تمایل امارات برای توسعه روابط تجاری با ایران

اقتصادی،   4000406080

رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات گفت: با توجه به تمایل امارات برای توسعه روابط تجاری با ایران پیش بینی می شود حجم تجارت دو کشور در سال ۲۰۲۲ به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

تمایل امارات برای توسعه روابط تجاری با ایران

به گزارش فارس جمشید فرزانگان در نشست خبری اکسپو 2020 که امروز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، گفت: بخشی از اهداف برگزاری اکسپوها فرهنگی و اجتماعی است که شامل ایجاد جایگاه برای کشورها حول محور اکسپو است که از جمله آن می توان نمایش دستاوردهای نوین، معرفی رویکردهای آتی کشورها پیرامون موضوع اکسپو و آشنایی بازدیدکنندگان با اقوام و قبایل و نژادهای هر کشور است. 

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات درباره اهداف اقتصادی اکسپو 2020 بیان داشت: نمایش دستاوردهای جدید در حوزه علم، آینده و بهره برداری از صنایع خلاق، برگزاری جلسات تجاری، فعال شدن بخش تجاری در فضای پاویون و گسترش مبادلات تجاری است. 

فرزانگان اظهار داشت: اهداف و فرصت هایی که در اکسپوی 2020 وجود دارد نمایش دستاوردهای جدید کشور در حوزه علم و آینده و بهره برداری از فرصت های تجاری با حضور 25 میلیون بازدیدکننده و معرفی پتانسیل های اقتصادی و برندسازی آن در جهت مبالادت تجاری و معرفی پتانسیل های گردشگری و ... است. 

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات با بیان اینکه یکی از اهداف ما در نمایشگاه معرفی واکسن کو ایران برکت است، اظهار داشت: در این نمایشگاه قرار است فرصت های تجاری شامل معرفی محصول در قالب فیلم، امکان عرضه و فروش محصول و معرفی برندها و استفاده فضای پاویون ایران برای برندسازی، تبلیغات با شیوه های علمی هم از جمله اقداماتی است که قرار است در اکسپوی 2020 عملیاتی شود. 

وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه فرصت خوبی برای افزایش صادرات است، گفت: جلسات متعددی با هلدینگ های برتر و کمیسیون های صادراتی برگزار شده است. 

فرزانگان با بیان اینکه روابط ایران و امارات به تدریج در حال پیشرفت است، گفت: رویکرد اماراتی ها بسیار همراه و در جهت توسعه و اعتلای روابط است چنانچه پیش بینی می شود در سال 2022 حجم تجارت ایران و امارات به 20 میلیارد دلار افزایش یابد و برنامه ریزی شده تا در 5 سال بعد از آن به 30 میلیارد دلار برسد. 

وی افزود: اکسپو فرصت بی نظیری برای کل کشور و بویژه جمهوری اسلامی ایران است و قطعا با حضور در این نمایشگاه نگاه دنیا به ایران تغییر خواهد کرد و با توجه به برنامه های ستاد ملی اکسپو، بازدیدکنندگان شناخت خوبی از ایران پیدا خواهد کرد. 

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات بیان داشت: با حضور شرکت های مختلف ایران  در نمایشگاه اکسپو قطعا جایگاه ایران در ابتدا در امارات و سپس در دنیا تغییر خواهد کرد لذا اکسپو با توجه به نزدیک فرهنگی بین دو کشور پیوند خوبی بین تجار ایرانی و امارات فراهم خواهد کرد. 

فرزانگان در مورد تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه اکسپو گفت: تمهیدات لازم در دبی برای بازدید 25 میلیون نفر از این نمایشگاه اندیشیده شده است. 

وی بیان داشت: امارات هدف گذاری دقیقی بر توسعه گردشگری انجام داده و از سال 2019 دبی به شدت بر روی اکسپو در راستای رشد اقتصادی برنامه ریزی کرده است. 

رئیس اتاق مشترک ایران و امارات در مورد انتظارات فعالان بخش خصوصی از تیم اقتصادی دولت منتخب بیان داشت: توقع ما به عنوان اتاق ایران و امارات از دولت جدید توسعه تحولات تجاری در سایه سند چشم انداز است. 

وی بیان داشت: یعنی باید یک سند چشم اندازی برای تعامل با همسایگان و کشورهای مختلف آسیایی و آفریقایی داشته باشیم و همچنین باید به بازار آفریقا نگاه ویژه داشته باشیم و با استفاده از درگاه دبی محصولات خودمان را در کشورهای آفریقایی معرفی کنیم.

فرزانگان بیان داشت: در صورت توافق در مذاکرات برجام، تجارت جهش می یابد زیرا بخشی از صادرات ما از تحریم آسیب دیده است. 

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  5. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

  8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  10. سردرگمی سیستماتیک مردم

  11. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  12. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  13. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

  14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  16. به نام فقرا به کام اغنیا

  17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

  18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  19. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  20. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

  21. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

  22. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  25. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین