سید حسن نصرالله: یکی از هداف ایجاد داعش فراموش شدن مسئله فلسطین بود

جهان،   4000414085

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی امروز خود به مناسبت افتتاحیه کنفرانس «فلسطین پیروز می‌شود»، تاکید کرد که یکی از اهداف ایجاد داعش فراموش شدن مسئله فلسطین بود.

سید حسن نصرالله: یکی از هداف ایجاد داعش فراموش شدن مسئله فلسطین بود

به گزارش فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان سخنرانی خود درباره افتتاحیه کنفرانس «فلسطین پیروز می‌شود» را آغاز کرد.

وی در این سخنرانی گفت که چاره‌ای جز توسعه مقابله رسانه‌ای همانند مقابله نظامی وجود ندارد و رسانه یکی از مهم‌ترین رویارویی‌های مقاومت با دشمن است لذا مثل تقابل نظامی، باید تقابل رسانه‌ای با دشمن را توسعه داد».

سید حسن نصرالله گفت: «خیلی ساده بیان می‌کنیم و از ایستادگی محور مقاومت در کشورهای عضو و در احزاب و جنبش‌های عضوش، صحبت می‌کنیم اما برای تحقق این امر، خون‌ها و جان‌ها داده شده و فداکاری‌ها شده است».

فتنه سیاه [داعش] یکی از اهدافش این بود که مسئله فلسطین فراموش شود

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: «فتنه سیاه [داعش] یکی از اهدافش این بود که مسئله فلسطین فراموش شود».

وی اضافه کرد: «یکی از عوامل لازم برای تجدید گفتمان رسانه، ثابت قدم بودن محور مقاومت بوده و یکی از دلایل تجدید گفتمان رسانه‌ای، پیروزی چشمگیر مقاومت فلسطین در جنگ "سیف القدس" (جنگ اخیر مقاومت فلسطین در غزه با رژیم صهیونیستی) است».

سید حسن نصرالله افزود: «سیطره آمریکا یکی از خطرناک‌ترین عواملی است که مردم منطقه ما را تهدید می‌کند و این سیطره، نظام‌های حاکم و ارتش‌ها را به ساختارهای متحرک تبدیل کرد».

هر تجاوز اسرائیل تجاوز آمریکا نیز به شمار می‌آید 

وی در ادامه گفت: «هر تجاوز اسرائیل تجاوز آمریکا نیز به شمار می‌آید و حق ملت فلسطین در سرزمین‌هایش از بحر تا نهر بوده و حق لبنان نیز باقی اراضی اشغالی‌اش می‌باشد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: «این حق ملت‌هایمان است که در برابر سرقت‌هایی که آمریکا به آنها مبادرت می‌ورزد، به استفاده از ثروت‌هایش بپردازد و ملت‌های منطقه این حق را دارند که به دور از مداخله‌ها و دیکته‌های آمریکا، به تعیین سرنوشت خود بپردازند».

سید حسن‌ نصرالله افزود: «گفتمان محور مقاومت بر اساس حقایق، واقعیت‌های میدانی و عاطفی ملت و دشمن است. ما نقاط قوت دشمن را می‌دانیم و به آن اعتراف می‌کنیم و در مسیر مقابله با آن و تضعیف آن فعالیت می‌کنیم».

چیزی به نام مردم در رژیم اسرائیل وجود ندارد

وی تاکید کرد: «چیزی به نام مردم در رژیم اسرائیل وجود ندارد و همه آنها اشغالگر و شهرک‌نشین هستند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: «امروز دشمن به رسانه مقاومت اعتماد بیشتری نسبت به رسانه‌ها و رهبرانش دارد. زمانی که مقاومت وعده داد که اجازه نخواهد داد تا اسیرانش در زندان بماند، مقابله بزرگی را با دشمن اسرائیل به پیش برد تا اسیرانش را آزاد کند».

وی گفت: «زمانی که امروز درباره آزادسازی فلسطین و محو رژیم صهیونیستی متجاوز اشغالگر صحبت می‌کنیم قطعا درباره خواب و رویا صحبت نمی‌کنیم بلکه درباره امیدهای واقعی صحبت می‌کنیم».

آمریکا تمام امکانات منطقه را راستای منافع اسرائیل قرار داده است

سید حسن نصرالله با هشدار دادن درباره سیطره آمریکا در منطقه گفت: «سیطره آمریکا تمامی امکانات منطقه را در راستای منافع دشمن اسرائیلی قرار داد و صهیونیست‌ها موجودیت و تکبر خود را با حمایت آمریکا ایجاد کرده‌اند».

وی گفت: «با سیطره و اشغالگری آمریکا در عراق و تجاوز آن علیه الحشدالشعبی و اشغالگری آن در شرق سوریه مواجه هستیم».

