفاده را ببرد و برای رفع مشکلات، از آنان حسابی کار بکشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین، با تغییر رئیس‌جمهور و دیگر تغییراتی که در دستگاه اجرایی کشور اتفاق خواهد افتاد، قطعاً ما در کوتاه مدت آثار رفع مشکلات را خواهیم دید.

دولت آینده باید مانع وخیم‌تر شدن شرایط کشور شود

وی با بیان اینکه البته ممکن است وضعیت کشور به صورت کامل بهبود نیابد، ادامه داد: برای رفع مشکلات متعدد کشور ما دو مرحله پیش رو داریم؛ در وهله اول باید دولت سیزدهم وضعیت موجود را تثبیت کند تا شرایط وخیم‌تر نشود و در گام بعدی هم آنان باید به صورت جدی و جهادی، بهبود وضعیت کشور را در دستور کار قرار دهند.

ذوالنوری در ادامه درباره تماس‌های دفتر رئیسی با فعالان اصلاح طلب جهت دریافت پیشنهادات آنان برای اداره بهتر کشور، اظهار داشت: قبل از اینکه سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه انتخاب شود، برخی افراد حملات و تهمت‌های زیادی به وی می‌زدند و می‌گفتند که وی اهل تعامل نیست. اما نوع برخورد رئیسی در کسوت ریاست دستگاه قضا، به همه اثبات کرد که قضاوت این افراد و جناح‌ها درست نبوده است. رئیسی برخورد با فساد را از درون خود قوه قضائیه آغاز کرد و به هیچ وجه جناح بندی ها برای وی مهم نبود.

رئیسی از ظرفیت همه جناح‌های سیاسی در دولت استفاده می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تماس‌های تلفنی با اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد که اگر در بین اصلاح‌طلبان هم فرد شایسته ای باشد، از ظرفیت وی استفاده می‌شود و بیانگر آن است که انتصابات رئیسی جناحی نخواهد بود، تصریح کرد: رئیسی در دولت آینده به همه ثابت می‌کند که از بضاعت و ظرفیت همه افراد و جریان‌های سیاسی به شرط شایسته بودن، برای بهبود وضعیت کشور استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کشور برای همه مردم است و باید از توانمندی همه افراد برای اداره صحیح کشور استفاده کرد، گفت: افراد شایسته و توانمند هم نباید از در اختیار قرار دادن توانمندی‌های خود برای رفع مشکلات کشور دریغ کنند و از سوی دیگر، در دولت آینده هم باید از بضاعت همه افراد و جریان‌های سیاسی کشور که برنامه‌ای برای ارتقا و تعالی کشور دارند، استفاده کرد که رئیسی چنین روحیه‌ای دارد و این موضوع را مورد توجه قرار خواهد داد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۸۵۸۹۸۱۶:۴۹:۱۴ ۱۴۰۰/۴/۱۹
..! ما الان در دانشگاه به دلیل عدم تزریق بودجه با مشکلات عجیبی داریم. بنده به عنوان مدیر مرکز از جیب شخصی خودم این روزها برای پرداخت برخی فاکتورهای ضروری هزینه می‌کنم. یه سر تشریف بیارید یکی از دانشگاههای بزرگ تهران ببینید چه خبره!
ناشناس۲۰۸۵۹۴۰۱۷:۲۲:۰۳ ۱۴۰۰/۴/۱۹
اقدامات جهادی؟ برداشت افراد از این واژه متفاوت است اما گمان می‌کنم اقدام جهادی الزاما به معنی کار سریع نیست. کاریست با برنامه‌ریزی و تخصص صحبت‌هایی که مبنای آن وابستگی‌های حزبی و .. باشد متناسب با این واژه نیست
رضا۲۰۸۵۹۵۳۱۷:۳۹:۱۸ ۱۴۰۰/۴/۱۹
بفرموده رهبر معظم انقلاب دولت در حد توان تلاش می کند نباید از تحریم و جنگ اقتصادی دشمن غافل بود‌.
ناشناس۲۰۸۵۹۷۴۱۷:۵۸:۴۲ ۱۴۰۰/۴/۱۹
تا بوده همین بوده. استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول یا انتشار اوراق. تازه انتشار اوراق اثر کمتری دارد. لطفا بهانه جویی نکنید و حالا که همه قوا یکدست شده اند کاری کنید ..
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

  2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

  3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

  4. آینده محتوم خودروسازی ایران

  5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

  6. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

  7. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

  8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

  9. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

  10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

  11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

  12. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

  13. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

  14. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

  15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

  16. ما و پنجشیریان

  17. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

  18. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

  19. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

  20. مانع آزادسازی واردات خودرو کیست؟

  21. بارقه های امید در دل مردم

  22. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

  23. درباره کدام افغانستان سخن می‌گوییم؟!

  24. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

  25. یک طرفه به قاضی رفتن خودروسازان

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

   2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

   3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

   4. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

   5. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

   6. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

   7. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

   8. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

   9. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

   10. ما و پنجشیریان

   11. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

   12. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

   13. بارقه های امید در دل مردم

   14. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

   15. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

   16. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

   17. بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس: اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی و جایگزینی کارت‌های حافظه

   18. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

   19. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

   20. جمعه‌های جهادی/ بازدید های رئیس جمهور

   21. چالش‌های ۳ گانه واردات سوخت ایران به لبنان برای دشمنان مقاومت

   22. انتصابات جدید در وزارت امورخارجه/ باقری جایگزین عراقچی شد

   23. علت تغییر موضع بی سابقه اسرائیل درباره معادله هسته ای ایران چیست؟

   24. جراحتی قدیمی بر اندام سازمان‌های دولتی

   25. درس سواد رسانه و خرید واکسن

   آخرین عناوین