راستگویی مهمترین نقطه قوت رسانه محور مقاومت است

دبیر کل حزب‌الله لبنان به جنگ روانی مقاومت با دشمن اشاره کرد و گفت:‌«ما در جنگ روانی خود به توهم و دروغ روی نمی‌آوریم و یکی از مهمترین نقاط قوت رسانه محور مقاومت، راستگویی در انتقال اخبار و رویدادهاست».

سید حسن نصرالله گفت: «ما در اهداف خود مبالغه نمی‌کنیم و این یکی از مهمترین پارامترهای قدرت مقاومت است. مقاومت در فلسطین وعده دفاع از قدس داد و به این وعده پایبند ماند».

وی گفت: «تحول بزرگی در امکانات محور مقاومت بوجود آمده است و رسانه‌های اجتماعی توانست در ایجاد پیروزی برای مقاومت مشارکت کند. با وجود عدم تناسب در مقایسه با آن چیزی که برای رسانه‌های دیگر فراهم می‌شود اما در رسانه مقاومت تجربه‌ و ابداع وجود دارد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «دشمن اقدام به متوقف کردن شبکه‌های ماهواره‌ای و پایگاه‌های اینترنتی می‌کند و دلیل این اقدام، تاثیرگذاری این رسانه‌هاست. ما باید به مبادله تجربه‌ها در رسانه بپردازیم و از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنیم».

تاثیرگذاری رسانه‌های مقاومت باعث آشفتگی دشمن شده است

وی افزود: «بسیاری از کانال‌های فعال مقاومت با تهدید مسدود شدن مواجه هستند و تاثیرگذاری این رسانه‌ها، باعث آشفتگی دشمن شده است».

با جنگ رسانه‌ای دروغ،‌ نیرنگ و تزویر مواجه هستیم

سید حسن نصرالله گفت: «در حالی که جنگ بیان کردن حق و حقیقت را به پیش می‌بریم با جنگ گمراه کردن، دروغ، تزویر و نیرنگ نیز مواجه هستیم که این جنگ سخت بوده که نیاز به طرح و نقشه دارد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «رسانه‌های دشمن امروز جنگ شدید رسانه‌ای را برای تحریف آغاز کرده تا چهره مبارزان مقاومت را لکه دار کرده و آنها را وابسته به ایران معرفی کند و بدترین حالت زمانی است که جنبش‌های مقاومت توسط رسانه‌های متخاصم عربی با مافیاها و باندهای جنایتکار مقایسه می‌شوند».

وی افزود: «امروز ما فراخوانده شده‌ایم تا گفتمان رسانه‌ای متناسب با تهدیدها و چالش‌ها توسعه داده و آنها را به فرصت تبدیل کنیم».

سید حسن نصرالله گفت: «با وجود آنکه همه به پیروزی مقاومت در فلسطین اعتراف کردند اما برخی رسانه‌ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس این پیروزی را انکار کردند».

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: «همه سناریوها و برنامه‌های متنوعی که ارائه می‌دهیم نیازمند به ایجاد افکار عمومی جدید است و کسی که طرح و توطئه می‌چیند، به دنبال آن است که مردم منطقه بدون توجه به موضوع فلسطین درگیر مسائل خود باشند».

هدف آمریکا از محاصره اقتصادی کشورهای محور مقاومت

وی افزود: «محاصره اقتصادی کشورهای محور مقاومت با هدف منحرف کردن توجه‌ها از موضوع فلسطین است».

سید حسن نصرالله تاکید کرد: «زمانی که اسرائیل متقاعد شود که تهدید مقدسات اسلامی و مسیحی به جنگ منطقه‌ای منجر خواهد شد، دوباره به ارزیابی اقداماتش می‌پردازد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنرانی خود به بحران داخلی در لبنان پرداخت و گفت: «ملت لبنان نباید از دلایل واقعی که بحران در کشور را بوجود آورده، غافل باشند. دلیلی واقعی پشت بحران‌ها در لبنان و جود دارد و آن، آمریکاست که مانع از کمک دیگر کشورها به لبنان می‌شود».

آمریکا دلیل اصلی بحران کنونی لبنان است

وی گفت: «این آمریکاست که لبنان را تحریم کرده و مانع از آن می‌شود که بانک‌های لبنانی به جذب سرمایه‌های بین‌المللی برای حل بحران بپردازد. آیا این آمریکا نیست که مانع از دسترسی بانک‌های لبنانی به دارایی‌های خود در خارج می‌شود؟ آیا این آمریکا نیست که مانع از آن می‌شود که کمک‌ها از شرق نظیر چین به لبنان برسد؟».

سید حسن نصرالله افزود: «برخی‌ها این نگرانی‌ها را دارند که آمریکا آنها را در لیست تحریم‌ها قرار دهد و حاضرند که همه لبنان به سوی مرگ برود. هدف از تحریم‌های آمریکا تحریک مردم لبنان و محیط مقاومت علیه مقاومت است».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «شریک نابود کردن پول ملی لبنان، سفارت آمریکا بوده و سیاست‌های اشتباه از دلایل بحران لبنان به شمار می‌اید اما آمریکا دلیل اصلی است چون این کشور شریک فاسدین است».

وی افزود: «لبنانی‌ها بدانند که شریک اوضاع کنونی در لبنان،‌ ایجاد بحران‌ها، گرسنگی و گرانی دولت آمریکا و سیاست‌ها و سفارتش در لبنان است».

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «آمریکایی‌ها می‌دانند که جنگ با لبنان، مثل گردش رفتن نیست به همین دلیل به سوی تاثیرگذاری از طریق وضعیت اقتصادی رفته‌اند».

وی در پایان گفت که شاهد روزهای سرنوشت‌سازی درباره تکلیف تشیکل دولت لبنان هستیم و راه‌حل‌های واقعی برای اقتصاد لبنان جز از طریق اراده‌ای شجاع حاصل نخواهد شد».

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 2. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 3. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 4. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

 5. علامه حسن‌زاده آملی دار فانی را وداع گفت

 6. توییت محسن رضایی درباره تایید شهادت علی لندی

 7. ارائه بسته‌های رایگان ۳۰ تا ۶۰ گیگابایتی به استادان، معلمان و دانشجویان

 8. واکنش نمایندگان مجلس به اظهارات گستاخانه نماینده مجلس آذربایجان

 9. مدرسه‌ها وا شده؛ «دغدغه» برپا شده؟!

 10. امیرعبداللهیان: بر اساس رفتار عملی بایدن تصمیم می‌گیریم/ بزودی مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود

 11. تولید ٣ و نیم میلیون دز واکسن کرونای رازی / نتایج مقایسه واکسن‌های «سینوفارم» و «کووپارس» اعلام شد

 12. قدردانی چین از سخنرانی رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل

 13. «جنگ» را چطور بخوانیم؟!   

 14. تسلیت رهبر انقلاب اسلامی به خانواده علی لندی قهرمان نوجوان ایذه‌ای

 15. وزیر علوم: این ترم دانشگاه‌ها به صورت حضوری و مجازی آموزش‌ها را آغاز می‌کنند

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 5. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 9. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 10. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 11. سردرگمی سیستماتیک مردم

 12. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 13. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 14. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 15. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 16. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 17. به نام فقرا به کام اغنیا

 18. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 19. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 20. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 24. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 25. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 2. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

 3. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 4. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 5. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

 6. سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

 7. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

 8. آکسیوس: مذاکرات شروع نشود، آمریکا ایران را تحریم می‎کند

 9. پنجمین کاروان سوخت ایران وارد خاک لبنان شد

 10. تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

 11. قربانیان «ارّه» محمد بن سلمان

 12. رایزنی امیرعبداللهیان و همتای انگلیسی/ آمادگی انگلیس برای بازپرداخت بدهی‌های خود به ایران

 13. امیرعبداللهیان: بر اساس رفتار عملی بایدن تصمیم می‌گیریم/ بزودی مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود

 14. بایدن: آماده بازگشت به اجرای کامل برجام هستیم

 15. انگلیس و آمریکا: ایران فوراً اتباع ما را آزاد کند و به مذاکرات وین برگردد

 16. قدردانی چین از سخنرانی رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل

 17. آمریکا: در حال تدوین برنامه‌های جایگزین برای عدم بازگشت ایران به برجام هستیم

 18. محمد اسلامی: آمریکا فوراً تحریم‌ها را لغو کند و به برجام برگردد

 19. سردار سلامی: امروز یک آمریکای شکست خورده، فراری و افسرده را شاهد هستیم/دنیا به ملت ایران غبطه می‌خورد

 20. مجلس نمایندگان آمریکا چند طرح ضد ایرانی تصویب کرد

 21. نقش لابی‌های اسلحه‌سازی آمریکا در جنگ‌افروزی‌های واشنگتن

 22. شهردار موقت کابل: زنان سر کار نروند

 23. چرا آمریکا ثبات افغانستان را به نفع خود نمی بیند؟

 24. تاثیرات منطقه‌ای عضویت ایران در سازمان شانگهای

 25. انتقاد غریب آبادی از رویکردهای دوگانه آمریکا و انگلیس در فروش زیردریایی هسته ای به استرالیا

آخرین عناوین